klein logboek Steiaan Van den Brempt blijft in voorlopige hechtenis T wee de regionaal Europese conferentie I.A.O Europese Sociale Vredesconferentie Vl de gazet van aalst Stefaan van den Brempt - geboren Aalstenaar ieraar en dichter blijft krachtens een beslissing van de Raadkamer van Brussel in voorlopige hechtenis. Hij «zit» reeds sedert 7 februari jl. (Zie D.G. V.A. nr. 7) verdacht van medeplichtigheid aan een aanslag van Palestijnen op een Nederlands aardgasstation. Naar aanleiding hiervan schrijft een Vlaams weekblad o.m. «Het gerecht zou echter korrekter mogen zijn in de toepassing van de procedure van de voorlopige hechtenis. Een aanhouding wordt teoretisch in drie gevallen gehandhaafd als het om een gevaarlijk persoon gaat, die wel eens gelijkaardige feiten zou kunnen plegen als redenen bestaan om te vrezen dat de ver dachte zich aan een rechtsvervolging zou proberen te onttrek ken, bijvoorbeeld door het land te ontvluchten, als het in het belang is van het onderzoek dat de verdachte aangehouden blijft, bijvoorbeeld om hem te beletten in afwachting van de behandeling van zijn zaak met allerlei personen kontakt op te nemen, afspraken te maken en het onderzoek te hinderen. In het geval Van den Brempt gaat geen enkel van deze drie mo gelijkheden op (het gaat hier duidelijk om een eenmalig feit, in verband waarmee de verdachte dan nog zijn volledige onschuld pleit).» SCHOLA CANTORUM CANTATE DOMINO Ter gelegenheid van hun tweede concertreis in het H. Land en als enig optreden in het Vlaamse Land presenteren de koren van de Schola Cantorum Cantate Domino van het Sint-Maarteninstituut Aalst in de Sint-Martinuskerk - Aalst ep ZONDAG 7 APRIL 1974 te 15 u. DE JOH ANNESPASSION VAN JOHANN SEBASTIAN BACH Solisten Paul SCHOTMANS. tenor - evangelist Ludovic DE SAN, Christuspartij Erika PAUWELS, sopraan Herman SLAGMULDER, bas Kristiaan VAN INGELGEM, clavecimbel en orgel Koren DE SCHOLA CANTORUM CANTATE DOMINO o.l.v.. Michael GHIJS Kamerorkest BACH COLLEGIUM - ANTWERPEN Algemene leiding Michaél SCHECK 10. Na de structurele veranderin gen onderzocht te hebben die zich in de Europese economie ën hebben voorgedaan en die het inkomen van de werkne mers dreigen in gevaar te brengen, en na aandacht be steed te hebben aan de oplos singen die tot hiertoe werden aangewend ten einde de inko menszekerheid van de werkne mers te waarborgen, formu leerde de Commissie Inko menszekerheid diverse voor stellen voor een actie op na tionaal en op internationaal vlak. Vooreerst dienen fundamentele onevenwichten tussen vraag en aanbod op het niveau van de verschillende streken van de verschillende economische sectoren tijdig voorzien te wor den. Op basis van deze voor uitzichten dienen vormings- en herscholingsprogramma's op gezet te worden ten behoeve van de betrokken werknemers. Op het ondernemingsniveau dienen ruimere mutatiemoge lijkheden geschapen te wor den. Financiële steun voor de betrokken werknemers dient uiteraard voorzien te worden. Bij ontslag (iindien dit dan toch onvermijdelijk mocht zijn) dienen de verworven rechten van de werknemers en hun fa milieleden (zo pecuniair als wat betreft de sociale zeker heid) behouden te blijven. Speciale maatregelen dienen getroffen ten einde een inko menszekerheid te waarborgen aan speciale categorieën van werknemers als jongeren, vrou wen. gehandicapten, ouderen, migranten, e.d Op het ondernemingsvlak die nen volgens de werknemersor ganisatie democratische struc turen uitgebouwd te worden, waardoor de werknemers me dezeggenschap verwerven inza ke tewerkstelling en arbeids voorwaarden. Van hun kant waarschuwen de werkgevers voor het gevaar dat te zware lasten het concurrentievermo gen van de ondernemingen en meteen hun aanpassingsvermo gen zou kunnen in gevaar bren- ge. Teneinde de volledige tewerk stelling te verzekeren, dient •volgens de werkgevers de vor- mingsinspannig opgedreven te worden. Wat de internationale acties betreft, werd erop gewezen dat, gezien reeds in verschil lende landen maatregelen wer den genomen, ten einde de in komenszekerheid veilig te stel len. het er momenteel op aan komt te vergelijken en te co- ordineren. De zekerheid van het inkomen en van de sociale zekerheidsrechten, de zeker heid betreffende onderwijs, vorming en reclassering en de sociale planificatie. zijn zovele voorbeelden van problemen die nu op Europees vlak dienen onderzocht te worden. Dat de I.A.O.op dit vlak een primor- dale rol te vervullen heeft, door het organiseren van een permanente uitwisseling van in formatie en ervaring, werd door de Commissie unaniem aanvaard. 11. Wanneer men zich later zal buigen over de resultaten van deze Tweede Europese Confe rentie. zal men, naast de po sitieve en open geest die deze conferentie kenmerkte onge twijfeld blijven stilstaan bij de twee resoluties die door de conferentie werden aangeno- me. De twaaif aanvankelijk in gediende ontwerp-resoluties werden uiteindelijk herleid tot twee In de Resolutie betreffende de regionaie actie van de I.A.O. in Europa wordt de directeur- generaal van bet Internationaal Arbeidsbureau verzocht a) stu dies en enquêtes te onderne men betreffende de diverse so ciale realisaties in Europa, meer bepaald op het vlak van de tewerkstelling, de arbeids- en levensvoorwaarden, de in komenzekerheid, de syndicale rechten, de migrerende werk nemers, de sociale zekerheid, de vorming en het milieu, als ook betreffende de sociale ge volgen van de economische in tegratie-processen en de bij zondere sociale problemen, ge steld in minder ontwikkelde ge bieden b) op basis van de resultaten v. deze en andere studies pro gramma's uit te werken ten einde tot een ruimere Europe se samenwerking te komen op het vlak van de arbeid en de sociale politiek, meer bepaald op bovenvermelde gebieden. In de Resolutie betreffende de syndicale vrijheid en de pro fessionele relaties in Europa wordt, nadat de aanslagen op de syudicale rechten en vrijhe den betreurd werden en nadat bij de lidstaten werd aange drongen op ratificering en toe passing van de conventies in deze sfeer, de Raad van Be heer aanbevolen de directcj:- generaal te verzoeken om de toestand inzake syndikale wer kelijkheid en inzake vigerende systemen van professionele re laties aan een diepgaande ana- lyse en studie te onderwerper: deze basjsgegevens zouden dan dienen onderzocht en be sproken te worden bij een vol gende gelegenheid. Tevens j wordt gevraagd op geregelde I tijdstippen internationale bij eenkomsten te organiseren ten einde de ontwikkeling van de participatie van de werknc- j mers aan de beslissing in de ondernemingen op de voet te volgen. 12. Het feit dat uit deze Confe- rentie geen pasklare oplossin gen resulteerden, hoeft niet te verwonderen dit werd immers j ook niet verwacht. Zei de i VoorzitterNotre Conférence i ne nous a peut-être pas fourni de solution miracle a tous les j problèmes que nous avons dis- cutés... Cependant, il est sig- j nificatif que des représentants des gouvernements, des en- ployeurs et des travailleurs ve nus de toutes les parties de l'Europe se sont réunis ici pour discuter de l'esquisse ge nérale d'un programma pour l'Europe dans Ie cadre de no- tre Organisation» 13 De enige schaduwvlek die over de Conferentie hing, hield ver band met de representativiteit van de officiële Spaanse en Griekse werknemersafgevaa: j digden. Een eensgezind pro test hiertegen vanwege de ove- j f'ö^ :£Xhdicale. delegaties werd evenwel onontvankelijk ver klaard. 14. Vermelden wij tevens dat de Belgische afgevaardigden een belangrijk aandeel gehad heb ben in de werkzaamheden van de Conferentie niet alleen v/as secretaris generaal DEL PEREE (Min. Soc. Voorzorg) rapporteur van de, Commissie' betreffende de inkomenszeker heid. Dhr. Jef Houthuys (Vooi zitter A.C.V.) en Albert VER SCHUEREN (Dir. Gen. Ver bond Belgische Ondernemin gen) leverden belangrijk werk als ondervoorzitters van de Re solutie-Commissie. (SLOT) weekblad gesticht in 1945 verantwoordelijke uitgever Gustaaf Sanders kantoor en drukkerij Tel. 053/241.14 Schoolstraat 26 9300 Aalst postrekening 881.72 3 maandabonnement 125 fr. 6 maandabonnement 240 fr. 12 maandabonnement 445 fr. op verzoek worden advertentietarieven toegezonden de nieuwste communieprentJes zijn er... en de eersten hebben de ruimste keus zie onze etalage drukk. sanders schoolstraat 26

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 2