Valpartij houdt Peter Van Impe van zege WEMBLEY Patrick Luyten wint massaspurt Willem Wijnant rijft ritzege binnen Hoe presteerden onze streekrenners Nieuwe Gazet van Aalst - 25 juni 1982 - 13 Kriterium Amateurs te Erembodegem 7 ,W Café Zaal VRIJE KEUZE VAN TRAITEUR Nieuwelingen te Erembodegem Amateurs K.S.C. Denderstreek in ronde van België SPORTKLUBS 053-776294 De grote prijs Forum werd een flop. Niemand kon dit verhelpen. Vrij dagavond sloeg de weermaker hard toe. De wedstrijd werd geteisterd door hevige regenvlagen. Met het gevolg dat er praktisch geen belangstelling was, en de renners de grootste slachtoffers waren. Ze hoefden dit kriterium af te werken in barslechte omstandigheden. In iedere bocht was grote voorzichtigheid geboden en men was bovendien doornat. De renners hadden 70 km af te leggen over 30 ronden. Jïen wer kelijke ontsnapping viel er niet te noteren. Er vielen wel enkele schermutselingen te melden. Een groepje met De Boitselier, R. Van Impe, P. Van Impe, L. Lemmens, J.M. De Nil en M. Van Gijsegem reed een paar rondjes voorop, maar het werd vlug ingerekend. U»suy i ituti» Overwinnaar Patrick Luyten bij de nieuwelingen te Erembodegem De opvallende prestatie gaf de man uit Meldert Jean De Bondt weg. Hij eindigde op de zesde plaats in het Belgisch Kampioenschap voor amateurs te Aye. Hij telde amper 35 sekonden acherstand op kam pioen Francis Vermaelen. Dirk De Wolf was spurtwinnaar van het groepje waarin De Bondt zich bevond. Jean kan nu wel met een gerust gemoed de stap naar de profs zetten. Rudy Van Impe behaalde een Bij de amateurs trad J.M. De Nil terug op het voorplan. Hij ein digde tweede in zijn Erembode gem en vierde te Meldert. Een tweede overwinning zit er voor Jean-Marie voor volgend wee kend zeker in. Gino Verhasselt voelde zich niet in zijn sas in het kriterium te Erembodegem, maar reed formidabel te Mel dert, hij legde er beslag op de tweede plaats. Rudy Baeyens werd derde te Meldert, hij legde er beslag op de tweede plaats. Rudy Baeyens werd derde te Meldert. Rudy bewees met deze mooi ereplaats dat men de goede forme te pakken heeft, wanneer men uit de Ronde Van België komt. hi eindigde er negende. (gelegen rechtover Eendrachtstadion) Alle feesten tot 120 personen Ook T-Dansants of andere gelegenheden Disc-jockey ter beschikking. Bredestraat 78 Aalst Tel. 053/77 13 90 Even na halfkoers ontsnapten Guy Ronsse en Franyois Ver- leyen. De verstandhouding tus sen deze twee renners was echtr vlug zoek, zodat deze ook inge rekend werden. Een viertal rondjes voor het einde ging Peter Van Impe alleen aan de haal. Deze neo-amateur uit Erpe-Mere reed regelrecht op zijn eerte overwinning bij de amateurs af. Een domme valpar tij sloeg zijn illusies stuk. In de voorlaatste ronde ontsnap ten dan Patrick Roelandt, Jean- Marie De Nil en Mare Van Gij- seghem. Inmiddels was het opge houden met regenen en de men sen uit Erembodegem duimden voor hun plaatselijk renner Jean- Marie De Nil. Jean Marie was echter te zenu wachtig om het te kunnen halen. Hij kreeg zijn te groot verzet niet voldoende rond, zodat de kleine Patrick Roelandt wint de spurt voor J.M. De Nil bij de amateurs te Erembodegem. (OJ) Patrick Roelandt uit Denderhou- tem het haalde. Roelandt is pas afgezwaaid uit het leger en behaalde zijn eerste zege. Jean- Marie was zo fel ontgoocheld dat hij niet eens de beker voor de tweede plaats in ontvangst nam. Voor eigen volk verliezen komt inderdaad hard aan voor een jong renner. (JVL) De organisatoren van de vierde prijs Ed. Detry en Zn. waren aanvang- kelijk niet zo gelukkig. Er waren amper 25 vertrekkers en er was een geringe belangstelling. De weersomstandigheden lieten te wensen over. Gelukkig bleven de renners gespaard van hevige regenvlagen. Het werd wel een bewogen wed- ontsnapping dachten we. Het strijd. Een ontketende Rik Mal- lefroy was de grote animator van de wedstrijd. Toen deze hard werkende renner het gezelschap kreeg van Johan Gallet werd het menens. De Wagter en Ebraert voelden dit aan en vervoegden het tweetal. Meteen de goede viertal ging echter niet door en er ontstond een hergroepering. Nadat de jonge Aalstenaar Mat- thijs op het voorplan trad was het de beurt van Rudy Saeys die het gezelschap kreeg van de alomtegenwoordige Rik Malle- froy. Deze renners werden op hun beurt ingelopen. In de voorlaatste ronde schudde Elly Coussement nog even aan Je boom. We vallen in herhaling maar het was terug Mallefroy die met Elly voorop reed. Als we een prijs was voor de verdienste lijkste renner dan kwam deze prijs zeker de man uit Haaltert toe. Toen deze renners ingere kend werden ontstond er een val partij waarin Matthijs, Heymans en Van Puyenbroeck betrokken waren. zevende plaats in de keppestraat te Erembodegem en een vijf tiende plaats te Meldert. Deze cyclocorsser weet ook van aan pakken op de weg. Roger Van Den Bossche stelde dit weekend teleur. Hij eindigde twintigste te Appelterre en achttiende te Mel dert, waar hij niet onverdienste lijk was. Wilfried Dubois behaalde een zestiende plaats te Erembodegem, waar Hedwig Baten negentiende werd. Bij de juniores reed Luc De Neef terug regelmatig, luc rijdt de laatste weken vrij goed. Hij ein digde te Borsbeke zesde en te Schellebelle achtste. Willem Wijnant is de grote figuur geworden van K.S.C. Denderstreek in de ronde van België. Aanvankelijk startten onze liefhebbers zonder een kopman. Na een paar ritten bleek Willem de ideale man om als kopman uit te komen voor onze Aalsterse formatie. Nochtans waren de verwachtingen van Willem niet zo hoog. Willem kan niet zo goed tegen de warmte en presteerde voor de Ronde Van België slecht. Het weer sloeg echter om, met het gekende resultaat. Bij de nieuwelingen waren het terug de mannen uit Moorsel die voor mooie prestaties zorgden. Rudy Saeys eindigde zesde te Erembodegem waar hij een prachtige koers reed. De kuurne behaalde hij een mooie vijfde plaats. Het is- alsof de duivel ermee gemoeid is bij Geert Ebraert. Geert werd terug schitterend tweede te Erembodegem. Vorige week werd hij geklopt door Johan Gallet. Deze renner ein digde nu derde achter hem, maar nu was de Brusselaar Luyten die hem klopte. Te Zonnegem reed Ebraert terug een goede wed strijd. Hij behaalde er een derde plaats. Mochten we van Geert zijn, we zouden ergens ver hier vandaan gaan rijden. Wanneer men eens tussen andere renners rijdt kan het misschien toch eens lukken. (JVL) Heb je speciale wensen, neem kontakt op met de redaktie Tijdens de 3e Rit Romsée- Tervuren waren 12 renners waar onder Willem 85 km in de aan val. Onze man uit Denderhou- tem haalde het zeer nipt voor Stefaan Aerts. Het was met zo een miniem verschil dat de uit slag van de fotofinish diende afgewacht te worden. Wijnant stond meteen vierde in het alge meen klassement. De rit Romsée-Tervuren bracht voor onze ploeg ook negatief nieuws. René de Bruecker had met zware pech af te rekenen. De kadervork van zijn fiets brak en René diende verder te rijden met een reservefiets van een neutrale wagen. Wie René kent weet zeker dat deze fiets onmogelijk naar zijn maat gemaakt kon zijn. René bereikte de aankomstlijn met een grote achterstand. Op de plaatselijke omloop moest men nog enkele rondjes rondtoeren. Iemand van de verantwoordelij ken had René gezegd dat zijn tijd opgenomen werd, maar later bleek dat men René niet opgeno men had in de uitslag, zodat hij uit koers werd gezet. De rest van de ritten dienden onze jongens met hun vier af te werken. Rudy Baeyens, Patrick Van Rafelghem en Eddy Tem merman kweten zich geweldig van hun taak in dienst van Wil lem Wijnant. Tijdens de rit Vossem-Kalken beklommen onze renners de Muur van Geraardsbergen. Willem Wij nant kwam als derde boven gevolgd door Rudy Baeyens die er als zesde passeerde en Eddy Temmerman als negende. In de rit Kalken-Haacht eindig den ozne renners vooraan. Er zat zelfs meer in voor Eddy Tem merman. Eddy was betrokken in een ontsnapping van 14 man. Hij had echter bandenpech. Hij ein digde toch nog op de dertiende plaats, terwijl Rudy Baeyens zes tiende werd en Wijnant zeven tiende. Ti jdens de slotrit reden onze ren ners van Haacht naar Tielen. het parkoer was verschrikkelijk. Het leek we! een cyclo-cross trajekt. Willem Wijnant eindigde derde in deze rit. Spijtig voor Willem dat hij ingesloten zat, zodat hij een tweede ritzege miste. Samen gevat reden onze jongens een prachtige Ronde Van België met Wijnant zevende in het eindklas sement als uitblinker. Robert Cooman, de sportdirekteur was bijzonder tevreden over de ploeggeest. Men mag wel stellen dat de mooie prestatie van Wij nant te danken was aan het werk van de ploeg. Rudy Baeyens, Patrick Van Rafelghem en Eddy Temmerman gaven in deze ronde werkelijk blijk van beroepsernst. (JVL)

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 13