(USies"kleiir iogboek objektieven OPINIES en CVP i" he* spoor van p0|jjje|^e de zangeres zonder naam? de gazet van aalst arrondissementeel c.v.p.-partijbestuur -<v «OPINIES» is Hn rubriek waarin personen van verschil lende politieke of sociale op vattingen hun eigen stand punt kunnen weergeven In verband met problemen van algemeen belang. Bijdragen die dit kader te buiten gaan worden niet ge publiceerd. Een artikel in «Opinies» ver bindt daarenboven uitslui tend de auteur ervan en Ie derhalve niet de weergave van een redaktioneel stand punt. Er wordt in ons arrondissement en vooral in en rond Aalst gesakkerd over de fusievoorstellen van PSC (CVP)-minister van Binnenlandse Zaken. Michel. Wat vooropgesteld wordt is een Aalst dat niet alleen tot Welle, Denderleeuw en Idder- gem zou reiken, maar waarbij men er ook aan denkt er Moorsel, Mefdert, Herdersem en Baarde- gem aan toe te voegen, waarvan algemeen aanvaard werd dat zij samen een landelijke gemeente zouden vormen en blijven. Wie beter ingelicht is weet van waar de wind waait. Bij de be sprekingen over de fusie waaraan de vijf partijen deelnamen, waren er slechts twee heren die het ab soluut van een oppergroot Aalst moesten hebbenLouis D'Haese- leer (maar wie zou er in de PVV aan denken hem tegen te spre ken en Wim Verleysen, die echter niet de ganse CVP achter zich had Het is duidelijk, nu de CVP in de regeringsmeerderheid de doorslag gevende macht is, en nu Louis D'Haeseleer staatssekretaris is ge worden, moesten die twee mekaar vinden. Het is ook wel een publiek geheim dat beiden ook zo graag burgemeester van dat oppergroot Aalst zouden willen worden, maar dat zijn zorgen voor morgen en vandaag lopen hun betrachtingen parallel. De C.V.P.-burgemeesters die pro testeren, moeten zich tot eigen partij wenden, méiar men kan de BSP en de KP natuurlijk de vraag stellen waarom zij niet akkoord gaan. Wat de KP betreft, zij heeft zich reeds jaren geleden voor de fusies van gemeenten uitgespro ken. Wij zullen hier niet alle rede nen ontwikkelen. Zeggen we al leen dat we de sterkere gemeen ten willen die zich tegenover een zich steeds meer macht toeèige- nend centraal gezag beter zouden kunnen verdedigen, en dat we de huidige staatsstruktuur met steeds talrijker wordende trappen wilden vereenvoudigd zien, onder meer door het afschaffen van de pro vincies. Maar het is dat niet wat voor noemde heren nastreven. Het is duidelijk dat er politieke objektie ven zijn, elektorale. Zij zien in de fusies een unieke kans om links in de meeste gevallen in een veel moeilijker situatie te dwingen, en dit kan vooral in een gewest dat industrieel zeer zwak is geworden, waar de politieke strijd dus veel minder direkt sociaal wordt ge schraagd. Hun houding heeft bij en in dit alles met de zorg om de mens zeer weinig te zien. Om dit de il lustreren moet men zich alleen maar de vraag stellen wat met en omtrent de buitenste gehuchten en hun bevolking van zo'n oppergroot Aalst zou gebeuren, wanneer men kan vaststellen hoe verwaarloosd de meeste grenswijken van Aalst steeds waren en nog zijn. Om dan niet uit te wijden over demokrati- sche inspraak I In feite hebben we hier te maken met een opzet als dit van de Gaul le toen hij in 1958 de kiesdistrik- ten in Frankrijk naar zijn hand, of liever naar zijn elektorale belan gen zette. We zijn nog niet zo ver, maar meteen krijgen we weer een goed voorbeeld van de noodzaak van een front der progressisten, dat ook op dit gebied gemakkelij ker de plannen van rechts zou kun nen bestrijden. In de BSP zal men dit wellicht begrijpen, maar de kristendemokraten die daar van daag nog aarzelend tegenover staan, zouden het zich ook in dit geval later wel eens hard kunnen beklagen. Ray DE SMET. Luidens een «officieus» C.V.P. communiqué zouden de onderhan delingen van de volksvertegen- digers Willems en Otte alsmede Schepenen Bogaert en Van der Veken met Mevrouw De Backer, Minister van Nederlandse Kuituur, uiteindelijk tot een goed resultaat hebben geleid wat betreft het Kul- tureel Centrum m.a.w. de vaste belofte van staatstoelage voor de bovenbouw van het complex aan de Molenstraat, steeds volgens dit «communiqué» door Mevrouw De Backer ondertekend. We willen-uitzonderlijk-dat «com muniqué» nog verder citeren «Daar de provinciale goedkeuring inzake de aanbesteding en de le ning hierdoor kunnen genomen worden is het te verwachten dat vrij vlug na Nieuwjaar een aan vang wordt genomen met de wer ken. Zoals bekend is het de firma Rombaut die hiervoor zal instaan. Aldus werden de diverse inspan ningen om deze zaak te bespoedi gen en vooral het eendrachtig op treden van de Aalsterse bewinds lieden na vele jaren beloond». Uiteindelijk hebben dus C.V.P. Mandatarissen bij een C.V.P. mi nister verkregen dat het Kultureel Centrum toch uit de grond komt. Dat politieke geluk is niet gegund aan de P.V.V. of V.U. partner laat staan natuurlijk aan de B.S.P. op positie. Maar het behoort nu eenmaal tot die politieke geplogenheden dat Het nieuw Arrondissementeel Partijbestuur is voor de eerste maal samengekomen in zijn nieu we samenstelling. Het omvat Hubert Van Wambeke (Voor zitter), Simone Otte en Cle ment Prieels, (ondervoorzit ters), Mark Vermeren, Hector Petit, Albert Van Achter en Georges De Vos kantonale voorzitters), Alfons Van Rossen (penningmeester), Fernand Ca- peau (vormingsverantwoorde- lijke). Dirk Baert (voorzitter C.V.P.) en de parlementairen Mw D'Hondt. Wim Verleysen, Roger Otte en Ghisleen Wil lems. Het nam kennis van het ontslag van advokaat Ralph Gabriels, ar rondissementeel secretaris, die partijgenoten van hoog tot laag el kaar helpen solidair zijn enz. Herhaaldelijk is ook het verwijt gehoord vanwege de andere par tijen, dat de C.V.P. het maar moest oplossen met haar C.V.P. Minister. Dat is nu blijkbaar gebeurd. Maar het kurieuze van 't geval is dat nu lang niet alle partners in deze koalitie verheugd zijn met deze exklusieve C.V.P. voetstap pen, bekroond met sukses I Alhoewel... in voormeld «officieus communiqué» toch aan het slot wordt gewezen, niet waar, op «de diverse inspanningen» en «het eendrachtig optreden van de Aalsterse bewindslieden...» Zo egoistisch zijn C.V.P. Manda tarissen in dit opzicht dan weer ook niet. Het ongenoegen van de andere partners in de koalitie zal zich wel beperken tot enkele niet voor 't publiek bestemde opmerkingen in de schoot van het stadsbestuur met als slot de vaderlijke troost of verzoeningswoorden van de bur gemeester. Men kan het zich voor stellen. Als de C.V.P. mandatarissen inza ke dit K.C. iets gepresteerd heb ben, mag dit natuurlijk worden ge zegd en bekend gemaakt. een benoeming kreeg in de magi stratuur. Het administratief secretariaat werd, te voorlopige titel, toever trouwd an Mw Boeykens-Boel. Het bureau besprak de resul taten en de follow-up van de be zinningsdagen te Geraardsbergen op 2 november jl. Het nam ook de schikkingen ter voorbereiding van het nationaal congres op 7 en 8 december en besliste de komen de vergadering van het partijbe stuur daaraan te wijden. Het stelde ten slotte de kandi daturen voor aan Hubert Van Wambeke en Reml De Backer (adjunct-kabinetschef Minister Vlaamse Aangelegenheden) voor de verkiezing van het nationaal partijbestuur tijdens voornoemd congres. Politieke bescheidenheid kan al leen maar de positie van partij- mandatarissen verzwakken. Op de keper beschouwd gloeit dit «communiqué» niet van buitenspo rige trots. Dat niet. Maar, en daar gaat het hier eigen lijk over Normalerwijze zouden dergelijke berichten, 'vanwaar men natuurlijk op zekere'gronden kan vermoeden uit welke richting ze komen, gewoonweg naar de prul- Iemand gaan. Want dit «cómmunr*' qué» bereikte de pers via, een voor de rest onpersoonlijk, niet on dertekend blad papier,-:Dus naam loos, in feite niet eens «officieus». Laat staan «officieel». Van politieke mandatarissen mag toch verwacht worden, dat ze net als elke lezer of elke burger, een schrijven ondertekenen- Het is niet de eerste maal dat soortgelijke ingeblikte «informa tie», zonder enig «merk» aan de kranten wordt toegestuurd. Niet uitsluitend van C.V.P zijde. Dit maal hebben wij nog een uitzon dering gemaakt. Maar naamloze «officieuze of officiële» (sic) stuk ken gaan in de toekomst zonder meer de papiermand in. Waarom zouden politici zich meer mogen permiteren dan een ge woon lezer. Waarom moet de C.V.P. akteren als de grote naamloze, net als die Zangeres van Dingens. Eerlang nieuwe voorlichtingsvergadering HERSTRUKTÜRERING STUDIES TECHNISCH INGENIEUR LAAT OP ZICH WACHTEN De Nationale Unie der Techni sche Ingenieurs - NUTI - samen met de Aalsterse vereniging der Technische Ingenieurs - VTIA - or- ganizeren op dinsdag 3 december as. te 20 u. in de Borse van Am sterdam een voorlichtingsvergade ring over de herstructurering van T.l. en het te lang uitblijven van een definitieve regeling. Het probleem zal uiteengezet worden door een NUTI afgevaar digde, gevolgd door een panelge- sprek, met afgevaardigden van be roepsverenigingen, dierktie van ho gere instituten en polittici. weekblad gesticht in 1945 verantwoordelijke uitgever Gustaaf Sanders kantoor en drukkerijTel. 053/21.41.14 Schoolstraat 26 9300 Aalst postrekening 881.72 3 maandabonnement 125 fr. 6 maandabonnement 240 fr. 12 maandabonnement 445 fr. op verzoek worden advertentietarieven toegezonden

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 2