Sport op alle COMAR SPORT Voor alle sportartikelen Schoolstraat 54 Aalst Tel. 225.56 Zegels Valois ZO MOET HET EENDRACHT Eendracht heeft tegen Dinant een puike wedstrijd vertolkt en meteen ook bewezen dat men mo menteel de zwaarste vrachten aan kan. Tijdens de eerste helft werd door de witzwarten rustig gedomi neerd en reeds even na de start kreeg Daelmans een kans die ech ter niets opleverde. De Ajuinen bleven in het offen sief en het was reeds op de ze vende minuut dat Maturo raak schoot. Meteen kregen de Walen het nog moeilijker doch een schitterende doelman Balland kon tot aan de rust verder alle gevaar bezweren. Na de kampwisseling bleef het meesterschap van de gastheren voortduren zodat de be zoekers het ook steeds lastiger kregen om de netten vrij te hou den Een tiental minuten na de her vatting gebeurde het dan toch daar De Roos doelman Balland kon verslaan zodat Eendracht met een een veilige voorsprong telde. Het was dan nadat bij de lokalen Van Der Borght en De Schrijver waren vervangen door Buyle en Van Roy dat de beweeglijke Dae- leman op drie minuten voor tijd de eindcijfers kon vastleggen. Na deze nieuwe overwinnig zit Een dracht nog steeds op de wip om de promovering te verzekeren, al hoewel toch de kloof op de rivalen van Bergen en de leiders van Oos tende behouden bleef. Eendracht reist dan ook zondag naar Lauwe met een moreel om bergen te verzetten en met de vas te hoop op een nieuw sukses. FC. DENDERLEEUW FAALDE Denderleeuw heeft met het kleinste verschil bij Oudenaarde de duimen moeten leggen. Voegen wij er echter onmiddellijk aan toe dat de Denderjongens beslist be ter verdienden. De gasten bouw den zelfs veel meer aanvallen op dan de lokalen en toen dezen aan het half uur aan een gelukkig doel punt kwamen waren de bezoekers geen ogenblik onder de indruk doch bleven de aanvallende partij. Even voor de rust had dan Van Bokrijk pech toen een bijna zeker doelpunt door doelman Baert op het nippertje kon worden gered. Toen Denderleeuw ook na de herneming vooraan niets positiefs kon bereiken bracht men dan nog onderscheidelijk Randoux en Praet in de plaats van Van Bokrijk en Meeuws doch doelman Baert was nu eenmaal niet te verslaan. Nu zondag wordt het voor de jongens van trainer Gaston Van "Der Eist andermaal een derby met de komst van Eendracht Zele. De Zeienaars waren zopas weer over tuigend tegen de gasten van Roe- selare zodat de Denderstrekers al vast op hun hoede zullen moeten zijn om over de sloot te geraken. WEER NIETS VOOR JONG LEDE Het begint er voor Lede benard uit te zien daar men bij de gast heren van Willebroek weer niets kon oogsten. Jong Lede speelde er nochtans een puike partij met bijzonder een schitterende eerste heft doch vooraan was er ander maal niemand die het overwicht met een treffer kon demonstreren. Toen dan na de herneming de kanaalbewoners op hun beurt de teugels overnamen konden de gas ten goed stand houden tot er dan twintig minuten voor het einde een lokaal doelpunt viel. Na deze nieuwe nederlaag zak te Lede nog wat dieper op de rangladder en zonder dat er pre cies reeds degradatiegevaar is zou men er toch best aan doen van nog een aantal punten te ver zamelen om volledig veilig te zijn. Met de komst van Deerlijk zit er misschien weer puntenwinst in alhoewel de Westvlamingen nu precies niet de eersten de besten zijn. Aan huis is Lede toch nog altijd iets sterker en zulks kan wel de doorslag geven voor de overwinning. SPORTKRING THUIS TEGEN BUGGENHOUT Na een dagje rust moet Sport- kiing nu zondag de gasten van Buggenhout in de ogen kijken. De Aalstenaars die de tweede plaats in de klassering vast in de handen hebben weten dat om verder lei der Lovendegem te bereiken er niets meer mag verloren gaan. In waardeverhouding zijn anders de bezoekers wel een stukje minder dar de Aalstenaars zodat het moeilijk anders kan of het wordt weer een schot in de roos voor het zegedriftige Sportkring. PETANQUE P C. ALOSTA WINTERCOMPETITIE Tweede afdeling 0 Alosta A - Paillon8-1 Derde afdeling A Alosta B - Elite 2-7 LEDENTORNOOI 39 deelnemers 1. Spanoghe Geert, Schockaert Hortense3. Verstraeten Leontine 4. De Witte Jozef; 5. Merckx Mar cel 6. De Witte Maurits7. Borms Patrik 8.. Van Lysbeth Re- mi ;9. De Leendër Marleen; 10. Van Goethem. Freddy.., CORPORATIEF SPORTVERBOND KNAP F.M C. Het wispelturige F.M.C. was te gen Franke A nog eens in een goede dag en het werd ook een overtuigende overwinning. De Ni- novieters waren aanvankelijk noch tans zeer actief doch er ging wei nig gevaar uit van de opgezette aanvallen zodat de uitstekende doelman Noêl zonder moeite zijn netten kon vrijhouden. Toen dan de Aalstenaars toesloegen werden de bezoekers meteen in de ver drukking gespeeld zodat Moyer- soen, Van Gucht en De Niels uit gesproken zegecijfers op het bord konden brengen. S.A.F. heeft het in het duel om de tweede plaats niet kunnen rooi en tegen de rivalen van Franke B. De Bankiers leverden nochtans een flinke verrichting en het was alvast met een dosis meeval dat de Ninoofse formatie de zege uit het vuur kon slepen. Nadat Arijs voor de openingstreffer had ge zorgd kon De Kerpel vlot voor de Ajuinen gelijk stellen. Spijtig voor S.A.F. zou men nadien een onge lukkig doelpunt moeten toestaan langs Van Holsbeeck waarbij men meteen de overwinning verspeelde. Zoals verwacht heeft Tupper- ware nu ook niets kunnen oogsten tegen de leiders van Callebaut A. De Aalstenaars brachten een moe dige weerstand op doch toen reeds na een kwartier de Brou wers met een dubbele voorsprong langs André Van Den Steen en Colewaert vast het commando in handen namen waren de Ajuinen meteen de verliezende partij, te meer daar nadien Lissens nog de voorsprong van de Wiezenaars kon verhogen. Tegen het nochtans niet te on derschatten Bouw hebben de Tele foonjongens andermaal een fraai resultaat weten te behalen. Elke ploeg nam één helft voor zijn re kening doch de Aalstenaars had den de beste kansen in het eind- duel om de zege. De wedstrijden voor zaterdag 2 maart 1974 ter rein Boonwijk St. Gillis Dessoden B - Callebaut A terrein Wilskracht Hofstade F.M.C - S.A.F. terrein Callebaut Wieze Callebaut B - Bouw terrein Franke Ninove Franke A - Dessoden A terrein Osbroek Aalst V.VJ.T.A. - Franke B WEER SUNSHINE Sunshine heeft nu ook een mooie prestatie voor het voetlicht ge bracht tegen Oostende. Met deze nieuwe zege heeft Sunshine nog een kans om in de reeks B op de tweede plaats beslag te leggen daar men reeds op gelijke hoogte is gekomen met hetzelfde Oosten de dat men zopas een nederlaag heeft toegediend. Van bij het begin van deze par tij voerden de Aalstenaars trou wens het hoge woord want het werd spoedig 13-6 en 31-22. Bij zonder Willy Steveniers toonde zich zeer actief doch spijts zijn ve le inspanningen kon hij toch niet verhinderen dat de kustbewoners tot 43-41 terug kwamen. Na een 57-53 stand aan de rust slaagden Van Der Haegen en Van Den Broeck erin om de voor sprong van de lokalen weer op negen punten te brengen, waarna vlot de kloof werd gemaakt met 73-65. Nadat Steveniers een vierde fout had gekregen werd het dan 100-85 en nadat Van Keer was uit gevallen voor vijf fouten deed men met sukses beroep op de jeugdige invallers De Wolf, Van De Keer, Corthals en Schorreel nadat voor dien reeds de andere jonge kracht Van Der Haegen zich langs zijn beste zijde had getbond. Bij Aalst werden de punten ge- coord door Steveniers, Eaton, Van Keer, Van Den Broeck, Schorreel en Van Der Haeghen. WIELERSEIZOEN START NIEUWELINGEN TE AALST De Matthyskensvrienden kunnen er prat op gaan het wielersei- zoen in de Denderstreek officieel te openen. Het is inderdaad reeds morgen zondag 3 maart dat in de Ajuinstad het wegseizoen op gang wordt gebracht met een groots opgevatte organisatie voor nieu welingen. Veel aandacht is er natuurlijk voor het optreden van het Aal- sterse duo De Croock-Arijs. Elk een weet dat bijzonder John De Croock vorig seizoen met een reeks overwinningen in het brand punt kwam terwijl Eric Arijs vol doende bewijzen leverde van zijn rijke talenten als wielrenner. Beiden hunkeren er dan ook naar om nu voor eigen Volk met een schitterend resultaat het sei zoen in te zetten, doch als men weet dat de wielerkoning van vo rig jaar Eddy Van Den Abeele en talrijke andere grootmeesters van de nieuwelingen categorie op het appel zullen zijn weet men meteen dat de twee Aalstenaars het enorm moeilijk zullen hebben om in de strijd om de zegetuil primus te worden. ZWEMMEN Zwemclub NEPTUNUS AalstStedelijk Zwembad ZONDAG 3 MAART vanaf 15 u Zvvemkampioenschappen van Vlaanderen voor dames en heren Trainingsprogramma maandag 17u40 - 18u20 beginnelingen 18u20 - 20 u alle categorieën woensdag: 18u30 - 19u25: beginnelingen donderdag: Ï8u30 - 19u15: beginnelingen 19u 15-21 u elites vrijdag 18u30 - 19u20beginnelingen 19u20 - 20u45 elites 20u45 - 22 u waterpolo zaterdag: 17u30 18u 15 elites 19 - 20 u alle categoriën elites zondag 8 - 9 u waterpolo

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 13