o WLA- wandeling Moorsel sukses Regen niet in staat laaiend entoesiasme te blussen Falöinfjestelex Herdersems H. Hart viel in 't water. COIFFURE T'SE YEN Herdersem Meldert Baardegem Moorsel Nieuwe Gazet van Aalst - 25 juni 1982 - 11 j' -\- Gemeentschool Meldert Baardegem vrijdag 25 juni Herdersem Meldert CEREMONIE WAGENS Herman CHEVALIER Zeg hé, fiets je mee "Schoolstraat 14 9300 AALST S 053-21 89 23 op afspraak ij Afgelopen zondag richtte de Werkgroep Leefmilieu Aalst voor de eerste maal een eigen wandeling in. Ondanks het wisselvallige weer waren toch een zeventigtal wandelaars present aan de start nabij de Stevenskapel te Moorsel. Onmiddellijk was iedereen blij verrast door de piacluige bro chure, die WLA speciaal ter dezer gelegenheid uitgegeven had. Naast de wegwijzer van het uitgestippelde pad zelf, bevatte deze brochure ook een beschrij ving van de belangrijke beziens waardigheden en de meest opval lende fauna en flora die mén langsheen de wandelweg zou aantreffen. Vertrokken op de wijk Steven bereikten de wandelaars langs heen een deel van de kronke lende Pasbeek de wijk Triest op de grens Moorsel en Wieze. Deze Pasbeek zou trouwens verderop nog regelmatig de wandelweg kruisen. Op de Blekte zelf werd genoten van het enig mooie landschap. Hierbij werd door de organisato ren meermaals de nadruk gelegd op de gevaren welke dit lands chap bedreigden indien de Pas en Steenbeek ooit gesaneerd worden. Honderden bomen zou den in dit natuurgebied dienen te verdwijnen en meteen een onherstelbare schade aanrichten aan het landschap. Ondertussen konden de echte biologen, die deel uitmaakten van de wandel groep, hun hart ophalen aan de unieke planten en volgels, die de Blekte nog rijk is. Via een kort oponthoud aan de Kruisabeelstraat, trok de lange groep verder naar de Moorselse wijk Hoeksken. Ook hier had men zelden de indruk zich ergens in Groot-Aalst te bevinden. Langsheen een hazelaarplantage bereikte men de Biezebroeken, een natuurreservaat, waarvoor WLA zich sinds lange tijd inzet. Dit reservaat wordt immers voordurend in zijn bestaan bedreigd door steeds nieuwe weekendverblijven. De waarde ervan wordt het best bewezen door het feit dat men i ndit bron- nengebied meer dan 200 verschil lende planten aantreft, naast 41 soorten broedvogels, 37 door- treksoorten, 20 soorten nachtv linders, 15 soorten dagvlinders en 26 soorten kevers. Via een enig mooie kouter, werd de wandeling verdergezet langs heen het Zevenretenbos en het Haverenbos, om tenslotte de m»T- De organisatoren van de WLA-wandeling. (O.J.) startplaats te bereiken. Als apo theose van de geslaagde wande ling organiseerde de Werkgroep leefmilieu Aalst nog een unieke wedstrijd, waarvan de vragen op zichzelf reeds voor de nodige hilariteit zorgden. Tevens werd vernomen dat WLA Andermaal speelde het slechte weder de organisatoren van het school feest van de gemeentelijke Jongensschool te Meldert parten. Gelukkig kon men uitwijken naar de turnzaal waar schoolhoofd Kamiel Langen- dries de talrijk opgekomen ouders en simpatisanten mocht verwelko men. Bij zang, toneel en sketches ont popten een aantal leerlingen als echte akteurs waarmede de bom volle zaal enthousiast meeleefde. Voor deel II, het «Spel zonder grenzen», kon gelukkiglijk weer naar buiten worden getrokken. Spel dat zou bestaan uit een vijf tal ludieke proeven waarbij ook joker en mascotte een rol zouden spelen. Sukses reeds van bij het eerste aantreden van de deelnemers door de zorgen van het ouderko- mitee reeds verleden jaar in een keurig T-shirt gehuld waarbij nu een gestreepte Adidas- turnbroekje was gekomen, de vijf groepen zorgden voor een enorm boeiend en spannend spektakel, intens beleefd en mee geleefd waarbij het publiek zijn aanmoedigingen niet spaarde. Klap op de vuurpijl werd van zelfsprekend het opstellen van de winnende ploeg van de leerlingen tegen een team gevormd door ouders. De moeders vooral wer den op heel wat applaus onthaald. De leerlinge toonden zich echter langs hun beste zijde en niettegenstaande ze bij het touwtrekken tegen de volwasse nen «aan het kortste eind trok ken» behaalden ze moeiteloos de overwinning. Verliezende ouders zouden dan ook de winnende ploeg leerlingen trakteren. Vol gend jaar wordt reeds een twee strijd moeders contra vaders, alleszins belovend, voorzien. Niettegenstaande het ongustig weer konden zowel ouders als kinderen, leerkrachten en direk- tie tevreden zijn over de presta ties. Andermaal was het immers een geslaagde dag voor de school. (Hm) Het treditioneel H. Hartfeest, dat dit jaar zou doorgaan in een bij uit stek landelijk kader, nl aan de kapel in het Denderland, moest met de weermaker afrekenen. Een dondervlaag dwarsboomde de hele festivi teit en noch van optocht noch van openluchtmis kon nog sprake zijn. De ruim 200 aanwezige gelovigen en de vele kinderen kwamen noch tans aan hun trekken, zij het dan in de parochiekerk zelf. Pastoor Mussche ging voor in een treffende eucharistieviering en hield een fel opgemerkte homilie waarin hij de lof zong van de liefde tot het H. Hart. Zingen in de letterlijke betekenis van het woord werd dan op keurige wijze gedaan door het Herdersems Parochieaal Zangkoor. Met bloemen en kaarsen volgde dan een imponerende kinderhulde aan het H. Hart en na de mis werd gezegend met de relikwie van het H. Kruis. Als herinnering konden alle aanwezigen een keurig herinnerings kaartje, een boekenleggertje, meenemen. Lukt het volgend jaar beter (Hm) Ontspanning in de parochiale zaal werken rond vakantie en ontspanning. Vakantieviering met Ignace Coppens, kapelaan van St.-Paulus te Aalst, zaterdag 26 juni Kleinkunst Te 20 u. in de parochiale zaal kleinkunstkabaret met Karei Declerck. Nadien alternatieve ontspanningsavond. Geert en Joske zorgden reeds voor inkleding en versiering. Wie heeft er ideeën Kampen Baardegemse scouts gaan op reis tijdens de vakantie. Jong verkenners en Verkenners naar het Tiroler Lechtal van 12 tot 23 juli. Welpen en Knapen trekken naar Booischot van 25 juli tot 1 augustus en Jins Genesis maken een boottocht op de Friese meren van 17 tot 27 juli. De Chiro-meisjes gaan van 10 a 20 oogst naar Langdorp met bezoekdag op 15 augustus. vrijdag 25 juni K.A.J. mogelijk bezoek aan K.A.J.-lokaal voor ontspanning op woensdagen en vrijdagen van 19u.30 a 24 uur. Het lokaal bevindt zich achter het Parochiaal Centrum in de vroegere biblioteek- ruimte. Tijdens het voetbalseizoen op de laatste woensdag geslo ten. Kapelmissen Tijdens de noveen van O.L.V. ten Beeldeken, Grote Baan, elke dag eucharistieviering van 28-6 tot 21-7, telkens te 19 u. zondag 27 juni Schoolfeest in de vrije school, A. De Cockstraat vanaf 16 u. zaterdag 26 juni Parochiecentrum ontvangen U dit weekend Lieve en Leo Wille. Faluintjeszoektocht elke dag mogelijk tot en met 24 juli e.k. Start aan Café Cornelis, Molenstraat. Groots bal met zangeres Mieke t.g.v. Putstraat-kermis in feesttent bij 'Café Stin. Tevens eetgelegenheid, zondag 27 juni Gezellig samenzijn bij Stin met eetgelegenheid van 12 tot 16 u. Gezinsfietstocht onder het motto "Zeg hé, fiets je mee georga niseerd door BGJG-afdeling Meldert i.s.m. Baardegem en Hof- stade ter gelegenheid van de nationale fietsdag. Start vanaf 14 u. aan het Parochiecentrum aldaar inschrijven aan 50 fr. Leden beta len 40 fr. Afstand 25 Km. Voor de kleineren naar de Zavelput onder begeleiding. Parkoers met eenvoudige vragen en proeven, o.a. bij Paas-Pië en te Maxens. Organisatoren Harry Rabaut, Willy De Valck, Fons De Koninck en Ingrid Van de Voorde, maandag 28 juni Wipschieting aan Café Stin georganiseerd door de Stinne-Boys. Moorsel zaterdag 26 Juni Anti-Inflatie-T.D. in de Katholieke Kring georganiseerd door Jeugdklub Alewin. Aangename verrassing voor elke bezoeker. Inkom amper 29,90 fr. zondag 27 juni Opendeurdag bij Jeugdklub Alewin in de Stationsstraat. Eetgele genheid vanaf 17 u. en doorlopend allerhande aktiviteiten. de bedoeling heeft om in de toe komst ook nog andere wandel wegen uit te stippelen in Groot- Aalst. Met spanning kijken wij nu reeds uit naar de volgende wandeltocht, welke deze zeer aktieve leefmilieuvereniging zal organiseren. (M.P.) Steenweg op Aalst 85 9308 HOFSTADE Tel. na 18 uur 053-77 77 34 Jonge juwelen voor jonge mensen Juwelen De Meester Sint Jorisstraat 19 - Aalst In samenwerking met de afdelin gen Baardegem en Hofstade organiseert de Bond van Grote en Jonge Gezinnen op zondag 27 juni, de "nationale fietsdag" een gezinsfietstocht. Naast leden-gezinnen, simpati santen, grootouders, moeders en vaders, jongeren en kleintjes is ook U uitgenodigd om mede een trip te maken met de gewone tra ditionele fiets. Een groepsuitstap op twee wielen, te doen aan een "gezinstempo". Organisatoren Fons De Koninck, Willy De Valck en Ingrid Van de Voorde stippelden een parkoers uit op rustige en veilige wegen. Er wordt gestart aan het Paro chiecentrum te Meldert vanaf 14 u. cn de aankomst gebeurt op dezelfde plaats. Zulks tot 18 u. Voor de "groten" bedraagt de afstand 25 km doch voor de "kleintjes" is er een speciaal tra- jekt voorzien naar de Zavelput- ten en dit onder bevoegde lei ding. Voor deze rit rally-vorm met een tiental vraagjes en proefjes, o.a. bij Paas-Pië en te Maxens, zijn als prijzen voorzien zwemzak- ken, ballonnetjes, sleutelhan gers, strandballen, zelfklevers, strandzakken en fietswimpels. Inschrijven in het Parochiecen trum 40 fr. per deelnemer. Niet- leden betalen 50 fr. Hierin begrepen verzekering, prijs en, niet te versmaden, een verfris sing onderweg. BGJG-voorzitter Harry Rabaut en zijn medewerkers verwachten U alleszins. (Hm)

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 11