Eddy Van Haerens met lichte voorsprong Patrick Roelandt behaalde tweede zege in drie dagen 12 - Nieuwe Gazet van Aalst - 25 juni 1982 Profs te Terjoden Liefhebbers te Meldert Patrick Roelandt overwinnaar te Meldert. (OJ) een moment te lang en Patrick nam vlug een twintigtal seconden voorsprong. Gino Verhasselt ondernam nog een poging om Roelandt bij te benen, maar het was tevergeefs. Patrick Roelandt behaalde zijn tweede palm in drie dagen. Gino Verhasselt ein digde afgescheiden op de tweede plaats. Rudy Baeyens won de spurt van het verslagen groepje voor J.M. De Nil. Spijtig dat onze streekrenners elkaar te veel in de gaten hou den, zodat het bijna altijd een andere renner is die de zegebloe- men wegkaapt. (JVL) Dirk Heirweg won de spurt voor Johan Louwet. (OJ) Eddy Van Haerens omringd door zijn supporters. (OJ) Gino Verhasselt mooi tweede te Meldert (OJ) Rudy Baeyens wint spurt voor 3eplaats voor J.M. De Nil te Meldert. (OJ) Verhasselt, Rudy Van lmpe, Alois Rottiers, Gerrit Van Der Haegen, Luc Lemmens en boeg demarreerde duimpje Patrick Roelandt. De renners van de Denderstreek aarzelden Dierickx en Eddy Van Haerens. Deze twee achtervolgers vervoeg den de twee leiders zodat er vier renners aan de leiding reden. Een bijzonder streekgebonden vier tal. Oscar 'Dierickx onze prof uit Baardegem, Ronny Van Hoen afkomstig uit Erpe-Mere, nu wonende te Heverlee. Patrick Lerno van Berlare, ook neit zo ver uit de buurt. Eddy Van Hae rens en Ronny Van Holen komen bovendien uit voor onze Aalsterse wieiergroep Safir. Dit viertal telde vlug 45 sec voors prong. De verstandhouding geraakte echter zoek zodat een drietal achtervolgers Alain Desaever, Raoul Bruyndonck en Eric Van De Wiele erg dicht naderden. Eddy Van Haerens reed toen sterk aan de leiding en stelde tot zijn grote verbazing vast dat hij een twintigtal meter voorsprong telde. Hij ging meteen door, terwijl de rest van het groepje door het peleton ingelopen werd. Eddy Van Hae rens won dan ook verdiend met een honderdtal meter voor sprong voor het spurtend peleton waarin Dirk Heirweg de spurt won voor Johan Louwet en Mare Sergeant. De uitgeputte Van Haerens won zijn zevende Patrick Roelandt. De verstan dhouding geraakte echter zoek in deze groep zodat een voorsprong van 45 sec. in een ronde slonk tot 10 sec. Roger Van Den Bosche kwam toen heel dicht bij de koplopers. Na een gedeeltelijke hergroepe ring telden Rudy Baeyens en Gino Verhasselt een kleine voorsprong. Deze twee renners reden een prachtige koers. Spij tig voor hen werden ze ingere kend. Met nog een ronde voor de De 61' grote prijs voor beroepsrenners te ferjoden werd een kompleet sukses. Er was een enorme belangstelling en de weersomstandigheden waren buitengewoon. Het was een bewogen wedstrijd. Met in de hoof drol de renners van de ploeg Van Vaerenberg. palm. Voordien had hij enkele ritten gewonnen in rittewedstrij- den zoals de Ronde van Spanje en de ronde van Aragon. (JVL) De 20'' Prijs het gouden wiel een boeiende wedstrijd. Ondanks de kon- kurentie van het Belgisch Kampioenschap telde men nog 64 deelnemers aan de start. Plaatselijke renner Jean De Bondt ontbrak echter op het appel. Hel is normaal dat wanneer men ambitie heeft men aan het Kampioenschap deelneemt. Aanvankelijk deden zich wat schermutselingen voor. Even voorbij half koers werd het ech ter menens. Er ontsnapte een groep van zowat een vij tiental renners. De voornaamste namen uit deze groep waren. Johan De Man, Rudy Baeyens, Gino Eddy Van Haerens. (OJ) Directeur Moens tipte ons zelfs een van zijn renners als mogelijk winnaar. Bij het ingaan van de vijfde ronde ontsnapten er zes renners. Het waren Johan Lou wet, Eric Van De Wiele, Alain Van Hoornweder, Jean Van Der Stappen, Dirk Heirwegh en Harald Maier. In dit groepje liet de Zeienaar Dirk Heirweg een sterke indruk na. Deze renners werden echter ingerekend, dit was meteen het sein voor Stan Tourné om een nieuwe ontsnap ping tot stand te brengen. Hij kreeg het gezelschap van Phi lippe Van De Giste en de bijzon der bedrijvige Johan Louwet. Deze ontsnapping kende eve neens geen succes. Bij het ingaan van de laatste ronde demareerde Ronny Van Hoen. Hij werd ónmiddeliijk bijgebeend door Patrick Lerno. Deze renners tel den een kleine voorsprong op een achtervolgend tweetal Oscar

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 12