■I aalsfeers Laatste optreden Stampen en Dagen Wachtdienst Onder de Belforttoren 4 - Nieuwe Gazet van Aalst - 25 juni 1982 Bewaar uw telefoonboek In haar jongste infoblad doet de Werkgroep Leefmilieu Aalst een interessant voorstel voor het onderhoud van perken en bomen in straten of op pleintjes. Voorgesteld wordt dat de inwoners van de straat of het plein het peterschap zouden waarnemen over het groen, waarvan zij genieten. Konkreet zou het stadsbestuur dan moeten instaan voor plantmateriaal en voor het snoeien van de bomen één of twee maal per jaar. De rest van het jaar zouden de bewoners zelf voor het onderhoud zorgen. Volgens WLA worden er overal bloemen aangeplant, waarvoor meteen ook gezorgd wordt. Dit interessant voorstel kan er meeteen toe bijdragen dat de mensen meer zorg dragen voor het openbaar groen. ln hetzelfde blad wordt nogmaals tcruggkomen op het pro bleem van de vervuiling van de vijver in het Park Terlinden. Tegen deze vervuiling werd geprotesteerd door een aanpalende jeugdklub met dezelfde naam, maar tot op heden zonder resul taat. In dit verband merkt WLA op dal de stad Aalst enkele weken geleden met zwaar materiaal uitrukte om een terreintje gelegen aan de Raffelgemstraat op te kuisen en te voorzien van een verharding om er petanque te kunnen spelen. Nochtans wordt deze sport er niet op beoefend. «Wat wij ons afvragen, aldus WLA, is waarom men deze gelegenheid niet heeft benut om een riolering aan te leggen naar de Raffelgemstraat. Kr was dagenlang zwaar materiaal en mankracht ter plaatse. Deze opdracht zal echter van een andere afdeling geweest zijn. Geld zal het in ieder geval wel gekost hebben». Terloops weze ver meld dat een dergelijke riolering een verdere vervuiling van de vijver van het kasteel Terlinden zou tegengaan. Nu wordt het afvalwater van de petanqueklub Apollo via een afvoerbuis in de vijver geloosd. Stadsdiensten zorgen alweer van animatie op de Grote Markt. Zondagmiddag lieten ze de motor van de truck, die de ver plaatsbare kiosk vervoert, 15 minuten draaien terwijl ze zelf op kafé zaten. De terraszitters konden aldus van het lawaai en de stank genieten. Vandalen vind je overal. Deze maal sloegen ze toe op de I.ede- baan. Bloembakjes op de vensterbanken, verkeersborden en radarafsluitingen belandden midden op straat. Wanneer gaat de Aalsterse politie eens uit zijn krammen schieten en een anti vandalen kampagne beginnen Afgelopen zondag werd door de CVP een poll gehouden met het oog op de aanduiding in volgorde van de kandidaten voor de volgende gemeenteraadsverkiezingen. Verrassend hierbij was o.a. dat de uitnodiging van de leden gedateerd was op 11 augustus 1982, dit terwijl de poll reeds op 20 juni plaatshad. Even verrassend was het feit dat de leden recht hadden op een bijkomende stembrief indien zij reeds in 1981 lid waren, en... indien zij gezinshoofd waren met tenminste drie kinderen bene den de 17 jaar.!! Hiervoor dienden zij dan wel hun trouw boekje voor te leggen. Blijkbaar moet men in de CVP ook nog het alfabet leren. Zo was er op de modelbrief naast een modellijsl ook een alfabeti sche lijst van kandidaten vermeld. In deze laatste lijst kwam de heer Baeyens echter na Juliaan Vinck te staan. Mevr. Blanc- kaert - Bourgeois kwam dan weer na Chris Lievens -Borms. Mevr. Van der Borght stond vóór de heer Couckuyt vermeld. Onbegrijpelijk was tevens dat op deze kandidatenlijst slechts 27 namen voorkwamen, daar waar men toch 41 gemeente raadsleden zal moeten verkiezen. Bekende figuren als Chris Willems en senator De Kerpel ontbraken echter volledig. Afgelopen zondag werden een aantal Faluintjesgemeenten (zoals Moorsel en Baardegem) opnieuw geteisterd door een autorally. Automaniakken raasden als gekken door de anders zo rustige dorpjes, waarbij de afgezaagde uitlaten en de gie rende banden voor het nodige lawaai zorgden. Uit andere inlichtingen bleek dat deze rally toegelaten werd. Deze toela ting komt enigszins verrassend voor, daar de organisators van de 12 uren van Aalst dit jaar geen toestemming meer kregen om in de Faluintjes te crossen, daar waar zij verleden jaar wel nog een speciaal parkoers konden inrichten in Baardegem. Bereiden de partijen «hun» verkiezingen voor, het volk blijft niet onbetuigd. Het Wakkere Burgerkomitee (en daar lees je een triets organisaties achter zoals Aalst 2000, Netwerk, WG Gastarbeiders, H.A.K., Jeugdraad, RALDES, Persbond Denderstreek, Nieuwe Gazet van Aalst, en diverse individuen) werkt aan een politieke avond in september. De Sonja-op-maandag-formule, politieke vedetten en andere kemphanen in de arena, onmiddellijke in spraak van Jan publiek... Men verwacht veel belangstelling. 't Gaat in zaal Netwerk door. Wie mee wil voorbereiden is (aldaar) welkom op dinsdag 6 juli, 20 u. Zaterdag 19 juni, acht uur 's avonds in de Mikis-klub te Aalst. Einde lijk nog eens een optreden van Stampen en Dagen Ambiance, leute en kwaliteit in één klap. Maar op de koop toe kregen we nog een klap Stampen de Dagen verdwijnt In augustus houdt deze schitterende formatie er mee op De Mikis-klub liep stilaan maar zeker vol met het meest uiteenlo pende publiek. Ouders met kin deren, jongeren.... iedereen zat roezemoezend te wachten tot Stampen en Dagen hun optreden begonnen. Het aanvangsuur werd klassiek een uur later, maar toen was het hekken ook helemaal van de dam. Stampen en Dagen speelde er met een overweldigend enthoesiasme op los. Een vurigheid die jong noch oud onbewogen liet. De BRT- omroepen draaien regelmatig hun liedjes, maar life is Stampen en Dagen toch nog altijd op z'n best. Hun act hangt aan elkaar van nonsenhumor, slapstick, schitterende idiote liedjesteksten en bovenal een perfekt levendig samenspel. Niet te verwonderen Tentoonstellingen - Nog tot en met 27 juni in Galerij S65 (Spaarzaamheidstraat 65)et sen en objekten van Auke De Vries. - Nog tot en met 7 juli in galerij An- hyp (Korte Zoutstraat 23)grafische werken van Laura Vidy en presentatie gedichtenbundel «Galipettes dans mes émotions». - Nog tot en met 27 juni in de Belfort zaal schilderwerk van Andrée Al- grain I v v de Aalsterse Beschutten de Werkplaats en het gehandikap- tendagcentrum Schoonderhage (St- Lievens-Esse). dus dat deze formatie een van de belangrijkste export-produkten uit het Aalsterse is. In de volle sfeer van het optreden stapten we tijdens de pauze op de lustig drinkende muzikanten af. «Of er nog nieuws is binnen de groep tuurlijk We stoppen ermee Stampen en Dagen bestaat reeds twaalf (12 jaar en stilaan wor den de leden het een beetje beu. Geen ruzies of splitverschijnse- len, maar de vijf «stampers» wil len gewoon wat anders gaan doen. Freddy de violist, gaat zijn eigen weg, terwijl de vier ande ren, versterkt met twee andere gekende heren uit de muziekwe reld een nieuwe formatie begin nen. Geen Stampen en Dagen- muziek meer, maar wel in de richting van de country-rock. «'t ja», verklaart een van hen «soms wou ik eens elektrische gitaar spelen of een ander wou dat eens brengen, maar binn»n het «Stampen en Dagen» imago gaat dat gewoonweg niet. En twaalf jaar is toch al mooi geweest. Daarom willen we nu opnieuw starten met iets anders, nog min of meer in die richting, nl. de amerikaanse country pop muziek a la Ry Cooder. Er zijn al kontrakten, vooruitzichten etc... stilaan zullen de mensen wel wennen aan onze nieuwe muziek Een primeursbericht dat twee gevoelens opwekteenerzijds was je blij voor hen. Als muzi kant lijkt het me inderdaad hoogstnodig om na al die jaren eens te kunnen vernieuwen. Anderzijds... stampen en dagen was 'n vertrouwd beeld gewor den dat het een leemte zal achter laten... een grote leemte We hebben met verdriedubbelde aandacht naar de tweede helft van het steeds knappere optre den geluisterd, wetend dat dit het allerlaatste optreden was binnen Groot-Aalst... Een retrospektief stukje over Stampen en Dagen én hun speci fieke toekomstplannen, kun je een van de volgende weken in deze krant lezen. Een eerbetoon aan het stilzwijgend heengaan van één van de meest vooraans taande Vlaamse formaties (KDS) Wachtdienst dokters Aalst Dr. M. Rowies, Moorselbaan 179 Aalst. Tel. 21.45.44 vrijdag 25 juni vanaf 20 uur; zaterdag 26 juni vanaf 8 uur 's morgens; zondag 27 juni de hele dag tot maandag 8 uur 's morgens; maandag 28 en dinsdag 29 juni vanaf 20 uur; woensdag 30 juni vanaf 12 uur; donderdag 1 juli vanaf 20 uur tot en met vrijdag 2 juli om 8 uur 's morgens. EREMB0DEGEM EN EREMB0DEGEM- TERJ0DEN Dr. Van Ruymbeke, Dorp 3, Erembodegem. Tel. 21.51.51 zaterdag 26 en zondag 27 juni 1982 H0FSTADE, GIJZEGEM Dr. Roggeman, Steenweg naar Dendermon- de 55, Gijzegem. Tel. 70.33.55 zaterdag 26 en zondag 27 juni 1982 BAARDEGEM, HERDERSEM, MELDERT, MOORSEL Dr. Van Langenhove, Grote Baan 120, Her- dersem. Tel. 21.24.15 zaterdag 26 en zondag 27 juni 1982 NIEUWERKERKEN Dr. Van de Mijnsbrugge, Dorpstraat 15 Nieuwerkerken. Tel. 77.84.99 zaterdag 26 en zondag 27 juni 1982 WACHTDIENST APOTHEKERS LAND VAN AALST van zaterdag 26 juni om 9 uur tot zater dag 3 juli om 9 uur Van Biesen, Langestraat 178, Aalst De Spiegeleer-Kinget, Dorp 13. Lede Beelaert, Dorpstraat 12. Haaltert Quintijn, Dwarsstraat 69. Denderleeuw WACHTDIENST TANDARTSEN LAND VAN AALST H. Joos, Steenstraat 21, Mere. Tel. 70.12.24 zaterdag 26 juni van 14 tot 18 uur en zondag 27 juni van 9 tot 12 uur. Geef uw oude Telefoongids - Annuaire des Téléphones nog niet mee met de papierophaaldienst, waarde stadsgenoot. Bewaar het exemplaar 81/82 voor uw nageslacht want het is het laatste tweetalig dokument van een eeuw vlaamse ontvoogdingsstrijd. Onze Boudewijn van Poppenrode trok al in 1302 naar Kortrijk tegen vreemde bezetters, en van buitenlands wapengekletter hebben wij in Aalst méér dan ons bekomst gehad Noormannen. Romeinen. Spanjolen. Oostenrijkers, Fransen, en twee maal Duitsers, zwijg mij erover. Maar van al die overheersers lieten enkel de Fransen, die hier lelijk huishielden van 1794 tot 1814. zo lang sporen na. Via hun rijk geworden kollaborateurs die hooghartig frans bleven praten. Vele jaren na onze «onafhankelijkheid» waren ook te Aalst nog alle officiële posten in franstalige handen. (Voor zover handen franstalig kunnen zijn In mijn familiearchief zit ééntalig frans briefpapier van het aalsters stadsbestuur uit 1870. Wie rondwandelt in Aalst kan nu nog twee tweetalige straatnaamborden vinden Rue de l'Esplanade en Rue du Travail. Als U er nog kent, laat het mij weten. Tot in 1958 werd Aalst bij perioden feitelijk politiek gedomineerd door een achttal frankofone families. Ooit zonden Aalsterse kiezers een nederlandsonkun- dige naar 't parlement, al was het anderzijds een échte Aalstenaar die de eerste was om in die brusselse wetgevende tempel nederlands te spreken. Tot het begin der zestiger jaren meenden sommigen nog in 't frans te moeten schrijven naar ministeriële diensten, en in de Lange Zoutstraat woonden twee winkeliers die op hun briefpapier lieten drukken respektievelijk Rue Longue du Sel. en een andere Rue du Set long. ofte straat van het lange zout. Om honig aan een franse baard te smeren. Kunt gij U dat nog voorstellen, stadsgenoot Welke achterstand de Vlamingen hebben ingelopen, en hoe traag de vlaamse schildpad loopt Dezer dagen krijgt U het eerste telefoonboek zonder frans op Uw dorpel. Bewaar het oud exem plaar in de archievenkast, bij uw vergeelde grootouders, uw geparfumeerd eer- ste-kommunieprentje en uw latijnse missaal De Panoramist iwmwwwwmr»; 1Als ze straks Uw bos vol papier stoppen, met hun Grote Verwe zenlijkingen, dank zij hun Dynamisch Beleid (en üw Toekomstig Geld), wees dan maar oprecht dankbaar, ook al zat U ze nou eigenlijk niet zo heel erg op te wachten. 2. Bedenk echter vooral, dat dank zij dat Dynamisch Beleid geen geld beschikbaar was voor noodzakelijke herstellingen, zodat in een verregaande toestand van verkrotting (o.m.) verkeren de Ste delijke Akademie voor Muziek, Ballet en Toneel, die voor Schone Kunsten, de geklasseerde kapel in de Kattestraat, het Biekorfs- peelterreintje,... Het Stedelijk Zwembad is ook al aan herstellin gen en een anti-kakkerlakken-behandeling toe, maar... geen geld, want er moest zo nodig een tweede zwembad komen. Met tijdige herstellingen haal je geen verkiezings-publi- krantekoppen. Nog niet. (G)

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 4