Mare Steyaert eerste versterking voor E. Aalst Falos-Erembodegem Falos-Herzele 2-3 5WgMM5M Goede prestaties van Parmentier en Locufier (Z.N.A.) V.K. Post Aalst wint beker Martin Van Der Speeten A Ontgoochelende mentaliteit Asse-Kamillekens Aalst 5-0 VBLLEMSAL De spanning was te snijden MINI VOETBAL 14 - Nieuwe Gazet van Aalst -11 juni 1982 Om deze laatste wedstrijd voor te bereiden hadden de Kamillkens met pinkstermaandag nog een tor nooi afgewerkt in Nederland. Het tornooi had plaats te Geldrop in eht sportpark «De Kiewit». De Aalsterse meisjes behaalden er een vijfde plaats. Hun eerste wedstijd verloren ze met 2-1 tegen Braakhuizen. Met deze ploeg trad de zuster van Simon Tahamata aan. De wedstrijd tegen VV Lenga eindigde op een gelijkspel 1-1. Ann Eeckhout scoort het vertossend doelpunt tegen JVC '31. (DP) Er werd op overtuigende wijze gewon nen van VV Venray, dit met 6-0 cijfers. Het laatste treffen eindigde terug op een 1-1 gelijkspel dit tegen VV Neu- nen. Dit gaf als resultaat dat de Kamil- lekens voor de 5e en 6e plaats moch ten spelen. Ze versloegen JVC '31 met 2-0 cijfers. Ann Eeckhout skoorde die twee voltreffers. Zaterdag ging dan de laatste kompeti tiewedstrijd van het seizoen door. Het werd de zwartste dag uit de geschie denis van onze Aalsterse Vrouwen voetbalploeg. Niet minder dan vier speelsters kwamen niet opdagen. Dit zonder het bestuur te verwittigen. Het weer heel waarschijnlijk wat te heet uitgevallen voor enkele dames met vedettenallures. De Kamillekens tra den bijgevolg met enkele speelsters aan die nog praktisch nooit met het eerste elftal speelden Aan de rust was het reeds 3-0. De tweede helft waren de Kamillekens niet onverdienstelijk, maar het kalf was reeds verdronken. Tot overmaat van ramp kwam men achteraf te weten dat de derde geklasseerde in tweede afdeling promoveert naar eerste klasse. Herselt verdwijnt uit eerste klasse bij gebrek aan geld. Dat bete kent meteen dat wanneer onze Aals terse vrouwen hun kansen naar beho ren hadden verdedigd, ze misschien een gelijkspel te Asse konden halen. Dit gelijkspel was voldoende voor een promotie. Gent stijgt nu als derde gek lasseerde. Het valt werkelijk te betreu ren dat er tussen onze Aalsterse meis jes, speelsters zijn met vedettenallu res, en geen klubliefde kennen. Wan neer men dan als bestuur zowel finan ciële inspanningen als andere inspan ningen levert zou men er wel de brui aan geven. Na al dit slechte nieuws over onze vrouwenvoetbalploeg melden we nog een positief berichtje Trees Van Geert keert terug naar haar oude stal. Ze werd geruild met Ingrid Peerlinck, die volgend jaar de kleuren van Roos- daal gaat verdedigen. (JVL) De verantwoordelijken en inzonderheid voorzitter Frans Daele man van Eendracht Aalst hebben het erg druk deze dagen. Men bereidt, en dan vooral wat de overgangen van spelers betreft, het voetbal seizoen 1982-1983 voor. En dat doe je dan zeker niet in een handomdraai. Mare Steyaert zal volgend seizoen de De aanwerving van spelers die als het ware direkt in de fanionploeg kunnen gedropt worden krijgt de absolute voorrang. Men is inderdaad met blind gebleven voor de hiaten en tekortko mingen van de ploeg die het voorbije voetbalseizoen afhaspelde. Men heeft trouwens het beoogde doelwit niet kunnen bereiken nml de eindbeurt. En dat ligt vooral de klubvoorzitter nogal zwaar op de maag. Toch zal men slechts die spelers aantrekken die men meent nodig te hebben. Men liet reeds versterking aanrukken. Want wit-zwarte kleuren verdedigen. Deze 26 jarige libero speelde gedurende vijd seizoenen voor F.C. Antwerp en behoorde in de vorige kompetitie tot R Harelbeke. Hij beschikt, zoals men ons mededeelde, over voetbalintelekt, over ervaring en doorzicht. Zodat we dan zeker van een versterking mogen gewagen. Het blijft meer dan waar schijnlijk niet bij deze ene overgang Men onderhandelt verder met een paar Nederlanders. Maar dat zijn dure vogels (JVH) Vooraleer het gedurende een tijdspanne (eksamens) windstil wordt bij de Aals terse Zwemklub Neptunus, stuurde men nog enkele zwemmers en zwemsters uit naar de kometitie «Beker van het Pajottenland». Te Ternat lieten Muriel Parmentier en Michel Locufier, die de hoop van de zwemklub meedragen, een paar opmerkelijke rezultaten optekenen. Eerstgenoemde verbeterde over de 100 meter rug niet alleen haar per soonlijke tijd met liefst vier sekonden, maar haalde ook het klubrekord, dat nog op naam stond van haar bekende voorgangster Martine Verbrijt, neer Muriel liet een tijd van 1'10'4 in schrijven en dat was net iets beter dan deze van haar klubgenote. Ook op de 50 meter rug sneuvelde het klubre kord van Martine Verbrijt met 9/1 Oe sekonde. Parmentier tikte aan na 32"9, waar het klubrekord op 33' 8 stond In de aflossing was Parmentier aangeduid voor de schoolslag en ver wezenlijkte 1 '21 '6, wat een tijdsver schil betekende van liefst vijf sekon den tegenover haar vroegere beste prestatie In een tweede aflossing liet ze over 50 meter crawl 29" noteren en dat was een evenaren van het klubre kord. Michel Locufier leverde een goede prestatie af over de 100 meter schoolslag. Er werd afgedrukt op 1 '20 "7 waar hij voordien de afstand aflegde in 1 '23" 1 Tenslotte nog dit. André Groebbens en Heinz Bonnaerens zullen op 15 augustus deel uitmaken van een team dat het rekord aflossing over het Kanaal wil scherper stellen Er werd ook nog melding gemaakt van een knap rezultaat van Els De Troyer over de 100 meter vlinder Ze verbe terde met 1'18 3 haar tijd die over deze afstand 119 9 bedroeg. Men verwacht in de toekomst dat de leden van Z.N.A nog betere presta ties zullen laten optekenen. (J.V.H.) Reeds verscheidene jaren organiseert het O.C.M.W. een mini-voetbaltornooi voor Aalsterse Openbare Diensten. Daarin nemen deel: O.C.M.W. als organisa tor met twee ploegen, de Gerechtelijke Politie, de Stadspolitie, de Rijkswacht, de A.S.L.K., de Vriendenkring jran de Post en het Stadspersoneel. De reglemen tering, quasi spelers is eenvoudig: men moet werkzaam zijn bij een hogerver- melde dienst, en men mag zich versterken met een speler uit een andere open bare dienst. Zoals wij vorige week reeds lieten verschijnen eindigden V.K. Post Aalst en de Politie als winnaars in hun reeks en betwistten zij verleden vrijdag de finale. oul De Nie en André Wachtelaer. Nadat iedereen wat opgefrist was, en de coaches van de finalewedstrijd, René De Nijs voor Post en Frits Dierick voor de Politie, reeds lang de heibel vergeten waren, ging de voorzitter van het O C M W. over tot de prijsuitdeling. In zijn toespraak betoogde hij tegen het ruwe spel. doch anderzijds hoopte hij iedereen volgend jaar terug te zien. Na In de strijd om de zevende en achtste plaats, werd het een zeer spannend duel tussen O.C.M.W. «B» en A.S.L.K. Na twee perioden was de stand 2-2 gelijk en na de reglementaire speeltijd had elke ploeg zijn aktief met één doelpunt verhoogd, zodat er verlengingen aan te pas kwamen. Niets veranderde en in de strafcorners tenslotte was het de A.S.L.K. die de B ploeg van het O.C.M.W. met 1 -0 naar de laatste plaats verwees. Gerpola (de Gerechtelijke Po litie) kwam niet opdagen voor de vijfde en zesde plaats, zodat Stadspersoneel op een zeer gemakkelijke manier vijfde werd. De troostingswedstrijd tussen O.C.M.W. «A» en de Rijkswacht loste de hoog gestelde verwachtingen in. Spanning van begin tot einde. Bij de rust leidde de O.C.M.W.-ploeg met 1 -0 langs William Cornelis, doch na 10' in de der de periode kon Chris Van den Steen de Rijkswachters op gelijke hoogte bren gen. Was de spanning te snijden, dan werd deze onuitstaanbaar toen na 6' in de laatste periode Ronny Arijs O.C.M.W. 2-1 voor bracht. Als klap op de vuurpijl scoorde Gerrit Bauwens in dezelfde mi nuut voor Rijkswacht. Deze 2-2 stand was ook de eindstand. In de strafcorners was O.C.M.W. «A» duidelijk de betere ploeg en won de troosting met drie straf corners tegen één. Zeer goede leiding van de heer Etienne Peirlinck. De finale tenslotte tussen V.K. Post Aalst en de Politieploeg, werd een kei harde bedoening. Niet alleen op het veld, maar ook ernaast werden tamelijk zware woorden gewisseld. Men dient wel te vermelden, dat de miserie begon toen de Politiemannen 1-0 in het krijt kwamen. Daarvoor had men 34' goed voetbal gezien van de twee sterke ploe gen, waarin aan Postzijde, Eric Verleyen en «doelman» Eric Van Malderen als uitblinkers te noteren vielen. Bij de Poli tie was het Louis Nevens en Alfons Meert, die hun onmiskenbare kunde naar voor brachten. Toen verviel men plots in een «Volharden-Adelaars» van weleer. Politie wilde kost wat kost gelijk komen, doch botste steeds weer op een goed uitverdedigende Johnny Van Goethem en op een uitstekende Eric Van Malderen De reakties van bepaalde Politiemannen lag aan de «vuile kant», zodat een on vermijdelijke uitsluiting het gevolg was. 2' na de strafcorner. die het openings doelpunt langs Eric Verleyen tot gevolg had, was het dezelfde speler die zijn ploeg 2-0 voor zette. Scheidsrechter Jean Pierre Van den Bulcke werd de schietschijf van de Politie-supporters, en in diezelfde minuut en onder groot tu mult voltrok Freddy De Backer het defi nitieve vonnis. Wat de Politieploeg, on- De winnende ploeg van het minivoetbaltornooiDe Post. (DP) der stuwkracht van Louis Nevens ook nog probeerden, de kous was af. Doelpunten 35' en 37' Eric Verleyen 38' Freddy De Backer POLITIE Louis Nevens. J P. Van Eechaut, Alfons Meert, Jaak Steemans, Eddy Nevens. M. Van Neyghem, J.P. De Backer. Dirk Wageman. POST Eric Van Malderen, Johnny Van Goethem, Freddy De Backer, Willy Erauw, Alain Merckx. Eric Verleyen, Ra- zijn dank aan organisator Jean Pierre Van den Bulcke uitgedrukt te hebben werden de ploegen gehuldigd en werd ook de scheidsrechter Etienne Peirlinck in de bloemetjes gezet. Eindrangschikking 1POST 2. POLITIE 3. OCMW A 4 RIJKSWACHT 5. STADSPERSONEEL 6. GERPOLA 7. ASLK 8 OCMW B. (A.V.H.) Uitreiking der trofeeën door OCMW voorzitter Martin Van der Speeten. (DP) Bllfli£j Wewtyi* M11SSEI1' Falos Erembodegem startte met Dirk, Camiel en Jean-Paul Vermeiren, Gustaaf Fernon, Joris Taeleman, Roger Van Ingelgem. Later kwam Jos Langelet er nog in. Tegenstander was het gereputeerde Falos Herzele. Dirk Vermeiren een goede smacher, maakte er 3-4 van in die boeiende eerste set. Toen liep Herzele even van zijn tegenstander weg Erembodegem vroeg een time-out aan bij 5-10 Spon- ser Roger Van Ingelhem speelde sterk in defensief opzicht. Erembodegem kende een sterk seteinde. Het werd 13-11. De eerste was meteen binnen 15-11 Herzele startte in de tweede set weer bijzonder fel Het stond in een mum van tijd 1-7. De bezoekers ble ven doorgaan. Van 1-10 naar 1-12. Erembodegem kwam nog terug tot 8- 12 maar het werd uiteindelijk 8-15. (setstand: 1-1). Erembodegem miste nu het contact niet met de tegenstan der in de derde set. De stand was 5-5 in die beginfase. op 15-6 (setstand :2-2). De vijfde set begon in het voordeel van Herzele4- 8. De bezoekers bleven aan de leiding bij 6-10. Opnieuw kwam Erembode- m L?*ms«U putt gem terug tot 10-10. Bij een 13-10 stand wisselde men nog even van op slag. Een laatste time-out kwam er bij 14-13 en Herzele aan de opslag. Het werd 14-14. Herzele zette door naar 14-16 en won de wedstrijd met 2-3. Een schitterende partij volleybal. Dat staat buiten kijf. (G.J.S.) Een time-out kwam er bij 5-12. Maar Erembodegem kwam weer terug tot 9- 12 maar verloor toch die derde set met 12-15. (setstand :1-2). De vierde set werd niet de beslissende. Herzele liep uit tot 1 -5 en Erembodegem herstelde zich fors 13-5. De vierde set eindigde

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 14