Meubelfabriek COBAR Gazet van £|abt Een grootse taak Faluintjesdorsers op Topdag Groot-Aalst heeft eigen krant Programma Topdag Natuurlijk wil ik een abonne ment op de «Nieuwe Gazet van Aalst» S t 2 Nieuwe Gazet van Aalst 13 mei 1982 Met Edward Van den Broeck, Eugeen en Valery De Croes, Emiel De Ridder en Frans Vrielinck willen de Faluintjesdorsers uit Meldert andermaal hun beste beentje voorzetten. Een reminiscentie aan de tijd van toen, een formatie ontstaan in retro-stijl kaderend in de aktiviteiten van de Faluintjespikkeling, die jaar reeds aan de dertiende editie toe. Op de tonen van de Faluintjeskapel, een eveneens uit bovenvermelde festi viteiten ontsproten en bestaande uit geselekteerde liefhebbersmuzikanten uit de Faluintjesstreek, brengen de dorsers achtereenvolgens in een gesakkadeerd ritme de twee-, drie- en vierslag met, als klap op de vuurpijl, de «op en af», een aaneenschakeling, zo in klimmende als in dalende lijn, van de diverse maatsoorten. Vanzelf sprekend brengt de Faluintjeskapel ook een selektie uit haar eigen reper torium met naast opwekkende mars muziek evergreens, schlagers en meezingertjes. U krijgt er tevens infor matie over de meerdaagse Faluintjes- zoektocht te doen met wagen of fiets, op een dag naar keuze zo in de week als 's zondags, alleen, in familiaal of groepsverband waarbij U de Faluin tjesstreek beter zal leren kennen. En waarderen. U vindt er alvast een aantal beziens waardigheden die de moeite van de trip lonen en onvermoed, vaak nog ongerept natuurschoon. Dit alles dan gekruid met een aantal toeristische vragen waarbij U geen enkel naslag werk hoeft te raadplegen en zeker niet aan belleke-trek moet doen. De prijsuitreiking heeft plaats op de Pikkeling zelf, op zaterdag 24 juli te 20 u. waar U tevens, met gratis toegang, kan genieten van de landelijke aktivi teiten in en rond Hoeve «Den Die- rickx», Gudstraat 5 te Herdersem, dit in de nabijheid van de «Duivelsput» waar Satan Gudula's kaars uitblies. Gudula wiens resten vele eeuwen terug reeds verhuisden naar de hoofd stad, naar de St.-Gudulakerk. Zó ver van de Faluintjes |_jm <53 O. In dit zogeheten tijdperk van communicatie duiken regelmatig nieuwe publikaties op waarvan steevast wordt beweerd dat ze «een leemte vullen» of «in een behoefte voorzien» en welke ondanks die verheven opdracht na een tijdje geruislozer verdwijnen dan ze gekomen zijn. Via de diverse media bereikt ons dagelijks een overvloed van informatie, een informatie-explosie die nauwelijks en zelf helemaal niet te verwerken is. Heeft de moderne mens er eigenlijk nog een boodschap aan Mettertijd hebben radio en vooral televisie de krant in zekere mate verdrongen en zo is de taak van de schrijvende journalist ook een stuk moeilijker geworden. De lezer wil immers wat anders onder ogen krijgen dan hij al eerder via de ether heeft gehoord en gezien. De dagbladpers is in ons land het laatste decennium fel afgeslankthet aanbod van titels is beperkt geworden, er is nauwelijks nog sprake van «een brede waaier van informatie». Heeft de Vlaamse lezer daar dan geen behoefte aan, voelt hij het niet als een leemte aan Ook regionaal tiert de pers al niet zo welig in Vlaanderen... In Aalst was ze zelfs verschillende jaren helemaal verdwenen, althans de authentieke Aalsterse pers, die mét de «Gazet van Aalst» jaren geleden definitief ter ziele ging. Sinds de fusie van gemeenten telt Aalst nochtans om en bij de 80.000 inwoners, een niet te versmaden lezerspotentieel Toch bleef het terrein voor een typisch Aalsters persprodukt al die jaren hopeloos braak liggen. Al die tijd was er dus blijkbaar niemand die het aandurfde in deze levendige stad met een eigen, onafhankelijk weekblad het soms al te kritische Aal sterse publiek onder ogen te komen. Of dacht men de rol van een regionale krant definitief uitgespeeld Wat verwacht Jan Modaal overigens van dat soort krant Zeker niet de traditionele plaatselijke «gebroken-armen-en-benen», wel de tragiek die schuilgaat achter één van de vele zoge naamde alledaagse ongevallen. Ook niet wat het hoog op zijn voetstuk geprezen sportidool te vertellen heeft, wel wat de naamloze supporter te zeggen heeft nadat hij meestal ontgoocheld achterblijft bij het bedroevend spektakel, waarvoor hij zijn goeie centen heeft moeten neertellen. Het zijn slechts twee voorbeeldjes, doch het interesseert de gewone man of vrouw nu eenmaal om te vernemen hoe andere 4JCWM1C ïüensen de dagelijkse dingen ervaren. De stad waarin we leven wemelt van dergelijke doordeweekse voorvalletjes, die ons allemaal regelmatig ^overkomen, die wij horen en zien en zélf meemaken, doch waarover wij nooit eens een lettertje lezen in onze krant. Voor de medewerker van een plaatselijke krant is de opdracht dan ook duidelijk peilen naar wat leeft in het hoofd en het hart van zijn Aalsterse medeburger. Hij zal daarbij moeten optornen tegen het dagblad, dat onmiskenbaar het voordeel heeft meer up-to-date te zijn en professioneler gemaakt te zijn. Doch hij heeft het voordeel van een amateur die ijverig op jacht gaat, op zoek naar doordeweekse avontuurtjes die ieder van ons wel eens beleeft en waarover men graag leest als ze ook anderen overko men... Wij leven in een tijd waar communicatie een overrompelend modewoord is, doch communicatiestoornissen wonderlijk genoeg ook schering en inslag zijn De «nieuwe» Gazet van Aalst kan op dat gebied een erg belangrijke rol spelen door plaatselijk nieuws te brengen dat niet voor gekauwd of herkauwd werd, doch fris van de lever de huis-vrouw en de werk-man aan bod laaf komen. L. D'Haeseleer Burgemeester Vervolg van blz 1 Daarom doen we beroep op de zelf standigen. Dankzij hun betaalde publi citeit is het reeds voor een deel moge lijk een informatieweekblad uit te geven. Spijtig genoeg is zulks onvol doende Willen we het echt leefbaar houden, dan moeten jullie, Groot-Aal- Verantwoordelijke uitgever v.z.w. Aalsterse informatie Peter Dauwe, voorzitter Redaktie Roel Van de Plas *053/77 62 94 straat 10 stenaars echt meewerken. Hoe Een voudigweg door de «Nieuwe Gazet van Aalst» te kopen. We zeggen het eerlijk, wanneer we niet vlug over een hele schare lezers beschikken dan is alle moeite voor niets geweest, 't Is toch de bedoeling dat men een week blad maakt voor de Aalstenaars, niet Bewust lage prijzen Inderdaad, heel bewust hebben we de abonnementsgelden en de prijs van de losse nummers heel laag gehou den. Tenslotte zijn we een vereniging zonder winstgevend doel, dus kan het niet onze bedoeling zijn om dikke win sten op te strijken. Vandaar dat we slechts een briefje (of beter een stuk) van 20 fr. hoeven te vragen. Laat ons hopen dat de grondstoffen niet te veel opslaan zodat we dit rond getal kun nen behouden. Wat mogen de lezers ver wachten Een 40-tal persmedewerkers staan op de lijst van «De Nieuwe Gazet van Aalst». Al deze entoesiaste mensen hebben een heel specifieke taak ge kregen. Vier fotografen zorgen voor passende illustraties bij de artikels van 22 ver slaggevers algemaen nieuws, 7 kui tuurschrijvers fn 5 sportieve penne- ridders. Het ligt in onze bedoeling op een gevatte manier verslag te brengen in verband met het verenigingsleven en de festiviteiten in Groot-Aalst. de kul- turele en sportieve manifestaties. Natuurlijk zal het politieke leven in Aalst zonder aarzelen worden uitge licht. Neen, we zullen geen blad voor onze mond houden. Verder opsom men wat in de toekomst in de «Nieuwe Gazet van Aalst» zal gepubliceerd worden is onbegonnen werk. Verder in dit reklamenummer vind je trou wens uitgebreider hoe de korrespon- denten hun taak zullen opvatten. Ook al is de redaktieploeg uitgebreid, toch zullen we oren en ogen te kort komen om echt alles te weten wat reilt en zeilt in het verspreidingsgebied. Daarom nog een tweede verzoek aan alle bur gers van Groot-Aalst. Gebeurt er iets in je straat, wijk of gemeente, in je vereniging of familie, verwittig ons, we komen ter plekke. Beloofd Voorlopig beperkt Alle begin is moeilijk zegt het spreek woord. Wellicht zullen in de beginfaze niet alle facetten van het Groot-Aal- sters leven aan bod komen. Gebrek aa/n ruimte zal er de oorzaak van zijn. -KfëÉF blad^vden kost meer geld. Van daar dat we &erst leren stappen om later te looery' met andere woorden, we beginnen met 16 bladzijden, maar hopen spoedig op 20 of meer pagina's te verschijnen. Het hangt allemaal een beetje aan elkaar, zonder publiciteit en zonder lezers kan het niet slagen. Wij zullen zorgen dav de «Nieuwe Gazet van Aalst» een graag gelezen blad wordt, aan jullie om het te kopen. 9 uur: Officiële opening Topdag: Keizershallen, Keizerlijk Plein, met inhuldiging Onthaalcentrum voor handel, nijverheid, land- en tuinbouw. 10 uur: Socio-cultureel Centrum Netwerk, De Ridderstraat 28: infostand. 10 tot 12 uur: Molenstraatkindermarkt. 10U.30: Academie voor Schone Kunsten, Oude Vismarkt 13: inhuldiging nieuwe gebouwen. 10u.30 tot 16 uur: Zoutstratenzoutworp. 14 uur: Nieuwstraat: oplaten luchtballon. 14U.30: HopmarktHet Laatste Nieuwsshow met «Robert en zijn Santeboetiek» poppenspel, prijzenspel Lotto. 14U.30 - 15U.30 - 16U.30: Hopmarkt: Judoclub Hirano Kwai: demonstratie judo. 14U.30: Molenstraat, Denderbrugfolkloregroep van de Draeckeniers herdenkt de 30e verjaring van de ontdekking van het Ros Balatum te Dendermonde. 14u.30 - 16 uur - 17u.30: Grote Markt: Pact: wagenspel «De Ketellapper». 15 uur: St.-Jorisstraatkindertekenwedstrijd. 15 uur - 16U.30 - 18 uur: Grote Markt: voorstelling van dorsen. Begeleiding: Faluintjeskapel. 15 tot 18 uur: Nieuwstraat: Schots wandelconcert. 15u.30 - 17 u. - 18u.30: Vredon choreografie en vlaggezwaaien. doorlopend vanaf 9 uur: Wedstrijd «De klant is koning» AHGRAHoutmarkt: tentoonstelling nieuwe en tweedehandswagens: carrosserie-atelier; wedstrijd meest origineel voertuig. Massa gunstkopen in 8 dekenijen. Academie voor Schone Kunsten, Oude Vismarkt 13: open-schooldag. Brandweerkazerne: prondelmarkt van 9 tot 19 u. en, enkel bij inschrij ving, Breugheliaans festijn tussen 12 en 14 u.Vlaamse maaltijd «Water zooi». Nieuwstraat: ballons aan de Schotse pompierwagen. NieuwstraatGenerale Bankmaatschappijanimatie en verrassingen voor de jeugd. Kattestraatop parking vlooienmarkt. Hoogstraat Houtmarkt: bloemenversiering. Hoveniersstraat Molendries Varkensmarktwedstrijd «Tel de bloe men». 1e prijs: 10.000 fr. Molenstraat: grootse decoratieve opsmuk van de straat. GeraardsbergsestraatTop-markt; start verkoopscampagne voor 1 maand (50.000 fr. prijzen). Zoutstraten Het rad der fortuin. Vlaanderenstraat Gentsestraat: start grote verkoopsaktie 15 mei-15 juni. (100.000 fr. prijzen); slotdag wedstrijd «Herken uw stad op oude prent kaarten». Grote Markt: showwagen Coca-Cola. Keizershallen Jonge Kamer Aalst: Arbeidsinfobeurs. KeizershallenOnthaalcentrum voor handel, nijverheid, land- en tuin bouw: tentoonstelling Aalsterse produkten. Grote Markt: Academie voor Schone Kunsteninfostand. Grote Markt: Kredietbank: ballonnetjeswedstrijd, doorlopend vanaf 14 uur: Hopmarkt: «Rood Kruis» tentoonstelling hulpmateriaal bij rampgevallen. Grote Markt: dialoog: lanceren uitgave «Elf gesprekken». Grote Markt: jeugdatelier Klakson«open-jeugdatelier», tentoonstelling en aanbieding van door kinderen gemaakte voorwerpen. Grote Markt: Teledienst: voorstellen teledienstembleem, infostand, straattoneeltje, volksmuziek. Grote Markt: folklorist De Beul: 5.000 zei-spreuken, voordrachten en demonstratie pentekenen. NetwerkDe Ridderstraat 28animatieprogrammakinderfilms, tentoon stelling... Roel Van de Plas niGUCOG- Eindelijk een eigen krant VOOR en DOOR Aalste naars. Om de initiatiefnemers te steunen neem ik een abonnement van 450 fr. en dan krijg ik de gazet tot eind 1982 1000 fr. en dan lees ik tot eind 1983 wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst Ik stort fr. op rekening 001-1153969-36 van de vzw Aalsterse informatie (uitgever Nieuwe Gazet van Aalst) Ik wens een bezoek te krijgen van een reporter van de enige echte Aalsterse gazet Ik wens meer inlichtingen omtrent de publiciteit schrappen wat niet past) Naam en voornaam Adres Postnummer: Gemeente Terugsturen naar Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestraat 44/3, 9300 Aalst.

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 2