Jan De Neve vrijwel eerste C.V.P.-model kandidatenlijst met 2/3 goedgekeurd Week" RAL en «onafhankelijken» op eenheidslijst C.V.P. arr. Aalst met "Groene Nieuwe Gazet van Aalst - 25 juni 1982 - 5 Gemeenteraadsverkiezingen 10 oktober 1982 O Ik stem Maandag jongstleden besloten leden van de RAL en een aantal onaf hankelijken om samen met een progressief initiatief naar buiten te tre den ter gelegenheid van de gemeenteraadsverkiezingen. Onafhankelijken Geen eenheidslijst dus tussen politieke partijen, waarover bijna een jaar onder handeld-werd. Maar een lijst met RAL- ers, vooral als vakbondsafgevaardigden aktief, en onafhankelijken. Deze onafhankelijken beweren met aan gesloten te zijn bij welke pauij ook, maar zijn wel werkzaam in politieke organisa ties. Beide groepen hebben dit gemeen dat ze in basisgroepen werken en als spreekbuis van die groepen willen optre den De aktie moet uitgaan van de ba sisgroepen, zeggen ze, en de zelfwerk zaamheid van die groepen dient geres- pekteerd te worden. Onderhandelingen afgesprongen In juni 81 kwamen de RAL. de KP en Agalev tot een voorakkoord om geza menlijk de gemeenteraadsverkiezingen in te gaan. Vier basisprincipes waren aanvaardbaar voor de drie partijen. Ten eerste een spreekbuis zijn voor de syndikale en arbeidersstrijd en allerlei basiscomités, vervolgens het traditione le politieke bedrijf ontmaskeren Een derde punt was de regelmatige raadple ging van en informatie aan de bevolking. Een laatste punt van overeenstemming betrof het aan klagen van de bezuini- gingspolitiek zowel op nationaal als op regionaal vlak. Om allerlei redenen zijn de onderhande lingen tussen de drie uiteindelijk stopge zet. De belangstelling bij de KP ver zwakte sterk met het overlijden van spil figuur Raymond De Smet. Na de nationale verkiezingen stapte de KP uit de gevormde tripartite en ver klaarde alléén op te komen met de ge meenteraadsverkiezingen. Agalev wachtte het nationaal landelijk beraad af, dat eind maart bijeenkwam. Een meerderheid tegen een nipte min derheid beslistte dat Agalev alleen de verkiezingsstrijd in zou gaan Op plaat selijk vlak was de partij daar minder ge lukkig mee en bleef aan de onderhan delingstafel zitten. Uiteindelijk haakte ook Agalev af Wie op lijst De meerderheid van de kandidaten op de lijst zijn onafhankelijken, vertelt Mi chel Markey Wie op de lijst te ver wachten zijn, zijn de ondertekenaars van de oproep tot eenheid Luk Peers man, Pol Nijs, Hugo Matthieu, Michel Markey. Liliane De Craecher Willy Steenhout, Mark Tollenaer, Miep Bra- ckeva Kamiel Delclef Marie-Louise Merckx en Ilse Weber. De naam van de eenheidslijst wordt vandaag bekend gemaakt (GRE) Naar het schijnt zal het er stuiven, de volgende gemeenteraad wordt vast geanimeerd, in plaats van op de vakantie te gaan fuiven, hebben de partijen voor de strijd geopteerd. Eerste kluif wordt vast en zeker de laatste rel in t feestcomité, zelfs al heeft betrokken schepen-apotheker, waarschijnlijk toch t dossier met mee. Wat ook komt, je mag t verwachten, is d OCMW-balans. die evenwicht mist Want om t eigen stadskastekort te verzachten, wil men nu schieten op een ander pianist Is er die avond echter voetbal. dan zal de zitting heel wat sneller gaan want iemand een match doen missen van de Munidal, doe j als politieker zelfs een tegenstander niet aan Dat geldt vooral als ze moeten interpelleren, voor t College alleen, zonder publiek. Want al zal d Aalstenaar aan de toog wel over t beleid «chicaneren», hij is met echt geïnteresseerd, hij is zelf té voetbalziek perversje Helemaal definitief is het nog niet, maar het ziet er goed als zeker naar uit dat uittredend Schepen van Openbare Werken Jan De Neve, zoals bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen opnieuw lijsttrekker wordt van de Volksunie. Naar alle waarschijnlijkheid verhuist volksvertegenwoordiger Jan Caudron dan naar de tweede plaats en wordt VU-raadslid Willy Van Mosselvelde lijstduwer. Zoals bekend kwam Schepen De Neve op de eerste modellijst niet voor, maar deze anomalie werd achteraf tenietgedaan door het afdelingsbestuur van Aalst zelf. Toen er diende gestemd te worden over de lijsttrekker voor de komende verkiezingen in oktober kreeg Jan De Neve zomaar eventjes 16 stemmen achter zijn naam, tegen slechts 1 voor Jan Caudron. Twee mensen hadden zich onthouden. Blijkbaar heeft volksvertegenwoordiger Caudron, al was het maar om de vrede binnen de partij te bewaren, zich bij deze stemming neergelegd heeft: Ook hij zal wel beseffen dat het niet meer opkomen van een uittredend schepen van openbare wer ken een te groot s'emmenverlies zou betekenen voor de Volksunie. Hoeft het hierbij herhaald dat Schepen De Neve slechts met een eerste plaats vrede nam (M.P.) Ik vind O onbelangrijk X matig XX goed XXX zeer goed XXXX niet te missen. PALACE NICHTCROSSING Regie Delbert Mann Scenario John Mc Greévy. Fotografie Tony Imi MetJohn Hurt, Jane Alexander, Doug Mc Keon e.a. Walt Disney Productions USA - 1982 - Kleur - 106'. In het verleden zijn alle middelen goed genoeg bevonden om het IJzeren Gor dijn over te raken. Eén van de meest spektakulaire stunten van Je laatste jaren is die van de families Wetzel en Strezyk. In september '79 slaagden zij erin om met eenzelfgemaakte luchtballon in precies dertig minuten alle grenswachten en ra darposten te verschalken. Verschillende produktiemaatschappijen voelden zich geroepen dit fantastisch verhaal nog eens over te doen op het witte scherm. Walt Disneyproductions ging uiteindelijk met de filmrechten lopen en U kan allicht wel raden wat zij ervan gemaakt hebben. Het is geen grote film geworden, en het verhaaltje dat ze weten op te hangen is vrij simpel te verteren maar de Ameri kaanse makers zijn net iets te naief geweest. De film overspoelt ons met karak teristieken van hoe slecht het ginder wel allemaal moet zijn matige levensstan daard. materiële armoede Daartegenover staat dan de aantrekkelijkheid van de Westerse Wereld waar alles zoveel béter is. Wij zijn best tevreden dat het bij ons beter is dan ginder, maar zo'n zwart-wittekeningen als in deze film, daar trappen we toch niet in. Kwotatie X BLOODBEACH Horrorgenre kwotatie O LA CHEVRE Dat de Franse kinema het met goed stelt bewijst des te meer deze banale komedieprent met G. Depardieu en Pierre Richard die geboren is voor het onge luk en op zoek moet naar een verloren gewaand familielid in Mexiko met alle gevolgen vandien. Kwotatie O FEESTPALEIS DAS BOOT Oorlogsfilm van Duitse makelij De U-96 is een onderzeeboot die maar één opdracht heeftzoveel-mogelijk vijandelijke schepen de viskelder inboren. Hij doet dat nogal succesrijk maar wordt naar het einde van de film toe ook gepakt Kwotatie X ZEVEN GEHEIMEN VAN DE KUNG-FU De Kung-fu gevechtstechniek mag voor mijn part haar geheimen houden. Kwotatie O EROTICA Onzindelijke sexprul Kwotatie 0 CAN Een goede oefening voor 10 oktober. (OJ) 4. De Pauw Robert, belasting- konsulent, 54 jaar, raads- en OCMW-lid 5. Van Vaerenbergh Remi, amb tenaar, 56 jaar, raadslid. 6. Vinck Juliaan, landbouwer, 59 jaar, raadslid. 7. Stockam Paul, tuin- en landsch.arch., 32 jaar, raadslid. 8. De Winter Floris, bediende, 53 jaar, raadslid. 9. Goossens Herman, ambte naar, 44 jaar, pol.sekretaris. 10. Eemans Raoul, ambtenaar, 49 jaar, bestuurslid. 11. Couckuyt Eddy, bode, 26 jaar, bestuurslid. 12. Van der Veken Henri, eko- noom, 54 jaar, raadslid. 13. Van de Sijpe Lambert, TV- produktieleider, 47 jaar, raads lid. 14. Van der Borght-Carle Isi- dora, huishoudster, 55 jaar, raadslid. Op de alfabetische lijst waren verder vermeld Lowie Baeyens, Erembodegem; André Bogaert; Elisa Blanckaert-Bourgeois; Eddy De Backer; Gustaaf De Greve, Erembodegem; Petrus De Troch; Philemon Eeckhaut; Maurice Herman; Jozef Lam- brecht, Erembodegem; Joseph Van den Bergh; Greta Van Gucht-Vanhee en Jozef Van Landuyt. De C V P.-Jongeren van het arrondis sement Aalst organiseren een 'Groene Week' gepaard met tentoonstellingen e Week" gepaard met tentoonstellingen en diskussie-avonden Op zondag 3 juli wandeltocht en barbecue in "De Ga vers" vanaf 15 u Op vrijdag 17 septem ber tentoonstelling in "De Gavers" en de volgende dag wandeling met natuurgids Op zondag 19 september afvaart van de Dender van Geraardsbergen naar Aalst, op woensdag 22 debatavond over het leefmilieu en op donderdag 23 en vrijdag 24 tentoonstelling te Aalst. Op zaterdag 25 september tentoonstel ling te Aalst met dia-avond over het leef milieu op muziek van Vivaldi "de vier jaargetijden" Op zondag 26 september sluitingsavond. (Hm) NIEUWE GAZET VAN AALST Zij geven objektieve informatie en verlenen echte inspraak Verleden zondag konden de aangesloten C.V.P.-ers hun demokratisch recht uitoefenen. Hun stem laten horen bij het opstellen van de kandi datenlijst voor de nakende gemeenteraadsverkiezingen. Een recht dat niet altijd en niet overal gewaarborgd blijkt te blijven. De zowat 2000 leden van Groot-Aalst waren voor circa 60 opgekomen. Leden 1982 hadden één stem, leden 82 en 81 hadden er twee en een bijkomende familiale stem werd verleend aan ouders van drie kinderen onder de 17 jaar. In de pollburelen in de deelge meenten, in Aalst twee met linker- en rechteroever en één voor Hofstade-Gijzegem samen werd het dan ook verleden zondagvoormiddag een drukte van belang. Een voorafbeelding van de komende 10 oktober. De lijst wordt verder door het partijbestuur aangevuld. De opkomst van de pollers was indrukwekkend te Moorsel en groot in Aalst-Stad, Erembode gem en Herdersem. De parlementairen Maurice De Kerpel en Ghisleen Willems fun geren als lijstduwers. (Hm) Het verliep allemaal nogal vlot en ongedwongen al liet een spui ter om te bewijzen dat hij recht had op een derde, familiale stem een heel arsenaal bewijsstukken aanrukken gaande van fotokopi jen van trouwboekje over reduk- tiekaarten op de spoorweg naar een familiefoto met als klap op de vuurpijl en doorslaand bewijs de kinderen zelf in levende lijve. Maar waren diet het wel Had den ze hun indentiteitskaart wel bij De pollers hadden twee moge lijkheden: een modellijst goed keuren of uit een lijst van 27 alfabetisch geklasseerde kandi daten de rangschikking van hun keuze samenstellen door het aan duiden van getallen van 1 tot 14 achter de namen naar keuze. Voor Aalst linkeroever ging de poll door in de bovenzaal van «'t Land van Riem» en verliepen de telaktiviteiten in «'t Groen Kruis». Hierbij de uitslag. Er waren 2277 stembiljetten wat wijst op circa 1200 stemmers. 1382 biljettten of ruim 62 waren voor de modellijst guns tig- 73 biljetten waren ongeldig, goed voor 3 822 biljetten wezen op de voor keur voor een andere kandida tenlijst. Resumerend kan dus worden gesteld dat zowat 1/3 voor een andere rangschikking was doch dat bijna 2/3 de modellijst goed keurde. De eerste 14 geklasseerde kandi daten van de C.V.P. zijn dus: 1. Uyttersprot Raymond, ambte naar, 47 jaar, gemeenteraadslid. 2. Bogaert Etienne, bedrijfsrevi sor, 54 jaar, gemeenteraadslid. 3. Lievens-Borms Chris, huis moeder, 47 jaar, gemeenteraads lid.

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 5