Nieuwerkerken Pastoor De Pelecijn straks naar Lede Vrije Basisschool Terjoden 75 jaar "Kunst en Vermaak" met populair programma Erembodegem Kermis tussen douches door Nieuwe Gazet van Aalst - 25 juni 1982 - 9 Net op tijd, die Nieuwe Gazet van Aalst reizen steeds tot uw dienst VERZEKERINGEN LENINGEN SPAARKAS IMMOBILIËN Stationsstraat 7 Erembodegem V/®(7D ©©©0,(3 tel. 77.78.29 In oktober van dit jaar bestaat de vrije gemengde school van Erembodegem-Terjoden 75 jaar. Dit wordt gevierd met een tweedaags jubileumfeest op 26 en 27 juni e.k. Ze maakten er een bont programma van In 1907 stichtten zuster Pascal en Op zaterdag 26 juni om 19u.30 zuster Pharailde een nieuwe school te Terjoden, de "Aange nomen Lagere Meisjesschool en Bewaarschool" heette die toen nog. In enkele klaslokalen aan de Geraardbergsesteenweg te Terjoden gingen ze van start. In die jaren kende de school blijk baar een grote bloei, want het korps van de leerkrachten werd gevoelig uitgebreid. Het karakter van een gemeenteschool bleef al die tijd behouden de ouders van de kinderen werkten er nauw samen met de school. Laatst kwam de school nog in de aktua- litert met een zelf opgezet projekt rond alternatieve energie. Feestprogramma Voor dit weekeinde belooft het programma alvast veel goeds. treedt het "Vreugdecabaret" op, met liedjes en sketches uit "die goede oude tijd" (toegang 80 fr.). Je komt best wel op tijd, want toen die groep vorige keer naar Terjoden kwam zat de zaal twee keer nokvol... Op zondag 27 juni brengen de kinderen van de school zelf de kindermusical "1 plus 1 is nog altijd 2" over de school vroeger en nu. Tekst en muziek maakten ze allemaal zelf. Kinderen mogen binnen voor 20 fr., volwassenen moeten 50 fr. neertellen. Als klap op de vuurpijl komen daarna nog volksspelen aan de beurt en een Vrij Podium. Alle oud-leerlingen, oud-leerkrach ten, ouders en sympathisanten worden verwacht(P) Zaterdag 26 juni - om 14 uurzomertocht ingericht door woonkern Fonteinenbos, doorheen de groene longen van Erembodegem. Verzamelen aan het speelplein Pater Ras- schaertlaan. Gratis verfrissing. - om 8.30 uurMTC Cobra's vertrekt naar St. Servais (320 Km.). Inschrijving 70 fr. aan café Vissershof (geen 49 cc.). - Vanaf 18 uurtuinfeesten van de Koninklijke Fanfare Sinte Cecilia (Brussel- baan 155). Medewerking van de Oude Garde van Aalst, de Jonge Garde van Moorsel. Ste. Cecilia Hekelgem en Asse. - om 20 uurafscheidsfeest voor Pastoor F. De Pelecijn in het parochiehuis. - Terjoden om 19u.30 schoolfeest Vrije Basisschool Terjoden. Optreden Vreugdecabaret, toegang 80 fr. (zie artikel). Zondag 27 juni - Bloedinzameling m.m v. het Nationaal Verbond der Vrije Bloedtransfusie dienst, vanaf 9 uur in de Crypte. - 17e en 18e Grote Prijs Forum voor Nieuwelingen en Juniores B.W.B. Te 14 u. en16 u. start aan café Roomshof. Inschrijving en aankomst aan café Forum. 9 000 fr. en 11.500 fr. prijzen - M.T.C. Cobra's naar Paal (300 Km.). Vertrek aan café Vissershofde moto's om 8 uur, 49 cc. om 7 uur. - Tuinfeesten van de Kon. Fanfare St Cecilia vanaf 18 uur. Slotkoncert rond 21 uur. (Brusselbaan ,55). - Terjoden schoolfeest Vrije Basisschool Terjoden kindermusical om 15 u, volksspelen, vrij podium. Volgende week zondag, op 4 juli, wordt E.H. De Pelecijn te Lede inge haald als de nieuwe pastoor-deken. Nu zaterdag 26 juni neemt Erembo degem - centrum van hem afscheid. Negen volle jaren heeft hij deze parochie geleid. Geboren te Combergen op 29 novem ber 1926 deed pastoor Firmin De Pele cijn zijn humaniorastudies in het O.L.V.- college van Zottegem en Oudenaarde. Hij werd priester gewijd in 1953 en zal zijn dertigjarig priesterjubileum dus net niet meer in Erembodegem kunnen vie ren. Na zijn leraarschap in het St. Aloysi- uscollege te Ninove werd hij onderpas toor in Eke en Wondelgem. In Wondel- gem bouwde hij de St.-Godelieveparo- chie uit en werd er later als pastoor aan gesteld. Negen jaar geieden. op 6 mei 1973, werd hij pastoor van de O.L.V.- Hemelvaartparochie te Erembodegem Zijn afscheid van de parochiegemeen schap gaat door op zaterdag 26 juni te 20 uur, in de vernieuwde parochiezaal. Besturen en verenigingen zullen hun dankwoord uitspreken en de kerkkoren Sint Amandus en A Capella (Termuren) zorgden voor de muzikale omlijsting. De inhaling te Lede, op zondag 4 juli. is voorzien te 15u.30; de aanstelling ge beurt door vicaris-generaal E.H F. Tem merman, die zelf uit een oude Erembo- degemse familie stamt. De naam van de opvolger van E.H. De Pelecijn is ondertussen nog niet bekend. Sommigen leiden uit die lange stilte van het bisdom Gent af dat er "moeilijkhe den" zijn. maar men heeft er het raden naar van welke aard die zouden zijn (KN) Onder leiding van dirigent Albert Veldeman konserteerde de Koninklijke Fanfare "Kunst en Vermaak" uit Aalst op de kiosk op de Grote Markt. Het lentekoncert mocht zich verheugen in een bemoedigend aantal luisteraars op de reeds zonnige terrasjes en van de zomerse wandelaars en misgangers. Met de ruim dertigkoppige bezetting werd het een aangename voormiddag volgens het Duits "Frühshoppen-recept" Een aperitiefkoncert dus. Geopend werd met "De Bijenkorf' een mars van Roland Cardon die flink op dreef schijn te zijn met zijn voltreffer de eigentijdse marse koning als opvolger Sousa te worden. Getuige ervan o m het groot sukses van zijn LP "Marchons avec Cardon' Steeds in het populaire genre blijvend bracht de formatie een flinke uitvoering van een opera-selektie "Von Bühne zu Bühne", een trits operettemelodieën van Paul Lincke, een medley van schlagers van Cole Porter en tot slot uittreksels uit de musical "Oklahoma". Een konsert naar het beproefd recept "voor elck wat wils". Prestatie die, te meten naar het applaus dat na de slotmars het geheel afsloot in de smaak viel van heel wat melomanen (Hm) ren te gast op het verbroederingsfestival en zorgden voor een uitgebreid muzi kaal dessert. Het zachte weer lokte 's avonds meer wandelaars naar de ker mis ouders met speelgrage kinderen, jonge motorfreaks, zestig-plussers op schrikkend voor parking-zoekende auto bestuurders... Wie verpozing zocht klom een trapje op naar het oud gemeentehuis voor de ten toonstelling van Lieve De Vos, of daalde een trapje af naar de Crypte waar Liliane De Smet exposeerde. De cafés deden gouden zaakjes, en danslustigen trok- ker Die éne ketel minder geslaagde sto- verij werd tijdig betrapt en gedeklas- seerd... In café 't Dobbelken werden pit- jesbak en bakschieten gespeeld ter ere van de basketballploeg, en kaatsklub De Heuvel opende zelf zijn kermiscafé. De muziekmaatschappijen van Hofsta- de, Hekelgem, Meldert en Moorsel wa- Elke kermis brengt nog steeds zijn eigen sfeer mee. (OJ) Het bestuur van de Dekenij Dorp sloeg dit jaar weer de handen in elkaar om haar jaarlijkse kermis te doen slagen. De grauwe hemel klaarde tegen zondag een beetje uit en veel mensen toerden kuierend eens rond de «Plesj». Zowel in de tent op de speelplaats van de gemeenteschool als in de omliggende straten viel wat te beleven. «Maar 't is toch niet meer zoals vroeger, toen ge op de koppen kon lopen», vertelde een oudere dame ons... shirt als eerste over de meet (meer daarover in de sportbladzijden) en zater dagmorgen was Pien ons nog slechter gezind. De braderij in de Geraardsberg- sestraat van Aalst kan er over meespre ken... Regenvlagen volgden elkaar in lustig tempo op. De kermismolens op de Plesj draaiden hun eerste, lusteloze rondjes Kinderen geven daar niét zo veel om, en ze genoten met volle teugen van de poppenkastvoorstelling in de tent. En de plaatselijke fanfare «Niets zonder Ar beid» deed haar naam eer aan met het wandelconcert doorheen het dorp... en langs de kapelletjes. En wie het gesuk kel van de Rode Duivels tegen El Sal vador moe gezien was trok dan nog eens op café. Of nam een kijkje op de (korte) Nacht van de vrije radio's. Maar zondag werd beter. Tussen poll en pint Bewust of onbewust, de CVP-afdeling van Erembodegem koos de kermis uit om te gaan «pollen». Naar verluidt^werd de plaats van de Erembodegemse kan didaten niet op gejuich onthaald... Het rommelde in de achterzaal van café Du- pont - bij «de Bokken» zoals men hier nog zegt. Wie de zondagochtend zijn het bestuur van dekenij Erembodegem. (OJ) ken naar de tent voor de Nacht van Eu reka, naar de TD in het Gerstenhof, en zovoort. Zat zijn is geen zonde» en «'t is maar een keer kermis»... redenen genoeg om slechts in de vroege uurtjes zigzag naar huis te gaan. Tussen de douches door Juul Kabas was de vedette van het maandagmorgenbal en de tent was bij na te klein. Zoals twee jaar geleden viel zijn optreden in goede aarde. «Hij had langer moeten blijven», hoorden we zeggen. Het bestuur van de Dekenij Dorp. dat zich zijn ziel uit het lijf heeft gewerkt, deelde nog de uitslag van de reuzetombola mee daarna werd de tent gesloten, en tegen 's avonds was ze al opgevouwd De kaatslustige dinsdagnamiddag kreeg op haar beurt een paar keer een onge vraagd stortbad en de harmonie «Hand aan Hand» had ook op wat meer zomer gerekend voor het avondkoncert. Daar kan zelfs de Nieuwe Gazet van Aalst niks aan veranderen. De inrichters hoopten die avond vurig dat hun zo- meravondmarkt en Vuurwerk op don derdag van de vlagen gespaard zou blij ven. Het verslag daarvan vindt U in de editie van volgende week. (KN) Starend naar de hemel Het weer, daar hangt in de Lage Landjes aan de zee véél van af. Toen de wieler wedstrijd voor liefhebbers verleden vrij dag begon zag het er al bar slecht uit. Patrick Roelandt bolde met een natte onvrede kwijt wou kon gelukkig terecht op het eetfestijn dat «Niets zonder Ar beid» had voorbereid. Honderden men sen kwamen er tafelen, en het was lek- Heel wat belangstelling voor de diverse harmoniën. (OJ)

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 9