EH sPort op alle fronten COMAR SPORT VOETBAL EENDRACHT WACHT NAAR DE WEDEROPSTANDING Het werd voor Eendracht in het derby tegen Dendermonde ander- maai een negatief resultaat. De witzwarten gaven er een weinig hoogstaande partij weg alhoewel de afwezigheid van enkele effec tieven en de kwetsuren tijdens de wedstrijd zelf van Maturo en Dek kers wel als een zekere veront schuldiging voor het nieuwe falen kunnen gelden. Het middenveld en de voorlijn waren op Dendermonde weer slechts sporadisch in de wedstrijd zodat het steeds de achterste vier waren die de druk van de lokalen moeten opvangen en daarbij zelfs nog moesten instaan voor de aan val. Daarbij waren een te kort pas- senspel en balverlies niet van aard om de Eendrachtaanvallen kracht bij te zetten. Het wedstrijdgehalte was dan ook van laag niveau en buiten een paar uitvallen langs beide kanten viel er weinig te no teren. Mag de nipte overwinning van de Scheldejongens als verdiend worden beschouwd daar zij een grotere strijdvaardigheid aan de dag legden, dan hadden de Ajui nen toch onkans toen Arnolis en Verspeten tweemaal na elkaar al leen voor doel kwamen doch deze kansen spijtig genoeg niet konden benutten. Zoals Eendracht vorige week ook had medegedeeld was het voor sommige spelers een laatste kans om te bewijzen dat zij het wel degelijk in Derde Nationale kunnen rooien. Bij enkelen viel zulks falikant uit en meteen is het ook duidelijk dat trainer Kris De Smet deze week voor moeilijke, en zware slectieproblemen zal staan. Het zal voor hem immers moei lijk zijn om een passende ploeg- opstelling te vinden die de nodige inzet kan aan de dag leggen en vodoende «spirit» bezit om een wedstrijd te winnen. Nu morgen zondag gaat het thuis tegen Puurs. Een wedstrijd die beslist door Eendracht moet gewonnen worden daar de suppor ters hunkeren naar een zege en de wederopstanding. STEEDS F C. DENDERLEEUW Zit Eendracht dus momenteel in het slop dan gaat het integendeel bij de andere Derde Nationalers van het gewest, F.C. Denderleeuw, allemaal over een rozenpad. Er werd nu: trouwens weer ge wonnen tegen de bezoekers van Menen alhoewel er de twee hoofd pionnen Van De Pontsele en As- selmans niet bij waren. De Westvlaamse grensbewo ners die duidelijk met de bedoe ling naar Denderleeuw waren ge komen voor het veroveren Vvan de halve inzet speelden dan ook van bij de aanvang defensief doch eens dat de Denderjong'ens nog voor de rust de scoor hadden ge opend gaven de gasten de verde digende houding prijs en gingen op hun beurt hun kans waarbij de gevaarlijke Libon een paar keren gevaar kon scheppen voor het lo kale doel. Een Schitterende doelman Ver hulst was echter niet te verslaan en toen dan Mees de voorsprong van de lokalen kon verhogen dien den de bezoekers meteen ook in hun lot te berusten. Denderleeuw die dus in tegen stelling met Eendracht in de voor ste rangen van de klassering staat gedrukt wil natuurlijk op de inge slagen weg vervolgen zodat men nu ook op Willebroek vast hoopt op iets van de inzet. LEDE STEEDS ONGESLAGEN Jong Lede is bij Jette nu weer met de hakken over de sloot ge komen zodat met het veroveren van een gelijk spel de ongeslagen dienststaat ook bleef behouden. Het waren anders de lokalen die tijdens de eerste helft sterk drukten doch gelukkig was er een uitstekende doelman Vermoes om alle onheil te bezweren. Toen de gewezen Eendrachtkee- per dan toch werd verslagen door Jacobs was de bedrijvige Mergay er na de kampwisseling als de kippen bij om de gelijkmaker op het bord te brengen. Morgen zondag heeft Lede met de wedstrijd tegen de buren van Wetteren een derby voor de boeg. De Racingers die tot nogtoe wei nig overtuigend waren zullen het moeilijk hebben om overeind te blijven tegen Lede alhoewel het thuisvoordeel toch nooit te onder schatten is. SPORTKRING BLIJFT HET DOEN Na een nieuwe overwinnig te gen Geraardsbergen heeft Sport kring een dichte, topplaats in de klassering kunnen veroveren. Het is dan ook best mogelijk dat de Sportkringers een der volgende weken een gooi naar de leiders plaats zullen doen. Tegen Geraardsbergen hadden de Haringjongens het anders maar krap, alhoewel met een vroege voorsprong die er reeds op de zesde minuut was gekomen met een doelpunt van Van Den Eynde, de ganse wedstrijd kon handha ven. Nu zondag moeten de Ajuinen naar Evergem, een ploeg die het tot nogtoe ook heeft gedaan, zo dat de bezoekers er met het ver overen van één punt beslist reeds tevreden zijn: Corporatief Sportverbond gewest Aalst STEEDS S.A.F. EN GILBOS S.A.F. en Gilbos zijn de enige ploegen die nog ongeslagen zijn zodat het ook best mogelijk is dat zij het onder hun beidjes zullen uitvechten voor de titel. De Financiers hebben nu trou wens het duel gewonnen tegen de kampioenen van Callebaut A die nochtans een zeer moeilijke te genstander waren. De Brouwers kregen ook vele kansen doch de topfiguur uit de wedstrijd was de eminente Willy De Vos die ook de winnende treffer voor zijn rekening nam. Gilbos deed het tegen de gast heren van Bouw Het waren ook de Herdersemnaars die de eerste aanvallen voor hun rekening na men en er ook in slaagden langs De Cock een dubbele voorsprong op het bord te brengen. Na de kampwisseling bleven de gasten forcing voeren uitgedrukt met nog doelpunten langs Kreugelmans en Janssens. Het was dan Adam die voor de lokalen het verdiende en eerreddend doelpunt lukte. De De Aalsterse Telefoonjongens hadden het tegen de bezoekers van Callebaut B niet zo moeilijk. De bezoekende doelman toonde zich nochtans langs zijn beste zij de want nadat de lokalen hard hadden moeten vechten om hem te kunnen verslaan, maakte hij na dien zelfs een strafschop onscha delijk. Zulks kon echter de neder laag voor de Wiezenaars niet af wentelen. Ook voor de Bank van Brussel werd het zoals verwacht een suc ces bij de Ninovieters van Fran- cke B. De Aalstenaars beheersten er de ganse wedstrijd en zege vierden dan ook zoals zij wilden. Ook F.F.R. had het niet lastig tegen het moedige F.M.C. terwijl Dessoden en Francke A na een spannende wedstrijd de puntjes deelden. De wedstrijden voor 12 oktober Terr. W. Hofstade Bank van Brussel - Bouw Terr. Callebaut Wieze F.M.C. - Callebaut Terr. Francke Ninove Francke A - V.V.T.T.A. Terr. S.K. Herdersem Gilbos - Francke B Terr. F.F.R. Aalst S.A.F. - F.F.R. HANDBAL EENDRACHT VRIJ VERDIENDE BETER Eendracht Vrij heeft het tegen de gasten van Flemalle moeten af leggen met het kleinste verschil. De Aalstenaars verdienden nochtans beter voor de opge brachte prestatie waarbij bijzon der het duo RimbautVan Goethem in de kijker kwam. De rust kwam er ook met 7-6 voor Eendracht Vrij doch nadien werd het 10-12 waarna Van Goethem zo sterk drukte dat het 12-12 werd. Het was dan op de valreep dat De Geyter de winnende treffer voor de gasten lukte BASKETBAL SUNSHINE WEER NIETS Had Sunshine met de komst van Standard de eerste zege van het seizoen verwacht dan werd het weer eens niets zodat de Aal stenaars nog steeds met een blan ke dienststaat aan het staartje fungeren. Tijdens het eerste gedeelte de den de lokalen het nochtans tame lijk goed daar men een 21-16 en 26-23 voorsprong kon opbouwen. Na de hervatting ging het ech ter minder goed daar na 41-41 de Walen konden uitlopen tot 41-47. Weer kwamen de gastheren ech ter moedig terug tot 63-64 doch toen dan onderscheidelijk Van Keer, Van De Keer en Van Den Broeck uitvielen voor vijf fouten was meteen bij Sunshine het hei lig vuur geblust zodat de bezoe kers dan ook regelrecht naar de zege stevenden. Bij Aalst waren het Van Keer, Flack, Van Den Broeck, 'Van De Keere, De Neef, Schorreel en Elias die de punten verzamelden. SCHITTEREND SUNCHARM In tweede nationale blijft Sun- charm het doen en deze maal was het Luik Perron dat werd over wonnen. Konden de Walen tijdens de eerste helft goed stand houden en aan het kwartier zelfs met 35-34 voorsprong nemen dan kwa men de Aalstenaars nog voor de rust zo sterk opzetten dat men de tweede helft kon aanvatten met negen punten voorsprong. Na de hervatting hielden de Ajuinen de teugels in handen om uiteindelijk ook netjes verdiend te zegevieren nadat D'herdt, Schol- laert, Michelet, De Block, Dillard, Gillespie en Van Gysegem de pun ten hadden gescoord. Schoolstraat 54 Koolsiraat 159 Aalst Tel. (053) 21.25.56 Alle sportartikelen VERNIEUWDE SPORTZAAK DU PARC DAMES VERRAST In de strijd tegen Spartacus werden de Du Pare dames ver rast daar men de nederlaag dien de te aanvaarden. Bij Aalst waren Mltzi Stock en Anne Marie De Schrijver er niet bij terwijl José Van Wynsberghe na tien minuten spel reeds gekwetst werd en an-' derzijds Malchi nog niet dfo' haar best was. Zo moest het dan ook niet ver wonderen dat de Aalsterse dames het onderspit moesten delven, al hoewel nochtans Jeanne Fontaine zich langs haar beste zijde toonde en ook 28 punten totaliseerde. Misschien zou er een zegekans hebben ingezeten indien men Jeaninne Ringoir er vroeger had laten inkomen. Nu bleef deze nochtans knappe kracht tot aan de rust op de bank, waarna zij na inschakeling nog twaalf punten scoorde. LIEFHEBBERS BASKETBAL Wedstrijden en uitslagen van 29/9 tot 6/10 Tuf-Tuf - Bank van Brussel uitg. Koszen - Bel Isolaver 42-62 Two Dollar - De Hoorn 25-46 Hugh's - Bistro 50-45 The Fox - De Nachtwacht 71-49 Bel Isolavér - Nachtwacht 90-51 Rangschikking na 6/10 Bel Isolaver De Hoorn Hugh's Koszen The Fox Bistro Two Dollar B. v. Brussel De Nachtwacht Tuf-Tuf TWO DOLLAR - DE HOORN 25 - 46 Deze wedstrijd was vooral ver dedigend ingesteld er werden wei nig doelpogingen ondernomen langs beide zijden. Het was De Hoorn die steeds een vijf punten voorsprong behield. Rust 13-18 hetgeen een zeer flauwe prestatie in de aanval van beide ploegen betekende. Na de rust was er bij De Hoorn een prachtige De Kegel die zijn ploeg op een veilige voorsprong' -i bracht en de beste speler van de wedstrijd werd met 17 punten. Two DollarAnnè 6, Arijs 5, Blan- J ckaert 5, Huylebrouck 4, De Dec- ker 4. De Hoorn: De Kegel 17, De Neve 13, De Saedeleer 7 Cooreman 5, Troch 2, Thybaert 2.

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 14