deze week inde stad Souveniers uit Erembodeqem WEEKKALENDER VRIJDAG 22 MAART Te 20 u in het Lokaal Nieuwbeekstraat 35 filmvertoning «Kies een geweer» door de Mikisclub. ZATERDAG 23 MAART Te 19u30 in het lokaal Zonnestraat 20 officiële opening van de nieuwe oefenzaal door de judoclub Hirano Kwai. Te 20 u in het lokaal Nieuwbeekstraat 35 belotting met mooie prijzen door de Mikisclub. Te 20 u in het Beukenhof ledentornooi door P.C. Alosta. Te 20 u in het lokaal Geraardsbergsestraat ledentornooi door de Apolloclub. Te 20 u in het Sociaal Centrum, Immerzeel karnavalfeest door de jeugdclub Kuklos. Te 20 u in het kringlokaal kleinkunstavond met Dimitri Van Toren door Tuf Tuf. Te 20 u in de St. Antoniuszaal, Kapucijnenlaan familiale dans avond. Te 20 u in de St. Augustinuszaal, Groenstraat toeristische avond door het Davidsfonds. Te 20u30 in het Kapelleken, Meuleschettestraat 2e parochiale dansavond. Te 20u30 zaal F.F.R. Dendermondsesteenweg Halfvastenbal in gericht door Universitas. ZONDAG 24 MAART Te 9u30 bij Jozef De Schrijver Binnenstraat 225 gewestvergade ring Aalst door de Lustige Vinkeniers. Te 10 u algemene vergadering in het lokaal St. Jozefscollege Pontstraat Aalst voor de postzegelverzamelaars ingericht door Filatelie Fila Jeugd. Te 10u30 in 't Kapelleke Meuleschettestraat, vergadering voor de postzegelverzamelaar ingericht door de St. Gabrielgilde. Te 10u30 in de raadszaal van het stadhuis, receptie aangeboden aangeboden aan de delegatie van de politie uit Essen, door de sportvereniging van het Rijkswacht distrikt Aalst. Te 14 u in het Beukenhof wintercompetitie door de Aalsterse petanqueclub. Te 14 u in de zaal Kapucijenklooster filmvertoning «De schatten op zwier» door de Marcelinoclub. Te 14u30 in het stedelijk lokaal Kattestraat poppenkastvertoning «De Toverlantaarn» door het stedelijk Poppentheater. Te 15 u in het P. Cornelisstadium, voetbalwedstrijd tussen de ploegen van Eendracht Aalst en Mons. Te 15 u in het lokaal Geraardsbergsestraat clubwedstrijden door de petanqueclub Apollo. Te 19u30 in het Kringlokaal Dr. De Moorstraat filmvertoning «Een dozijn ploerten» door de jeugdclub Kreja. MAANDAG 25 MAART Te 15 u in het Apostelken, Mijlbeek voordracht over de veilig heid door Maria Van Cleemput ingericht door de Vrouwengilde. Te 20 u in de zaal St. Jozefscollege, ingang Hoogstraat film vertoning «De 41e» door de Katholieke Filmliga. Te 20 u in de feestzaal van het H.R.I.T.O., Welvaarstraat, voor dracht over «Grezen aan de economische groei, een humanist bekijkt het rapport van Rome» ingericht door de Vrienden van de V U B. J door G. DE SCHEPPER BREUGELKERMIS EN BOUCKHOUTKERMIS SYNONIEMEN Als in die jaren de hoppeboeren rond de september-wijkkermis, hun zakken aan de man gebracht had den, en voor een goe prijske, dan werd er de volgende dagen liede- rig gevierd en mochten de pluk kers mee, «op vertier van de pach ter.» Reeds vanaf de zaterdagnamid dag zag men de huishoudsters (die bestonden toen ook reeds), met de kommen lekkere vlaai (elk in verschillende grootte volgens gezin), de brug over de gracht, gelegen aan de hoeve van «Oude Flix», overstappen om ze in zijn oven te laten bakken. Vóór de zondag morgen echter werd de vla niet aangesneden, en «wie niet wachten kon mocht voortlopen.» Van in de vroege namiddag kwam er stemming in, want de met zeidoek overdekte «aftrokken» aan bijna iedere herberg, waaron der lyrische kermisorgels hun aria's ten beste gaven, waren al reeds lang druk bezet. Deze hadden een jong en zeer afwisselend personeel om beur ten draaiden we er de muziekboe ken doorzweten, sjouwend tot hijgens toe aan het grote ijzeren orgelwiel, sjorden we de lustige tonen uit die muziekreus. En dit om twee redenen enerzijds klon ken door ons toedoen de verhef fende wijsjes door de open ven sters die «aftrok» en herberg ver bonden, en brachten we zo vreug de bij de dansende paartjes op de dansvloer anderzijds deden we het omwille van het «kwartje» dat wij verdienden per vier boeken. Die dagen kwam het voor de jonge mannen op geen half uur aan thuismaar toch is Feels moeder hem op zeker moment met zijn één oor van achter het orgel uit de aftrok komen halen. Ze joeg hem vóór haar op een drafke naar huis, gedempt kijvende van «Wat denht die snotneus wel en «Dat de uilen op zènne kop zouden sch...». Feeltje scheen er zich niet veel van aan te trekken, wipte in den donkeren het huis binnen, recht naar zijn kamer, speelde alles uit en in «vliegende vaan» dook hij het bed in. zodanig vlug dat, wanneer moeder binnen kwam en de petrollamp had ont stoken, Feel reeds onder de laken! lag. Elf maal sloeg de klokEer reden om muisstil te blijven. Var slapen was echter nog geer spraak hoeveel kwartejs hij bij elkaar gedraaid had, wist hij niet het konden er zowel tien zijn Kermis of geen kermis, morgen was het school, dus maar trach ten slaap te vinden. Het weme!d« hem alles echter zo vluchtig nog voor de geestde dansende pa ren en half-dronken buren bij die vrolijke orgelmelodieën, de lekk» re limonade die hij gekregen had van de orgelbaas. 't Was er een, rood van kleur, zo met ne marbol van boven in het flesje. Hij dachi nog even hoe hij «Dilleke Zat» bij na overhoop liep Dilleke met zijn harmonika haalde stomdronken nog enkele tonen uit zijn even verwaaid-klinkend instrument. Feel zag nog het paartje dat »>»<l t« vrijen achter de haag van Sooi De Vos, zijn moeder die hem van in de woonkamer verwijtend had aangekeken hij hoorde het gerod del van een olijke groep kermis- vierders over de bruiloft van Rozi- ne van de Peet die morgen nu «eindelijk» plaatsvond. Het was dan nogwel mee ne meester-kool- mijner, eenen die nogal goed ver diende. Een Finneke van de Peet, de zuster van de bruid, wist er nog aan toe te voegen dat ze elk jaar vóór de winter twee karren vol «houille» kregen. LEVENSWIJSHEID Discussie is een methode om an deren in hun dwalingen te stijven. (Ambrose Bierce 1841-1914) WENS HUN EEN GELUKKIGE NAAMDAG Zondag 24 maartAldemar, Berta, Judith, Katarina, Simeon. Maandag 25 maart Dismas, Hermeland, Humbert, Pelagius. Dinsdag 26 maart Emma nuel (Mano), Ludgar, (Lurgeria), Thecla. Woensdag 27 maart Augus ta (Gusta). Dominicus, Lydia, Ru pert Donderdag 28 maart Gon- tran, Kastor, Malchus, Priskus, Sixtus. Vrijdag 29 maartBertold, Eustaas (Stas), Jonas. Zaterdag 30 maart Amedée (Amedeus) .Angèle. Regulus, Ve- ronus. HEILIG EVANGELIE VAN ZONDAG Lactare, 4e zondag van de Vasten: «Wonderbare broodvermenigvul diging» Jo. VI, 13. 1-15 ZON OP ONDER 24 maart 6u38 19u01 30 april 5u20 20u01 MAANSTANDEN Nieuwe Maan, op 23 maart Eerste Kwartier op 31 maart te 2u44. Volle Maan op 6 april BIJZONDERE DAGEN Zondag 24 maart H. Ga briel, patroon van de brievenbe stellers. - 'Heden aankondiging van de Heer. Aartsengel ^Gabriel, die Maria de Blijde Boodschap brengt zegt haar. om alle schuchterheid en schrik weg te nemen «Vrees niet, Maria, want gij hebt genade gevonden bij God». Maandag 25 maartFeest] van O L. Vrouw Boodschap, tege lijk het Feest van de menswording van Christus. TOERISTISCHE KALENDER Zondag 24 maartAndenne Groot, «Berenkarnaval» te 15 uur Uitwerpen van pluchen beertjes Antwerpen Wijken Berendrecht en Hoevenen «Gansrijden» te 15 uur Bergen Grote Bloemen markt kermis Florenville Halfvastencavalcade Fosses- La-Ville Karnavalstoet met de «Chinels» te 14 uur Haine-St- Pierre Karnaval HalleKar naval Hamme Karnaval, Wui- tenfeesten HasseltKarnaval stoet te 14 uur Maaseik In ternationale halfvastenstoet te 14u30 PoperingeKeikoppen- karnaval te 15 u Westende 15e Ezelcavalcade te 14u30 Visé Internationaal «Ganzencar- naval» van 14 uur af.

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 8