ER sport op alle fronten COMAR SPORT 1 BASKETBAL SUNSM3NE FAALDE WEER Na de inschakeling van Willy Stevêniers kwam er een zekere wederopstanding bij Sunshine doch spijtig voor de Aalsternaars schijnt het slechts een opflakke ring te zijn geweest. Het is immers zo dat Sunshine na het jongste verlies op Standard steeds aan het staartje van de klassering fungeert zodat alles er dan ook naar uitziet dat de Ajui nen zich moeilijk zullen kunnen redden. Op Standard ging het aanvan kelijk nochtans zeer goed bij Sun shine daar men geruime tijd kon stand houden en aan de rust ook slechts zes puntjes in het krijt stond. Het was nadien dat de af takeling er kwam alhoewel een ge weldig op dreef zijnde Steveniers vele punten kon opstapelen om ook het verlies tot elf punten te beperken. Bij Aalst waren het Flack, Van Keer Van Den Broeck, Van De Keer, Schorreel en Steve niers die de negentig behaalde punten scoorden. OOK SUNCHARM Ook bij Suncharm schijnt te snede wat afgebot te zijn want in gevolge een nederlaag op Pitzem- burg diende men de leidersplaats die men deelde met Lyra prijs te geven alhoewel er met slechts twee puntjes achterstand natuur lijk nog niets verloren is. Het was trouwens geweten dat de Ajuinen het bij Pitzemburg moeilijk zou den hebben daar de lokalen nog geen enkele thuiswedstrijd hebben verloren. Nu trouwens ook niet en reeds aan de rust hadden de gast heren negen punten voorsprong. Nadien zouden de Aalstenaars onder stuwkracht van Dillard een tijdje geweldig drukken en ook een stuk van de achterstand goed ma ken doch dan verscheen bij de gastheren Moortgat op het voor plan met het gevolg dat de gasten weer in de verdrukking werden ge speeld. Bij Suncharm waren het Dillard, Gillespie, Michelet, Schol- laert, De Block, Danny Dhert en Podevyn die de 81 punten verza melden. OSiRiS DEED HET Osiris heeft tegen het zich sterk verdedigend De Panne na een spannende strijd de zege aan huis kunnen houden. De kustbewoners slaagden er zelfs in van aanvan kelijk de heerschappij op te eisen zodat het na 0-4 langs Wilderinckx en Nouwe 14-19 werd. Een uitstekende Biesemans slaagde er in van de stand met 23-23 in evenwicht te brengen doch weer konden de kustbewo ners tot 33-39 uitlopen. Het was dan na de herneming dat de loka len aan een grootscheepse aktie begonnen bijzonder toen Schorreel er weer was ingekomen en Van Der Speeten zich met afstandswor pen in de kijker kon spelen. Het was deze laatste diedan ook aan de basis lag van de loka le overwinning met toen de stand 63-63 was een reeks geslaagde worpen te lukken. Bij Osiris waren het Biesemans, Schorreel, Van Keymeulen, Hey- vaert, Troch en Van Der Speeten die de treffers voor hun' rëkening namen. DU PARC ZONDER MOEITE Tegen een weinig overtuigend Blankenberge hebben de dames van Du Pare zonder de minste moeite de zege aan huis weten te houden. De topspeelster De Schrij ver was er anders niet bij doch zulks was voor een bijzonder agressief Aalst geen hinder om reeds van bij de start te drukken en ook spoedig te kloof te maken. Na een 47-20 stand aan de rust bleven de Aalstenaars met voor aan Fontaine als de bedrijvigste dan ook verder uitgesproken de baas om uiteindelijk langs Fontai ne, Malchi, Stockx, Heiremans, Van Wynsberghe, Schollaert en De Nul, met bijna honderd punten ver schil te zegevieren. VOETBAL EENDRACHT NAAR MENEN Om niet het kontakt te verliezen heeft Eendracht van de verplichte rustdag gebruik gemaakt om een vriendenwedstrijd te spelen tegen Lokeren. Natuurlijk dat de wit- zwarten tegen de eerste klassers de duimen moesten leggen, doch er mag op gewezen worden dat de lokalen een bijzonder goede eerste helft speelden en trouwens ook nooit onderlagen tijdens deze periode. Eendracht kon zelfs langs Dek kers en Buyle een paar scorekan sen afdwingen terwijl ook Lokeren enkele malen gevaarlijk kwam op zetten. Niemand slaagde er echter in tijdens de eerste 45 minuten de goede richting te vinden en het was dan tijdens de tweede helft dat de klasse van de bezoekers boven kwam. Bijzonder de gewezen Eendrach- ter De Schrijver toonde zich bij Lokeren zeer bedrijvig en hij lag ook aan de basis van de voor sprong die er voor de gasten kwam langs Suykerbuyck. Alhoe wel doelman Jansegers zich na dien nog langs zijn beste zijde zou tonen kon hij toch niet verhelpen dat de bezoekers afgetekende ze- gecijfers op het bord brachten. Nu zondag moet Eendracht naar Menen en te oordelen naar de jongste prestaties zit er voor de Ajuinen bij de grensbewoners al leszins een zegekans in. LEDE VERDIENDE BETER Tegen de gasten van Lovende- gem hadden de lokalen beslist veel beier verdiénd dan de halve inzet. Het was immers zo dat de gastheren praktisch de ganse wed strijd beheersten doch de bezoe kende doelman Oppeneer deed het zo oppermachtig dat door hem heel wat gemaakte doelpunten werden gered. Het was nochtans voor Lede allemaal goed begonnen want reeds na een twintigtal mi nuten spel kon keeper Vermoes op strafschop zijn ploeg op winst schieten. Lede kende dan een eerste te genslag toen Delille op een ver ontzetten van keeper Oppeneer het leder in het lokale doel kon deponeren, nadat de Lede defen sie niet had gerageerd daar er duidelijke buitenspel mee gemoeid was. De scheidsrechter kénde echter het doelpunt toe zodat de ploegen meteen ook gelijk ston den. Na de hervatting zouden de lo kalen geweldig drukken doch het was op ontsnapping dat de bezoe kers tegen de gang van het spel in voorsprong konden nemen. Het was dan tien minuten nadien dat Uvyn de gelijkmaker lukte, waarna Lede nog geweldig zou aandrin gen echter zonder resultaat. Lede moet nu zondag andermaal thuis in de strijd en deze maal zijn het de Westvlamingen van Deerlijk die er te gast zijn en te oordelen naar de stand in de klas sering moeten de lokalen het vlot kunnen halen. F C. DENDERLEEUW KREEG AFSTRAFFING De moeilijke uitstap naar de lei ders van Rac Jet is ook voor Den derleeuw fataal geworden. Niets liet nochtans aanvankelijk de af straffing vermoeden daar de Den derjongens ruim één uur konden stand houden en ook tijdens deze periode heel wat schitterend werk hadden opgeknapt. De ineenstor ting kwam er dan met een eerste treffer langs Garcia waarna de Brusselaars nog twee doelpunten lukten. Nu zondag moet Denderleeuw het aan huis opnemen tegen de andere kopploeg van Lauwe en weer zal het voor de mannetjes van trainer Gaston Van Der Eist moeilijk zijn om iets van de buit aan huis te houden. SPORTKRING ONTGOOCHELDE Sportkring heeft bij het noch tans niet groots aangeschreven Ronse een afstraffing van belang gekregen daar men eventjes met forfaitcijfers werd ingeblikt. Het was immers zo dat de Haringjon gens op een zeer zwaar veld nooit het gewone ritme konden vinden zodat men dan ook tijdens de gan se wedstrijd niets kon bereiken. Nu zondag krijgen de Sportkrin- gers de kans op een revanche daar het tegen de figuranten van Buggenhout niet zo moeilijk moet zijn, gezien dan nog het thuisvoor deel, weer met de overwinning aan te spannen. Corporatief sportverbond gewest Aalst OOK GILBOS BLIJFT HET DOEN Blijven de leiders van S.A.F. met een verbluffend brio vooraan de toon aangeven dan laten ech ter de rivalen van Gilbos ook niet af, zodat de Herdersemnaars mits het winnen van de achterstallige wedstrijden zelfs de leiding zou den overnemen. Het was deze maal tegen Callebaut B dat Gil bos zonder veel moeite de zege veroverde. Reeds tijdens de eerste helft trouwens slaagden de bezoekers er in van langs De Cock en Ver- leyen uit te lopen en toen na de hervatting dan De Cock op penal ty de cijfers kon opdrijven en even later de voorsprong op 0-4 kon brengen was de zege voor de gasten meteen een voldongen feit alhoewel de Brouwers dan toch nog de eer konden redden. Zoals verwacht lieten ook de andere koplopers van S.A.F. zich niet verrassen door de sportieve bezoekers van Bouw. Nadat de Fi nanciers langs Cooreman op winst waren gekomen konden de gasten nochtans op hun beurt een paar tegenstoten plaatsen die echter de verdediging van de thuisploeg niet aan het wankelen kon brengen. Toen dan de stoere Willy de Vos de cijfers van de lokalen kon op drijven diende Bouw meteen ook in de nederlaag te berusten. De Bank van Brussel hééft niet kunnen weerstaan aan de gewe zen kampioenen van Callebaut A die na een scherpe weerstand van de Bankiers ook verdiend de pun tjes aan huis wisten te houden. Het waren ook de Wiezenaars die het eerst aan bod waren en er ook in slaagden langs Schockaert op winst te komen. De bezoekers re ageerden zo lang tot men langs Jacobs kon gelijk stellen. Onder tussen was bij de Bank de sterke Georges De Bodt vervangen en al hoewel nadien bij de gasten bij zonder De Meersman, Jacobs en De Vriendt zich langs hun beste Schoolstraat 54 Koolstraat 159 Aalst Tel. (053) 21.25.58 Alle sportartikelen VERNIEUWDE SPORTZAAK zijde toonden waren het de loka len die na een dosis meeval lang? Lissens de zege uit het vuur kom den slepen. De andere wedstrijd tussen Francke en de Aalstenaars van. F.F.R. werd met forfaitcijfers ge wonnen door de Ninovieters daar de bezoekers te weinig in aantal waren om te kunnen spelen. Da wedstrijden voor 14 december Terr. F.F.R. Aalst F.F.R. - Bank van Bru$sef- Terr. Callebaut Wieze Callebaut A - Francke, A1 Terr. W. Hofstade Bouw - Callebaut B Terr. Herdersem Gilbos - Dessoden Terr. Francke Ninove Francke B - S.A.F. "3 feanaied nd ■uQ f.S'.r: tam 4 LIEFHEBBERS BASKETBAL NACHTWACHT 58 BISTRO 54 Gedurende de eerste speelhelft wierpen beide ploegen hun «kün- nen» in de schaal en lieten niets aan het toeval over. De cijfers lie pen evenwichtig op en de Bistrot- ters, ondanks hun inspanningen, moesten zich tijdens de rust met een 4 punten voorsprong tevreden stellen (26-30). De tweede helft werd opnieuw een zij aan zij gevecht. Echter van een zwak moment in het kamp van de Bistrotters, maakte de Nacht wacht gebruik om op voorsprong te komen en dit vooral langs de puike afwerking van Goubert - De Luyck en Parewijck. Wakker geschud kwam de Bis tro-ploeg opnieuw opzetten, dit vooral langs Kieckens, Jacob en Cis Raymond. Ondanks een prach tige «come-back» moesten de Bis trotters het onderspit delven met 58-54. De Nachtwacht V, den Steen M. 4, Parewijck L. 10, Claessen 4, Uyttersprot 4, De Roeck 4, Gou bert 20, De Luyck 12. Bistro: Kieckens 16, Cis Ray mond 14, Meert 5, Verhoeven 3, Jacob 16. RANGSCHIKKING Bel Isolaver De Hoorn Hugh's Cockpit Two Dollar Bank Van Brussel Koszen De Nachtwacht The Fox Bistro Tuf Tuf 9 9 8 8 1 1 16 16 9 7 2 14 9 6 3 12 9 4 5 8 VJ 9 3 6 6 9 3 6 6, 9 2 7 4 9 2 7 4 9 2 7 ::4

De Gazet van Aalst | 1974 | | pagina 14