9 Gazet van qal>t 1 Kultureel Centrum tweede Pompidou Centrum REdAKTIONEEL ONZE PRIJSVRAAG In Memoriam Jacques Hélin Aalstenaars gevraagd Natuurlijk wil ik een abonnement op de nigurar» 2 - Nieuwe Gazet van Aalst - 25 juni 1982 Enkel op het dakterras krijgt de bibliotheek nog een belangrijke ruimte ter beschikking. Op deze plaats zal de direkteur van de ste delijke bibliotheek en zijn perso neel de nodige bureelruimte krij gen. In dit verband werd er tij dens de rondgang nogmaals op gewezen dat men voor de funda mentele keuze stond. Ofwel het personeel verplichten in de kel ders te zitten, zodat zij dag in dag uit met kunstmatig licht zou den dienen te werken, ofwel het personeel laten genieten van het daglicht en in vervanging de lees zaal, die toch niet zo intens gebruikt wordt, onderbrengen in de eerste verdieping onder de grond. In dit verband blijkt de uiteindelijke keuze van het stads bestuur nog niet zo slecht te zijn. Kuituur Totaal afgescheiden van de plaatsen, die voorzien worden voor de bibliotheek, bevat het kultureel centrum ruimtes die ter beschikking staan van kulturele manifestaties. In de kelderverdieping min 2 rea liseerde men aldus, mits het nodige metselwerk, een ruime polyvalente zaal, die voor de meest diverse aktiviteiten in aan merking zal komen. Eén verdie ping hoger werden, zoals oor spronkelijk gepland twee interes sante zaaltjes gerealiseerd. Ener zijds bevindt er zich een kleine voordrachtzaal, waar meteen de mogelijkheid bestaat voor het geven van film- en diavoorstel lingen. Anderzijds bevindt er zich verderop een toneelzaal die ruimte zal bieden aan een 200-tal toeschouwers. Hoeft het herhaald te worden dat de nood aan dergelijke zaaltjes groot is in Aalst Op het gelijkvloers zal de grootste inkomsthall de moge lijkheid bieden voor één of andere tentoonstelling. In feite is de eigenlijke tentoonstellings ruimte voorzien op de eerste ver dieping langs de zijde van de Molenstraat. De grote opperv lakte en de glazen wand van het kultureel centrum bieden hier inderdaad heel wat mogelijkhe den. Ook het voorziene buffet kan tevens voor het nodige suk- ses zorgen. Het pronkstuk van het centrum is ongetwijfeld de grote zaal, die ruimte biedt aan 600 toeschou wers. De kapaciteit van dit audi torium dat uitgerust zal zijn met de meest moderne technische Verantwoordelijke uitgever v z.w. Aalsterse informatie Peter Dauwe, voorzitter Relnaertdreef 4, Aalst Redaktie Roel Van de Plas Geraardsbergsestraat 44/3 9300 Aalst automatisch antwoordapparaat tot 16 uur. Tel 053/77 62 94 Publiciteit Armand Van Hauwermeiren Witgérstraat.10 9390 Herdersem-Aalst Tel. 053/70 42 1 3 Abonnementendienst deraardsbergsestraat 44-/3 9300 Aalst 1 jaar 6 maanden 3 maanden per nummer promotie tot eind '83 800 fr 450 fr 250 Ir 20 fr 1000 fr snufjes, kan zonodig verminderd worden tot ongeveer de helft. Hiervoor dienen zelfs geen spe ciale schikkingen getroffen te worden. Het volstaat bijvoor beeld van geen gebruik te maken van de zitplaatsen op de balkons. Ook een balletzaal ontbreekt niet in het geheel. Vervolg van blz. 1 bespaard waar het kan. Bepaalde werken gebeuren aldus met eigen stadspersoneel. Waar oorspron kelijk drie liften voorzien waren in het podium van de grote zaal, zal men nu maar één lift meer aanbrengen. Ook het grote pro- jektiescherm op het dakterras werd (voorlopig) gesupprimeerd. Het auditorium waar 600 toeschouwers kunnen zetelen. (OJ) Détails Juist in de détails is het duidelijk merkbaar dat de plannen voor het kultureel centrum uitgewerkt werden in een periode toen er nog geen sprake was van bezuini gingen en besparingen. Dan den ken wij nog niet aan de inplan tingsplaats zelf. Tot deze détails behoren bv. de enorme ruimten die verloren gaan aan trappen en gangen. Kleinschaligheid was alleszins een woord dat niet voorkwam in het woordenboek van de ontwer pers. De kostprijs van het pro- jekt is dan ook in verhouding. Om deze kostprijs zoveel moge lijk te drukken, wordt op dit ogenblik door de stadsdiensten Dit terras zal wel nog kunnen gebruikt worden als cafetaria. Op de dakverdieping werd trou wens een keukeninstallatie voor zien, zodat men de aanwezigen zo nodig van eten kan voorzien. Het meest opvallende snufje van het kultureel centrum was vol gens ons het speciaal gevelreini- gingsysteem dat zich op de bovenste verdieping bevindt. Deze gadget kostte zomaar eventjes 2.885.000 fr. en dient enkel om de ruiten te kuisen. Te oordelen naar de struktuur en de vorm van deze machine schijnt zoiets meer thuis te horen in pretparken zoals Walibi of Belle- waerde dan in Aalst. Tenzij men in Aalst een nieuwe toeristische attraktie wenste te kreëren. Met «PROBLEMEN» wordt op deze foto (genomen aan het Aalsterse station) bedoeld het openbaar toilet aan het station stinkt; we metsen het dicht vele pendelaars zijn fietsers; smijt uw fiets nu maar op de stoep 50 m. rond een geklasseerd gebouw mogen geen reklame- borden aangebracht worden; het station is geklasseerd... Schiftingsvraag van welke partij is deze verkiezingsslogan De gemeenteraadsverkiezingen zijn nog ver weg. Denkt de kiezer. Behalve een handvol perskorrespondenten en een schare partijleden weet vrijwel niemand wat er NU zoal gebeurt. Dat is nogal wat De lijstsamensteiling wordt in elkaar gebokst (soms letterlijk), de programma's krijgen (elektorale) puntjes op de i, de bals der man datarissen komen eraan en links en rechts wordt wel aan de komen de koalitie gedacht. U zegt Het hoort er bij. dat alles O.K maar wie goed toekijkt merkt nogal wat minder fraaie kanten van het systeem, dat we «demokratisch noemen». De lijstsamensteiling bv. is niet zo onbelangrijk Hier wordt beslist wie op een «verkiesbare» of «onverkiesbare» plaats komt. Alleen als het kiezerskorps mas saal naamstemmen geeft, wordt de rangorde gerelativeerd Die lijstsamenstei ling gebeurt bij de meeste partijen op een partijbestuur, politiek bureau of een dergelijk orgaan waar in elk geval de «gewone» leden niet aan te pas komen Behalve de kleinere partijen - die het uiteraard gemakkelijker hebben een «al gemene vergadering» samen te roepen betrekt enkel de CVP al haar leden bij de lijstsamensteiling. «Pollen» heet dat in het jargon. Hoe «gepollueerd» de reali teit evenwel is blijkt uit het feit dat men slechts een beperkt aantal namen kan aanduiden. Of nog uit het meervoudig kiessysteem, dat men loepast. Sommigen krijgen één stem. anderen twee Het is niet verbazend te horen dat na zo'n poll de lijstsamensteiling ongewijzigd bleef. Eens die lijst bekend, wekt het wrevel bij de kiezer, als blijkt dat er namen figureren die klaarblijkelijk enkel als stemmenlokker bedoeld zijn. In '76 was dit zoals bleek Van Hoonck op de BSP-lijst het geval Het aandringen van de PVV nu om burgemeester D'haeseleer op de lijst te krijgen, heeft hier ook niet weinig mee te maken Belangrijker dan die lijstvolgorde zou het programma moeten zijn. Wat wil men met de beschikbare middelen aanvangen Dat zou de hamvraag moeten zijn. Een vreselijke vaagheid en kleurloosheid valt echter te vrezen «Ze zullen alle maal wel propere lucht en meer werk willen», zei iemand. Ook in dezelfde volzin zal er ook wel (in kleine lettertjes) bijverteld worden dat er helaas geen geld voor is. Op die manier kan men de politiek ongeïnteresseerde burger geen ongelijk geven We wachten echter af Ook wat de mogelijke koalitievorming-vóór-de-verkie- zingen betreft. Als «men» wat in zijn mars heeft, komt men er beter onmiddel lijk voor uit. liefst met een gemeenschappelijke lijst. Overigens wordt verdacht gezwegen over het feit, dat het huidig bestuursakkoord (PVV-SP-VU) afgesloten was voor een duur van... 12 jaar Tenslotte blijft hij al deze kiesvoorbereidingen, de partijloze burger op zijn hon ger. Enkel de S.P. (klein-Aalst en Moorsel) en Agalev hebben voor een open inspraakkans gezorgd. Wedden dat in alle partijprogramma's «inspraak» als waardevol beleidsinstrument genoteerd zal staan (Peter Dauwe) Aalsterse families uit Marktweg en Kerkstraat werden zwaar getroffen door een verkeersongeluk te Hornues bij Ath op don derdag 17 juni. De wagen van Jacques Hélin werd er 's morgens vroeg aangereden door een zware vrachtwagen, geladen met een bulldozer. De inzittende werd op slag gedood. Hij was ingenieur en begaf zich naar de bouwwerven van zijn firma nabij Mons. Jacques Hélin, gehuwd met Annemie De Cock, werd geboren op 6-2-55. Hij was de oudste uit een gezin van zes kinderen, en had zelf twee kinderen van respektievelijk één en twee jaar oud. De overledene was zeer aktief en geliefd in scouting en het jeugdwerk in de Zonnestraal, en tevens lid van de karnavalgroep Lotjonslos. De rouwdienst had gisteren plaats in de kerk van Aaigem. Netwerk biedt van 10 tot en met 14 november e.k. gratis tentoonstel lingsruimte (en gebruik van expomateriaal, doeken, spots) aan een twintigtal Aalsterse kunstenaars van uiteenlopende disciplines. Kuns tenaars, die zich langs deze weg wat meer bekend willen maken, wor den geacht zo vlug mogelijk in te schrijven op het Netwerk-sekretariaat De Ridderstraat 28, Aalst (053/78.89.81). Na de kantooruren op 053/77.84.56. Belangrijk reglementuittrekseler worden geen werken verkocht op de expositie. (D.P.) Eindelijk een eigen krant VOOR en DOOR Aalstenaars. Ik neem een abonnement van 1000 fr. en dan lees ik tot eind 1983 wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst 800 fr. voor één jaar. 450 fr. voor 6 maanden of 250 fr. voor 3 maanden. Ik stortfr. op rekening 001-1153969-36 van de vzw Aalsterse informatie (uitgevers Nieuwe Gazet van Aalst) Ik wens een bezoek te krijgen van een reporter van de enige echte Aalsterse gazet Ik wens meer inlichtingemomtrent de publiciteit schrappen wat niet past) Naam en voornaam Adres PostnummerGemeente Terugsturen naar Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestraat 44/3, 9300 Aalst.

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 2