Het toerisme bevorderen rs ualijke kommissie risme en Vreemdelingenverkeer: De 5e kolom GOED THAAL NOG WAT ANDERS DAN GESCHIEDENIS EN FOLKLORE MEER DAN EEN KARNAVALSTAD JE rmatie-bureau Belfort if 29 juni tot einde augustus P utochtone dit ogen aan week de gerini geschik en zoals ;n (Ron- varem on; rbeke) eine in ater de ordelen zorgen iculiere san de sp van nttrok- n van bruikt. van t de elijke op evol- bui- i op iden ring die toe aar vrij itel ele Irn- tL- bi- Het moge dan zijn dat Aalst o.a. ingevolge de nationale verkeersinfrastruktuur tijdens de laatste twintig jaar, ietwat in de vergeethoek dreigde te geraken, de autoweg leidt te vlug en te gemakkelijk naar grotere centra als Brussel, Gent, Brugge en de Kust. Maar mits de nodige informatie, precies afgestemde publiciteit kan men de weekend-toerist er wel toe bewegen het «stadje» Aalst te leren ontdekken, met zijn charmes die de autochonen veelal ontgaan. Een van die charmes, zei ons joernalist M.E. Schwitters van de Nederlandse K.R.O. op doortocht alhier, is het feit dat men Aalst rustig kan bezoeken, dat de toeristische industrie er nog niet volgens de gangbare konsumptienormen is ont wikkeld of ontaard en last but not least dat de Dirk Martens- stede méér aan de vreemdeling heeft te bieden dan de ge middelde Aalstenaar doorgaans zelf vermoedt. Laat de Horeca-sektor daarbij nog eens een extra-inspanning leveren en er in slagen de lokale gastronomie ietwat méér en beter aan haar trekken te laten komen, de lokale delikatessen - vanaf vlaaien tot bieren - meer in 't daglicht te stellen, het centrum sfeerrijker te maken met prettige café-terrassen en voila... de weekend of eendagstoeristen zullen spontaner de autowegrit onderbreken en de stad graag willen ontdekken. is het «geheim» van vele Ne- andse stadjes, die dan nog niet s beschikken over het kunst- orisch patrimonium dat mag >en aan dit van de Dirk Mar- >stede. begint allemaal - zoals reeds egd - met een duidelijke infor- tie en een goed onthaal. Stedelijke Kommissie voor Toe- ne en Vreemdelingenverkeer - lang en verouderd klinkt de im van dit organisme en alvast E.E.G. verband zou men dat reemdelingenverkeer» door een ïndelijker term vervangen - doet elk geval met een ruim opge- t «Informatiebureau voor Toeris- j» vanaf juli as. in het Belfort, ernstige poging. ze is gericht op de realizatie i een tweeledige opdracht Eensdeels trachten het toe risme in onze stad en in de ganse Denderstreek te propa geren, met inbegrip van het verschaffen van alle inlichtin gen tot en met hotel-akkomo- datie. Anderdeels het propageren van eigen handel en nijver- heidsproduktie uit Aalst en Denderstreek. Men gaat in het kader van deze toeristische promotie ook wagen de lokale handel, en nijverheids- produktio te propageren, ervan uit gaande dat toerisme niet enkel ge schiedenis of folklore is. Wat wel precies gezien is maar waarvoor mettertijd nog andere doeltreffen der middelen ter beschikking zul len moeten gesteld worden. Maar het is amper een begin. Voor dit nieuwe toeristisch seizoen baseert men zich terecht op de re cente ervaringen van het Dirk Mar- tensjaar 1973. Dat propageren van het toerisme in de stad tracht men te realize- ren via een gediplomeerde gids die steeds zal aanwezig zijn voor alle inlichtingen, het bezorgen van dokumentatie en eventuele rond leiding van gevraagde geleide be zoeken. Wie verder in de Denderstreek wil uitzwermen kan rekenen op de me dewerkers van de V.V.V. Dender streek met de Falluintjes (Moor- sel, Meldert, Baardegem, Herder som), de toeristische diensten van Ninove en Geraardsbergen. Rapporten en statistieken zullen mettertijd de gelegenheid bieden tot de nodige konkluzies. Een aan duiding zijn of men al dan niet op de ingeslagen weg moet verder gaan. De V.V.V. Aalst heeft het echter o.i. bij het rechte eind wanneer zij ervan uitgaat, in tegenstelling met de opvatting van sommigen, dat Aalst voor do toerist méér moet zijn dan een Karnavalstad. Het werd reeds vroeger geschre ven «Aalst zelf kent niet altijd de schatten die het de toerist heeft te bieden». Het zijn niet wij, maar toeristen die bv. verbaasd staan voor het stadspark dat - men zou er goed aan doen dit niet te vergeten nog steeds een der fraaiste is van het Vlaamse land. Het zijn niet wij, maar toeristen die van alle 's Heren landen thuis zijn, die met waardering verpozen op de Grote Markt en daar moe ten dan ook de lieden van de Ho recabedrijven hun beroepsrol met talent weten te vervullen. Het is zeer positief dat men hier met nieuwe heraldische, vlaggen, met af en toe Belfortconcerten - toeristen appreciëren ook de stil te met sierverlichting het askent op de schoonheid van onze kunst monumenten beter wil leggen. Maar bij dit alles valt niet te ver onachtzamen dat al te dikwijls het eerste kontakt van de toeristen met de stad geschiedt via een po litieagent, een kelner in een of an dere drankgelegenheid. In Brugge waar men ter zake wel wat ervaring heeft dachten we zo, weet de politieagent hoe het moet met toeristen en de kelner voor de terassen evenzeer. Aalst heeft reeds wel een Karna- valtraditie voor wat onthaal van bezoekers betreft. Als men som mige ervaringen zowel van officie- Ie als private handeldrijvende middenstand en inzonderheid Ho recabedrijven - ook in deze zomer periode weet te nutte te maken, zullen de initiatiefnemers voor de lokale toeristische expansie daar heel wat mee gebaat zijn. Signaleren wij nog dat ditmaal de Stedelijke Kommissie voor Toe risme en Vreemdelingenverkeer kan rekenen op de werking van de gewestelijke V.V.V. Denderstreek, de Federatie voor Toerisme in Oost-Vlaanderen, de Horeca-sektor de Handelskamer van Aalst en de Stedelijke Ekonomische Dienst. OPENINGSDAGEN en UREN Vanaf Zaterdag 29 juni 1974 te 14 u. 30 en iedere dag in juli en augustus van 10 tot 12 u. 30 en van 14 u. 30 tot 18 u. Maandag gesloten. Tel. 053/257.51 en Informatiebureau Belfort vragen. 6.116 Aalstenaars be horen tot de kategorie gepensioneerden. Van diverse zijde zal aangedrongen worden opdat de Aalstere Ere- Burger, de Britse mili tair Fairbair die als een der eerste tijdens de septemberdagen '44 al hier arriveerde, op de as. Bevrijdingsfeesten zou uitgenodigd wor den. De toeristische brochu re Aalst zal eerlang op nieuw verschijnen in be werking van Karei Baert, Fritz Courteaux en de Stedelijke Ekono mische Dienst. De Ne derlandse editie is vol ledig uitgeput. Deze brochure wordt gedrukt op de stadspersen en bevat benevens een his torisch overzicht ook di verse gegevens over de lokale industrie. Het officieel portret van burgemeester de Bis schop zal naar verluidt geschilderd worden door Luc De Decker. Het door de Nijvelse kunstschilder Anglain gekonterfeit en door sommigen betwist por tret diende, zoals men zich kan herinneren niet gehonoreerd te worden. Wel kreeg de Waalse kunstenaar opdracht de Dirk Martensmedaille te ontwerpen. Schepen De Neve wil onderhandelen met de Horeca-sektor in ver band met een plan strekkende tot het plaatsen van een terras op de Grote Markt, ten behoeve van bier of an dere drank verbruikers. Burgemeesters uit het Aalsterse zouden eer lang een groepsbezoek brengen aan Parijs. De ze en andere gezamelij ke uitstappen moeten de geest van samenho righeid en fusie-bereid heid in de hand werken De uitgave van een voorlichtingsbrochure i.v.m. de verfraaiing van de stad, onder de titel «Hoe groen doen» door Schepen De Neve wordt in sommige politieke middens geïnterpre teerd als een aanloop tot de pre-elektorale pe riode.

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 3