- :-r-• De kelner van weleer deze week in de stad WEEKKALENDER VRIJDAG 22 FEBRUARI Te 20 u in he parochiaal lokaal Mijlbeek, algemene vergadering van de werkgroep missie en ontwikkelingshulp. Te 20 u in het lokaal Geraardsbergsestraat 100 A, petanque- wedstrijd tegen Patijntje door Apolloclub. ZATERDAG 23 FEBRUARI Te 21 u in de Keizershallen, Keizerlijk Plein, ontspanningsfeest door De Catharinisten. Te 14u30 in het Groen Kruis, gewestelijk sociale school van het A.C.W. over «maatschappijkritiek.» Te 14 u in het lokaal Geraardsbergsestraat, petanquewedstrijd tegen De Bevers en Watertoren door Apolloclub. Te 15 u in het Groen Kruis cursus over groepsgesprek door de KWB. Te 15 u in het Beukenhof, petanquewedstrijden tegen Paillon en Elite door P.C. Alosta. Te 20 u in het kelderlokaal Aposteiken, carnavalfeest door Ocarina. Te 19 u op de Grote Markt rondgang door de Oüde Garde. Te 20 u in het Groen Kruis carnavalfeest met The Family Band. Te 20 u in de Madeion carnavalfeest door basketbalclub Osiris. ZONDAG 24 FEBRUARI Te 14 u rondgang van de Aalsterse carnavalstoet. Te 16 u P. Cornelisstadium, voetbalwedstrijd tussen Eendracht Aalst en Dinant. Te 19u30 in het stadhuis prijsuitreiking aan de muziekkorpsen. T. 2° U In de xaal Madeion carnavalfeest door Titnarcha. MAANDAG 25 FEBUARI Te 14 u op de Grote Markt show door de Aalsterse Gilles. Te 14 u op de Sint Annawijk kindorcarnaealstoet. Te I6u op de Grote Markt Ajuinenworp Irolpen. "P G""e Mark,r°nd9a"3 »a" Aalsterse carnaval- groepen30 Prii5Ui,reil,in9 °P G">" aan de Aalsterse Te 20 o in het Groen Kruis carnavalfeest met The Famil, Band. Te 20 u in de Madeion carnavalfeest door de Zilveren Degen. Te 20u30 op de Grote Markt show met de Aalsterse Gilles, Gardé. B Sal°n5 V0rSPai"" «mavalfees, door De Oude In het Kontaktcentrum. Nieuvrbeekstraat tt u carnavalsfeer ingericht door de Mikis-ktub. ,e"9dn£,m,dd>9 DINSDAG 26 FEBRUARI - Te 15 u op de Grote Markt rondgang met De Oude Garde - Te 20 u in het Groen Kruis carnavalfeest met The Famil, Band. Te 20 u in de Madeion verkiezing door de Prinsencaemere WOENSDAG 27 FEBRUARI - M 30 r Beuke"h0f- '""-wedstrijden door P.C. Alosta h" '°k°* G-a«*<™raaf. clubwedstrljden - Te 20 u in de winterkapel St. Martinus bi'jbelwake. ONLANGS vulde de tamiliale pren tjesmaker nogmaals het spelpro- gramma op met de waaghalzerijen van een weer Italiaans genoemde ekwilibrist. Ik hou niet van circus- medièvaliteiten, maar ook de an dere pikbare netten hadden niet veel verorberbaars te serveren, laat staan iets voedzaams. Dus bleef ik kijken. Terwijl die echte of valse Italiaan op het slappe koord stoeide met een torentje «lege» glazen, wat ik al een wei nig verkwikkend gezicht vond, dacht ik aan die rijzige kelner van het «grand café». Dat was ook een kunstenaar, en hij maneuvreerde met volle pinten, wat een aange namer vooruitzicht bood. Mar waar is die soort kelner nu Het is jaren geleden dat ik nog op. deze akrobatische zwierige wijze werd bediend. De kelner, de enige echte is dood, hij is gestorven met het failliet van zijn bedrijf, het «grand café», de teelaarde waar op dat vreemdsoortig wezen flore ren kon. Vooral de zondagmiddag even voor het diner en de zondagavond na het koncert, waar je keuvelend en elkaar van de eigen erudiete muziekkennis overtuigend van af zakte, waren de pieken van aktivi- teitenexplosie voor de kelner, die je met «gargon» naar je wenkte, juist als hij op het punt stond zelf naar je toe te komen, want hij had alles in de kieren. Hij luisterde met de onderdanigheid van een Charlie Chan, dus meester van do situatie en da «loenlljkb autoriteit ter plek ke, maar de klant de illuzie gun nend nederig gediend te worden Een tipje van de sluier op zijn meesterschap werd opgelicht door het feit dat hij geen letter op pa pier zette, maar de ganse bestel ling in zijn hersens programmeer de. Dit dwong bewondering af van de tafel, vooral daar de kelner nooit het verlangenlijstje herhaal de, maar na een eerste opsomming door de heren daar verenigd, boud weg antwoordde Dank U Enkele ogenblikken later hoorde je een stentorstem galmend naar de toog slingeren Deux Rodenbach deux, un Orval un, un citron nature un. Merkwaardig, je vroeg het in het nederlands en hij riep het in het frans door. Nog een ornamen tje van zijn exclusieve funktie. Belangrijk was ook wat je in zo'n Chinese-Kerk-etablissement be stelde. Geen blond bier, want pils was voor de kleine tapperij op de hoek van je eigen straat of voor thuis met een zoutje. In het «grand café» dronk men bij man nelijk gezelschap «une grande bie- re» -. Pale-ale. Rodenbach of een trappist waarvan ja vroeg naar het gehalte (dat was klasse!). Met zijn tweetjes, van beider kunne uiteraard, degusteerde men na het koncert een «vin chaud met schijf je citroen». Vrouwen in een grotere bonte groep vroegen niet naar li monade. alhoewel die ook voor radig was. maar naar «citron na ture», dat was puur. Of als gril letje een stout De gehele troep van glazen, fles jes en kolfjes werd dan op een rond blad sierlijk aangedragen op de soepele hand des kelners, die blindelings tussen stoelen en tafel tjes kon voyageren. Hij deponeer de alles stuk voor stuk op de juis te plaats, de vrouw en de ouder dom respekterend. Het toppunt van nederigheid werd bij de betaling ten tonele gevoerd. Na enig aandringen hoorde je een oude Jugendstil-National-kassa rin kelen en kort erop werd op een teiltje een rekeningetje verso ge- prezenteerd, kwestie van diskretie en ogenschijnlijke angst voor een oplawaai. Hier werd de dienstbaar heidsverhouding tot haar meest slaafse proporties teruggebracht de kelner, de garcon wachtte op zijn fooi. die je wel was verplicht, maar die toch op de teoretische welwillendheid der heren een be roep deed Die echte kelner is verdwenen, want het oord dat hij opfleurde be staat niet meer. Het «grand café.» werd in bars opgedeeld of kreeg een terras annex dat dient als toe ristenpleisterplaats. Je spreekt de man die opdient aan met «mijn heer» en soms ook wel eens met «ober». De «garcon» is dood. Te rug krijg je hem niet. Daar helpt geen goede moeder aan. Mark Van de Voorde LEVENSWIJSHEID Men is gelukkiger in de een zaamheid dan in de uitgaande we reld. Zou dat niet daardoor ko men, dat men in de eenzaamheid denkt aan de dingen, en in de we reld gedwongen is te denken aan de mensen Woensdag 27 februari: Ga briel, Honorina, Leander. Donderdag 28 februari An- toina, Oswald, Romaan (Romain). Rufina, Silvana. Vrijdag t maart Albien (Au- bin), Eudoxia, Gervaas (Gervais) Switbert. Zaterdag 2 maart Absolon (Axel), Henricus, Jovinus, Karei Willerik. MAANSTANDEN Eerste kwartier I maart te 19u02 Volle Maan op 8 maart te 11 u03 WENS HUN EEN GELUKKIGE NAAMDAG Zondag 24 februariEdel hert, Ida. Modeste, Serge. Maandag 25 februari Adel- trude. Cesar. Justus (Joost, Joce- lijn), Walburga. Dinsdag 26 februari Alex- ander (Alex. Sander), Edigna. Leo Nestor, Mechtild, heilig evangelie VAN ZONDAG Quinguagesima «De blinde bij Jericho» Luc. XVIII, 31-43 ZON 24 febr, 31 maart OP ONDER BIJZONDERE DAGEN Zondag 24 februari Qujn. quagesima. de eerste zondag bin nen de tijdsruimte van 50 dagen voor Pasen zondag vóór het begin van de vasten. Heden H. Mat thias, patroon van de metselaars. Dinsdag 26 februari Vasten avond Woensdag 27 februari - As woensdag. Donderdag 28 februarih Romanus patroon van den linnen handelaars. 7u39 6u22 18u 14 19uJ3

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 8