ERASMUS Dr. Hiiaire Gravez «Aalsterse Kermis op kosten van de^exposanten?» De Jaarbeurs geen onverdeeld sukses de gazet van aalst Nog over de St. Jobskapel HIER DE GEMEENSCHAPSSCHOOL Talen - Steno Typen - Boekhouden. Direkiie- en medisch sekretariaat. Reklametekenen - Etalage - Verkoop. Mannequins Hostessen - Receptie Public Relations. Journalistiek - Informatika - Toneelklas. AUTOSCHOOL (wegkode rijlessen - erkend door Staat). PRIESTER DAENSPLEIN 2 - 9300 AALST TEL. 21.84.55 ANTWERPEN BRUGGE HASSELT KORTRIJK LEUVEN MECHELEN Er moet dringend iets aan gedaan worden, zoniet zal de Aal sterse Jaarbeurs gaan stagneren als verkoopspunt. Dit zegt een ervaren verkoopsdirekteur van een der belang rijkste distributiebedrijven uit het Aalsterse. Het aksent ligt té veel op de ontspanningsprogramma's ten nadele van de eksposanten. Wat ons betreft, aldus deze zegsman ligt het verkoopscijfer merkelijk lager dan vorig jaar. Het is een ervaring die ook gedeeld wordt door tal van ande re eksposanten die na het sluiten reeds een vrij benaderend inzicht hebben betreffende de verkoopsresultaten in de Jaar beurs. PRATEN MET DE INRICHTERS Er zijn natuurlijk andere fak- toren - de ekonomische situa tie - zegt dezelfde verkoops direkteur Ik geef toe dat de prijzen dermate gestegen zijn dat menig bezoeker voorlopig liefst de kat uit de boom kijkt en bv. de aankoop van een nieuw fornuis of ander huis- houdapparaat tot volgend jaar uitstelt. Maar we hebben dit jaar in elk geval geen entoesiaste cijfers omtrent het aantal be zoekers gehoord. Ik heb ten andere kunnen vaststellen in ons bedrijf, dat heel wat kli- enten afkomstig uit buitenge meenten niet eens op de hoogte waren van de Jaar beurs. Zo was er dit jaar ook geen reklame via vliegtuigen. En het is een feit dat het pu bliek reeds om 19 u. 's avonds in massa aanrukt voor de ontspanningsprogramma's weinig of geen belangstelling heeft voor de stands. Aan die ontspanningsprogramma's hebben de exposanten kommerci- eel gezien niets. Daarom is het zeer wenselijk dat er eens gedialogeerd wordt tus sen de inrichters en de exposan ten. Nu reeds waren er toch firma's die hun stands beperkt hebben en uitsluitend een gewone acte de présence hebben gedaan. ..DIT SYSTEEM WORDT NERGENS TOEGEPAST» Ook een bedrijfsleider van een an dere Aalsterse distributiefirma liet zich eerder pessimistisch uit Men hoort hier veel klagen. De verkoop is tijdens de gan se jaarbeurs niet dat ge weest. weekblad gesticht in 1945 verantwoordelijke uitgever Gustaaf Sanders kantoor en drukkerij Schoolstraat 26 9300 Aalst Tel. 053/21.41.14 postrekening 881.72 3 maandabonnement 125 fr. 6 maandabonnement 240 fr. 12 maandabonnement 445 fr. op verzoek worden advertentietarieven toegezonden En dezelfde man heeft ook met lede ogen gezien hoe groot de be langstelling was voor de vedetten. Ze lopen hier in drommen voorbij onze standsGeen kliënteel voor ons. En dan nog te bedenken dat in feite wij deze ontspannings programma's betalen. Dit sys teem wordt nergens toege past, althans niet in de Jaar beurzen van Gent en Brussel. Het is een Aalsterse Kermis op kosten van de exposanten. Enkele telefoontjes aan andere exposanten bevestigen het pessi misme, de ontgoocheling van hun kollega's. STIMULEREN WAT Toch ook wel enkele tevreden ex posanten In de T.V. sektor bv. Een bedrijf uit een randgemeente We hebben zeker het ver koopscijfer van vorig jaar overtroffen. Dat kon al moei lijk anders want het is alle maal duurder geworden. Maar ook het aantal verkoch te T.V.apparaten - groten deels kleur - was hoger dan vorig jaar. Maar vrijwel alle ondervraagde exposanton waren het er wei over eens dat met de organizatoren van gedachte moet gewisseld worden. Het is duidelijk De ontspannings avonden liggen hun veelal zwaar op de maag. Een hunner drukte het vrij brutaal uitDe vraag is of men het Aalsterse bedrijfsleven wil stimuleren of do jaarlijkse kar naval. Zoveel is zeker Ergens druk te de ekonomische situatie ook haar stempel op de 27e Jaarbeurs. Wat niet belet dat duizenden tijdens de voorbije week in de wolken waren met Freddy Breek, Vader Abraham en Yvan Heylen. Maar dat maakt dan weer de rekening niet van de hande laars. Met het overlijden van Dr. Hiiaire Gravez (85) verdw een figuur die meer dan een halve eeuw vergroeid met de stad. Zijn naam roept, inzonderheid bij de oudere genera herinneringen op aan een arts die steeds ten dien stond van de gemeenschap en ondanks zijn politieke vatting en aktiviteiten - vooral dan tijdens de periode I sen de twee wereldoorlogen - zelfs bij andersdenker waardering en ontzag afdwong. Een integere figuur, wat hem in feite nooit biezonder schikt maakte voor de rol van beroepspoliticus, ooki in de vooroorlogse Vlaams Nationalistische gelederen. Het leven van Dr. Hiiaire Gravez is steeds doortrok' geweest van een stoer Vlaams engagement dat vooral inspireerd werd door de bittere ervaringen aan het IJl front. Het zg. Testament van de Frontsoldaten bleef als het ware heilig. En het waren de ideèen van de Frontbeweging die hij ter als nationalistisch senator zou verdedigen zelfs tc J de Senaatskommissie voor Landsverdediging waar lr toendertijd gekonfronteerd werd met een Dévèze en cs a. Reeds in 1926 viel hem te Aalst een groots huidebets te beurtZijn offervaardigheid, zijn lotsverbondenh ve- zijn vrijgevigheid aan het IJzerfront werden als zijn langrijkste adelbrieven vermeld. X In de beroerde meiperiode 1940 behoorde hij samen i Dr. De Cock, Politiekommissaris Van de Winkel en S( pen Deprez tot de stadsdelegatie die de Duitse bezetl aan het stadhuis opwachtte. Daarbij bleef hij onverstoord zijn patiënten verzorge L het was hem géén geringe zorg dat hij op een geg og ogenblik deze aan de rechteroever van de Dender niet bereiken. >b lijl De donkere oorlogsjaren die daarop volgden brachten I 0 uiteindelijk de ervaring bij, naar zijn eigen getuigenis, de Vlamingen de Duitsers niet hadden mogen vertrouv W Bijna een kwarteeuw lang heeft hij nog zijn prak [ri yoortgezet. Hij bleef aktief tot het laatst zijner leven.Bi gen. Bitterheid was hem vreemd Zijn roeping was neesheer. Aangaande het artikel geschreven door de Heer J. over de kapel van de Heilige Man Job kunnen wij volgende opmerkingen maken 1) dat de pastoor van de Sint Antonius parochie, E.H. De Graevè volledig afstand heeft gedaan van de inkomsten van de godsdienstige plechtighe den in overeenstemming met déken De Vos en dit reeds meer dan 2 maand ten voorde le van de v.z.w.d. «De vrienden van de Sint Jobskapel», welke nu het beheer ervan waar neemt. 2) dat de Heer J.. schrijver van het artikel in de Gazet van Aalst d.d. 31 augustus 1974, zich veel beter dient in te lich ten omtrent de huidige geest van - samenwerking pastorie vrienden van de Sint Jobska pel. Voorts moeten wij een speciaal woordje van dank richten tot de V.V.A.K. door wiens toedoen de prachtige brochure over de Sint Jobskapel tot stand is gekomen. fjkt Zonder deze brochure zou hel trouwens niet mogelijk zijn weest fondsen rond- te halen de herstelling van de kapel.- Betreurenswaardig is echterf feit dat de voorzitter van A.K. ons 700 exemplaren van| brochure beloofde doch' slechts maar 500 gafLbestenjl voortverkoop en dat 'döor niet lovenswaardige "4iarTdeliir'9k -9.68 '9,3"! verdere samenwerking met onmogelijk is géwordén. Begin september hopen wij met de herstelling van de kap beginnen om tegen het einde '74 klaar te zijn met de b afwerking. Eventuele giften tot herstel vj kapel zijn steeds welkom en )E nen enkel en alleen gestort den op rekening 393-04802: van de secretaris T. Spaent* Sint Jobstraat 221 of op reke 432-55154821-06 van de vot ter O. De Loose Sint Jobs! 290. T. SPAENH0VE

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 2