ASLKEË Erembodegem Nieu werker ken Schoolfeestenseizoen volop bezig Waterregie boekte verleden jaar hogere winst Eerste grote prijsvraag van onze gazet Erembodegemse Hopbelletjes BGJG en KWB plannen zomerreizen speel gratis op de met sparen bij de AALST JUNI 1945 AGENTSCHAPPEN TE Aalst - Baardegem - Erembodegem - Herdersem - Hofstade - Mere Nieuwe Gazet van Aalst -11 juni 1982 - 7 gen de mensen dan. Heel wat ouders organiseerden dus geregeld zelf een pauze om buiten aan de tafeltjes iets te'gaan drinken. Zodra de klas van hun dochter op de planken kwam dui kelen ze vlijtig weer de zaal in. En dan maar zwaaien naar hun lieve kleine op het podium, maar met al die spots in hun ogen merken die er toch niks van. Vlak voor de zomervakantie komen de meeste scholen nog eens «naar buiten». Opendeurdagen, schoolfeesten, ouderkontakten, Brcugelfeesten,... in allerlei kleuren en formaten. In Erembodegem vierden de rijksschool in de Leuvestraat en het instituut OLV Termuren vorig week end feest. Op zondag 13 juni komt de gemeenteschool aan de beurt. Rijksschool Leuvestraat De vriendenkring van de school vroeg de groep AKIJAMA Welle voor een Jiu- Jitsu-demonstratie. Stoelen te kort op de speelplaats, waar je die exotische verdedigingssport kon gaan bekijken. Onder leiding van Johan Vertongen, Guillaume Tastenoy en Lesley Ottoy buitelden een tiental jongens en een paar meisjes over de matten. De schouder-, heup- en offerworp, methodes om aanvallers met messen, matrakken of revolvers te vloeren de kleintjes doen het even vlot als de gro ten. Leuke technieken om een doorde weekse wurger in onzacht kontakt te brengen met Moeder Aarde, het was er allemaal bij. Ook het bekende Oos terse buiginkje nadat de tegenstrever rechtgekrabbeld is. «Een gezonde verdedigingssport», zegt waarne mend voorzitter Ivan Vertongen, «zowel kinderen als mensen van de derde leeftijd kunnen bij ons aanslui ten voor jiu-jitsu of self-defense». Het publiek beloonde de vertoning met een gul applaus. Een meevaller Mevr. Van Hout, direktrice van de basisschool, is tevreden over de opkomst: «Het goeie weer speelt zeker mee, maar ook de verbeterde relaties met de ouders. Daar hebben we in de afgelopen jaren hard aan gewerkt; ouders helpen mee aan schoolreizen bijvoorbeeld, en aan deze dag. We streven ook naar een grotere integratie tussen de leerjaren, proberen de lesprogramma's beter op elkaar af te stemmen. Ook zorgen we voor een soepele samenwerking met het RITO van de Binnenstraat in Aalst». Optimisme ook omwille van het stij gend leerlingenaantal bij de kleuters. Misschien wordt voor hen in de nabije toekomst een nieuw gebouw inge plant. Met het turn- en sportfeest kwamen zo n honderdvijfig leerlingen in aktie. Meisjes met hoepels in een eenvou dige, sierlijke choreografie Daarna een parcours met turntoestellen en dan maar bokjespringen, evenwichtlo- pen, spreid- en streksprongen, buite len en zwieren... De ouders volgen hun atleten met één oog, het andere lonkt naar een koel drankje. Samen met de zon was Gertje Gerritsen 's avonds nog te gast voor een gezellige TD, en een hele zondag restaurant tombola muziek en dans voor de derde leeftijd. Inrichters en publiek dik tevreden, zoals het hoort. Jaar in... jaar uit. Het instituut O.L.V. Termuren spreidde zijn schoolfeest ook over twee dagen, maar dan wel met een zelfde programma. Anders kon de turn(feest) zaal niet alle belangstellen den slikken... op zaterdag 5 juni een zevenhonderdtal en op zondag niet veel minder Op het menu stond «Jaar in jaar uit», een twee uur durende show. De leerkrachten Mady Nagels en Chris Van Damme bedach ten rónd het thema van de vier seizoe nen zo n dertig nummertjes, sket ches, dansen, liedjes,... Van de eerste schooldag over winter en lente naar het zomerbivak. Opvallend was de verzorgde én geva rieerde kostumering van alle optre dende kinderen. Het zesde leerjaar had voor de bindteksten gezorgd en Sylvia bracht die rode draad goed naar voor. Licht en geluid niet verge ten Dhr. en Mevr. Van Malder en Odile Van Cannuyt hanteerden op een professionele manie/ het materiaal dat de kunstgroep Alkuone hiervoor gratis ter beschikking had gesteld. Tropische temperaturen. Men hoeft geen paardengeheugen te hebben om zich te herinneren dat het vorig weekeinde snikheet was. In Aalst friste een stormbui de stad nog eens op, maar in Erembodegem vielen amper een paar druppels. En uitgere kend dan met meer dan vijfhonderd mensen in een verduisterde zaal gaan zitten... (maar anders vielen de dia's en lichteffekten weg), «laf weer», zeg- «The Carribean Disco Show» wordt een uitgelaten slot: een charmant, Hawaiaans getint danseresje verleidt de kijkers tot ritmisch handgeklap. Terwijl zuster Coleta de stoelen al begint op te ruimen vertelt mevr. Van Malder verder: «Daar kruipt twee Rijksscholen Leuvestraat Erembodegem richtte voor de eerste maal een namiddag in voor de derde leeftijd, wat een schot in de roos was. De oudste deelnemer aan dit gezellig samenzijn was Frans Huylebroeck 92 jaar. (DP) maand repetitie in eigenlijk. Lastig naar het einde toe, maar de kinderen kijken echt uit naar zo n schoolfeest. We hebben ooit een jaar overgeslagen en toen vroegen ze er zelf om. Ze komen graag eens voor het voetlicht». We vallen in herhaling maar ook hier was de slotsom inrichters en publiek dik tevreden, zoals het hoort... (KN) De stedelijke regie voor waterbedeling is vrijwel de enige stadsdienst, die ieder jaar een winstbalans kan voorleggen. Aldus steeg de eigen nettowinst in 1981 tot 15.856.391 fr. waarvan wel 7.324.426 fr. afkomstig is van thesauriebeieg- gingen. Van het totale bedrag dient wel 2.780.875 fr. afgetrokken te worden als verlies van de TMVW-exploitatie in de deelgemeenten. Alles bij elkaar blijkt de nieuwe netto-winst van 13.075.516 fr. nog 11,5 hoger te liggen dan het jaar voorheen. Dit eindresultaat laat toe iets meer dan 3 miljoen in de speciale reserve te boeken en aan de stadskas een som over te maken van 10 miljoen als aan deel in de winst. Dit is het dubbele van het jaar voorheen. In 1981 was het waterverlies van de eigen regie lager dan in 1980, maar nog altijd hoger dan in 1979. Om dit verlies te drukken zal men binnenkort het ganse net onderzoeken bij middel van het bekende afluistersysteem. In de TMVW-exploitatie daalde het waterverlies op zijn beurt met 15 maar met 11,03 ligt het nog altijd hoger dan dit van de Aalsterse Regie zelf (9,31 Wat de exploitatiekosten betreft, deze verhoogden van 84,3 miljoen in 1980 tot 87,9 miljoen in 1981. De exploitatie-ontvangsten vertoonden gelukkig een zelfde trend en verhoog den van 86,3 miljoen in 1980 naar 90,2 miljoen in 1981wat ongeveer 13 meer is dan het jaar voorheen. Opvallend is wel dat de wateraankoop van de eigen regie lichtjes steeg met 6 terwijl deze van de TMVW daalde met 14 De waterverkoop steeg slechts met 1 in de eigen regie en daalde met 8,5 voor de TMVW. In 1981 boekte men 216 nieuwe abon- nés, terwijl de personeelskosten slechts met 4 stegen tot 16.556.972 fr. Het beschikbaar kapitaal van de waterregie bedroeg eind 1981 meer dan 100 miljoen, waarvan 78,8 mil joen bij bank-en postrekening en 23,7 miljoen omzetbaar door magazijnvoor- raden, vordering op klanten, enz. Dank zij een termijnrekening van meer dan 61 miljoen kreeg men in 1981 meer dan 7,3 miljoen aan kredietin tresten. Bij de TMVW was er een brutowinst van 5.083.522 fr. maar rekening hou- Zaterdag 12 juni - Grote vinkenzetting koningzetting van het gewest Aalst (Marktweg). Inschrijvingen lokaal Theo Van Den Houwe, tot 15.30 u. stipt. - Ronde van België m.m.v. M.T.C. Cobra's (1.300 km Start te 10 u. aan café Vissershof: inschrijving 250 fr. Tussen 23.30 u. en 05.30 u. worden aan de controlepost. Vissershof circa 800 motorrijders verwacht. Vermoedelijke terugkeerzon dag 13 juni om 16 u. (Geen 49 cc.). Zondag 13 juni Schoolfeest gemeenteschool Erembodegem 14.30 u. tot 16 u Maandag 14 juni Jong KAV «Gordijnen en overgordijnen» om 20 u. in de crypte. Woensdag 16 juni AA-groep «Om mekaar» om 20 u. in de Crypte. Donderdag 17 juni A Capellakoorherhaling om 19.30 u. in de Crypte. De Bond van Grote en Jonge Gezinnen en de Katholieke Werkliedenbond van Erembodegem gaan op stap. Drie keer trekken ze er deze zomer op uit met de autocar, naar Nederland, Duitsland en Frankrijk. Voor wie daar.nu al rekening mee wil houden sommen we hun pro gramma eventjes op. Een bezoek aan de Floriade van Am sterdam op zaterdag 3 juli om te begin nen. Deze grootste bloemententoonstel ling wordt slechts om de tien jaar geor ganiseerd, dus zeker wel de moeite waard Een afstapje in Scheveningen zit daar ook inbegrepen, met wandel- en winkelkansen op de Promenade en in het nieuwe Winkelcentrum. Voor vol wassenen 545 fr.kinderen 12 j. mo gen mee voor 435 fr. Vertrek te 7 u. aan de OLV-Hemelvaartkerk te Erembode gem. Langs Eupen en Baraque Michel bolt men op zaterdag 21 augustus door de Schnee-Eifel naar Stadkyll en Daun. Vulkaanmeren, Manderscheid. Gerol- stein, Francorchamps, Spa en Luik wor den ook aangedaan. (450 fr. en 400 voor -12). Op zaterdag 21 augustus bezoekt men de historische stad en kasteel van Com- piègne. Hier werd in 1918 de vrede ge tekend. Verder naar Vieux Moulin, het kasteel van Pierrefonds. de wouden van Laigne en Ourscamp. Terug via Noyon, St.-Quentin. Cambrai en Valenciennes. (475 fr. en 425 voor—12). Fooi voor de chauffeurs en toegangsprij zen voor de Floriade en kastelen zitten er altijd inbegrepen. Vertrek telkens te 7 uur aan de kerk. Meer inlichtingen krijg je bij Paul Pereboom. Yzerenwegstraat 37, 9440 Erembodegem. Daar moet je ook wezen voor inschrijvingen. (K.N.) dend met de leningslast en de af schrijvingen geeft het resultaat een verlies van 2.780.875 fr. Positief en negatief Bij monde van raadslid Etienne Bogaert stelde de CVP-oppositie dat er in de rekening van de waterregie zowel positieve als negatieve resulta ten waren. Positief was de stijging van de winst van de eigen regie. Ander zijds wees het oppositielid op de grote waterverlies, en op het verlies van de TMVW-exploitatie in de deelgemeen ten. Volgens Bogaert diende men vol doende geld te hebben voor toekoms tige investeringen zodat hij zich inzette tegen de overdracht van 10 miljoen van de winst naar de stads kas. Via een amandement wenste hij dit bedrag herleid te zien tot 5 miljoen. In een toespraak wees hij verder nog op enkele specifieke problemen zoals het tekort aan druk op bepaalde lijnen zoals aan de Immerzeeldreef en op de Dendermondse steenweg. Anderzijds diende er voldoende geld voorzien te worden voor dringende herstellings werken aan de watertoren. Wat dit laatste betreft merkte Schepen Van den Eede op dat er voldoende kredieten voorzien waren voor herstel ling van de watertoren in de buitenge wone begroting. De herstelling van het waternet zelf diende anderzijds te gebeuren op lange termijn. Via een stemming werd het amendement van Etienne Bogaert tenslotte meerder heid tegen minderheid verworpen. (M.P.) Volgende week: Een derde leeftijder puft op een even oud brommertje over de verkeersvrije Grote Markt. Plichtsbewuste agenten houden hem staande- Vijf minuten later: twee zware machines rijden in wijde boog over hetzelfde plein. Een der agenten doet alsof zijn neus bloed, de andere reikt behulp zaam een zakdoek. Vraag Waarom bekijven de agenten de twee motorrijders in overtreding niet a) de overtreders en hun motoren waren nogal zwaar gebouwd, b) de overtreders gaan een gedistingeerd hotel-restaurant binnen, c) voornoemde derde-leeftijder bezorgde hen reeds de vereiste quorum berispingen voor die dag. Schiftingsvraag Hoeveel sportwagens zullen volgend weekend over de markt rijden, zonder bekeurd te worden Antwoorden op het redaktieadres, of iets lager in de zelfde straat op het hoofdpolitiebureau, vóór woensdag a.s. Eerste prijs Eén speciale stok om tussen de wielen te steken van brommers, vanop een terraske.

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 7