Aan het stadsbestuur van Aalst Informatie-vergadering 11-11-11 L E Z E R SCHRIJVEN rond het kultureel centrum GROEP VAN 3». de gazet van aalst C.V.P.AFVAARDJGING BIJ MINISTER DE BACKER Op dinsdag 22.10.1974 ging er op het stadhuis te Aalst een infor matievergadering door over de Aktie 11.11.11. 1974. Jw. L. VAN DE MAELE, lid van de Algemene Raad van het N.C.O.S. schetste de situatie die aanleiding gaf tot het oprichten van het Nationaal Centrum Ont wikkelingssamenwerking als tref punt van de verschillende Niet- Gouvernementele Organisatie's die zich toen reeds om het probleem van de ontwikkeling bekommer den. Vervolgens sprak zij over de op richting zelf, in de eerste van de 60-er jaren, van het N.C.O.S. en hoe daaruit dan het initiatief ont stond en groeide voor de eerste 11.11.11.-Aktie in 1966. Daarna behandelde zij de histo riek van het N.C.O.S., waarom en hoe men regelmatig de hulpaktie's op een andere leest schoeide, hoe men, beetje bij beetje soms, tot andere en duidelij ker inzichten in de problemen kwam, hoe men, jaar na jaar, mer de nadruk ging leggen op ani matie, informatie en bewust making, hoe men dit jaar tenslotte een poging waagt om met de medewerking van de bevolking onze nationale politieke instel lingen er toe te bewegen een beter ontwikkelingsbeleid uit te stippelen. WAT IN 1974?? Onder het motto «Uw stem - Uw steun» vraagt 11.11.11 aan de be volking, zoals voorgaande jaren, fi nanciële steun. Ter gelijkertijd wordt er ook gevraagd deel te ne men aan het referendum over vol gende punten 1) de ekonomische uitbuiting van de arme landen moet ophou den, 2) onze eigen Staat moet vooral de armste landen helpen, 3) de hulp aan de armste landen moet gaan naar de armste, meest verdrukte mensen in die landen, 4) onze eigen Staat moet geld geven aan de verenigingen in ons land, zoals b.v. 11.11.11, die de mens in de Derde We reld rechtstreeks helpen. De aanwezigen beslisten aan het Stadsbestuur voor te stellen in de begroting van de stad een be drag van 50.000 fr te voorzien voor ontwikkelingssamenwerking. De aanwezige vertegenwoordi gers zegden de medewerking toe van Jeugdclub Terlinden, Sint-Jo- risclub, Koninklijk Atheneum, K.S. A., Sint Jozefscollege Aalst, Kom- munistische jeugd van België, Chi- ro H. Hart, Chiro Maeva, Chiro Gentiaan, Bond Grote en Jonge Gezinnen Jeugdgemeenschap Mijl beek, Groep Missie-Ontwikkeling St.-Jan. VRIJWILLIGERS - MEDEWERKERS De vrijwilligers-medewerkers worden uitgenodigd het materiaal (omslagen en informatiekrantjes) af te halen op het Stadhuis (Re ceptie, in de poort links) vanaf zaterdag 2 november 1974. De dienst zal bestendig verze kerd zijn zaterdag 2 november van 9 tot 12 en van 14 tot 19 u zondag 3 november van 9 tot 12 en van 14 tot 19 u maandag 4 november en volgende dagen tijdens de diensturen en van 19 tot 20u30. op 9, 10 en 11 november: van 9 tot 12 en van 14 tot 20 u Gaan de sociale-, culturele- en sportverenigingen afwezig blijven? Er kunnen nog heel wat medewer kers gebruikt worden AAN DE BEVOLKING In de week van 3 november zul len vrijwillige medewerkers omsla gen en informatie aan huis bezor gen. Lees de informatie en neem deel aan deze pluralistische aktie voor meer rechtvaardigheid in de wereld. Do medewerkers, in vergadering op 22 oktober 1974 besliston dat de gelden zullen besteed worden aan volgende projecten Hulp aan de Sahel, geneeskun dige hulp aan Vietnam en Steun fonds Chili. De vrijwillige medewerkers zullen op 9 - 10 - 11 november de om slagen met uw bijdrage aan huis afhalen. Geef uw omslag met uw bijdrage alleen aan medewerkers die het kenteken ««11.11.11 Nov. 1974» dragen. Vanaf 8 november zal er op het Stadhuis (Receptie, in de poort links) een bus voorhanden zijn waarin U, indien U voorziet op 9, 10 of 11 november afwezig te zullen zijn, uw bijdrage kunt be zorgen. C.V.P.parlementairen uit het arrondissement vergezeld van burge meester De Bisschop werden donderdag jl. door minister De Backer ontvangen in verband met de situatie van het K.C. Naar verluidt zou eerstdaags een beslissing vallen inzake de uitvoe ring van in opbouw zijnde kulturele centra enz. van een 16-tal steden. Lezersbrieven en eventueel onge vraagde artikelen die in deze ru briek verschijnen, vertolken uit sluitend het standpunt van de betrokken korrespondent. Naamloze ingezonden stukken worden niet opgenomen. Alleen op uitdrukkelijk en gemoti veerd verzoek kunnen brieven ge publiceerd worden zonder naam en adres. Mag ik het stadsbestuur felici teren met de werkelijk buitenge wone nieuwe verlichting van de Gentsesteenweg ter vervanging van de naoorlogse lichtjes. We hebben er lang moeten naar wach ten maar eindelijk is ze erook overdag zou ze nuttig zijn behal ve bij helder zonlicht. Waren de helft der lichten gedoofd, men zou er nog gemakkelijk zijn gazet mee kunnen lezen. Blijkbaar heeft echter ons stadsbestuur, spijtig te laat, inge zien dat in een tijd van besparin gen het met wat minder ook kan. In navolging van onze regering die onze luxeuze autowegverlich ting thans in afwachting van bete re tijden wil in reserve houden, heeft ze, hoogst origineel en' intel ligent een eigen besparingsaktie uitgedacht. De lichten worden namelijk pas ontstoken een uur na zonsonder gang, d.w.z. wanneer het spitsuur reeds voorbij is zodanig dat de huiswaartskerende automobilis ten nog kunnen genieten van een echt oorlogse duisternis. Gelukkig blijven ze dan gans de nacht tot een uur na zonsopgang in volle glorie branden. Mag ik ons stadsbestuur nog een spaarideetje aan de hand doen voor de komende winter De lichten 's morgens om 7 uur te doven zodat scholieren en de werkende klasse in het heerlijke donker hun weg mogen vinden. (Het idee is niet origineel met de vorige verlichting gebeurde het ook). D.B. ff GEEFT AALST ALLURE "Vrijdagavond werd onder grote belangstelling in het Belfort te Aalst de tentoonstelling geopend van de «Groep van 3». Op een voortreffelijke manier werd het inleidend woord gehou den door Dr. Jen Vercammen. Schepen van kuituur G. Van den Eede opende officieel deze tentoonstelling. Waarom de groep van drie Pros Putteman, Carlo Faber en Denijs De Backer behandelen los van elkaar ongeveer hetzelfde tema de nostalgie, het teruggaan naar het kalme lan delijke leven waarin de mens en de natuur centraal staan. PROS PUTTEMAN Pros Putteman is geboren te Lebbeke maar leeft aan de rand van het «Brusselse-monster» Zaventem,. In zijn schilderwerken ligt de klemtoon vooral op het dorpsgebeuren het leven in de stamkroeg, de noest zwoegende landman en het alles overheer sende Vlaamse landschap. Landschappen die een enorme diepte hebben, overvloeiend van oranje-gele warme kleuren. Terwijl zijn figuren ergens aan Per- meke en de Latemse school doen denken. Beeldhouwer Carlo Faber geboren in het Groot Hertogdom Lu xemburg, die veel in Duitsland studeerde, maar na de tweede wereldbrand zich kwam vestigen te Wezembeek-Oppem in Vlaams-Brabant. Carlo, bijna een buur van Pros, is eveneens een volslagen autödidakt. Zijn werken zijn waf men zou kunnen noemen (nou. ja) religi eus geïnspireerd. Als materiaal gebruikt hij enkel boomstronken of stukken balken. Hier ook weer treffen we die natuurlijke warme kleuren, soms doorlooid van klinknagels en bouten, doch een kleur, die dan weer funktioneel aangepast wordt. DENIJS DE BACKER w u kkf. t Denijs De Backer, geboren te Verrebroek en woonacnhtig te Temse, tussen het prachtige groen, is een buitenbeentje hij is geen autödidakt. Hij werd graficus aan de akademie voor scho ne kunsten te Antwerpen. De lijndinamiek in zijn werken geven een duidelijk beeld van de mens Denijs De Backer. (Bepaald niet iemand die jubelend door het leven gaat maar er zeer sterk de tragiek van aanvoelt.) Alhoewel een talentvol kolorist gaat zijn voorkeur toch vooral naar lineaire grafiek. Kortom een biezonder boeiend driemanschap, raséchte kunste naars, een bezoek meer dan waard. Deze tentoonstelling die wij ten stelligste kunnen aanbevelen aan echte kunstliefhebbers blijft geopend tot 4 november van 10 tot 20 uur. weekblad gesticht in 1945 verantwoordelijke uitgever Gustaaf Sanders kantoor en drukkerij Schoolstraat 26 9300 Aalst Tel. 053/21.41.14 postrekening JB81.72 DRUKKER IJ SANDERS NAAMKAARTJES NIEUWJAARSKAARTJES KALENDERS SCHOOLSTRAAT 26 9300 AALST 3 maandabonnement 125 fr. 6 maandabonnement 240 fr. 12 maandabonnement 445 fr. op verzoek worden advertentietarieven toegezonden

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 2