klein logboek De derde orgelcyclus verrassend van start... met Bram Beekman Publicitaire slogans de gazet van aalst Voorstel Alle gele lijnen (privé) opnieuw onder de loup SOLLEN MET KINDEREN Er zijn voldoende redenen om so lidair te zijn met de ouders van de kinderen die zo maar van het RIBTO te Aalst werden overgehe veld naar Erpe. Als ergens ouders recht hebben op reële inspraak dan is het wel in dit geval. Een Minister heeft daar blijkbaar anders over geoor deeld de h. De Croo heeft in elk geval dit keer een slechte beurt gemaakt. Zodat maandagmorgen aan de in gang van de RIBTO weer eens duidelijk werd gemaakt hoe kinde ren nog altijd de speelbal kunnen zijn van politieke manipulaties. Voor wie zich daarover nog zou verwonderen GEWESTPLAN De gewestplannen komen weldra opnieuw te berde in de gemeente raden in de streek. Daarbij wordt vrijwel nog geen rekening gehou den met toekomstige fusies. Gou- blijkbaar niet. Ach ja de Litanie van alle Burgemeesters heeft ook als aanhefVan de fusies, verlos Ons Heer. AANBEVOLEN Een film die we het stadsbestuur en andere belanghebbenden ten zeerste aanbevelen, uiteraard zou den we zeggen v. Nederlandse ori gine, werd zopas te Wenen be kroond. Deze film met als titel «Wonen» van de cineast J. Seve- rijn heeft als thema de maatschap pelijke integratie van lichamelijk gehandicapten in aangepaste wo ningen waar dan zelfs een rolstoel gebruiker zelfstandig kan leven. Eveneens uit Nederland komt de recente uitspraak van de bekende architekt Feberwee dat onze «hui dige flatgebouwen veelal kippen hokken zijn.» NOG C.V.P.- RAADSVERKIEZINGEN Niet Lievens Emma werd verkozen vernet c'est prévoir geldt hier tot lid van de stedelijke C.V.P.- Het eerste recital van de derde orgelcyclus in de Aalsterse Sint- Martinukerk is voor het aanwezi ge orgelminnend publiek een aan gename kennismaking geworden met de Nederlandse organist Bram Beekman. In vervanging van Kristiaan Van Ingelgem, die in extremis door ziekte weerhouden was, en wiens recital naar zondag 6 oktober werd verplaatst, heeft deze uit muntende musicus in vrij moeilij ke omstandigheden een even heer lijk als onverwacht recital weten te brengen met werk van Vierne, Franck, Reger, Toebosch en De- messieux. De sober gehouden kom- mentaar ter inleiding, bij kompo- nisten en werken, benevens een in formatieve programmatekst kon den wij ten zeerste waarderen. Als toehoorder kreeg men in derdaad een interessante keuze van werken aangeboden zij wa ren niet alleen met smaak in dit recital samengebracht, maar wer den bovendien op een begeeste rende wijze voorgedragen door de gastorganistBram Beekman speelde precies, genuanceerd, ge vat en trefzeker, en wist hierbij telkens door een zeer gevarieerde en evenwichtige registratie tref fend de sfeer van het gebrachte werk op te roepen. Zo ging er, ondaks een bijwijlen hinderlijke neventoon - veroor zaakt door een gestoord relais - een bijzondere bekoring uit van Vierne's «Troisième Symphonie pour Orgue» en van Franck's «Piè- ce Héroïque», waarin motieven en melodieën in hun eerste aanhef, versterkte herhaling en voltooiing, zuiver werden aangebracht, en een geïnspireerde verklanking vonden. In kontrast met deze wijdse Frans- romantische komposities volgden dan drie koraalvoorspelen van Max Reger, korte werkjes, maar opvallend in hun soberheid, en treffend als verklanking van de ko- weekblad gesticht in 1945 verantwoordelijke uitgever Gustaaf Sanders kantoor en drukkerijTel. 053/21.41.14 Schoolstraat 26 9300 Aalst postrekening 881.72 3 maandabonnement 125 fr. 6 maandabonnement 240 fr. 12 maandabonnement 445 fr. op verzoek worden advertentietarieven toegezonden raad, zoals verkeerdelijk in een verslag - zie onze vorige editie werd gemeld maar wel Lievens Hilaire, afdelingschef der stedelij ke regie en voorzitter van de CCOD afdeling Aalst. Het is een oud zeer de C.V.P. Aalst is er na al die jaren nog steeds niet in geslaagd een effi cient werkende informatiedienst te organizeren over het wel (en soms over het wee) van de partij. Zodat tegenstrijdige of foutieve berichten nog steeds tot de moge lijkheid behoren. P.M.O. De P.M.O. (Partij voor Midden standers en Onafhankelijken) die tijdens de laatste parlementsver kiezingen van wal stak, houdt voet bij stek. De jonge partij beschikt nu over een maandblad «Flash», waarin de voorzitter arr. Aalst, Etienne De Rijst de P.M.O. toelicht. de zaak Standing Rechtbank verdaagt nogmaals uitspraak De uitspraak van de Rechtbank van Koophandel i werd een tweede maal uitgesteld. Zoals men weet werd er bevel tot stopzetting in verband met de pu bliciteit aangevraagd door het N.C.M.V. alsmede door het Ministerie van Ekonomische Zaken. Het vonnis zal op 26 dezer uitgesproken worden. Do raaltekstzij deden terugdenken aan de koraalbewerkingen van Bach's «Orgelbüchlein», vooral dan in het meditatief-ingetogen «Liebster Jesu, 'wir sind hier». Bram Beekman's ongewoon gro te technische vaardigheid, met een muzikaal aanvoelen steeds in even redigheid daarmee, kwam evenwel het duidelijkst tot uiting in een briljante vertolking van twee mo derne werken Toebosch's «Trip tiek voor orgel» (1939), - een voor zijn tijd hoogst merkwaardig werk - en het zeer moeilijke «Te Deum» van Marcel Dupré's be gaafde leerlinge Jeanne Demes- sieux dit laatste stuk zal ons bij blijven als de denderende finale van een gedenkwaardig recital, dat als een suggestieve schets verdere perspektieven magistraal geopend heeft, en dat dan meteen een grote belofte inhoudt voor de orgelcyclus 1975, waarvoor een «regelmatig» optreden van Bram Beekman is gepland. Na het door ziekte en mechani sche defecten bedreigde, maar uit eindelijk zeer geslaagde openings recital, is dit op zijn minst ver heugend nieuws. J.P. zondag 22 september 1974 te 15 u. 30 St. Martinuskerk Aalst ULRICH STIERLE Stuttgart VERKEERSKOMMISSIE VERGADERT De agenda van de verkeerskom- missie die heden vrijdag verga dert, bevat o.a. een voorstel strek kende tot een nieuwe aanvraag vanwege alle belanghebbenden die tot dusver toelating kregen voor het gebruik van gele lijnen. Dit betekent dat alle toelatingen die totdusver verstrekt werden op 1 januari zouden vervallen. Verbod tot parkeren in de Lan ge Ridderstraat, op verzoek v. de Burgemeester staat eveneens op de agenda. Anderzijds zou eenrichtingsver keer in de Korte Nieuwstraat ook een zorg zijn v.d. leden van de verkeerskommissie. POLITIEDAG WELSPREKENDE JEUGD ing et Stei ven Op me OVER VERKEERSVEILIGHEID Het stedelijk politiekorps hield zondag jl. zijn jaarlijkse traditio nele politiedag. Bij deze gelegenheid was een in- terscholenwedstrijd georganizeerd met als thema Welke zijn voor u de oorzaken van de verkeerson veiligheid en welke maatregelen stelt ge voor om dit te verhelpen Wat zou er in Aalst praktisch moe ten uitgevoerd worden om de ver keersveiligheid te bevorderen. Deze wedstrijd kulmineerde dan in een welsprekendheidsavond waar bij Regina Peynsaert laureate werd gevolgd door Mare Lambrehts, Na- dine Brejou, Suzette Callebaut, Coen Debrul, Chris Michen, Cle ment Vandenborre, Kris Keppens en Godelieve Desmet. De jury was samengesteld uit Hoofdpolitiekommissaris Geeroms Politierechter Callebaut en Lt Mi- chiels, kommandant van de Rijks wacht Aalst. ONTVANGST VAN DE GIDSENBOND VAN GENT EN OOST-VLAANDEREN TEN STADHUIZE De gisdsenbond van Oost-Vlaan- deren is een vereniging van toe ristische gidsen die rondleidingen verzorgen in de provincie en waar van de leden op zaterdag jl. een studiebezoek brachten aan Aalst en omgeving. Zij werden ontvangen door de heer schepen Bogaert, de heer schepen Van den Eede en de heer R. Van de Wiele, secretaris van de VVV. In zijn verwelkoming noemde schepen Van den Eede het een bijzonder genoegen dergelijke toe ristische bekwame personen te mogen begroeten. Hij wees op de inspanningen die Aalst zich ge troost voor de uitbouw van het toerisme en somde de verwezen lijkingen en het succes op van het «informatiebureau», de aansluiting van Aalst bij de «Historische Ste den» e.a. Aan de bezoekers overhandigde hij een herinnering. In zijn antwoord, verklaarde de voorzitter van de Gidsenbond, de heer Maes, bijzonder gevoelig te zijn voor de gulle ontvangst. Hij zegde dat het stadsbestuur een zware erfenis op zich laadt, om de economische bloei te laten samer^ lopen met de strijd voor de cul tuur. Hij wees op de zeer moei lijke inspanningen dat het bestuur doet om de oudé monumenten te beschermen en had alle lof voor1 het «informatiebureau». Hij dank te de plaatselijke VVV voor de in spanningen op toeristisch gebied, in een tijd dat het toerisme een grote plaats inneemt in de vrije tijdsbesteding. Tot slot noemde hij het zeker de moeite waard om een dag te verblijven in Aalst, waar van hij de bevolking een typisch volk noemde, bekend om zijn rijk geschiedkundig verleden en zijn sociale strijd.

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 2