tv- kroniek Vluchtige aantekeningen Mensen zoals wij ËNËRGIE-BIESPARSNG Een Duits onderzoek wijst uit dat dikke pannen meer energie be sparen dan dunne pannen. De besparing kan w.el oplopen tot 45 De proeven zijn genomen met twee soorten panne n Een gewone huis- tuin- en keukenpan met een vrij dunne bodem en een speciale an met een legering van acht metalen. De dikke bodem zorgt voor een goede warmte-opname en -spreiding, waardoor de p,an teven: niet kan aanbranden. Wel is het zaak het vuur onder de pan, wan neer deze eenmaal heet is, goed in de gaten te houden en lager te- draaien, waardoor de bespraing wordt bereikt BELGEN ZIJN MIDDELMATIGE GROENTE-ETERS Uit statetisch materiaal van de EEG blijkt dat wij Belgen middel, matige groente-eters zijn. Duitsland eet het minste groente. 63 kr per persoon per jaar Nederland 80 kg Belgiè en Luxemburg 92 k< Frankrijk 122 kg, terwijl Italië de kroon spant door 157 kg per per soon per jaar naar binnen te werken. NIET-ROKER BETAALT MINDER PREMIE Uit een officieel Engels onderzoek is gebleken dat twee van elke vijf zware rokers de kans lopen voor hun 65e levensjaar te sterven. Van elke vijf niet-rokers loopt maar één dat gevaar. Naar aanlei ding van het rapport, over dit onderzoek uitgebracht, hebben twee Engelse levensverzekeringen besloten een lagere premie in te voeren voor niet-rokers. 18.40 Voor de kleintjes 18.50 Voor de jeugd 19.20 Regionaal niouws 19.40 De Weerman 1945 Nieuws 20.18 Feuilleton 20.35 Au rendez-vous des grand reporters 21.30 Wereld kampioenschappen kunstrijden op de schaats 22.45 Nieuws Z FRANKRIJK 2 14.30 Aujourd'hui, Madame 15.15 Feuilleton 19.00 Letters en cijfers 19.20 Regionaal nieuws 19.44 Feuilleton 20.00 Nieuws Speelfilm GENE Vt EVE zaterdag 2 maart te 14u35 •rGenevtève» is een leuk oud karretje van 1904 en de grot» trots ven haar eigenaar, een jonge Engelse advokaat. Elk jaar neemt hij deel aan een grote rally van Londen naar Brighton. Zijn vrouw Wefldv deelt dat entousiasme ech ter niet en vindt het hele gedoe nogal kinderachtig. Alan Mc Kim, zo is zijn naam, krijgt plots een oaverwachte rivaal een jeugd vriend van Wendy, Ambrose Cla- verhouse, niet minder fervente automaniak en bovendien een ver stokte vrijgezel. Elk jaar rijdt hij de rally in gezelschap van een of andere min of meer gesofistikeer de schone. Zijn laatste verovering is Rosalind Peters, ai net zo min opgetogen over die autoliefde afs Wendy. Jeugdserie STAR TREK zaterdag 2 maart ta I8u05 Kapitein Kirk neemt tijdens een ruimtereis een heel ongewone pas sagier aan boord Charlie Evans, «toevallig» ontdekt door een ver kenningsruimteschip afs enige overlevende van een ruimteramp dra 14 jaar geleden gebeurde, toen Charlie nog maar 3 jaar oud was... Hoe onwaarschijnlijk het ook lijkt, Charlie is al die tijd al leen geweest, maar is niettemin opgegroeid tot een ogenschijnlijk volkomen gezonde en intelligente adolescent, 20.35 Quatre du Texas 22.25 Itaiiques 22.55 Nieuws DU5TSLAND 1 3.20 Telecollege 15.50 Nieuws 15.55 Rijkdommen van de zee 16.40 Voor de kinderen 17.10 Scène 74 17.55 Nieuws 18.00 Regionaal nieuws 18.10 Okay S.I.R. 18.40 Hier und Heute 19.20 Een klein televisiespel 20.00 Nieuws 20.15 Purple plain 22.00 Nieuyvs uit Bonn 22.25 Nieuws 22,40 Kunstrijden op de schaats £3.30 Nieuws Z ZWARTWIT Jeugdreeks DE TOVERBAL zondag 3 maart te 15u00 «De Toverbal» is het verhaal van Sam, een jongetje met een leuke pet met een kwastje èn met een wonderlijke bal waardoor hij in allerlei vreemde, grappige, fan tastische en dolle avonturen be- fandt... Zo zien we Sam bijvoorbeeld een jonkvrouw-in-nood redden of een prins helpen om zijn juwelen te redden uit de klauwen van een stel schrikwekkende draken. Op een vliegend tapijt reizen kan ook met de toverbal en zweven boven de Chinese bergen is voor Sam evenmin een droom Sam woont eigenlijk bij tante Mill in een antiekwinkeltje, ergens fn Haytorneswaithe, een kleine En gelse stad. Maar als hij de En gelse regen en de antieke spullen moe is kan hij met zijn bal de grenzen van ruimte en tijd over. schrijden om in de wereld van de dromen, in het verleden of in een sprookje terecht te komen TV-Feuilleton DE FAMILIE PARTRIDGE maandag 4 maart te 18u05 Dat het toeval in de opbouw van een carriere soms een hartig woordje mee spreekt is wellicht alombekend... Danny Partridge ondervindt dit bijna aan den lijve wanneer hij, tijdens een optreden, in het micro- snoer verward raakt en er zich uiterst stuntelig uit probeert te be vrijden. Danny voelt zich méér dan belachelijk maar het publiek neemt het hele geharrewar héél humoristisch op Danny slaat echter met blozen de kaken op de vlucht en ver schanst zich in een hoekje van de toilet-afdeling. Shirley en Reuben Kincaid proberen hem met allerlei trukjes terug naar buiten te lok ken. Tevergeefs Jeugdfeuilieton HET GROTE KORAALRIF dinsdag 5 maart te 18u05 Er stapt hoog bezoek aan boord van de «Endeavour» namelijk Sir John Hargreave directeur van de «General Trust Company». Sir John houdt de financiële touwtjes van het hele wetenschappelijk pro ject in handen en zijn komst houdt duidelijk verband met een nieuwe opdracht voor de statige driemas ter de plaats aanduiden waar, tij dens de tweede wereldoorlog, een Japanse duikboot is gezonken. Deze duikboot voerde een informa tieopdracht uit en hierbij kwam een Japanner om het leven. Bepaalde Japanse godsdiensti ge gebruiken willen echter dat bij een overlijden een zeker ritueel wordt voltrokkende Sinhto» eredienst. Nadat de aanvraag hier toe jarenlang bleef haperen, heeft de regering nu pas toestemming verleend. JeugfeuiHeton BLACK BEAUTY donderdag 7 maart te 18u05 In het gezin van Dr Gordon is Ned nog altijd het zorgenkind. Klaarblijkelijk voelt de jongen er zich nog niet helemaal thuis. De toestand wordt nog meer verward wanneer in verschillende huizen in de streek wordt ingebroken. De vraag rijst of Ned daar soms iets mee te maken zou heb ben. Of zou Simey daar iets meer over kunnen vertellen TV-Feuilleton DE FAMILY ASTHON vrijdag 8 maart te 20u15 Het is juni 1940. Tussen Enge land en de Franse kust liggen de kanaaleilanden onder de Duitse bedreiging. De bevolking voelt zich tamelijk veilig onder de be scherming van het Britse leger, dat opdracht heeft het eilandje Guernsey voor een eventuele inva sie te behoeden. Philip Asthon en zijn vriend Ed die Shappell knopen op Guernsey (meer dan) vriendschappelijke banden aan met twee meisjes, Do minique en Madeleine Brehaut. Dan komt plotseling het ontrui mingsbevel. Vooral Philip valt het zwaar om afscheid te nemen van Dominique. Zal hij haar ooit nog terugzien. TOEN we ons nieuwe huis betrok ken. kwamen we tot de ontdek king dat op de schrale zandgrond van onze nieuwe omgeving einde loze hoeveelheden kunstmest no dig waren om groen te houden wat we zo graag in onze grote tuin zagen. Onze rekeningen voor kunstmest kwamen met dezelfde regelmaat en waren minstens zo hoog als die van de kruidenier. Mijn man schrok toen ik hem ver telde dat ik aan onze groene plek jes tussen de zandverstuivingen twee nieuwe bomen had toege voegd. «Nee toch alsjeblieft?» riep hij. En toen hij merkte dat het ernst was: «Nog twee mon den om open te houden.» RW. OP ONZE vakantie gingen we naar een oude watermolen die vol gens onze reisgids «in bedrijf en voor het publiek geopend was». Maar we troffen de molen in ge sloten toestand aan, en toen we nog eens gingen, weer. De derde keer liep ik achterom en kwam de molenaar tegen. Ik vroeg hem of de molen werkelijk voor het publiek geopend was. «Ja, dat zit zo,» zei hij vriende lijk. «Als er iemand komt zijn we open. Anders zijn we dicht.» AC. HET VERJAARDAGSCADEAU dat mijn man me wou geven, pakte anders uit dan in de bedoeling lag Het was een vouwfiets, en op de dag voor mijn verjaardag lag die achter in zijn auto toen hij naar huis kwam. Maar 20 kilometer van ons huis liet de auto het af weten. Hij kreeg hem nog net ir een garage, maar die stond op het punt om te sluiten en er was geer sprake van dat de wagen dezelfdr dag nog kon worden gerepareerd Ons huis ligt ver van alle open baar vervoer. Er zat dus niets ar ders op: hij pakte de vouwfiet uit en stapte erop. En toen hij thuis kwam bood mijn geheel uitgeputte echtgenoot m; een zo goed als nieuw verjaar dagsgeschenk aan. E.G. NA EEN ongeluk lag mijn man een maand in het ziekenhuis. Op een van de bezoekuren boog ik me over zijn bed en gaf hem een kus. Hij voelde zich uitste kend, en ik kreeg zijn kus me, geestdrift terug. Op dat ogenblik liep er een ver pleegster naar binnen, die zag wa' er gebeurde en ging snel weer de kamer uit. Ik bleef lang die middag, en we vroegen ons al af hoe het kwam dat het zo rustig bleef. Ander: werden we aan de lopende banc gestoord door verpleegsters e' ander personeel. Het antwoord kregen we toen il de deur opendeed om te vertrek ken. Er was een bordje aan opge hangen «Verboden toegang. Pa tiënt wordt behandeld». J.H.

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 11