llytv- kroniek Een nieuwe kontestatiegroep Berichten voor toeristen in het buitenland 11 UI Feuilleton BILLY FANTAST zaterdag 15 juni te 20u15 Billy vertelt zijn baas mister Shadrack, dat zijn vader geregeld golf speelt met Eddie Waring, een plaatselijke vooraanstaande fi guur. Mister Shadrack is diep on der de indruk. Dan gaat Billy naar huis om de avond door te brengen met zijn liefje, Zijn ouders zijn niet thuis en in zijn verbeelding ziet hij al de wellustige tonelen waartoe hij Barbara zal proberen te verleiden. Natuurlijk komt het er nog op aan deze heerlijke gedachten in werke lijkheid om te zetten. Maar aan vindingrijkheid ontbreekt het Billy meestal niet. Hij morst «per onge luk» melk over zijn en Barbara's kleren, zodat er niets anders op zit dan naar boven te gaan en van kleren te verwisselen. Net op dat ogenblik komen Bil ly's ouders thuis... OFFENBACH FOLIES De Gouden Zeezwaluw van Knokke 1974 - B.R.T. bijdrage zaterdag 15 juni 20 u. "40 Met de medewerking Ballet van Vlaanderen en het T.V.-orkest o.l.v. Frans Cauwenbergs. De componist Jacques Offen bach die in 1819 in Keulen gebo ren werd en te Parijs overleed in 1880 schreef meer dan honderd muzikale toneelwerken waarvan de meeste operettes zijn. Hij componeerde ook 3tukken voor cello en klavier, liederen, en de komische opéra «Hofmanns vertellingen. In de meeste van zijn operettes hangt hij een caricaturaal beeld op van het leven in Parijs onder het tweede keizerrijk. Zijn bekendste operetten zijn La belle Hélène -La vie Parisienne - Orfeus in de onderwereld - Madame Fe- vart TV-Feuiileton DE WALTONS zondag 16 juni te 20u30 Lois May Bascomb loopt school met John Boy Ze kan best op schieten met de lerares Miss Hun- ter. Haar vader Lutie geeft haar echter de raad het gezelschap van dë andere kinderen niet te zoeken en zeker niet te veel waarde te hechten aan wat de lerares in de klas vertelt. Hij is er immers van overtuigd dat Miss Hunter de kin deren slechte raad meegeeft wat godsdienst betreft. Hij houdt er een andere godsdienstige overtui ging op na en blijkt erg fanatiek te zijn. Zo geeft hij zijn dochter de opdracht wanneer de lerares in de klas het over godsdienst of moraal heeft, de kias dadelijk te verlaten. Het kind, erg bang voor haar vader, volgt deze richtlijnen op Natuurlijk brengt dit heel wat moeilijkheden met zich mee en wanneer Miss Hunter Lutie opzoekt om dit alles eens door te praten, krijgt zij met een reeks bedreigin gen de deur op haar neus. In een dronkebui besluit Lutie de school in brand te steken. Speelfilm SHALAKO maandag 17 juni te 20u15 Het verhaal is gesitueerd in Nieuw-Mexico. Een Pruisisch offi cier, Frederik von Halstadt, richt een jachtpartij in voor een stel Europese (en andere) aristocra ten een (verarmde) Britse lord en een Amerikaanse politicus met hun respectievelijke echtgenoten, een stel vrienden en tenslotte Iri- na Lazarre zijn Franse verloofde. Wanneer de expeditie, aange voerd door een avonturier die de streek kent, het reservaat van de Apachen betreedt/ betekent dat voor de Indianen zoveel als een oorlogsverklaring. Ze vallen dus de blanken aan. en slechts op hét nippertje kan Irina gered worden door een zeke re Shalako, een vreemde die blijk baar bevriend is met de Apachen en wiens naam «regenmaker» be tekent. Hij dringt er bij het blanke gezelschap op aan om de streek te verlaten maar von Halstadt weigert. Terwijl Shalako op zoek gaat naar militaire hulp, voor een even tuele aanval van de Apachen, laat de avonturier die voor gids speel de plots zijn ware bedoelingen blijkenhij gaat er vandoor na het hele gezelschap geplunderd te hebben. De vrouw van de lord vlucht met hem mee. Feuilleton DE FAMILIE PARTRIDGE woensdag 19 juli te 18u35 De Partridge Family bérëidt een tournee in Canada voor, en daar komt nog al wat bij kijken. Zo hebben ze ook hun geboorteaktes nodig. Op het rommelzoldertje vin den ze alle nodige paperassen te rug voor iedereen, behalve voor Danny. Als Marty Burns, die de toer- nee organiseert, dat hoort, zegt hij lachend dat Danny met zo'n haar en zo'n oren wel geen echte Partridge zal zijn. Die woorden ko men hard aan bij Danny, die meer en meer begint te geloven dat hij een aangenomen kind is. Shirley probeert hem van het tegendeel te overtuigen. Danny gaat zijn licht opsteken in de kraaminrichting waar alle Partrid- ge-kinderen geboren werden. In de registers vindt hij alle geboortes vermeld, behalve de zijne. Feuilleton HIER IS LUCY woensdag 19 juni to 21u20 Het komt vaak voor, vooral in films en boeken, iemand koopt er gens voor een prikje een verloe derd schilderij of een bestoft meu bel, en dan plots blijkt het een antiek stuk van een grote mees ter të zijn, en is het ding miljoe nen waard. Dat is zo ongeveer het avontuur dat ook Lucy overkomt in deze aflevering Bij een antiquair koopt ze een oude stoel, die later van de be roemde ontwerper Twibby blijkt te zijn, en meteen goed is voor een slordige vijfduizenddollar Jeugdfeuilleton BLACK BEAUTY donderdag 20 juni te 19u00 Rana, de hogepriester van But- tra, beweert dat hij alles kan we ten van iedereen. Wat heeft deze geheimzinnige figuur naar York Cottage gebracht Houdt zijn komst misschien verband met een onopgeloste inbraakpoging bij Squire Armstrong Is een klein beeldje dat Armstrong bezit de in zet van dit alles Dokter Gordon en de kinderen be leven weer een geheimzinnig avon tuur. FILM CONQUISTA donderdag 20 juni te 20 u. 50 Poëtische film van Michael Syson over de eerste ontmoeting in 1541 tussen een Indiaan en een paard, een dier dat tot aan de inval van de Conquistadores in Amerika onbekend- was. De ontmoeting heeft plaats in de uitgestrekte vlakten van het Amerikaanse zuid-westen. een streek met ongerepte wilde schoonheid. Voor het eerst in zijn leven krijgt een Indiaanse jongen een totaal ongekend wezen te zien, een paard in volle Mexicaanse gevechtsuitrusting. Het dier heeft zijn ruiter uit het zadel geworpen en is er dan al leen vandoor gegaan, tot het plots oog in oog staat met een verbaas de Indiaanse jongen. TV-serie DE FAMILIE ASHTON vrijdag 21 juni te 20u15 Vanavond een vervolg op de moeilijkheden tussen Sheila As- thon en haar echtgenoot, die be vorderd wordt tot gezagvoerder. Zijn vrouw voelt er weinig voor om van deze gebeurtenis een feest te maken. «Voor mijn part fuift hij maar op zijn eentje...» zegt zij tegen haar vriendin Doris. Samen reizen ze een dagje naar South- port....-terwijl de fuif bezig is... DE BOUWORDE. Als organisatie die het opneemt voor de margina len. voornamelijk die met woonproblemen, telt ze niet enkel jaarlijks duizenden -deelnemers aan do diverse bouv/kampen in binnen- en bui tenland, maar -neemt ze ook de vorm aan van een kontestatiegroep. Enkel met van-het irac'.-ncna.'e type, dat uit is op manifestaties en luidruchtigheid. De kontco'.atie bestaat vooral in het feit van de onbetaalde arbeid, de belangeloze 'nzet voor vergeten groepen, en een vakantie-in-dienst- van-de-armen. (Het vacant zijn voor anderen.) Men vindt jn zo een bouwkamp beslist de entousiaste aanhangers van de doekultuur terug, bewust dat zich een mentaliteitsverandering opdringt in een maatschappij die zo erg steunt op winstbejag, meest al ten koste van de zwakkeren. Daarbij wenken niet enkel de verre horizonten van de buitenlandse bouwkampen. De Tele-Bouworde-kernen hebben ook nog voor de noden in eigen-streek, en hun bekommernis en activiteiten zijn ge spreid over het ganse jaar. Het groot verlof biedt natuurlijk kans voor een meer intensieve activiteit. Inlichtingen voor belangstellenden kunnen daarbij bekomon worden op het Nationaal Secretariaat, Bouworde, Tiense Steenweg 145 - 3200 Kessei-Lo, of cck bij de kernen van Zuid-Oost-Viaanderen Jo Van Hecke, College, Ninove. A. Aerncuts, V.T.I., Vakschoolstraat 41 Aalst Michel De Beer, College, Gsraardsbergen. uitzonderlijke kans voor GELEGENHEIDSWERK in eigen streek O fr. per uur voor wie EEN of MEER degen wenst deel te nemen «an het project C.O.O. te Geraardsbergen, melde er zich aan in de Oxfam-wereldwinfce! (in het win kelcentrum) tussen 7 en 28 juli 1974. VTB - VAB Zoals vorige jsren is de nieuwsdienst van de B.R.T. weer bereid dringende berichten, bestemd voor toeristen in het buitenland, uit te zenden, en dit zowel via de gewone zender als via de weroïdom- roopzender (Vriendschapsbodë). Deze dienstverlening vanwege de B.R.T. is kosteloos^ Wel moet het bericht uitgaan van een politicCommissaris, een kommandant van de rijkswacht,'een bm jm.iof een .geneeskundige instelling, instan ties o!e n-"'.. en v:.or .-e juistheid van het bericht én voor wat betreft de hocg.irin^cKJheïd. Indien er moeilijkheden zijn betreffende hat doorseinen van deze berichten, kan steeds een beroep worden gedaan op de bemiddeling van de V.A.B St. Jakobsmarkt 45 - 2000 Antwerpen, telefoon 03(1)/31.76.80. AALST-KERMiS 1974 Het schepencollege brengt ter kennis van de bevolking dat, AALST- KERMIS, dit jaar wordt gevierd, van 30 JUNI TOT 14 JULI.

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 11