EF1 sport op alle fronten COMAR SPORT I -* VOETBAL ZO MOST HET EENDRACHT Na de onverdiende nederlaag tegen de leiders van Lauwe heeft Eendracht bij de Kanaalbewoners van Willebroek bewezen dat men wel degelijk in volle wederopstan ding is. Het werd immers voor de witzwarten een schitterende zege die bijzonder tijdens de eerste helft een verbluffende heerschap pij demonstreerden met dan ook tijdens deze periode treffers langs Deckers en de jeugdige Buyle die meteen voorgoed -zijn strepen in het fanionelftal heeft verdiend. Eendracht kon het. met een af getekende 0-3 voorsprong aan de rust, nadien dan ook rustig aan doen en het werd ei zo na nog 0-4 toen een kanjer van Arnolis te pletter sloeg tegen de zijstaak. Na deze geslaagde uitwedstrijd komt Eendracht nu zondag thuis in het strijdperk tegen de figuran ten van Stade Leuven wat dus het gepaste moment is om op de ze geweg te vervolgen. F C. DENDERLEEUW DIENDE TE BEGEVEN Toen F.C. Denderleeuw een dub bele voorsprong die er tijdens de eerste helft was gekomen langs Everaert en Mees tot op tien mi nuten van het einde kon handha ven v/as het vrijwel zeker dat de Denderjongens eindelijk weer met de zege zouden aanspannen. Het was dan ook echt spijtig dat men op de valreep nog diende te plooi en toen de gevaarlijke Peyskens tweemaal naeen met sukses kon losbreken en er dus in slaagde een puntje uit het vuur te slepen. Voor de gastheren was zulks al vast een tegenvaller van belang daar men driekwart van de wed strijd de wet had gedikteerd. De jongens van Gaston Van Der Eist dienden het dus te stellen met de halve inzet en bijna zeker zal men zich nu zondag niet laten ver rassen door de hekkensluiters van Puurs, alhoewel een wedstrijd na tuurlijk nog altijd eerst moet ge speeld worden om het resultaat te kennen. JONG LEDE WON TOPPER De leiders van Jong Lede heb ben het bij de rivalen met een overtuigende zege bewezen dat men wel degelijk op weg is naar de titel. Tijdens- de eerste helft akteerden de Denderstrekers voor zichtig en een paar schoten van Mergaey en Uvyn te buiten gela ten gebeurde er tijdens deze pe riode niet zo heel veel. Het was dan na de herneming dat de koplopers voor goed los braken en ook de Willebroekse- doelmond belegerden. Spijts de defensie van de West vlamingen zich zeer schrap zette moest men uiteindelijk dan toch begeven op een vrijschop van Christiaens. Het was dan de be drijvige Uvyn die even voor tijd de eindzege vastlegde. SPORTKRING VERDIENDE BETER Sportkring beheerste bijna voortdurend dë partij tegen Olsa en niettemin moest men zich nog reppen om één puntje uit de brand te redden. Het was immers zo dat na een periode van overwicht de Brakelaars langs Balcaen aan een goedkoop doelpunt kwamen en nadien moesten de Ajuinen vechten tot op een kwartier voor het einde om langs Bellon de ge lijkmaker te netten. Zulks gebeur de nadat Sportkring er na de rust vooreerst Van Den Bossche er had ingebracht voor Van Craenen- broeck en nadien Everaert in de plaats was gekomen van Vaeyens. Het werd dan toch al bij al nog de halve inzet voor Sportkring dat nu morgen zondag weer zwaar werk op de schotel krijgt daar men op reis moet naar de mede leider van Lebbeke die tot nogtoe slechts éénmaal dienden te plooi- Corporatief Sportverbond Gewest Aalst S.A.F. ÏS ER WEER Na het slippertje van vorige week hebben de Financiers van S.A.F. nu weer met de overwin ning aangespanne tegen de gasten van Dessoden. De beste man op het veld was gewoontegetrouw de stoere Willy De Vos die tijdens de eerste helft vooraan, zo gewel dig tewerk ging dat hij een hat trick lukte waarmee meteen de Aalstenaars aan de rust een rusti ge voorsprong telden. Na de hervatting achtte men het dan ook niet meer nodig alles te geven waarvan de bezoekers konden gebruik maken om het eer- reddend doelpunt te netten. Tegen een sterk Francke A heeft 'de Bank van Brussél het niet kunfieh rooien alhoewel men af en toe toch gevaarlijk was. De Ninoofse voorlijn kreeg echter de beste kansen waarvan men trou wens ook gebruik maakte om langs De Cóoman en Ruythoven aan de rust tot 2-0 uit te lopen. Toen onmiddellijk na de kamp wisseling De Dobbelaerè de cij fers nog kon opdrijven stond de nederlaag van de Bankiers meteen ook vast alhoewel men dan toch nog langs Baetens kon milderen De twee formaties van Calle- baut stonden oog in oog en wie had gedacht dat het voor de kampioenen slechts een spelletje zou zijn, is alvast bedrogen uitge komen. Het was immers zo dat de A. ploeg langs de twee Van Der Steens en Lissens vijf treffers no dig had om te zegevieren, want de B.ploeg lukte er langs Dubois en De Pessemier ook drie nadat men zelfs het eerst op winst was gekomen toen achterspeler Van Mol in eigen doel besloot. F.M.C. dat slechts met zeven man kon aantreden was begrijpe lijk een gemakkelijk slachtoffer voor de bezoekers van Bouw die nochtans aanvankelijk heel wat tegenstand kenden. Voor de gas ten scoorden Piet Matthys en Eric Adam, terwijl de lokalen dan toch de eer konden redden. De wedstrijden - 2 november Terr. W. Hofstade Bouw - Callebaut A. Terr. Osbroek Aalst V.V.T.T.A. - Francke B Terr. Francke Ninove Francke A - Gilbos Terr. Callebaut Wieze Callebaut B - F.F.R. Terr. Boonwijk St. Gillis Dessoden - F.M.C. Terr. F.F.R. Aalst S.A.F. - Bank van Brussel BASKETBAL SUNCHARM BLIJFT OVERTUIGEN Het heeft er de schijn van dat Aalst in zijn basketbalgeschiede nis naar een ongekende top gaat. Suncharm heeft werkelijk een overtuigend bewijs gebracht van de titelambities en wordt door iedereen ook aangezien als de kandidaat-kampioen wat meteen zou betekenen dat Suncharm naar de hoogste afdeling klimt wat met een voor de eerste maal in de basketbalgeschiedenis van de Ajuinstad twee Aalsterse ploegen in de hoogste afdeling zou bren gen. Dat vooruitzicht alleen doet in Aalst 'de spanning nog stijgen-al heeft men toch een grenzeloze be wondering voor de inspanningen die Sdncharm heeft gedaan om in enkele jaren zomaar van een bui- tenploegje naar de top door te dringen. Ondertussen zijn de Aalste naars nu ook weer baas gebleven over de gasten van Andenne al hoewel zulks bijlange niet gemak kelijk is gegaan. Het v/as anders zo dat Sun charm langs Schollaert en Gilles pie een rustige 6-0 voorsprong op bouwde doch nadat De Block de cijfers op 14-4 had gebracht kon den de bezoekers langs Andersen en Bergers de kloof dichten tot 14-10 waarna de lokalen dan toch langs een uitstekende Schollaert tot 25-14 konden uitlopen. Na een overtuigende 54-40 voorsprong aan de rust waren een aantal flaters bij Suncharm er de oorzaak van dat de Walen tot 62-60 konden terugkomen De kwieke Gillespie reageerde echter gepast om de voorsprong weer uit te bouwen tot 77-64 waarna dan weer de gasten kon den terugkomen doch nog met tien punten verschil het onderspit dienden te delven. Bij Suncharm waren het de twee Dhert's, Schollaert, Michelet Van Gysegem. De Block, Dillard en Gillespie die de doelpunten scoorden. SUNSHINE HOOPT Sunschine ziet de evolutie nu wat milder in. Voorzitter Waltniel heeft vorige week de eerste pun ten ingeschreven tegen Kortrijk, en er was een duidelijke verbete ring in de ploeg die eindelijk nog eens met de geestdrift van voor heen akteerde. Er werd nu echter toch weer verloren tegen Antwerpse wat an ders wel in de lijn van de ver wachtingen lag daar de Schelde- zonen nu toch bij de grote kop stukken van de reeks mogen wor- ren gerangschikt. De Aalstenaars konden er moei lijk aanklampen want na 12-6 werd het 32-20 en 56-38. Na de herneming konden de gasten zich echter knap herpak ken en deden het zo goed dat men de kloof tot dertien punten kon herleiden. Voor Sunshine waren het Flack, Van De Keer, De Neef, Schorreel, Van Den Broek en Van Keer die de punten lukten. Bij Sunshine is het nu duidelijk wachten op de terugkeer van Willy Ivens om de totale wederopstan ding te verzekeren. Er is een mo gelijkheid dat deze sterspeler ein de november zou kunnen spelen, maar dat wordt door de artsen die hem behandelen als onwaar schijnlijk aangezien. Mocht het meevallen "dan zou Sunshine nogal met een team kun nen uitpakken nu men het groene licht heeft verkregen voor de te-' rugkeer Van'WIHy Steveniers. Hij werd immers wel door de prof mensen aangepakt, maar hij mag in principe voor Aalst uitkomen,, zodat men deze week nog naar Antwerpen is getrokken om Willy Steveniers over te halen naar Sun shine terug te keren. Als dat alle maal meevalt zou het bepaald goed zitten voor de Aalsterse club. Maar voorlopig wil men nog niet te optimistisch zijn... Schoolstraat 54 Koolstraat 159 Aalst Tel. (053) 21.25.56 Alle sportartikelen VERNIEUWDE SPORTZAAK LIEFHEBBERS BASKETBAL TWO DOLLAR - BEL ISOLAVER 40-75 Zeer faire en sportief betwistte wedstrijd. Aanvankelijk was Two Dollar de beste ploeg en werd Bel Isolaver in verdediging terug gedrongen. Vooral afstandshots van Corthals en Huylebroeck gin gen precies binnen. Toen Bel Isolaver zijn ritme had gevonden stevenden ze reeds in de eerste helft naar een afgete kende zege. Opvallend was het werk van Jef D'Haese zowel in verdediging als in de aanval, maar aanvallend gaf deze speler een werkelijk recital weg met een 8 op 8 prestatie. Bel Isolaver werd collectief terug zeer sterk en kon zo de afwezigheid van topschut ter Van Der Ghylen gemakkelijk doen vergeten. Rust met 2-41. Na de rust liep Bel Isolaver ver der weg van zijn tegenstrever die zocht naar persoonlijke nummer tjes maar vastliep in het sterk ver weer van Troch en De Saedeleer, gesecondeerd door Van Geit en De Ridder. Tijdens de 5 laatste minuten werden bij Bel Isolaver al le invallers nog opgesteld, maar het eindresultaat werd in dimensie niet verder gev/ijzigd. Gemakkelijke zege van Bel Iso laver tijdens een match die door de aandachtige scheidsrechters probleemloos v/erd geleid. Bel Iso laver hield een algemene herhaling voor de match van toekomende zondag tegen koploper De Hoorn. HUYH'S COCKPIT - TUF TUF 47 - 48 Een rustig meesterschap van de ploeg Hugh'. Tuf deed wat het kon maar kon geen gevaar opbrengen. Hugh's De Kegél H. 32 - De Meyer 16 - De Kegel J. 14. Tuf De Paepe 13 - Roobroeck 15 - De Decker 10 FOX - KOSZEN 68 - 57 Een goed spelende Rasschaert bij The Fox zorgde in de 2de pe riode met een zes op zes voor de nodige punten tesamen met Goe man en Sonck. Bij de Koszen een goede Steurebout Luc en Vermoesen. Fox Rasschaert 31. Goeman 21 en Sonck 18. Koszen..: Steurebaut Luc 21, Ver moesen 18. DE HOORN - DE NACHTWACHT 85-60 Van de aanvangsminuten af werd er reeds- een spannend ver toon ten toon gespreid. Via Troch en De Saedeleer nam de Hoorn een zeer snelle start en namen ze resoluut de leiding in handen. Het antwoord van de overzijde was eveneens klaar en duidelijk langs

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 14