vrouwenkroniek raadgevingen aan moeders wat eten we deze week? voor de fijnproevers ook een kind heeft recht op vrije tijd keukengeheimen 8 ZONDAG Sardienpakjes Preisoep Wiener Schnitzel met Aardappelpuree Schuimige Citroenvla. MAANDAG Gebraden Worst Rode Kool Gekookte Aardappelen Griesmeelpudding. DINSDAG Witte Bonen met Kerrie Rijstpap WOENSDAG Biefstuk Spinazie Gekookte Aardappe len Gebakken Banaan. DONDERDAG Varkenskoteletten Spruitjes Gekookte Aardappelen Yoghurt met Vruchten. VRIJDAG Mosselen Frites Vanillepudding. ZATERDAG Gekookte Eieren Zure Botersaus Sla Gekookte Aardappelen Fruit. SARDIENPAKJES Benodigd 1 pak diepvries bladerdeeg. T blik sardientjes. 1 citroen en 4 eetlepels melk. Bereiding Behandel het bladerdeeg zoals aangegeven op het pakje. Rol het uit en druk er met een groot glas ronde vormpjes uit. Leg op elk rondje een sardien, sla de vorm goed dicht, zodat er halfronde pakjes ontstaan. Strijk over elk Laat ze bruin knappend worden, pakje wat melk en zet ze in een goed voorverwarmde matig" hete oven. Serveer ze met een schijfje ci troen, dat kan worden uitgekne pen. WIENER SCHNITZEL Benodigd 4 mooie, platte, magere kalfs lapjes van minstens 100 g elk, zout, 1 rauw ei om te paneren, parneermeel, 75 g. boter, 4 zure uitjes, 6 augurkjes, 4 ansjovissen of 8 ansjovisfilets, 1 hardgekookt ei, citroen en kappertjes. Bereiding Wrijf de kalfslapjes in met zout. Klop het ei, vermeng het met 1,5 eetlepel water en citroensap. Haal er de lapjes vlees door en zorg ervoor dat het eimengsel alle kan ten goed raakt. Wentel ze daarna door fijn paneermeel en bak ze in de boter, die men in de koeke- pan licht bruin heeft laten worden, voorzichtig goudgeel en gaar. Re ken als baktijd 12 a 15 minuten. Schuif onder het bakken het vlees telkens heen en weer, maar zorg dat het korstje nergens los laat. Leg ze op een verwarmde scho tel en garneer ze met plakjes hardgekookt ei, ansjovisfilets, de uitjes, augurkjes, uitgetande schijfjes citroen en kappertjes. Spuit er een rand aardappelpu ree langs. WITTE BONEN MET KERRIE Benodigd 400 g witte bonen, zout. 1 ui. 50 g boter, y» koffielepel paprika poeder, 1 koffielepel kerrie, 1 ap pel. peterselie, wat gemberpoe der en het sap van Vï citroen. Bereiding Laat de bonen een nacht in koud water weken en kook ze in het weekwater gaar, maar vooral niet te zacht. Ze mogen echt niet papperig worden Voeg wat zout toe. Smelt de boter en fruit daarin de fijn gesnipperde appel met pa prika. kerrie en gemberpoeder. De hoeveelheid gemberpoeder en ker rie moet men zelf bepalen. Het ene merk kerrie is scherper dan het andere, en de één houdt van scherper eten dan de ander. Laat dit met elkaar op een zeer zacht vuurtje fruiten tot de kleur mooi diepgeel is. Voeg er een eet lepel fijngehakte peterselie aan toe, en de goed uitgelekte witte bonen en laat dit met elkaar, goed goed roerend met een houten le pel, nog enkele minuten verder fruiten. Voeg er tenslotte het ci troensap bij. Dien het gerecht vooral goed heet op. NOOT Hoewel vleesloos is dit ge recht zeer voedzaam. Geef er wel een frisse sla bij en zorg voor een nagerecht waarin melk is verwerkt. Verlang nooit te veel hulp van uw kind, want het heeft zelf een volle dagtaak aan zijn schoolwerk en heeft zijn vrije tijd even hard nodig als u. Geef geen geldelijke beloning voor huishoudelijke hulp wet be dankt u het kind natuurlijk als hij zijn taak naar behoren vervult. Een pluim op de hoed betekent voor ieder kind een aanmoedi ging en erkenning. Alleen grotere karweien, zoals schuur schoon maken, auto wassen, gras maaien, komen in aanmerking voor financiële beloning. Zorg dat het kind zijn huiswerk rustig kan maken zonder dat het daarbij gestoord wordt om een klusje op te knappen. Dat haalt het kind volledig uit zijn concentratie. Herinner het kind niet aan zijn taak als het net aan de TV ge kluisterd zit om zijn lievelingsprogramma te zien. En is uv/ kind eens wat minder ijverig, maak het dan geen ver wijt. Wij begaan allemaal die kleine zonde wel eens. Als de voorjaarszon gaat schijnen moeten ook de kinderen ervan kun nen genieten. U verlangt er immers ook naar eens een poosje lekker lui in de zon te gaan zitten f Er wordt in ons land betrekke lijk weinig lamsvlees gegeten. Toe gegeven lamsvlees heeft een aparte smaak, maar een lekkere vooral ook door toevoeging van kruiden. Kruiden, die het goed doen bij lamsvlees, zijnbasili cum. laurierblaadjes, kerriepoeder, dille, knoflook, marjolein, kruize munt, dragon en tijm. Klein vlees kunt u bestrooien met gedroogde kruiden een groot stuk kunt u ermee inwrijven tege lijk met wat zout en peper. Dit laat u dan even intrekken, voor u aan het bakken of braden be gint. Een laurierblaadje dient om na het bakken met het vlees samen te sudderen. De knoflook kunt u uitpersen in een knoflookpersje en het vlees er dan mee inwrijven of ook na het bruinbakken toevoe gen. U kunt ook een teentje knof look heel fijn hakken en met het vlees meebakken. Kruizemunt is bijzonder lekker voor een saus bij het vlees. De gedroogde kruiden als dra gon of tijm strooit u met vinger reepjes na het bakken over het vlees (vooral met tijm dient u voorzichtig om te springen!) Deze kruiden geven dan hun geurtje af tijdens het sudderen. DIEPVRIES-GEBAKDEEG Het is zeer gemakkelijk steeds één of meer pakjes diepvriesdeeg In voorraad te hebben. Men kan er verschillende kanten mee uit en er zowel een appeltaart als een hartig voorgerechtje mee bereiden en dat in een minimum aan tijd. Het meest praktische lijkt ons het korstdeeg, dat het midden houdt tussen bladerdeeg en piedeeg, maar heel goed als bladerdeeg ge bruikt kan worden. Om goede re sultaten te bekomen is het wel no dig precies de gebruiksaanwijzing op het pakje na te volgen. En dèt is echt niet moeilijk. GEMALEN KOKOS Tegenwoordig kan men in ver scheidene winkels gemalen kokos kopen. Overtuig U wel even ervan of deze werkelijk vers is gemalen kokos krijgt namelijk vlug een on aangenaam ranzig smaakje. En dit zou uw nagerechtje of wat dan ook totaal kunnen bederven.

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 6