tv- kroniek VERNIEUWDE 11 - 11 - 11 1974 Voor jsveigadenng FRANKRIJK 1 12.30 Miditrente Z 13.00 Nieuws 13.30 Beursnoteringen 14.05 Schooltelevisie 16.(5 Schoolteievisie 17.15 Schooltelevisie 18.20 Au-dela des faits 18.45 Voor de kleintjes 18.55 Voor de jeugd 19.20 Uit de regio 19.40 Weerbericht 19.45 Nieuws 20.10 Mededelingen 20.15 Les Fargeot 20.30 Cimarron 21.45 Medische kroniek 22.45 Nieuws Z FRANKRIJK 2 14.00 Schooltelevisie 14.30 Aujourd'hui, Madame 15.15 Feuilleton 19.00 Des chiffres et des lettres 19.20 Regionaal nieuws 19.44 Feuilleton 20.00 Nieuws Speeifild EEUWIGE REMBRANDT zaterdag 10 oktober to 14 u. 30 Het begint bij de jonge Rem- br: !t, getrouwd met Saskia en zowat op het hoogtepunt van zijn roem. Zijn eerste vrouw sterft echter vrjcn< jn na haar dood leeft de schilder met Hendrikje Stof- fe'o, zijn dienstmeisje, met wie hij later zal tróuwen. Ook de episode van «De nachtwacht», het beroemde schil de;;, old door de Amster damse schuttersgilde die er ech ter niet :g mcc was, wordt geëvoceerd. Het artistiek oeuvre van Rem brandt wordt hier trouwens ge projecteerd tegen de achtergrond van zijn privé-leven. De latere levensjaren van de. schilder - inmiddels volkomen ge ruïneerd door zijn schoonbroer - waren roemloos en armelijk. Weekendfilm GELD zaterdag 19 oktober te 21u50 Jed Finnega heeft er al enkele jaartjes gevangenis opzitten, maar dat heeft zijn schranderheid geen zins aangetast, integendeel Op handige (en onopvallende) manier is hij erin geslaagd in de nor - een serie (valse) bankbiljetten te vervaardigen voor een waarde van zowat 1 miljoen dollar. Zijn enige bekommernis is nu hoe krijg ik al dat mooie geld ook buiten Jed kwam op de gedachte toen hij mocht werken in de gevange nisdrukkerij. Hij' maakte briefjes van 100 dollar na. bevestigde ze op tekenpapier dat hij tenslotte 20.35 Messieurs les jurés ««De zaak Varney» Aansluitend Italiques Nieuws DUITSLAND 1 15.50 Nieuws 15.55 Reinhard Mey en zijn liederen 16.40 Voor de kinderen 17.10 Scène 74 17.55 Nieuws 18.05 Der Fall von nebenan 18.40 Hier und Heute 19.20 Harten is troef 20.00 Nieuws 20.15 Wereld kampioenschappen kunstturnen 21.50 Berichten uit Bonn 22.15 Nieuws en weeroverzicht 22.30 Tatort 0.00 Nieuws Z ZWARTWIT beschilderde met abstracte figu ren in waterverf. Zijn vrouw Emily en de twee van zijn oude vrienden die zelf vrij waren, Calvin Baker en Caesar Rodriguez, wisten van het plan af en zochten gezamelijk naar de beste manier om het mil joen valse dollar in te ruilen voor een hoeveelheid geld die uit om loop zou genomen v/orden en ver brand in de kantoren van het mi nisterie van financiën. ?glogohF Feuilleton DE WALTONS zondag 20 oktober te 20u40 John-Boy en de andere kinderen ontdekken Gino, die uit een verbe teringsgesticht is weggelopen, op het ogenblik dat die een uitgeput wasbeertje wil doden om iets te eten te hebben. Elizabeth neemt het wasbeertje mee naar huis ter wijl John-Boy zich om Gino be kommert, die gewond is aan de enkel. Het wasbeertje .wordt Eliza beth's troeteldiertje. Ze noemt het Pete. Vader John Walton beseft al dadelijk dat Gino een jongen is die zowel emotioneel als lichame lijk gekwetst is. Terwijl Gino in de Waltonfami lie langzaam beter wordt, gaat het met het wasbeertje precies de an der kant uit. Op een dag ziet Gino hoe Olivia wat spaargeld op een geheim plaatsje opzij legt. Speelfiim OORLOG IN DE KORAALZEE maandag 21 oktober te 20u15 Tijdens de tweede Wereldoorlog wordt de Amerikaanse officier Jeff Conway door de Japanners gevan gen genomen en voor ondervra ging naar een eilandje in de Stil le Oceaan overgebracht. Karen Phillips, de eigenares van het ei landje, werkt als tolk voor de Ja panners. Ze is bereid Jeff te hel pen. Aanvankelijk staat Jeff wan trouwig tegenover de aangeboden hulp, maar stilaan groeit het ver trouwen en zal Jeff erin slagen om met de hulp van Karen te ont vluchten. Jeff heeft tijdens zijn gevangen schap op het eilandje heel wat nuttige inlichtingen verzameld over de positie van de Japanse vloot. TV-Serie CENTRAAL STATION dinsdag 22 oktober te 20u15 Ingenieur O.S. Fein, deftig ge kleed, grote Amerikaanse wagen, het allure en het accent van een Duits aristocraat, neemt afscheid van de heer Van Ardenne, hoog amtenaar bij het Belgisch Minis terie. Ze hebben een succesvol onderhoud gehad. Fein heeft een aantal belangrijke bestellingen ge plaatst bij Belgische textielfabrie ken de export vaart er wel bij. Een tijdje later vinden wij Fein terug bij de havendokken. Hij be zoekt een loods waar een partij textiel opgeladen wordt. Hij be merkt een wat haveloos uitziende opzichter, 's Avonds begeeft hij zich naar de armoedige woning van opzichter Verstappen, en legt een bundel bankbiljetten op tafel. Verstappen moet er voor zorgen dat de goederen geruild worden. De opzichter beseft dat het om een oneerlijke zaak gaat en hij weigert zijn medewerking. Fein vertrekt, maar het geld blijft op tafel liggen. Jougdfeuilfeton PRIMUS donderdag 24 oktober te 18u05 Een eenzame duiker, ,op ver kenning op do zeebodem - en dat zonder duikerspak - wordt op een ogenblik van onoplettenheid ge stoken door een schorpioenvis. Nu is zo'n dier volkomen onge vaarlijk, maar niet voor deze man die erg allergisch is voor die vis soort. Door verlammingsverschijn selen getroffen, kan hij niet meer opstijgen en dreigt dan ook lang zaam te zuilen sterven op de-oce aanbodem. Gelukkig is Primus er nog, met zijn dapperen. Zij onder nemen een zoektocht naar de on voorzichtige duiker. Feuilleton DE FAMILIE ASTHON vrijdag 25 oktober te 20u15 Het ziet er naar uit dat het ein delijk iets wordt tussen Freda en lab. Freda brengt een bezoekje aan lans moeder, mevrouw Mac kenzie. Ze drinkt er nogal flink wat sherry en dat is haar nog aan te zien bij haar thuiskomst. De hele familie stelt zich trouwens vragen over haar, maar Freda ne geert ze. lan denkt ook meer en meer aan een huwelijk, tot grote verras sing overigens van Edwin Ashton en Harry Porter. Maar met zijn betoog voor een nationale gezond heidsdienst wint hij hun sympa thie. Harry Porter heeft financiële zorgen hij leende 100 pond van Edwin maar weet niet hoe ze te rug te betalen. tl Sinds verschillende jaren spant 11.11.11. zich in om de massa van het publiek wakker te maken voor de ellende van de Derde Wereld. Ook dit jaar wil 11.11.11 door een grootscheepse geldinzame ling direkte hulp bieden aan ontwikkelingswerk aan de basis. Dit jaar wil de aktie echter meerDit jaar moet duidelijk wor den dat de Derde Wereld wacht op struktuurveranderingen, op beleids oplossingen, op politieke oplossingen. De vernieuwde aktie heeft dan ook de bedoeling om de wil van de bevolking naar politieke oplossingen toe te meten en om mei de bevolking druk uit te oefenen op de verantwoordelijke in stanties in het land om het niet langer bij woorden te laten maar om nu eens eindelijk ernst van de ontwikkelingssamen werking te maken. De geldinzameling zal dan ook de vorm aan nemen van een NATIONAAL VOLKSREFERENDUM. Huis aan Huis zal een krantje, met informatie, en een omslag worden bezorgd, waarop de instemming wordt gevraagd voor de volgende opties 1) Dat er een einde wordt gesteld aan de ekonomische uitbui ting van de Derde Wereld. 2) dat de Belgische bijdrage (in tegenstellingen met het hui dige kontraktensysteem) vooral zou gaan naar de armste landen. 3) hulp zou gaan naar de krisisgebieden en de meest verdrukte bevolkingsgroepen, die ook de meest ver waarloosde zijn. c'e Pc-lgi chö Staal :_ou meewerken aan de projekten rr.err.entele organisaties, zoals dit gebeurt in '"ede ':nd en in Duitsland. Er rdt eer 'Jig, ongekompliceerd, antwoord gevraagd: een "der de vorm van een deelname aan de aktie. Van wie mei akkoord gaat, wordt geen deelname ver wacht. De bevolking kan op deze manier met haar gezonde politieke wil op qrcschaal reageren tegen de sleur en de onverschillig heid voer de or!'. i'.'.rÜngssamenwerking in Parlement en Re gering. Waarom dan toch neg een geldinzameling? Omdat de Derde Wereld niet kan wachten tot hoge instanties het goed vinder er iets aan te doen. Mensen helpen mensen. Ook in de Oerdc Wereld zijn er mensen die niet langer willen wachten, die IETS DOEN. Zij zetten projekten op, soms met de hulp van vrijwil ligers, maar ook dóór bewustwording in eigen kring, en vrage een minimum aan steun. Wie gezien heeft wat serotrvcc -re;ck .ten met een minimum aan financiële steun tot stand brenge voor een dorp, stad of een ganse streek staat verbaasd. Zelf bij kleine projekten houden koude leuzen en gemakkelijke dooc doeners op. Om te slagen vergt de aktie de daadwerklijke inzet van gemotiveer de volwassenen en jong-volwassenen. Alle belangstellenden en de voorzitters, bestuursleden en leden van de Sociale-, Kulturele-, Sport- en Jeugdverenigingen en -bewegingen van alle s:rekkingen worden opgeroepen om mee te werken en de VC If. GSVERGADERJNG op dinsdag 22.10.J974 te 20 uu in de .'.zaal van het stadhuis bij te wonen. Mw. L. Van de Maële, lid van de Algemene Raad van het Nationaal Centrum Ontwikkeiingssanmenwerking zal er de vernieuwde aktie en enkele projekten toelichten en het werkplan voor Aalst voorstellen. Na alles wat de jeugd voor de ontwikkelingssamenwerking de vorige jaren reeds presteerde, kunnen de volwassenen niets minder dan het nog beter doen, Tndien elke vereniging in de stad enkele mensen wil inzetten wordï het een nieuw sukses.

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 11