k ZOMERKARNAVAL 1974 3[? deze week in de stad Jeugdige Jozef Van Overstraeten zong de Internationale Het verschil HALLO Aalst alternatief 8 VRIJDAG 6 SEPTEMBER Te 14u30 in de Keizershallen, Keizerlijk Plein, eerste dag van de week van de derde leeftijd met zang en voordracht. Te 20 u in de stadsschool Vredeplein start van de yoga-cursus voor beginnenden door de Aalsterse Yoga club. Te 20 u in het lokaal Nieuwbeekstraat 35 voordracht voor de postzegelverzamelaars door de Mikis Club. ZATERDAG 7 SEPTEMBER Van tl tot 12 u op de Grote Markt beiaardconcert door Kris Van Ingelgem. Vanaf 9 u bradefijfeesten met te 21 u verkiezing van de Voil Jeanet door de Dekenij der Koostraat. Te 20 u Botermelkstraat 201, optreden van de Elegasten ten voordele van en ingericht door Levensvreugde. - Te 14u30 in de Keizershallen feest voor de derde leeftijd. Te 20 u in het lokaal Nieuwbeekstraat herdenkingsavond door de Mikis ciub. Te 18 u op het gewoon terrein Vlaamse kermis met attracties en vermakelijkheden door Levensvreugde.. Te 20 u in het Kapucijnenklooster gezellig samenzijn door het Sint Job Comité. Te 18 u in het lokaal Nieuwbeekstraat tentoonstelling over de weerstand door de Mikisclub. Te 20 u in het Volkshuis Molendries voordracht over Oostenrijk en Innsbruck door de toeristenbond De Natuurvrienden. ZONDAG 8 SEPTEMBER Te 10 u in het St. Jozefscollege Pontstraat voordracht voor de postzegelverzamelaars. Vanaf 9 u in de Koolstraat attracties en vermakelijkheden ter gelegenheid van de braderijfeesten door de Dekenij Koolstraat. Van 11u30 tot 12u15 en van 19u30 tot 20u30 op de Grote Markt beiaardconcert door Kris Van Ingelgem. Te 10u30 en te 14 u Botermelkstraat 201 Wandeltochten over 25 en 12 km ingericht door Levensvreugde. Te 14u30 in de zaal Burchtstraat finale van het jeugdtornooi door Sunshine. Vanaf 15 u op het gewoon terrein Vlaamse Kermis met attrac ties en vermakelijkheden door Levensvreugde. Vanaf 9u30 feesten ter gelegenheid van de 30e verjaardag van de bevrijding van de stad. Vanaf 10u30 aan het lokaal Botermelkstraat wandeltocht door de Vlaamse Toeristenbond. - Vanaf 10 u in het Sint Maarteninstituut jaarlijkse oud leerlingen dag. Van 8u30 tot 19 u in de brandweerkazerne, Vrijheidstraat open deur dag van de stedelijk brandweer. Te 15 u in het lokaal Geraardsbergsestraat balboogschieting door de Ware Vrienden. Te 15 4i in het lokaal Pontstraat 74 balboogschieting voor het kampioenschap door de Klauwaerts. Te 18 u Zomerkarnavaioptocht door de Dekenij Koolstraat. Te 15 u op het terrein Affligemdreef schieting door de hand boogclub Aalst Park. Te 20u30 in de feestzaal van het stadhuis in het kader van het festival van Vlaanderen concert door het Belgisch Kamerorkest. MAANDAG 9 SEPTEMBER Vanaf 9 u in de Koolstraat braderijfeesten met attracties door de Dekenij Koolstraat. Vanaf 20 u in de oefenzaal der school Graanmarkt cursus door de Immerfitclub. Te 14u30 in de Keizershallen feest voor de derde leeftijd. Van 19u30 tot 20u30 op het Belfort Grote Markt beiaardconcert door Kris Van Ingelgem. Te 20u30 in de St. Martinuskerk Uitvoering van de Vespers van Monteverdi dit in het kader van het Festival van Vlaanderen. DINSDAG tO SEPTEMBER Te 20 u in do Kring Zonnestraat algemene vergadering van de Parochieraad Sint Martinus. DONDERDAG 12 SEPTEMBER Te 14u30 in het kader van de week van de derde leeftijd dag van het ziekenbezoek met aanbieding van bloemen aan de zieken Te 19 u in de feestzaal van het stadhuis, Grote Markt wedstrijd over de verkeersveiligheid. In de allerlaatste Vlaamse Elsevier een intervieuw met stadsgenoot en V.T.B.-V.A.B.-voorzitter Jozef Van Overstraeten Zegt de bijna 80 jarige Vlaams nationalist o.a. «Ik ben geboren als een contesterende natuur. In 1912, het grote jaar van de socialistische betogingen voor algemeen stem recht, was ik leerling op een zeer katholiek college. Alleen maar om de priesters te ergeren zong ik toen de Internationale op het speelplein. Daarvoor werd ik weggejaagd, maar toch weer terug gehaald uit respect voor mijn brave ouders.» En dan ook nog dit «Ik ben ook een hartstochtelijk mens. Ik heb altijd partij geko zen al heb ik nooit tot een politieke partij behoord. Zo heb ik Nixon altijd een bandiet gevonden en heb in het Palestijnse conflict altijd aan de kant van de Arabieren gestaan.» Goede raad Koop het laatste nr. Van de Vlaamse Elsevier. En om wille van het gesprek met Jozef Van Overstraeten én ook wel omdat je met dit exemplaar je verzameling kan aanvullen van de kranten, weekbladen en periodieken die de laatste tijd allemaal de pijp aan Maarten moeten geven. En daarover zijn de politici toch zo triestig gestemd. Zie ook het iaatste nr. van de betreurde Vlaamse Elsevier. Krokodillentranen bij de vleet, al meent P.V.V.-voorzitter Grootjans het wel wanneer hij zegtWij blijven een volk van coureurs. Inderdaad, derhalve wordt het ook stilaan tijd dat Van den Boey- nants overgaat tot de oprichting van een nieuw blad voor sport, konsumptie enz. met als titelMERCKX Wat is het verschil tussen wijnen en politici Dat de eerste doorgaans door verouderen er op verbeteren wat eerder uitzonderlijk te noemen is voor de tweede. Dat zou een handige pubi katie kunnen zijn, in zakfa maat en ondanks de stijgei de kosten in de grafisck bedrijven, goedkoop. «Aalst, alternatief» zou duidelijk kunnen informece over ons stedelijk leefmillh en ruimtelijke ordening. o»i oude huizekens en de verd schrijdende verstening van gronden, over de krotwom gen en sommige krotapparl menten («als ik in mijn b< lig, hoor ik hoe mijn but vrouw haar badkamer op stl ten zet») over de Hoge Vt ten, de Korte Nieuwstra waar het Oude en het Nieul levon zijn gang gaat, Aalsterse vlaaien en kan valsekreten, over de «socie terrassen en salons waar nog prettig Oilsters Fra hoort praten enz. enz. Is er hier of daar geen jong scribent die dat durft aan te pal ken. Er is althans een voorbeeld Brussel Alternatief onze tiendi zenden forenzen ten zeerste aa bevolen en maar 10 Fr. kostend Het idee Aalst Alternatief is di eigenlijk niet oorspronkelijk. Maar wie er wat voor voelt ons schrijven. Aalst Alternatief biedt ten ando meer alternatieve ontdekkingen perspektieven dan men geneigd te denken. Dekenij Koolstraat zet dit jaar haar 4e Zomerkanaval in het teken van 120 jaar kapelleken-kermis. Inderdaad, we moeten teruggaan tot 1854 om met de eerste omme gang de huidige feesten gesticht te zien. Naast het grote Aalsterse karna val is een nieuw hoogtepunt gebo ren in de geschiedenis van het Aalsters amusement. De organisatoren trakteren alle be zoekers van de braderij- en zomer- karnavalfeesten op daverende kar- navalvreugde m.m.v. het Corum Alostum Imperiale, het Stemmings trio, het Stedelijk feestkomiteit, Keizer en Prins Karnaval, de key- zerlycke Prinsencaemere, de af tredende en de nieuwe bloemen- fee, tal van Aalsterse karnavalver- enigingen en de ganse Aalsterse bevolking. Dit karnavalprogramma kent zijn hoogtepunt op 7 en 8 september a.s. met titels als de VIERING VAN DE VOIL JEANETTE, ZO MERXARNAVALBAL, VERKLEED KINDERDEFILEE, ZOMERKAR- NAVALOPTOCHT en een STREET- PARADE door de koninklijke fan fare St. Cecilia ERPE. Deze attrakties zitten in een ker- DEKENIJ KOOLSTRAAT AALST misprogramma geweven met voli en folklorespelen, belotwedstrij balschicting, gerrcbolling en kap lekesschoiven in de aaangeslo# café's. Doorlopend blijft de Monstert! derij geopend en de sporfliefte bers kunnen hun hart ophalen een kaatslutte en een loopM strijd voor de jeugd. Prins Antoine I, voorzitter B<» beeck, secretaris Roland V, Bremt en hun ploeg rekenen op en garanderen echt Aalsters k« fjaval in de Koolstraat op 7 9 september. M

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 8