Y TAPIJTEN J.P. CUVELIER r VASTTAPIJT fcOMMER PW de hemel blauwer is van - 20 tot - 30 TOPDAG, JONGEREN, WERKLOZEN EN P.V.V. weten waar de klepel hangt. Op al onze tapijten van alle grote merknamen SUPER GROTE KORTINGEN vergaren we de nectar van werk en geborgenheid. Nu of nooit. 10Nieuwe Gazet van Aalst 13 mei 1982 VASTTAPIJT EN VINYL OPGELET 11 KOM EENS LANGS EN OVERTUIG U ZELF Levering aan huis gratis (ook 's avonds). Opmeten en bestek gratis. Openmaandag t/m donderdag van 9 tot 19 uur vrijdag van 9 tot 20 uur zaterdag van 9 tot 18 uur. Zonnestraat 7, 9300 AALST 053-77 12 93 77 12 94 m nXI illPi Enkele voorbeelden 100 wollen tapijten 70 X 139- 3486 NU 2.500 200 X 290-13440 NU 8.600 89 X 170- 3465 NU 3.895 200 X 300 - 244320 NU 15.300 139 X 192- 9^75 NU 6.870 200 X 300-29380 NU 14.235 170 X 240- 34-70 NU 5.860 240 X 340-114065 NU 12.100 170 X 240 -14-340 NU 10.400 250 X 350-23385 NU 16.760 170 X 240-19365 NU 14.235 250 X 350 - 34-390 NU 22.300 Bij aankoop en plaatsing, door onze vakmensen, van vloerbekleding spaart U 11 B.T.W. uit. Inderdaad, vanaf 1 maart wordt U hiervoor 6 B.T.W. aangerekend i.p.v. 17 Profiteer van deze tijdelijke maatregel... De 4de Topdag is beslist de indrukwekkendste van de vier. Hij wordt hét Aaisters feest, de kroon op bijna 6 jaar economisch en com mercieel beleid in handen van P.V.V.-departementen. De Topdag is uit de middenstand zelf gegroeid. Het is een oude idee van Pol De Paepe die pas in het huidig bedrijfsvriendelijk klimaat wortel kon schieten. De middenstandsraad nam de zaak ter harte, de dekenijen en de middenstanders zelf maakten er een erezaak van, de diensten van burgemeester D'HAESELEER en schepen DE BISSCHOP zetten er hun schouders onder... De Topdag is kortom een bewijs dat ondernemende mensen niet om initiatieven verlegen zitten, op voorwaarde dat ze niet met de rug tegen de muur gezet worden en dat er inderdaad een bedrijfsvriendelijk klimaat heerst. In Aalst bestaat dat klimaat bijna zes jaar. De burge meester schiep met negen informatieavonden een betere relatie met bedrijven, middenstandszaken en landbouwers en... ging dan op de inspraaktocrtwee inspraakvergaderingen en talloze individuele contacten t alle betrokkenen. Het resultaat was dat hij zich sterker dan wie ook bewust werd van de diepgang en de echte oorzaken van de crisis. Wil men de bedrijfswe reld kennen, dan moet men eerst eens in. de schoenen gaan staan van bedrijfsleiders, middenstanders, land en tuinbouwers enz. Hij was het dan ook die onder meer op vaderlandse plechtigheden sommigen zonder meer deed knarsetanden met uitspraken die vandaag de dag de evidentie zelf zijn. Hij zag twee redenen: de bedrijven zijn uitgemergeld tot op het bot, de hoofd schuldige is de overheid die daar met een onvoorstel bare schuld de oorzaak van is. De P.V.V. was daar erg door aangegrepen en concen treerde zich op die grote actuele problemen. Er werd, onder impuls van de P.V.V. en tegen enorm veel weer standen in, een nooit ophoudende inspanning geleverd voor alles wat met het economisch en commercieel leven te maken heeft. Had men nationaal in verhouding dezelfde commer ciële en economische inspanningen gedaan, op het zelfde ogenblik als in Aalst, dan zou het krisistij al lang gekeerd zijn. Dat is de waarheid De uitbundige Topdag is dan ook alleen passend in Aalst. En zelfs hier moet hij in mineur gevierd worden omdat we nog altijd met een diepe crisis worstelen, waaraan de voorgaande regeringen onverschillig voor bij gingen De vorige regeringen hebben de krisis gecul tiveerd. Ze hebben het land in brand gestoken. Maar de brandstichters zetten vandaag een grote mond op en hebben de lef jonge mensen en werklozen op te jutten, terwijl zijzelf de tak hebben afgezaagd waar al die mensen opzitten. In onze wekelijkse advertenties in de Aankondiger, hebben wc er al dikwijls op gewezen-waar de klepel hangt. Het economisch leven moet eerst uit het slop worden gehaald, want enkel zodra ondernemen weer een redelijk risico wordt, zullen de bedrijven hun groei en bloei van de jaren zestig hervatten en WERK SCHEPPEN VOOR JONGE MENSEN. Alle andere middelen zijn lapmiddelen, al is de P.V.V. bereid daar is ze sedert de eerste dag van de regering mee bezig puin te ruimen, te bezuinigen en midde len te zoeken om een arbeidsplan voor te bereiden Leggen we de financiële offers voor zo'n plan door werktijdsverkorting op de schouders van de onderne mers of de schouders van de mensen die nog werk heb ben, dan zetten we U nu al op een papiertje dat we daarmee de tak afzagen waar we met z'n allen opzitten. Schept de overheid zelf banen in haar diensten, dan is dat een goede tijdelijke oplossing inderdaad, maar dan moeten we wel begrijpen dat wij daar met z'n allen voor opdraaien en dat zoiets geen oplossing is voor de grote oorzaken van de crisis en de werkloosheid de krisis van de overheidsfinanciën, het tekort op de beta lingsbalans, het wantrouwen van onze buitenlandse handelspartners enz. Echt waar, er is maar één enkele definitieve oplossing expansie, meer export dan import, meer kansen voor handel, zelfstandigen, landbouw en alle onderne mende mensen die door hun initiatief en hun werk bij dragen aan een verrijking van onze diep in de schuld zittende gemeenschap. Een andere keus is er niet, wat Debunne ook moge zeg gen. Die man heeft de mond 'vol over speculatie en kapitaalvluchi, maar wanneer zal die eens verplicht worden een boekje open te doen Waar investeert hij het geld dat hij verdient op de werkloosheid Hij is overigens als Regent bij de Nationale Bank, genoeg geïnformeerd om te weten waar de ware oorzaken van de werkloosheid liggen. Maar die man en alle chagrijnige politiekers die hem zo graag napraten is compleet ongeloofwaardig, niet recht voor de raap, en zelfs niet te goeder trouw. Debunne die inderdaad beter dan wie ook geïnformeerd is zei openlijk vóór Kerstdag '81 dat hij een devaluatie verwachtte, alsof hij niet wist dat hij daarmee de speculatie en de kapi- taalvlucht geweldig aanmoedigde en dit land onder- graafde tot op het ogenblik dat de devaluatie onaf wendbaar was. Topdag filmen om hem als grote voorbeeld te stellen van allen die nog niet weten waar de klepel hangt. Tot spijt van wie het benijdt. Kijken dus op 6 juni P.V.V.-Aalst Is het trouwens veroorloofd in deze tijd de e< verstoren door stakingen Het zou ons inziens geoor loofd zijn, als die man en zijn rokkendragers uiteinde lijk eens met een begrijpelijk en geldig alternatief voor de pinnen zouden komen. In Brussel gebeurt vandaag wat in Aalst ai bijna zes jaar gebeurt. Daar worden fundamentele ingrijpende beslissingen genomen die toekomstperspectieven ope nen voor iedereen. Nu Aalst in het kielzog kan varen van zo'n regering, zal het straks de vruchten plukken van zes jaar inspanning. Het dynamisme van het winkelhart, het warmste win kelhart van Vlaanderen nog wel, is daar een voorbeeld van. Omdat er een toekomst is, viert de P.V.V. mee En niet in mineui. «Librado» komt trouwens de super Eerst jaren de krisis cultiveren, het land leeg maken tot op de bodem, de werkloosheid veroorzaken, en... dan de mensen opjutten, neen, dat kan niet door de beugel. a?' De jonge mensen en de werklozen vergissen zich niet, zij trappen daar niet in en weten dat er een wolf schuil gaat achter een bezorgde linkse, oude grootmoeder. Rechts zal de zaak oplossen, in veel minder tijd dan links gelegenheden liet liggen om oplossingen te zoe ken. Het zijn precies de jongeren en de werklozen die haar motiveert om drastische beslissingen te nemen die niet altijd even populair zijn.

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 10