kroniek Veiligheid eist goed zicht 11 Speelfilm FRIEDEMANN BACH zaterdag 23 maart te 14u25 De film handelt over de gul met muzikaal talent bedachte Bach-fa- milie en wel meer bepaald over Friedemann Bach. Deze zoon van Johan Sebastian was wellicht niet de meest muzikaal begaafde van de familie, maar door zijn avon tuurlijke levensdrang torende hij weer hoog uit boven de andere fa milieleden die meestal een weinig opvallend burgerlijk leven leidden. De biografie van Friedemann le verde regisseur Muller dan ook voldoende stof op om een boeien de prent vol actie en afwisseling te kunnen draaien. Het feit dat de ze trotse, gepassioneerde figuur steeds in de schaduw van de ge niale Johann Sebastian is blijven leven vormt de dramatisch trek van deze film over een kunste naarsbestaan. TV-serie MOEDERS SLIMSTE zaterdag 23 maar te 20u15 Het Ministerie van Tewerkstel ling en Arbeid is zowat Franks tweede thuis geworden. Vanavond is hij er weer op bezoek. Er is een nieuwe directeur, een zekere Mr. Bradschauw die van het opti mistisch slag blijkt te zijn. Hij weigert namelijk te geloven dat Frank geen werk kan vinden. He laas voor Frank gaat hij nogal on besuisd te werk. Hij geeft name lijk de onderdirecteur de opdracht te bewijzen dat hij onze «pro bleem cliënt tenminste één week aan het werk kan houden. Poittiefeuillcton CANNON zaterdag 23 maart te 22u20 Veefokker Lucas is spoorloos verdwenen uit zijn ranch en zijn vrouw doet een beroep op Cannon om haar echtgenoot te zoeken. Eén en ander komt nu aan het licht. Zo ontdekt Cannon bijvoor beeld dat een zekere Burdick en zijn handlangers de ranch in hun macht hebben. Uit de eerste ont moeting met de bende blijkt al dadelijk hun vijandigheid jegens Cannon. De speurder suggereert Meg de hele bende te ontslaan. Maar Burdick komt plots op de proppen met een contract, gete kend door Lucas en dat in feite niets anders dan de financiële on dergang van de ranch betekent in dien Burdick eruit gewerkt wordt. Feuileton DE WALTONS zondag 24 maart te 20u40 Een jonge vrouw legt een bun deltje neer in de nabijheid van de woning van de Waltons. Zij ver bergt zich niet ver van de woning en houdt het huis van uit de schuilplaats in het oog. Wanneer John Boy de achterdeur opendoet, ontdekt hij dat de inhoud van het bundeltje een meisje van ongeveer zes jaar oud is. Op het meisje is een kaartje bevestigd waarop Hol ly staat, de naam van het kind. Holly is ondervoed, heeft kou en spreekt niet. De pogingen van de Waltons om het kind aan het praten te krijgen zijn tevergeefs. Wanneer de Waltons de sheriff van de vondst op de hoogte bren gen, geeft hij hen de raad het kind naar het «County Home» te brengen HET GESCHEURDE GORDIJN maandag 25 maart te 20u15 Michael Armstrong een atoom deskundige is woedend op zijn re gering die een bepaald project van hem niet wil bekostigen. Teleur gesteld verlaat hij zijn land. Zijn secretaresse en liefje vergezelt hem. Hij bereikt Oost-Duitsland waar hij contact zoekt met pro fessor Lindt. Armstrong biedt zijn diensten aan de communisten aan. Die ontvangen hem hartelijk maar zijn tegelijkertijd erg argwanend. Op een bepaald ogenblik wordt de Oost-Duitse grond erg heet onder Armstrong's voeten en de vlucht begint. DE RECIDIVIST dinsdag 28 maart te 20ut5 Thomas Koppes plaatdbewerker en autospuiter wordt ontslagen uit de gevangenis. Hij heeft enkele tijd moeten brommen wagens mis handeling en verzet tegen de poli tie. Verzachtende omstandigheden - zijn vrouw geestesziek in een in richting - spelen mee bij zijn voor waardelijke invrijheidstelling, waarin hij wordt begeleid door de Waaldrechtse sociale werker. Maar nu speelt zijn gevangenis- bedrijf hem parten. Als vroegere mede gedetineerden hem met een vriendinnetje het leven lastig ma ken heeft hij maar één middel om zich te handhaven, namelijk ge weld. Feuilleton HIER IS LUCY woensdag 27 maart te 20u15 Ten huize van. Lucy komen er voortdurend dreigbrieven in de brievenbus en een onbekende vrouwenstem verwijt haar aan de telefoon dat zij een mannedieveg- ge is. Lucy schenkt er in het be gin niet teveel aandacht aan, zij is de mening toegedaan dat het hier om een vergissing gaat. Wel is het zo dat de melkboer haar zeer sympathiek is en steeds zorgt voor een prima bediening. Maar daar blijft het ook bij. Als puntje bij paaltje komt is het echter de vrouw van de melkboer die haar verdenkt een verhouding te heb ben met haar man. Deze vrouw is geen katje om zonder handschoe nen aan te pakken. Zij is een Ita liaanse die bij Lucy aanbelt met de bedoeling hier heel de boel kort en klein te slaan. HET KIND VAN DE REKENING donderdag 28 maart te 20u50 Het huwelijk van Maggie en Pe ter is spaak gelopen. Het koppel heeft besloten te scheiden. Zij hebben een dochter van dertien jaar. Een kritieke ouderdom om met deze problematiek te worden geconfronteerd. Zal het meisje het kunnen verwerken wanneer haar papa haar toevertrouwt dat hij niet meer van mama maar wel van een andere vrouw houdt. Alhoewel de scheiding niet meer lang kan uit blijven is het voor Maggie en Peter een ware kwelling om hun dochtertje de waarheid te zeggen. Toch gebeurt het en het dochter tje is uiterlijk zeer kalm als Peter haar erover spreekt. TV-serie DE FAMILIE ASHTON vrijdag 28 maart te 20u15 Soms kan het te erg voor een moeder worden. Jean Ashton heeft het maximum van haar inkasse- ringsvermogen bereikt. Haar schoonzoon John Porter wordt vermist en is waarschijnlijk dood, hoewel niemand daar zeker van is. Haar oudste zoon David is gewond teruggekeerd van een vlucht naar Duitsland en haar zoon Philip kan elk ogenblik naar het oorlogsveld op het continent wor den gestuurd. En nu komt de ben jamin van de familie de 16 jarige Robert thuis om zijn moeder te vertellen dat hij over twee maan den met de marine naar zee zal gaan. Speelfilm KATZELMACHER vrijdag 29 maar te 21u30 Het centrale thema van katzel- macher zou men kunnen omschrij ven als iemand die anders is dan de anderen en de reakties van de anderen daarop. Degene die an ders is dan de zogenaamde «nor male» mensen wordt in maat schappelijk verband bijna altijd «het slachtoffer» en zo groeit bij dat personage dan een hele pro blematiek. Vermelden we tenslotte nog dat Fassbinder, de cineast van deze prent, zelf de hoofdrol speelt in zijn film. Heeft U een bedrijf waarmee U gerichie reclame wilt maken doe dit dan via het Internationaal adressen bur. c«D E POST- H O O R N»>. Wij beschikken over een adressen bestand uit de gehele wereld zo wel van partikulieren als zakenadressen. Wij verzorgen tevens Uw komplete postmai- ling, adressen typen, adresseren, reclame folders in Ned. verzonden postale reduc tie van 20 tot 30 Vraag vrijblijvend inl. onder nr 1819. Reclame Bur. Interex- pres Kagertuinen 42 Sassenheim Z.H. Ned. tel. 02522 - 14355 afd. inf. buitenland. Tevens vragen wij enige personen voor ge regelde adresseringen met adresseerma- chine (door ons te leveren), adressen ty pen, postmailing eet. Solicitatie onder de letters P-H-B 1619 bovenstaand adres. Deze maand wordt er bijzonder gelet op de plaatsing van de autolampen. Die plaatsing is immers van het grootste belang. Bij schemering of in het donker moet u goed zichtbaar zijn voor alle andere weggebruikers zonder iemanfiLte verblinden, en uzelf moet tijdig ieder obstakel kunnen zien. Goed zien eist echter meer. Ook uw ogen moeten in prima konditie zijn. Alkoholgebruik, ook matig, vermindert het scherp zicht en ver kleint het periferisch (zijwaarts) zicht. Daarom is een goede raad van de Vereniging Alkoholvrij Weg gebruik Beukenlaan 24 - 9910 Mariakerke Achter het stuur steeds nuchter Toch gedronken Laat je rijden

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 11