tv- kroniek Sensationeel bezoek aan het Ballet van Vlaanderen Bent Lakeren - Aa/st ij 11 Feuilleton i DE VROLIJKE DOKTERS zaterdag 17 augustus te 20 u. 15 I Tenslotte hebben Dick en Dun- j can dan toch hun schip gevonden. Aan boord van de MS Begonia I zetten ze koers naar de Kanari- I sche eilanden. Duncan is scheepsdokter en Dick zijn assistent. Hun baas is kapitein Loftus. broer van hun vroegere chef in St Swithin. Reeds de eerste dag kaatsen ze de bal mis door te laat te verschij nen op de officierenbijeenkomst in de kajuit van de kapitein, die ze bovendien nog korzeliger maken door hun onwetendheid over mari tieme aangelegenheden Hij waarschuwt hun alvast voor de coctail-party, diezelfde avond, waarop ook de passagiers uitge nodigd zijn. Op de koop toe wordt Waring plots nog vreselijk zeeziek... UND A zaterdag 17 akuustus te 21 u. 10 Twee echtparen besloten samen hun vakantie door te brengen er gens aan een zonnig Amerikaans strand Jeff en Anne Braden en Paul en Linda Reston. Maar achter hun geforceerde vakantiestemming schuilt Zieel wat onbehagen Paul en Anne zijn zich pijnlijk bewust van de ver houding tussen Linda en Jeff die goed op weg is hun huwelijk te verwoesten. Aanvankelijk speelt Linda ietwat de rol van schuldbewuste minna res, maar wanneer haar houding plots omslaat betekent dat meteen het begin van het drama... Op een ochtend schiet Linda namelijk zonder enige waarschu wing of onmiddellijke reden op Anne en Jeff. Daarop barst ze uit in hyste risch gehuil en stuurt haar echt genoot om de politie. Wanneer deze later arriveert, is het enkel om vast te stellen dat al het bewijsmateriaal al spoor loos is, inbegrepen het lijk van Anne... Weekendfilm HET MEISJE VAN DE TV zondag 18 augustus te 19 u. 15 In een eivolle lift ontmoet Mary op een mooie dag een oud boy friend ,in het gezelschap van zijn nieuwe verloofde Dan White- field. Toen hij vroeger professor was in televisiejournalistiek aan de universiteit waar zij studente was, gaf Dan haar als beoorde ling immer een C voor de lessen, maar een A voor de «activiteiten- na- de- lessen»... Whitefield vindt dat Mary be slist naar zijn verlovingspartijtje moet komen en nodigt haar dus meteen uit.... Speelfilm DE SABOTEUR maandag 19 augustus te 20 u. 15 De tijdig in India ondergedoken Duitse pacifist Robert Crain (al dus ontkomen aan de greep van de nazi's) wordt in 1942 door ko lonel Stseter van de Britse Intelli gence Service «ontdekt» Aan gezien hij een man als Crain goed kan gebruiken gaat hij deze met een opzoeken en stelt hem voor de twijfelachtige keuze ofwel uitgeleverd worden aan de nazi's in ruil voor een Britse agent, of wel een gevaarlijke opdracht ver vullen voor de geallieerden... Zo zien wij Crain dus wat la ter - onder het mom van een SS-er met een geheime opdracht aan Jjoord gaan van de Ingo, die vanuit Tokio een grote lading rubber, be stemd voor de Duitse eenheden, naar het bezette Frankrijk voert Crain moet de explosieve tui gen die zich aan boord bevinden (voor het geval het schip door de geallieerden zou aangevallen wor den) onklaar maken, want de geallieerden willen de lading on derscheppen... TV - Film DE HERTOGIN VAN AVILA dinsdag 20 augustus te 20 u. 15 Alphonse van Worden, een Spaans Edelman, beheerst als scheidsrechter alle duels van Madrid en Granada. Uit zijn huwelijk met Uraque de Gomerez, een jonkvrouw van ko ninklijke bloede, spruit een zoon voort Alphonso van Worden Y Gomorez, de hoofdfiguur van dit verhaal. De opvoeding van deze afstam meling verloopt volgens het streng stramien van de adellijke traditie: in de eerste plaats gericht op eer en dapperheid. Wanneer de jonge Alphonse door de koning van Spanje tot kapitein benoemd wordt van de Waalse garden, moet hij het kasteel van Bouillon - waar zijn vader woont - verlaten en naar Madrid vertrek ken. Hj zal de korste maar ook de gevaarlijkste weg kiezen dwars doorheen de Sierra Morena, een woeste streek waar het krioelt van rovers, spoken, duivels en andere angstaanjagende wezens... Feuilleton DE FAMILIE PARTRIDGE woensdag 21 augustus te 19 u. Wendell is een jongen met erg weinig zelfvertrouwen. De Partrid ges kennen hem vrij goed, want hij bezoekt dezelfde school als Keith en Laurie. In zijn vrije uurtjes levert hij boodschappen af voor de kruide nier en zo komt hij ook bij de fa milie Partrigde aan huis. Uitgerekend die jongen raakt plots tot over de oren verliefd op Laurie. Natuurlijk is hij veel te verlegen om een afspraakje te vragen. Danny en Keith komen hem ter hulp met een paar lessen over meisjes. Feuilleton HIER IS LUCY woensdag 21 augustus te 20 u. 25 Oom Harry js weer eens op jacht naar geld. Maar of Ed McMahon, de directeur van de plaatselijke bank hem nog meer krediet zal willen geven is een andere vraag. Lucy weet oom Harry ervan te overtuigen dat een rijke weduwe uit Europa zo'n soliede indruk op de bankdirecteur zou geven dat ze de lening zonder moeite zou krij gen. En dus wordt Lucy omgeto verd in een rijke Europese we duwe... Jeugdfeuilleton BLACK BEAUTY donderdag 22 augustus te 19 u Dokter Gordon en Amy brengen een dagje in Londen door. Tijdens hun afwezigheid zal Jenny op Black letten. Maar zo zien de jon gens het Niet. Albert rijdt met het mooie zwar te paard naar Maybury Fair, waar hij zich tot een kansspel laat ver leiden. Hij verliest niet alleen al zijn geld maar ook Black Beauty. TV-Feuilleton DE FAMILIE ASHTON vrijdag 23 augustus te 20 u. 15 Het gezin Ashton is in paniek. Moeder Jean heeft het huis ver laten en is spoorloos verdwenen. Ze had gezegd dat ze naar de dokter zou gaan. Intussen zit Edwin Ashton in de kroeg waar hij een niet zo plezierige ontmoeting heeft met Sefton Briggs. Zal hij zijn ontslag krijgen David is met zijn vriendinnetje Grave in Londen, wanneer hij een dringende oproep krijgt om onmid- del.lijk naar huis te komen.. Het Nationaal Jeugdorkest van Groot-Srittaniëeen uitzonderlijk ensemble van 130 jonge mensen. The National Youth Orchestra of Great Britain werd in 1947 opge richt door Dame Ruth Railton. Het orkest heeft als voornaamste doel ervoor te zorgen dat muzikaal ge talenteerde jongeren werkelijk de gelegenheid krijgen zich verder te ontwikkeien en dat zijn leden door drongen v/orden van een zo hoog mogelijk gevoel voor wat muzikaal waardevol is. Dit streven komt het best tot uiting in de publieke con certen, waarmee het jongerenor- kest een wereldfaam verworven heeft. Het heeft zich een stevige reputatie opgebouwd van discipli ne, technisch meesterschap, vitali teit, enthousiasme en vooral van UITTREKSELS UIT RECENSIES IN DE WERELDPERS Over hun optreden in de Royal Al- bert Hall tijdens het BBC. Prome nade Concert van 23 augustus '73: FINANCIAL TIMES The National Youth Orhestra verdient het beoor deeld te worden volgens de hoog ste professionele normen. Wan neer je naar hen luistert zonder hen te zien, kan je je onmogelijk indenken dat daar een amateur-en semble van jongeren, die slechts één of twee keer per jaar bijeenko men, aan het spelen is. Tijdens de «Prom» van gisteravond onder leiding van Charles Groves bewe zen zij nog maar eens op welk hoog peil zij zich momenteel be vinden, met een moeilijk gemengd programma van oude en nieuwe muziek, meesterlijk vertolkt. GUARDIAN Wat werkelijk van belang is, is het orkest als geheel. En het i6 nog altijd, niettegen staande de voortdurende wijzigin gen van bezetting en dirigent, een verbazend ensemble, zonder één zwakke sektie. DAILY EXPRESSIndien het promenadeconcert van gisteren iets is dat je als maatstaf kan ne- men, dan loopt er niks verkeeftd met de Brits jèugd. Het spel van het National Youth Orhestra was een perfecte mengeling van disci pline, sterkte en trots. Over hun «Easter holiday concert» in april 1974 TIMES Na 26 jaar aanvaarden de concertgangers de hoge graad van perfectie in de uitvoering ais van- zefsprekend, maar wij kunnen er niet gennoeg aan herinneren wat een invloed het gestadige werk van het National Youth Orchestra heeft gehad op andere studentenorkes- ten, om nog maar te zwijgen van wat onze grote professionele sym fonie-orkesten nu al durven ver wachten van nieuwelingen. een heel speciale muzikale sensiti viteit. Zijn dirigent Christopher Sea man, geboren in 1942, is sinds juli 1971 chefdirigent van het BBC Scotisch Symphony Orchestra. De violiste Elisabeth Treanor is een lid van dit orkest. Zij concerteren in Gent op 25 augustus om 20u30 in de Konink lijke Opera. In Lokeren op 26 au gustus om 20u30 in de St. Lauren- tiuskerk en in Aalst op 27 augus tus, eveneens om 23u30 in de Sint Martinuskerk. Alle concerten gebeuren in het kader van het Jong Festival van Vlaanderen en in samenwerking met de Britisch Council. GUARDIAN Iemand vroeg of hij in de juiste rij stond voor het «kinderorkest». Dit tot grote ver ontwaardiging van enkele fans van het orkest die in de nabijheid ston den. De meeste leden van het NYO zijn inderdaad erg jong, maar je kan dat nooit afleiden uit hun optreden, dat even sekuur en ze ker is als dat van de meeste pro fessionele orkesten. ALGEMEEN TAGESPIEGEL (Berlijn) Het is een instelling die als uniek in de hele wereld moet beschouwd wor den STOCKHOLM TIDNINGENeen absoluut sensationele muzikale constellatie. JERUSALEM POSTHet was één van die zeldzame feesten die nie mand zou mogen missen 'Kaartènvsrkoop en plaatsbespre king Stadsbedrijven EGW Gent, Graaf van Vlaanderenplein 30 - 9000 Gent. Tel.: 091/25.53.50. Openingsurenmaandag tot don derdag 10-12 u en 14-17 u. Vrij dag 10-12 u e»-14-19-w. Stadsbestuur Stadhuis (recep tie), Grote Markt 9300 Aalst (tel. 053/21.5? 51) Toeristenbureau, Gebiedhuis Belfort Grote Markt 9300 Aalst (tel. 053/21.57.51) Stedelijke dienst voor Cultuur Kattestraat 33 - 9300 Aalst (tel. 053/21.57.51)

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 11