klein logboek de uitnodiging beroemd roemeens strijkkwartet «muzika» voert werk uit van vlaamse meester marinus de jong vakaniie-ouders gevraagd de gazet van aalst DE OUDE SNELWEG DOOR DE VLAAMSE ARDENNEN De autoweg dwars doorheen de Vlaamse Ardennen is opnieuw in de belangstelling gekomen. Een oude affaire waarover reeds in de zestiger jaren heel wat te doen geweest is. Een trajekt op papier dat al maar door verscho ven werd. In feite een aftakking van de A 9 -Brussel Doornik-, was er in den beginne, achter de scher men al heel wat administratieve heibel. Van Waalse zijde vooral is de streek van Lessen wou men die vertakking liefst zowat in de buurt van de taalgrens houden. Om an dere dan taalkundige motieven. Naar gelang van de Minister in kwestie hing dan het projekt meer Noord of Zuidwaarts. Tenlange laatste verzeilde bet alle maal, al dan niet toevallig in de vergeethoek. Zowaar dat er op het Gewestplan Oudenaarde niet eens sprake is van die fameuze spook-autoweg die via een ver binding met Wesi-VSaanderen eko- nomisch zou ontsluiten. Met dat Gewestplan zonder auto- weg-projekt in de hand zijn er politici van diverse pluimage thans op hun achterste poten gaan staan. Het dient inderdaad er kend dat de wegeninfrastruktuur van Z.-O.VI., meer de Vlaamse Ar dennen te wensen overlaat. Het luidt nu, met bijeenkomsten op het Kabinet van Openbare werken en kontakten met Staats- sekretaris D'Hoore dat plotseling nog voor het einde van dit jaar het trajekt definitief zal vastgelegd worden en in het gewestplan opge nomen. Al goed en wel. Nadat men er jaren overdoet, krijgt men een merkwaardige haast. En in een Vlaamse krant noteert een plaatselijk korrespondent dat de natuurliefhebbers niet bang moeten zijn. «Er zal zo weinig mogelijk geschaad worden aan het toeristisch uitzicht...». Wijl ekonomische motieven hier primeren is het logisch dat alle andere belangen daaraan onderge schikt worden, gemaakt. De Provincie Oost-VIaanderen is al niet rijk aan bossen, aan on geschonden natuurlijk toeristisch schoon. Tot dusver zijn de Vlaam se Ardennen in min of meerdere mate nog een oaze die ontsnapt is aan roofbouw ingevolge do voort schrijdende verstedelijking, enz. Een moderner wegennet is er on getwijfeld noodzakelijk. Of dit per sé nu een autosnelweg moet wor den is een andere vraag. (nog een argument van sommi ge voorstanders is ook een direk- te verbinding van do Vlaamse Ar dennen met de kust... Als men niet angstvallig gaat op letten is de kans groot dat het trajekt van deze snelweg de Vlaamse Ardennen definitief ver knoeid. Onder het voorwendsel van ekonomische belangen is hier in dit land al meer dan eens het leefmilieu onherroepelijk geschoe* den. De Vlaamse Ardennen is niet al leen een aangelegenheid van en kele politici, Handelskamers en In dustriëlen. Moet dat nog bewezen worden K. F. L. - AALST Prijs van de jurry op het Festival van Cannes 1973 Regie Claude Coretta Scenario Na de dood van zijn moeder erft een oude vrijgezel alle bezittingen Hij verkoopt zijn huis aan een grote maatschappij en wordt eige naar van een prachtig landhuis. Hij nodigt alle werkmakkers uit op een gelegenheidsfeestje. Een en ander zal door de kortzichtig heid van elk der genodigdeen uit de hand lopen en iedereen gaat ontgoocheld naar huis. Het werk gaat zijn gewone gang als vroeger. Het meisje dat voor haar mining durfde uitkomen wordt ontslagen en vervangen. Vormgeving De film verroopt langzaam en in tens van het begin tot het einde op een eigen ritme dat fascine rend werkt. Diepteopnamen, to taal- en halfopnamen waarbij de kineast het dekor in de innerlijke beweging van zijn film betrekt zijn geïnspireerd en geraffineerd sa mengesteld. De knappe observe ring en sfeerschepping geeft niet alleen blijk van mensenkennis maar ook van eerbied en simpatie voor de medemens. Donderdag 17 oktober te 20 u. St. Jozefscollege, Pontstraat 11. Op maandag 21 oktober 1974 heeft in het Osterriethhuis, Meir, 85 Antwerpen to 20 uur een con cert van kamermuziek plaats, ge geven door het beroemde strijk kwartet «Muzika» uit Roemenië. Naast een kwartet van Jozef Haydn en Anton Dvorak zullen zij een strijkkwartet (nr I, in oude modi) uitvoeren van onze Vlaamse meester Marinus de Jong. Dit kwartet werd reeds vroeger uitge voerd door het «Lenerkwartet» te Hamburg, tijdens een festival on der voorzitterschap van niemand minder dan Richard Strausstij dens een rondreis in de Verenig de Staten verder te Brussel, Ne derland, enz. Hoewel een zijner vroegste wer ken spreekt dit kwartet nog immer fris en origineel aan. De behande- Ci ins ling der oude modi als Lydi:: n (I), Dorisch (II), Phrygisch (It ivei en Mixolydisch (IV) geven blij van een diepgaande conceptie 'e muzikale inhoud. Dit kwart wordt gerangschikt onder wat ce grootste meesters gepreste# heben. Zij, die gelegenheid vinden g een hoogstaand concert te kurre bijwonen mogen niet aarzelen e gevolg aan te geven, temeer Marinus de Jong voor Aalst #a; onbekende is. (Denken wij te.; aan het huideconcert op het huis). Kaarten kunnen aangenaam fin worden bij de B.R.T., Diets Openbare Uitzendingen en Or en vangst, Reyerslaan 52 - 404! t- Brussel. (Tel. (02) 735.68.16) V.Vf Tweeduizend kinderen ongeveer uit de Parijse sloppen en gepré- fabriceerde woningen brachten de zomermaanden - die oris echter meer regen brachten dan zon - door in België en Nederland. Twee treinen brachten hen terug naar Parijs overgelukkig over al de mooie herinneringen die zij met zich mee mochten dragen op 28 en 31 augustus. Er werd ge schreid in België en Nederland door vele. vakantieouders. Maar te Parijs stonden de bloedeigen ou ders uit te kijken naar hun sneller geworden kinderen met de glim lach. De moeders grepen hun kin deren hartstochtelijk vast en de vaders of oudere broers bekom merden zich om de zwaargeladen valiezen en pakken die door de Vreugdezaaiers families waren meegegeven. Nu vallen de zieke zomerblade- ren van de bomen maar voor de Vreugdezaaiers is het nimmer herfst of winter, zij willen trouw aan hun vlag vreugde blijven zaai en Vreugde die toch de zon is van het menselijk leven. De orga nisatie heeft reeds nieuwe aan komsten geboekt. De eerste groep van niet schoolplichtige kinderen wordt reeds georganiseerd op 30 oktober. Honderdzeventig peuters en kleuters werden al aange vraagd. En zo is met het nieuwe schooljaar ook de aktie. van c< Vreugdezaaiers herbegonnen/ D> is de reden waarom wij opniew de goede bevolking van dit lar willen sensibiliseren en wakke schudden om een klein minde gunstig bedeeld kind een - dr maanden vakantie te wiHeri b; zorgen. De tweede groep is -voorzie voor woensdag 20 november. W|1 voor deze drie maanden periode een kindje beneden de zes ja; wil warmte en liefde, geven e daardoor ook "zijn eigen geluk vermeerderen stelt zich dadelijk verbinding met de Vreugdezaaiw Casinoplein 26 - 9000 Gent tel 091 23 87 38. Wie zijn kerstvakantie ën hed de westerse romantiek daarrod met het kerstekindeke en kers'- boom wil laten delen aan onz schoolplichtige immigranten kinds ren schrijve in voor 14 dagen. °s aankomst van deze vakantiekinds ren is voorzien op vrijdag 20 dtj cember en de afreis op 2 janua- Aarzel niet en laat het ge-' holklinkend woord de vreemci ling is mijn broeder. Deel van V voordeel mee, maak een kind 5» lukkig en neem hiervoor konta' op met ons werk De Vreugdezaa1 ers vakantiegenoegens voor m' der bedeelde kinderen V.V.Mf Casinoplein 26 - 9000 Gent. j id weekblad gesticht in 1945 verantwoordelijke uitgever Gustaaf Sanders kantoor en drukkerij Tel. 053/21.41.14 Schoolstraat 26 9300 Aalst postrekening 881.72 3 maandabonnement 125 fr. 6 maandabonnement 240 fr. 12 maandabonnement 445 fr. op verzoek worden advertentietarieven toegezonden

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 2