oppergroot aalst voor twee personen? de huisvesting OPINIES K.W.B WIL AAN DOEN ER WAT in de C.V.P. MOT SE de gazet van aalst «OPINIES» is een rubriek waarin personen van verschil lende politieke of sociale op vattingen hun eigen stand punt kunnen weergeven in verband met problemen van algemeen belang. Bijdragen die dit kader te buiten gaan worden niet ge publiceerd. Een artikel in «Opinies» ver bindt daarenboven uitslui tend de auteur ervan en is derhalve niet de weergave van een redaktioneel stand punt. Vorige week kon men in «De Ga zet van Aalst» een niet oninteres sante bijdrage vinden over-de fu sies der gemeenten in het arr. Aalst. De redaktie is blijkbaar verwonderd dat een reeks van ver antwoordelijken zo weinig aan dacht wijden aan dit probleem, en ze noemt., een. dergelijk houding onverantwoordelijk. - wanneer men het voorstel van minister Michel kent. We mogen aan de redaktie wel doen opmerken dat de KP-Dender duidelijk de voorstellen Michel heeft afgewezen. Ons artikel ver scheen trouwens een week voor dien. Verder is de-houding van de BSP. die ongeveer gelijklopend is met deze van de KP, bekend. Over de andere fusies rond kernge meente in ons arrondissement in grote lijnen akkoord-; Dender leeuw, Welle en Iddergem NIET bij Aalsttwee afzonderlijke fu sies voor, enerzijds, Erpe, Mere, Erondegem, Ottergem en Vlekkem, en anderzijds, Burst. Aaigem, Bambrugge en Zonnegem en ten slotte Herdersem bij Aalst en een aparte fusie van Moorsel, Baar- degem eo .MeJdert. Het is waar dat de Volksunie nog niets liet horen, maar wie de ver gaderingen der vijf. partijen bij woonde weet- dat zij tegen al te grote fusies is. .Wat dan-tenslotte de PVV betreft, waarvan de re daktie zegt dat senator Waltniel de definitieve beslissing voor na kend verklaart, zij zwijgt en zij Is blijkbaar met het voorstel Michel tevreden. Komt dan de CVP, waarvan De Gazet van Aalst, ons vertelt dat de CVP-Aalst-stad. tegen de op name is van Denderleeuw en Id dergem bij Groot-Aalst Dit is een eerste woord, maar er blijven nog heel wat vragen. Natuurlijk blijft senator Verleysen bij zijn stelling van een zeer groot Aalst. Maar wat met Welle, en wat met Moor sel, Baardegem, Meldert Wie haalt het in de CVP-nationaa! en wat zijn de tegenstrevers van een groot Aalst zinnens te doen Het is een moeilijk probleem voor de CVP, waar op dit ogenblik nog andere.tegenstellingen worden uit gevochten, maar wachten tot de zaak voor het Parlement komt is waarschijnlijk verloren spelen De redaktie schrijft daaromtrent «De noodzakelijkheid van het principe wordt niet in vraag gesteld. Maar het vooropge stelde Groot-Aalst dient noch de huidige Aalstenaars, noch deze van de randgemeenten. De struisvogelpolitiek van sommige politici, in een «aan gelegenheid» die van vitaal belang is voor de bevolking van deze agglomeratie, van dit arrondissement, doet dan ook bedenkelijke vragen rij zen omtrent hun verantwoor delijkheidszin.» Inderdaad, en des te meer vragen daar waar bestuurders van reeds gefusioneerde steden in Wallonië er de regering komen aan te her- innere dat fusies zonder de no dige financiële middelen een kata- stroof zijn, en waar de C.V.P. bur gemeester van Brugge 'n paar we ken geleden met ontslag dreigde, omdat zijn gefusioneerde stad niet de middelen heeft om de fusie tot een goed einde te brengen, lees, te voorkomen dat de mens er on der lijdt Wij menen dan ook dat «De Ga zet van Aalst» gelijk heeft op ver antwoordelijkheid aan te dringen, méér, dat het hoogstnodig is dat degenen in alle partijen die zich van het gevaar der voorstellen Mi chel bewust zijn, zich zouden moe ten ontmoeten en gezamelijk hun stem laten horen. Is het terwille van in feite twee personen dat zij zich zouden moeten wachten het ontwerp Michel te verwerpen en er een beter af te dwingen Het is niet te Iaat, maar het is hoog tijd Ray DE SMET Voorzitter KP-Dender. weekblad gesticht in 1945 verantwoordelijke uitgever Gustaaf Sanders kantoor en drukkerij Schoolstraat 26 9300 Aalst Tel. 053/21.41.14 postrekening 881.72 3 maandabonnement 125 fr. 6 maandabonnement 240 fr. 12 maandabonnement 445 fr. op verzoek worden advertentietarieven toegezonden Het Gemeenschappelijk Front van Middenstand en Zelfstandigen sluit zich aan bij het verzet van de zelfstandige kleinhandelaars in brandstoffen en van de baanver- voerders tegen de in het Staats blad van 1 november in uitzicht gestelde bevoegdheidsuitbreiding van het Paritair Comité nr. 17 (Petroleumnijverheid). Indien deze bevoegdheidsuit breiding doorgaat zou zulks voor gevolg hebben dat talrijke onder nemingen die nu onder de paritai re comités nr. 27 van de brand- stoffenhandel of nr. 40 van het be- roepsgoederenvervoer over de weg vallen, de loon- en arbeidsvoor waarden van de petroleumnijver heid zouden moeten toepassen. Het Gemeenschappelijk Front van Middenstand en Zelfstandigen is van mening dat, door aan loon- intensieve K.M.O., de loon- en ar beidsvoorwaarden op te dringen die op de problemen en de moge lijkheden van het kapitaalintensief grootbedrijf en met name van de olieraffinaderijen werden afge stemd, de leefbaarheid van talrijke ondernemingen in het gedrang komt en de werkloosheid in.de hand wordt gewerkt. Het Gemeenschappelijk Front dringt er op aan dat de Minister van Tewerkstelling en Arbeid, die overigens niet heeft nagelaten zijn bezorgdheid uit te spreken t.a.v. het behoud van de werkgelegen heid in de K.M.O van voorgeno men bevoegdheidsuitbreiding van het P.C. van de Petroleumnijver heid en Handel zou afzien. Het Arrondissementeel Partij bestuur. van de CVP is. bijeenge komen onder voorzitterschap van Hubert Van Wambeke. Het keurde de ontwerpbegroting van 1975 goed en stelde enkele werkgroe pen. samen, die in. de komende maanden de aktivi.teiten in het ar rondissement ongetwijfeld zullen helpen stimuleren. Het nam„. eveneens kennis van de oprichting van de IPOVO-vor- mingskommissie en van de inrich ting van een politieke kaderschool begin 1975. De werkgroep «vrou wenkring» van zijn kant neemt zich voor een reeks voorlichtings vergaderingen te beleggen over het huwelijksgoederenrecht en de ze te laten uitmonden in een «open namiddag» op 26 april 1975. Het Partijbestuur wijdde het grootste deel van de bijeenkomst aan de voorbereiding van het Na tionaal Partijkongres van 7 en 8 december en dat vooral in het te ken zal staan van het plan 76-80. De onderscheiden beleidsopties werden een na een gekommentari- eerd en sommige gaven aanleiding tot geanimeerde diskussies. Re- mi De Backer en Roger Van Key- meulen werden door het Partijbe stuur aangeduid als gemandateer de sprekers van het arrondisse ment op het aanstaand Kongres. Ten slotte werd vrijdag 31 ja nuari vastgelegd voor de jaarlijk se nieuwjaarsontvangst voor voor zitters, sekretarissen en CVP-bur- gemeesters. Heel wat mensen zitten met vra gen en moeilijkheden inzake het kopen, bouwen of,.huren van een woning. Veelal wet men niet wat mag en kan, en waar men zich kan wen den met -vragen en problemen daaromtrent. Er zijn er ook heel wat die, inge volge onwetendheid, bepaalde mo gelijkheden niet of verkeerd be nutten, met achteraf dan onaange name ervaringen. Hoe dan ook, er- is een toenemen de vraag naar ..objektieve informa tie en hulp in deze sektor. Wat bestaat aan dienstverlening, kan onvoldoende de vraag beantwoor den, omdat het niet gekend of op een ,te...enge materie toegespitst is. Met deze kursus is het de be doeling een groep vaste medewer kers te vormen, die o.m. kunnen instaan voor een zo ruim mogelijke informatie in deze sektor. Het is echter niet de bedoeling super-deskundigen op te leiden die op alle vragen een antwoord ku- nen geven. De materie is daarvoor te complex. Wel willen we mensen informeren die op de meest voor komende vragen een antwoord kunnen geven en die voor de meer ingewikkelde problemen doelmatig kunnen verwijzen. Inhoudelijk zal de kursus systema tisch informatie verschaffen over enkele belangrijke, uitzichten en over diensten en personen die op een bepaald - onderdeel..gespeciali- zeerd zijn en waarnaar kan ver wezen worden. Met dit soort optreden, nl. het in formeren, dienen we goed te weten dat daarmee aan heel wat pro bleemoorzaken niets wordt veran derd. Daarom moet deze dienst verlening ruimer en verder reiken. Daarom moeten de medewerkers, in het kader van de beweging, aan zien worden als registreerders van problemen in deze sektor. Daarmee bedoelen we dat de me dewerker de best geplaatste per soon is om te oordelen wat de be langrijkste en meest voorkomende problemen zijn, waarmee de men sen bij hem terecht komen en waarvoor de beweging moet ijve ren om een oplossing te realizeren. Bij het juist formuleren van het probleem, het van gedachten wis selen welke oplossingen er moge lijk zijn, en het bepalen op welk niveau dat de oplossing moet ge- realizeerd worden, kunnen geïnte resseerden op de eerste plaats de probleem-betrokkenen, mee betrok ken worden. Dat dit niet ineens kan gereali- zeerd worden is duidelijk, doch het weten dat wij uiteindelijk wil len is van belang voor de eerste stappen die er in dit verband zul len gezet worden. VOOR WIE Plaatselijke verantwoordelijken die tijd willen vrij maken voor diens: verlening en zich voor een zeker: duur ter beschikking stllen voc- vragen en moeilijkheden inzak; huren, kopen en bouwen van eer woning. De informatie dient zo objektisl mogelijk gegeven en er mag daa: bij geen profijt nagestreefd m den. Do medewerkers dienen geduid te worden door het plaai selijk bestuur. VORMGEVING De kursus gebeurt in samenwer king met de KWB-verbonden Aals: en Dendermonde, Hij heeft plaai; op vier zaterdagnamiddagen 11 ja nuari - 1 en 15 februari - 8 maar. 1975 telkens van 14 tot 18u30i' de Kieviet Kerkstraat 20 te Gijzc gem. Inschrijven langs het afdelingsbe stuur. SCHEMA ZATERDAG 11 JANUARI 1975 Wet op stedebouw door Leonard Quintelier bouw- en verkavelingsvergun ningen. Eigendomsverwerving in publiek» sektor door Nobert De Pillecijn, Emiel Van Essche, Hermar Rupus kopen van een oude woning kopen van een nieuwe woning huur bij openbare sektor via intercommunale ZATERDAG 1 FEBRUARI Eigendomsrecht in privé sektor door Mter. Roossens en Godelieve Scheire kopen van een oude woning zelf bouwen a) grond bouwen met of kopen van een private promotor ZATERDAG 15 FEBRUARI Eigendomsrecht in privé sektor door Edmond Nijs, Jules Vaincart, Amedé De Bruyn zelf bouwen b) de architect c) bouwen van de woning d) financiering ZATERDAG 8 MAART door Mare De Jonghe en Golstein huren bij een privaat eigenaar gewestelijke komitees voor huisvesting B.T.W. en wet op sluikwerk (uitzonderingen) Slot (ontvangst). Leiding Hugo Van Gucht en Gui- do de Roeck, verbondssekretaris- sen.

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 2