iittige k. o. o. ededelingen tevreden patiënten ook vrijdag bezoekdag STEMPELS lieven de dieetkeuken floreert viadukt over dender: 1976 STEMPELS STEMPELS eig van te bladzijde en kon toch vernemen en vaststellen dat St. Lieven nu een be- oorüjk oord is geworden, en voor de mensen aldaar weldra n nette ontspanningszaal ter beschikking staat. is ook een nieuw konsu'tatieprogramma v. d. artsen, in te- nstelling met vroeger zal elke arts 1 maal per week buiten de rmale werkuren ter beschikking staan, dat is na 17 u. en ook zaterdagvoormiddag. Het installeren van een dieetkeu ken, mét daarbij uiteraard een hoofduieetiste geeft goede resul taten. Nu reeds om en bij de 90 maaltijden op dit culinair stra mien. Zo men wil een sukses want de aanwerving van een tweede dieet- iste blijkt noodzakelijk. In tegenstelling met vroeger is het nu zinvol wanneer de artsen in het ziekenhuis een dieet voorschrijven. Belangrijk is ook dat aan vang 1975 de bestelde appa ratuur Radiologie en Isotopen - aangekocht op advies van de artsen - ter beschikking zal zijn. erdcor wil men kenen hebben m o.a. voorkomen dat sommige patiënten af te !t loonverlies. &NSARLZ WERKEN >T3 OP GELEVERDE ■STATIES ï'cn gaat do volgende twee jaar - dat is tot aan de liauwe gemeenteverkiezin gen - minder spenderen aan Openbare Werken en zich meer toeleggen cp studie werk. Ds diverse plannen in uitvoe ring vanaf wcgeniswerken tot en met de Stedelijke Kinder- krib worden uiteraard afge werkt. Maar nieuwe belangrijke pro- jekten staan voorlopig niet meer op 't getouw. Dat is zowat het voornaam ste om te onthouden uit de toelichting van Schepen Jan de Neve n.a.v. een sightsee ing met perslui aan diverse Openbare Werken in de stad. !STE VIADUKT OVER IDER: 1976 wens de viadukt over de Den- liaar Dendermonde met de ver ing Boudewijnlaan - een stuk aring dat nu dezer dagen voor verkeer geopend wordt met de itionele vetraging - ging de lacht naar de verdere voltooi- van de Gróte Ring, die aan- ing moet geven met de H. »an. Een respektabeie karwei In de loop van 1976 zou klaar- |r daarmee is de Grote Ring 'dijk niet af. Blijft inderdaad reeds lang besproken en be- gedeeite tussen de auto- en de Rijksweg Aaist-BruSsel. invankelijk via de Haring en <ladn was voorzien. I ontwerp dat echter stuitte op «Stadspark dat men begrijp*- i*wijzo onaangeroerd wil laten. Ofschoon daar enkele jaren gele den te Brussel wel anders werd over gedacht. Maar inmiddels is, Goddank, een boom zomaar niet een boom, laat staan een stads park. Dit zuidelijk stuk van de Grote Ring wil men derhalve doortrekken via wat momenteel nog Erembode- gem is, aan de achterzijde van het Park, dwars door de Osbroek Kapeiïekensbaan, om dan over de Dender aan te sluiten bij de Brus selsesteenweg. Daarover, aldus Schepen De Ne ve, kregen wij nu een principieel akkoord. Wat natuurlijk op verre na niet wil zeggen dat de buldozers reeds volgend jaar doorheen de Osbroek enz. zullen wroeten. Zeker in de huidige situatie nog ietwat toe komstmuziek. Nietteminwanneer ook hier de Dender overbrugd zal zijn en met een de Ring voor een stuk reeds ter beschikking van 't verkeer, is dit reeds een hele prestatie. Daarenboven een (noodzakelijke) uitgave van enkele honderden mil joenen. Dat er zoveel jaren geleden met die Grote Ring in feite geen rekening werd gehou den, hééft natuurlijk thans tot gevolg dat zoals in deze krant reeds eerder werd ge schreven, een ««laavrnmet na me Botidewijnfaan nu-metter daad ingeschakeld is in een drukker verkeer. Een misrekening waarvoor natuurlijk Openbare Werken nu niet verantwoordelijk wor den gesteld. VOLGENDE TWEE JAAR BEZUINIGEN EN STUDIEWERK De vrijdag is voortaan ook een bezoekdag, nadat in 't ver leden het ziekenhuis op wat vele jaren de «operatiedag» was hermetisch gesloten bleef voor bezoekers. De meeste chirurgi sche ingrepen beginnen nu reeds in 't begin van de week. Heel wat patiëten mogen dientengevolge reeds san 't einde van de week het ziekenhuis verlaten. HISTORISCH PATRIMONIUM Een reeks werken .oa. Sportstadi on Osbroek en de Sporthal aan de Rozendreef welke hier bij een vorige gelegenheid reedé uitvoerig werden toegelicht mochten an dermaal met goed resultaat kriti sche blikken ondergaan. Het eerst genoemde zal mét cafétaria en sa nitaire installaties tegen de as. lente af zijn. Al met ai er is te Aalst wel een en ander ten goede veranderd; be nevens de belangrijkste werken noteert men ook graag dat het vele jaren verwaarloosde ««Mijlbeek» een nieuw, verfrissend imago heeft gekregen dank zij o.a. nieuwe straatbedokkingen. Het ««Saar» van weleci- ofte po pulaire Guido Gezellestraat kadert nu in een fraaie woonwijk. Openbare Werken Aalst heeft ook oog voor de vormgeving van de frituurtjes. Weshalve dit op het Esplanadeplein zal vervangen wor den door een ander.... in natuur steen. Het blijkt ook dat de Vrij heidsboom in funktie van verkeers- effitiëntie zal verdwijnen. Opge ruimd staat netjes. Men moet al van veel kwade wil zijn om niet te erkennen dat de stad de laatste jaren netter is geworden. In het kader van het toekomstig studiewerk- willen de Schepen en zijn medewerkers hun aandacht ook toespitsen op het historisch patrimonium-van de oude stads kern. Over -dit- alles moet de be volking niet onkundig blijven Want de Bfjüondere Plannen vaii Aanleg zullen voortaan voor ieder een ter Inzage zijn op de Diensten van Openbare Werken. Zeggen voorzitter Rousseau en zijn medewerkers De schriftelijke reakties van pati ënten, daartoe gestimuleerd door de «Onthaalbrochure» zijn vrijwel allen positief. Op zijn minst noteren zij dat het «eten goed is», globaal genomen blijkt een algemene tevredenheid én over het eten, en het onthaal én do verpleging. Maar om welke reden dan ook de patiënten maken niet in grote getale gebruik van deze aangebo den gelegenheid om hun prettige of minder prettige ervaringen in het ziekenhuis zwart op wit te stellen. Ook nog ditEr worden nieuwe gebouwen (centrale werkhuizen, personeelsrefter en technische diensten) gepland. Want uiteraard wordt het St. EJi- zabethziekenhuis niet afgeschre ven, krijgt het wel een andere be stemming in het kader van de volksgezondheid de dag dat het NIEUW ZIEKENHUIS er ooit staat. Dat het Gewestplan deze inplan ting nog niet voorzien heeft is dan weeral een van die merkwaardige Belgische administratieve geplo genheden. Maar geen nood, zoals zovele andere dingen in het leven is cok het Gewestplan niet defini tief. STEMPELS STEMPELS STEMPELS drukkerij sandèrs schoö!straat"28

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 3