IN DE RAADSZAAL BALE6EM Invasie van Brusselaars te Hemelveerdegem? Geheime Raadszitting de gazet van aalst FINANCIEEL BELEID Uit een toelichting van Schepen Bogaert tijdens de raadszitting van vorige donderdag blijkt dat de nieuwe begrotingstechniek meer optimisme wettigt voor de financi ële situatie van de stad. De gewone begroting 1973 sloot met een globaal tekort van 111 miljoen 883.842 fr. De dienstjaarrekening 1973, gewone dienst, sloot met een globaal tekort van 34 miljoen 465.915 fr. Het tekort 1973 was aanvankelijk geraamd op 93 miljoen. Dit was in belang rijke mate fiktief omdat in de ontvangsten geen rekening kon gehouden worden met de aandelen uit het Hulpfonds v. h. Gemeentefonds en de las ten van de voor 1973 voor ziene investeringen dienden opgenomen te worden in de ramingen. Uit deze en nog andere miljoen- cijfers besloot Schepen Bogaert met een optimistische noot. Pessi mistischer was het raadslid Coes- sens die zei dat de verhoging van de belastingen vooral gedragen worden door de kleine man. Het raadslid was ook niet bijster ge lukkig met het conmputersysteem en wat hij noemde de talrijke be- Tijdens de geheime raadszitting te Aalst werden volgende punten behandeld Eervol ontslag aan brandweer sergeant Frans Lievens ingevolge het bereiken van de leeftijdsgrens en aan luitenant-geneesheer Mau- rits Schelfout, van de brandweer ook ingevolge het bereiken van de leeftijdsgrens. Aanstellen van acht leden van de Bond van Grote en Jonge ge zinnen als leden van de stedelijke gezinsraad. Goedkeuring van de beslissin gen van het kollege van burge meester en schepenen houdende aanduiding van rnterimarissen in het stedelijk lager en kleuteronder wijs. Regularisatie van de tijdelijke aanstelling van de h. Edmond Van Der Biest, studiemeester-opvoeder, aan de stedelijke academie voor Schone Kunsten. Indisponibiliteitstelling van de h. Lucien Van De Meersche, politie agent en van Frans Chavé, specia list A bij het stadsbestuur. Toekenning van een vakantie geld aan de titularissen van wet telijke graden en van een einde- jaarstoelage aan de leden van het stedelijk personeel. Intrekking van de gemeente raadsbeslissing van 25 april 1974 houdende oppensioenstelling van de h. Jan Philips, specialist A. Aanstelling van de h. Roger Van De Wiele, als tijdelijk gemeente secretaris ter vervanging van de h. Christiaan Willems die met vakan tie is tot 25 juni. Vaststelling van het overlevings pensioen voor de weduwe van de h. Omer Gossaert, gewezen lid van het stedelijk personeel. Vaststellen van het personeels kader van de stedelijke regies met ingang van 1 januari 1974. Beslissing van de COO houden de wijzizing van het geldelijk sta tuut van de titularissen van de wettelijke graden. Beslissing van de COO houden den individuele weddevaststelling voor de secretaris en voor de ont vanger van de COO. noemingen van politieofficieren, de stadsschuld aan de K.O.O. enz. Het kwam tot een korte maar scherpe woordenwisseling tussen Schepen Bogaert en zijn opposant Coessens. De Schepen zei dat o.a. het com putersysteem zijn deugdelijkheid had bewezen. De K.O.O. zal eer lang vereffend worden. ONDERWIJS De mogelijke overname van het stadsonderwijs door de Staat is het onderwerp van een bespreking in de Kommissie, aldus Schepen Van den Eede. Diverse raadsleden kwamen tij dens deze zitting nog aan het woord, o.w. Monsieur, De Winter en Schepen De Neve, in verband met diverse beleidsproblemen en aspekten. Een zitting in feite zonder veel ge schiedenis. Tijdens de geheime zitting werd de penning van de raadsleden van 600 fr tot 800 fr verhoogd De inflatie drukt ook zijn stempel op het leefpatroon van de gemeenteraadsleden. De supplementaire penning is hun dus wel gegund BLOEMENFEE 1974 Gezien het éukses van verleden jaar werd besloten, dit jaar de verkiezing van de «BLOEMEN FEE»» opnieuw te laten doorgaan tijdens de jaarbeurs en wel op ZATERDAG 31 OOGST 1974. Het ligt in de bedoeling, de bloemenfee een meer aktieve en belangrijker rol te laten spelen. Zij kan geroepen worden om aan tal van plechtigheden, en en bui ten de stad deel te nemen, waar ze, door haar charme en haar op treden, de faam van AALST-BLOE- MENCENTRUM, moet verkondi gen. Interessante prijzen worden ter beschikking gesteld van de kandi daten en aangename verrassingen staan de verkozene te wachten o.a. EEN PERSONENWAGEN, ge schonken door het Inrichtend Co mité. Welke juffrouw, uit Aalst of om geving, zou niet dromen éénmaal deze titel te veroveren Wie zich kandidaat wenst te stellen, kan hiervan schriftelijk kennis geven aan het sekretariaat van het stedelijk feestcomité, bu reau 1 stadhuis Aalst en dit UI TERLIJK TOT VRIJDAG 2 OOGST e.k. (te vermelden naam en voor namen, geboortedatum, beroep en volledig adres). Minimumleeftijd 18 jaar, op de dag van de verkiezing. de gemeente die de gekende Balegemse steen leverde rvoo de opbouw van onze middeleeuwse monumenten en herenwoningen, nodigt U vriendelijk uit tot deelname aan de opening van het Willem Simonpad op zondag 16 juni. Samenkomst aan het ge meentehuis te Balegem te 15 uur. De wandeling bedraagt onge veer 7 km en loopt langsheen o.a. de stenen molen, de steeds nog uitgebate zand groeven, het historisch kapel letje te Issegem, het duivels- kapelletje, de windeke- en de watermolen Automobilisten die nog iets voelen voor een interessante, weinig vermoeiende voet tocht door een minder ge kende streek van het Land van Aalst zijn welkom I In een persmededeling schrijft de Regionale Aktiegroep Leefmilieu Dender en Schelde - RALDES Een oud plan steekt weer de kop op te Hemelveerdegem. De verkaveling «de Theux de Biolley», die in 1969 gewei gerd werd door de hogere overheid heeft nu een ander kleedje gekregen. Men wil die plannen weer werkelijkheid maken, en wat eenmaal af gewezen werd, wordt nu op een gewijzigde manier op nieuw aangepakt In Hemelveerdegem. een lan delijk dorpje van amper 276 ha groot, dient nu plotseling een weekendverblijfplaats noodzakelijk te zijn van 8 ha met zowat 80 weekendverblij ven. In het hartje van Zuid- Oost-Vlaanderen wil men blijkbaar stilaan een natuurlij ke landbouwstreek ontmante len en vernietigen door er een infrastruktuur te scheppen, die volledig absurd en vreemd is aan de bevolking ter plaat se. Eén zaak schijnt slechts te tellen men wil op de rug van de landbouwers en vol ledig op dictatoriale wijze een weekendverblijfpark in planten. In deze landbouwstreek bij uitstek brengt men het ge westplan een doodsteek toe Men neemt er een loopje met alle planologische en verant woorde studies om deze gron den te verknoeien met een zogezegde toeristische infra struktuur, waar buitenstaan ders en vooral de bevolking van in en om de hoofdstad de plaatselijke inwoners zal koloniseren. Na verloop van tijd wordt aan de bevolking van de zone oogluikend toe gelaten dat wijzigingen aan hun bouwsels worden aange bracht, zodat deze ook in aanmerking komen voor eer ste verblijf en in de volgende gemeenteraadsverkiezingen steken de francofonen er hun kop op. In het slechtste ge val worden de autochtone uit het beleid verdreven Er bestaat hier op dit ogen blik geen behoefte aan week endverblijven, gezien de gerin ge afstand tot meer geschik te toeristische streken zoals de Vlaamse Ardennen (Ron se, Oudenaarde, Kwaremon en de Gavers te Moerbeke). Men wil met een kleine in spanning, en mits er later de nodige financiële voordelen uit te halen, ervoor zorgen dat ten bate van particuliere belangen de gronden aan de plaatselijke gemeenschap van landbouwers worden onttrok ken en tot groot gewin van eén enkeling worden gebruikt. Door deze inplanting van weekendverblijven wordt de bevolking in haar plaatselijke homogeniteit aangetast op een wijze die nefaste gevol gen zal hebben voor onze bui tenmensen. Deze aanslag op degelijke landbouwgronden gebeurt met de goedkeuring van de nationale overheid, die de gewestplannen wel toe past voor de kleine man maar de grootgrondbezitter vrij spel laat. Een adelijke titel opent blijkbaar ook hier vele politieke deuren uit goedin- gelichte bron verneemt RAL DES dat het zelfs op kabi netsniveau was dat deze ver gunning werd toegekend. RALDES vraagt zich naar aanleiding van deze flagrante inbreuk van de' hoogste over heid terecht af of Staatsse? kretaris Dhoore het nog wel ernstig meent met de ge westplannen. Of zijn al deze plannen bedoeld om overtre den en omzeild te worden RALDES eist dan ook dat deze vergunning wordt inge trokken. Dit kan slechts na eensgezind en kordaat verzet van de plaatselijk bevolking.» weekblad gesticht in 1945 verantwoordelijke uitgever Gustaaf Sanders kantoor en drukkerijTel. 053/241.14 Schoolstraat 26 9300 Aalst postrekening 881.72 3 maandabonnement 125 fr. 6 maandabonnement 240 fr. t2 maandabonnement 445 fr. op verzoek worden advertentietarieven toegezonden

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 2