EH sport op alle fronten COMAR SPORT Schoolstraat 54 Koolstraat 159 Aalst Tel. (053) 225.56 Alle sportartikelen VERNIEUWDE SPORTZAAK JEAN PIERRE VAN EECKHOUT TEGENSLAG TE LEDE In de liefhebberswedstrijd te Le de zijn verscheidene Denderstre- kers op het voorplan gekomen al hoewel men de zege in andere handen diende te laten. Tijdens de eerste koershelft was het de knap pe Haaltertnaar Herman Temmer man, die er sterk is op vooruitge gaan, die de kat de bel aanbond en er zo ontstuimig op los ging dat hij samen met Alex Dhollan- der, Rudy Bauwens en Jean Pierre De Hauwere spoedig een flinke kloof kon slaan. De boni kreeg bijzonder tijdens de vijfde ronde vorm toen de jagers even voor een geslótën overweg werden opge houden zodat de vluchters ineens meer dan één minuut voorsprong op het boekje hadden. Toen achter de vluchters de Denderstrekers Mare De Deyn en Jean Pierre Van Eeckhout zich ernstig met de achtervolging ge lastten werd de kloof steeds maar kleiner zodat de vluchters er bij het. ingaan van de zesde ronde dan ook aan waren voor hun moei te. Nauwelijks was de hergroepe ring een feit of weer ging een ne gental weg en deze maal was het meteen ook de beslissing want de kloof werd na enkele kilometers zo sterk uitgediept dat niemand meer kon terug komen. Achter het kopgroepje van negen zou noch tans de Aalstenaar Fernand Jan- segers nog hemel en aarde bewe gen om aansluiting te bewerken, docht het bleek allemaal boter aan de galg, alhoewel de sterke Fer nand er toch in slaagde van zich op zijn beurt met Ward Bogaert, Mare Steels en Etienne Bunder voet in zijn spoor los te werken uit het peleton en het tussen de vluchters en de bende ook vol te houden tot het einde. Ondertussen liep het vooraan steeds allemaal gesmeerd, echter niet voor de Aalstenaar Jean Pier re Van Eeckhout. de evenals vori ge week in eigen omgeving te Aalst nu ook weer door tegenslag over boord, werd gegooid. Het gaat de Aalstenaar echt niet mee sinds hij naar de hogere categorie is overgestapt alhoewel hij bijna in alle koersen op het voorplan komt doch er steeds iets in de weg komt om resultaten te bewer ken. Vooraan bleven dus acht man aan de spits en tijdens de laatste ronde was het dan bijzonder de frisse Kamiel Dhooge die aanhou dend probeerde om weg te gera ken. Het was echter allemaal on begonnen werk want de snelle pe dalen die de zege in het bereik voelden lieten niemand meer los. Het was dan ook de eindspurt die het verdikt over de zegetuil moest tellen en hierin toonde de pijlsnel le Benny Schepmans zich de snel ste daar hij afgetekend zegevierde voor Romain Vercauter, Etienne Van Der Snickt, Kamiel Dhooge, Rudy Brusselmans, Aimé Van Ae- vermaet, Alex Van Nieuwenhove en Mare De Deyn. Het vergde wel verwondering dat Mare De Deyn het in de spurt met de laatste plaats moest stellen. Men mag echter niet vergeten dat de Eron- degemnaar tot nogtoe ingevolge allerhande tegenslagen weinig koersen heeft kunnen uitrijden zo dat hij nog kilometers te kort komt en dus begrijpelijk ook tijdens de slotfase niet meer over al zijn krachten beschikte. STERKE PATRICK GROOTVRIENDT TE WELLE Alhoewel de Dendërleeuwnaar Patrick Grootvriendt de zegetuil in zijn eigen grote prijs te Welle in de handen diende te laten van.de gevaarlijke Eddy Planckaert heeft hij nochtans de vele kijkers kun nen bekoren door zijn aanvalsdrift en sterkte waarmee hij de wed strijd heeft beheerst. Het was trouwens de jeugdige Patrick die reeds tijdens de eerste ronde op de vlucht sloeg samen met zijn streekgenoot de Moorsel- naar Jean Pierre Neulant, die een jongere broer is van de gewezen prof Vic Neulant, en de Ninovieter Luc De Pauw. Dit drietal kon vele kilometers aan de spits rijden doch onder de druk van een zeer beweeglijke Patrick Duchau liep alles weer samen. Het was dan Duchau zelf die ten aanval trok en ook de klasse mentspremie op zak kon steken. Ook deze poging liep falikant uit en onmiddellijk daarop was het weer Patrick Grootvriendt en even later de Wellenaar Eddy De Dec ker die probeerden het pele- Ï0J1 Je verschalken. De aanval van deze laatste kwam wel varrassend aan daar deze tijdens de laatste ronde gebeurde en ook onmiddel- Ijk voor de vluchter een gevoelige winst opleverde. Dé sterrijder Ed dy Planckaert die de overwinning in gevaar voelde knokkelde echter net zo lang tot de vluchter weer in de bende was opgenomen. Het ging dan ook met een dicht pele ton naar de eindstreep met zoals verwacht de pijlsnelle Eddy Plan ckaert als overwinnaar voor Chris- tiaan Gefaude de verdienstelijke Patrick Grootvriendt. Gilbert Not- te, Wim Coussement en William Baele. HANDBAL EENDRACHT VRIJ GERED Eendracht Vrij heeft de redding weten te verwezenlijken met het overwinnen van de gasten van Se- raing. De Aalstenaars hadden im mers nog één puntje te weinig om het behoud in Eerste Nationale te verwezenlijken zodat alleszins de Walen moesten in bedwang wor den gehouden. De Ajuinen hebben veel meer weten te bereiken daar men de zege na een schitterende wedstrijd aan huis heeft kunnen houden. Onder stuwkracht van de be weeglijke Wellekens begonnen de thuisspelers zo goed dat men reeds na een kwartier spel met een 7-0 voorsprong stevig het komman- do in handen had. De verwachte reactie van de bezoekers kwam er langs de gevreesde Staes doch verder dan een scoremildering kon den de Walen hét tijdens de eer ste helft niet brengen. Eendracht Vrij ging dus de tweede helft in met een veilige 12-5 voorsprong doch na de herne ming hadden de lokalen plots af te rekenen met een scherp tegen offensief van de bezoekers dat de ze laatsten ook toeliet de kloof te verkleinen. Nadat bijzon der Staes zich had doen opmer ken en er ook in slaagde de cijfers op 12-7 te brengen, waren het echter weer de Ajuinen die de teugels overnamen en langs Erwin Van Goethem rustig de toestand bleven beheersen. Dank zij een paar strafschoppen konden-de be zoekers nochtans de stand op 18-13 brengen doch ondertussen was ook de slotminuut aangebro ken en met Wellekens als laatste scorer bleef de zege ruimschoots verdiend in de handen van de lo kalen. INTERNATIONAAL DAMESTORNOOI TE AALST De dames van Aalst Sportief hebben zich in het internationaal tornooi van Eendracht Vrij nog eens langs hun beste zijden doen opmerken en meteen hebben de Aalsterse dames bewezen zelfs op internationaal niveau voor niemand te moeten onderdoen. Het begon voor Aalst Sportief tijdens de schiftingen met een fraaie zege tegen Uilenspiegel die slechts tijdens het eerste gedeelte kon stand houden doch nadien door de Ajuinen definitief in de hoek werd gezet. Tegen Vieben Kopenhagen hadden de Aalste naars het heel wat moeilijker al hoewel men doorgaans in het ini tiatief was en er ook in 'slaagde tijdens het beslissend gedeelte de buitenlanders te overwinnen. Nog moeilijker voor Aalst Spor tief was de partij tegen de inter nationalen van Lunenberg. Het werd inderdaad een heftige zij aan zij waarbij beide formaties om beurten aan bod waren. De klasse van 'de Aalstenaara kwam nochtans spreken tijdens de beslissende slotminuten toen de gasten spijts een heftige tegen stand de aanhoudende lokale aan vallen niet konden indijken en dan ook met het oneven puntje de ne derlaag diende te aanvaarden. Na deze drie schiftingswedstrij den die dus allemaal met een suk- ses werden besloten kwam er met een een finale tussen Aalst Spor tief en de Duitsers van Mulheim die op hun beurt onderscheidelijk Avanti Lebbeke, Ros Beiaard en Eendracht Vrij hadden verslagen. In finale wisten de Aalsterse da mes zich weer te overtreffen en met 7-3 werd Mulheim overwon nen. De andere Aalstenaars van Een dracht Vrij waren niet zo gelukkig in het eigen tornooi daar men tij dens de tweede wedstrijd voor de eindzege uitgeschakeld werd. Het begon nochtans goed voor de Aal stenaars daar men de eerste wed strijd tegen Ros Beiaard met mooie 2-5 cijfers kon winnen na een opgemerkt vertoon. De tweede partij tegen Avanti zou echter de lokalen fataal wor den daar men de Lebbeekse scherpschutters niet in bedwang kon houden zodat men met 9-4 cijfers het onderspit diende te del ven. Ook de derde wedstrijd die te gen Mulheim ging verloren voor de Ajuinen, doch het moet gezegd dat zulks gebeurde na een schit terende partij van de thuisspelers die na een gelijk opgaande partij uiteindelijk met het kleinste ver schil de duimen diende te leggen. Eendracht Vrij diende dan in de finale voor de vijfde en zesde plaats uit de komen tegen Lunen berg en weer leverden de lokalen een ophefmakende verrichting daar men er in slaagde van deze beslist niet te onderschatten tegenstan dets na een spannende wedstrijd met 9-8 te verslaan. LIEFHEBBERSVERBOND AALSTERS BASKETBALL RANGSCHIKKING Hugh's 12 9 3 18 De Nachtwacht 11 8 3 16 Bel Isolaver 11 8 3 16 De Hoorn 12 6 6 12 The Fox 11 3 8 6 Bank v. Brussel 12 3 9 6 Tuf Tuf 11 3 8 6 TUF TUF - DE HOORN 52-49 Een goed spelend Tuf Tuf won deze wedstrijd met een klein ver schil maar wel verdiend. De Hoorn kon op het buitenplein in de Zon- nestraat en op de houten borden moeilijk zijn draai vinden en voeg daarbij de vele missers in verdedi ging en de overwinning ontglipte hen terug en dit met nog 29 sec. te spelen. V.D. Borght en Jacob zorgden met verre afstandworpen dat De Hoorn steeds op achtervolging was aangewezen en dit ook door toedoen van Leo Loos die een zeer goede prestatie leverde. Bij de Hoorn was het kapitein De Kegel die de ploeg in de wed strijd hield door met een 5 op 6 op het laatste in de Ie periode de stand op 26-25 te brengen. Na de rust liep Tuf Tuf verder uit, het waren weer Loos en Van Der Borght die voor de nodige treffers zorgden. De Hoorn had weinig of zelfs geen aanvallend rebound en moest wachten tot de 17e min. om voor de Ie maal met 3 p. op voor sprong te komen 46-49. Met nog 1 min. te spelen 48-49 enkele missers langs beide zijden bracht de wedstrijd op 29 sec van het einde in een zeer spannende fase. De Hoorn werpt de bal in die afgenomen wordt door Leo Loos 50-49. Aan de overzijde mist De Kegel 2 vrijworpen en Tuf Tuf kon langs dezelfde Loos de eind cijfers vastleggen een prachtpres- tatie van Leo Loos en ook van De Kegel bij De Hoorn voor wie de verliescijfers zeer hard aan kwamen. THE FOX - BANK VAN BRUSSEL 66-67 Een goed gestart The Fox nam omiddellijk een mooie voorsprong 14-3 het zag er naar uit dat De Bank een zware afstraffing zou krijgen en niemand dacht er aan dat de wedstrijd nog ~zo spannend zou eindigen. Stelselmatig kwam de Bank Op zetten langs Verhulst en De Boit- selier die de situatie aan de rust in hun voordeel deden'uitdraaien 34-37. Na de rust plaatste De Bank een reeks aanvallen _.die hen een 36-51 stand opleverde en The Fox nu op de achtervolging was aan gewezen maar ook stilaan zou te- rugkpmen langs een hard werken den De Deyn én Sonck die mede met het rebound werk van Ras- schaert bijkwamen maar met 1 p. de wedstrijd verloren wat hun de 5e plaats kost. HUGH'S - BANK VAN BRUSSEL 112-71 Voor de Ie maal werden er meer dan 100 p. gescoord in deze kompetitie en dit door de ploeg van Hugh's die dit jaar de beste aanval bezat. Van een wedstrijd was er nau welijks sprake, van in de 7e min. werkte Hugh's zich reeds los van zijn tegenstander om met een mooie voorsprong de rust in te gaan 58-37. Nadien was het terug een zeer goede F. Verhulst die zjn ploeg- makkers aan het werk zette voor al V.Driessche en De Kegel waren voor De Bank niet te stuiten en ook de voeiende aanvallen waren veel losser bij Hugh's De Bank deed wat ze kon en het waren De Boitselier en Verhulst die bij. de uitblinkers mogen gezocht wor den. Er volgt nu nog 1 wedstrijd nu zondag om 10u30 in de zaal Sunshine. Bel Isolaver - De Nachtwacht de winnaar van die partij speelt een testwedstrijd tegen Hugh's voor de titel van het Ie jaar. BEL ISOLAVER - THE FOX 20-0 Bel won deze wedstrijd door forfaitcijfers. The Fox kon zich voor deze wedstrijd niet volledig aanbieden, er kwam slechts 1 spe ler opdagen.

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 13