Beschamend Wie maakt ons geestdriftig Elektoraa! kris-kras ,iv: -1-4'Jt TIJDENS KARNAVALOPTOCHT ZWARE VAL Omtrent cJa toestand van de jon ge Luc Callebaut wenste men zich in het stedelijk ziekenhuis nog niet uit te spreken. De jongeman, deelnemer aan de k3rnavatoptocht, kwam ter hoogte van de Nieuwstraat ten val. Achteraf, tijdens het medisch onderzoek, bleek dat de ver wondingen ernstiger waren dan vermoed. ORDE VAN GENEESHEREN OPNIEUW CONTRA DR. H. LE COMPYE De provinciale raad van West- Viaanderen van de orde van ge neesheren heeft een nieuw on derzoek bevolen tegen Dr. Le Compte in verband met wat ge noemd wordt publiciteit en smaad aan de orde. AALSTER3 CAFÉBAAS BARRICADEERDE VOORDEUR De uitbater van een populaire café aan de Genïsesteenweg heeft nog wel tijdens de kar- navalfeesten de toegang tot zijn drankgelegenheid, met stevige massieve panelen cp do voor deur afgesloten. Daarop is hij dan met week-ein- de gegaan. Naar verluidt zou den een paar dagen voordien een drietal onverlaten aan het adres van de uitbater bedreigin gen hebben geuit. ii i 4 i tl Wordt deze verkiezingscampagne in het arrondissement iet wat vinniger dan de vorige Het is blijkbaar nog te vroeg om daarop reeds een antwoord te geven. In de Aalsterse agglomeratie heeft de Karnavaisfeer de elek- torale aktiviteiten - naar buiten uit - ietwat afgeremd. Sommige kandidaten hebben meteen het nuttige aan het aan gename gepaard en - «volks met het volk» - zongen en dans ten ze mee in de ronde. Maar hier en daar zijn er tekenen aan de wand die er op wijzen dat men in sommige kringen erop voorbereid is om in een ander propaganda-register te spelen. Zelfs al worden daardoor de traditionele regels met de voeten getreden. VERDRAAGZAAMHEID EN FAIR PLAY Men heeft do militanten - en daar mee bedoelt men dan in de eer ste instantie de «plakkers» - niet altijd in de hand, hoort men links cn rechts. Wat niet helemaal on juist is. Cen uittredend volksvertegenwoor diger ziet cr dezer dagen niet te gen op om na middernacht de v/arme bedstee te verlaten en zijn «plakkers» in het Ninoofse te be geleiden met warme drank en goe de raad. Politicus met een zacht karakter is het hem een voortdurende zorg dat zijn ploeg té ijverig zou te werk gaan. Er mogen dan al kontakten zijn met de politieke tegenstrevers uit andere partijen om de wederzijd se nachtelijke propagandaploegen niet de vrije teugels te laten vie ren je weet nooit. Het ovcrplakken, het ostentatief afrukken van andere affiches be hoort tot de oude geplogenheden. Verdraagzaamheid, fair-play enz. blijven nog te veel een fraai etiket. Men is nog steeds onderweg naar de ideale demokratie. In B.S.P.- middens heeft men de indruk, dat do C.V.P., P.V.V. en V.U. beste elektorale maatjes zijn. Wij zijn dé boeman, zegt een B.S.P. kan didaat. Een bedenking die Die- pendaeie-Zottegsm ook kan ma ken. Zijn affiches hebben het ook te verduren vanwege sommige V.U.militanten. Wij zijn do boeman van de K.P. zegt Amada-Ninove. Op haar beurt stelt de K.P. vast dat «links» ho peloos verdeeld is. Een oude ge schiedenis zegt een plaatselijke K.P.ideoloog. En hij grijpt terug naar de Weimar-repuliek en de toenmalige Duitse sociaal-demo- kraten. MEER VOORKEURSTEMMEN Een groepje «waarnemers» die de verkiezingen alhier met de nodige nuchterheid wensen te bekijken geven hun eerste pronostieken. Wij geven ze voor wat ze waard zijn. Het gaat allemaal nog meer in de richting van de voorkeur stemmen. Zeker in de C.V.P., P.V.V., V.U. en ook de B.S.P. zal daaraan niet ontsnappen. Eon partij waar de overtuigde socialist het veelal bij de kop stemmen hield. Da C.V.P. zal haar positie ver sterken en alleszins ca. 6.000 stemmen meer behalen dan in 1971. Dat zou dan ten koste van de V.U. en de P.V.V. moeten ge beuren De B.S.P. status-quo, idem voor de K.P. Diependaele zal ook de V.U. aanvreten, vooral in het Zotte- gemse. De P.M.O en Amada zijn quantité negigable. VOORZICHTIG Maar ernstige lieden in de ver schillende partijen, hoe zeer ze naar buiten uit ook moeten blijk geven van geestdrift, sprekon zich binnenkamers voorzichtiger uit. Ze zijn er wol over ^akkoord dat ccn radikaiizering zich dui delijk aftekent, en de voor keurstemmen het in belangrij ke mate zullen doen - het ver trouwen in de kandidaat, niet de partij primeert. Maar voor de restHet oordeel van de kiezer afwachten. Ergens kunnen de kleine par tijen zelfs met een min. aantal stemmen wel voor een verras sing zorgen inzake de zetel verdeling, een gevolg van het typisch Belgische kiesstelsel. Daar ergens ligt de knoop. GEEN WASPOEDER Intussen gaat de politieke reklame voort. Het vedette-systeem is in. Jammer zegt een nochtans intel ligent politicus Onze affiches zijn niet bijster geslaagd. De foto's zijn vaal, ze komen niet over. Ach wie heeft nu eenmaal het talent en de kracht van een Mannix. Geleidelijk stapelt het pakje propagadafolders allerhande zich op. Men zoekt naar wat méér dan de stereotype publi citaire slogans. Tenslotte wil men ons toch wat anders dan waspoeder aanprijzen. Niet Het spijt ons, v/s werden tot dusver niet zo erg geboeid door wat de kandidaten ons vertellen en beloven. Misschien moet dat nog komen. Misschien zit links of rechts - bij v/ijze van spre ken - nog wel een pamflot waar de toon doorzindert van een spontaan, eerlijk engagement t.a.v. dit arrondissement. Men hoopt het hartsgrondig omdat het arrondissement in' t parle ment wat meer aan zijn trekken zou komen. Tot vandaag woensdag is het allemaal nog aan de povere kant en krsgGn wij een zoveel ste editie van oude elektorale feuilletons. Wio maakt ons geestdriftigor VOOR de zoveelste maal is een Aalsterse delegatie gaan aanklop pen te Brussel in verband met de sukkelgang van hot Kultureel Centrum. Het stadsbestuur, moer bepaald burgemeester en schepenen laten zich dus niet ontmoedigen de bedevaart naar Brussel is blijk baar een kwestie van vurig geloof in de opeenvolgende «vaste be loften». Het wachten is nu op een Minister van Openbare Werken die bereid williger zijn handtekening zal plaatsen voor de toekenning van de subsidiering. Aan de uittre dende Califice heeft Aalst te dan ken dat dc 48 miljoen voor Lot il van het K.C. niet uit de schatkist is gekomen. Het is bekend dat de bouw van een Kultureel Centrum en soort gelijke aangelegenheden niet be heren tot de lopende affaires die een demissionaire regering kan afhandelen. In tegenstelling met de aankoop van bv. militaire vlieg tuigen. Hier en daar een parlementaire tussenkomst ofte vraag niet te na gesproken kan men niet bepaald beweren dat de vijf Aalsterse par lementairen veel gewicht in de weegschaal hebben kunnen wer pen. Dat is tot op heden ook het geval voor de realizatie van het nieuw ziekenhuis waar de K. O. O. op haar beurt oen beetje moedrziel- alleen staat. Wij maken van ons hart geen moordkuil en verwachten niet dat de uittredende parlementairen de elektorale jungle zullen verlaten om zich plechtig ende formeel te engageren inzake K.C. K.O.O. Ziekenhuis. De verkozen Aalsterse parlementaire kunnen dat beter doen na 10 maart. De wijze waarop de Hooggezeten Administratie en Ministers de stad Aalst bejegenen en overigens de ganse Denderstreek is op zijn minst beschamend. Want cr is Ratiiür'ijk nog wat mé r •.'-.n het K.C. cn het zieken huis a'.hiös. Zo murw is deze streek gemaakt dat we bv. stilaan aken overtuigd geraken dat ook de a-sociale pendo! normaal is. En men verwijst zo maar naar... U.S.A. Alsof Steinbock daar niet zijn «Druiven der gramschap» hoeft geschreven. o o o

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 3