yjl LAUREN BOSSTRAAT 47 1790 HEKELGEM Vaders van Moorselse Tinnenhoek niet zo sterk als vermoed... CENTRALE VERWARMING SANITAIR FRANS JANSEGERS W.L.A. stelt «de Blekte» en «de Biezebroeken» in kijker Bouw zelf je huis... in leem EDDY Herdersem Meldert Baardegem Moorsel 053/21 08 88 PONTWEG 57 9390 HERDERSEM-AALST 4 TAXI Nieuwe Gazet van Aalst - 2 juli 1982 11 x e - J; j. Ondanks een paar regenbuien waarbij de talrijke aanwezigen onder wie raadslid Carlé Van der Borght even dekking moesten zoeken groeide het vijfde schoolfeest van de Moorselse Tinnenhoekschool uit tot een ge slaagd kijkstuk waarbij ook de volwassenen zelf aan hun trekken kwamen. Schoolhoofd Fred Van Biesen had met zijn staf en het aktieve ouderkomitee ge zorgd voor een programma waarbij iedereen aan bod en aan zijn trekken kon komen Zowel in de Vlaamse Kermis met de klassieke spelen als in het "Spel zonder Grenzen" waarbij een aantal, kleuters de bakens van de behendigheid een flink stuk verzetten bij hun esbatte menten in oefeningen als klimmen, sprin gen. tuimelen en evolueren aan het rek. op de afrijzer, met hoepels of aan de Zweedse bank Bij de lagere afdeling, voor de gelegen heid ingedeeld in vijf groepen met namen van bloemen. - Moorsel is niet voor niets een "bloemengemeente" - haalden de "Viooltjes" het doch de andere teams volgden op minieme afstand. Tegen de leerkrachten konden de winnaars van zoëven het echter met meer bolwerken, evenmin als de moeders of vaders. Deze waren weliswaar met een handikap moe ten vertrekken, maar achteraf bleek dat de vermoede "sterkte" van dat team wel even overschat was. In de klassen kon men ondertussen uit gewerkte projekten gaan bekijken en vernemen dat ook op het sportieve vlak Tinnenhoek, kampioen bij de miniemen in het Aalsters interscholenvoetbaltor- nooi, zich niet onbetuigd liet. Ook niet met individuele sterke prestaties van Jo Van Biesn, Johan Podevijn, Wim Van Damme, Danny De Smet. Eddy Pissoort en Kris Van Driessche. Zulks in veldlo pen en atletiek Een kleine schoolge meenschap, met toch liefst 2 kleuter- en Een fragment uit het schoolfeest Mexico met zijn signorita's en signores. (OJJ V V s 21 74 21 tel. 053/77.51.34 Ekonomisch en fiskaal raadgever Verzekeringen Financiële verrichtingen 4 lagere klassen moeten blijkbaar voor meer imponerende schoolkompleksen op geen enkel vlak de duimen leggen (Hm) y t. Basisschool Herdersem kreeg heet wat ouderlijk bezoek. (OJ) Bij de leefmilieuwandeling te Moorsel gestart op de wijk Steven geor ganiseerd door Werkgroep Leefmilieu Aalst met o.m. Frans De Sadeleer, Roger Hiel, Frans Jansegers en Frans Fransaer werd een keurige bro chure uitgegeven in het kader «NATUURWANDELINGEN IN EIGEN STREEK». Moorsel heeft de laatste jaren vaak de met oriëntatietafel aan het vroegere ge- belangstelling van wandelaars opge- meentehuis. wekt. De V.V.V. «De Faluintjesstreek» W.L.A. brengt in de brochure een aantal stippelde wandelingen uit o.m. naar de wetenswaardigheden, geografische en Biezebroeken, Fred Van Biesen kreëer- historische gegevens over o.m. «de Ste de er liefst vier en V.T.B. wandelde begin venkapel», «Gevergem», «Het Monni- mei een kersvers bewegwijzerde toch in kenhof» en «de Duive spat». "Lemen huizen" doen denken aan een ver verleden Bokrijk-lijd, met suffige pachters, rode bolletjeshalsdoeken en zo. "Uit de tijd", denkt 1982, "en dus ook minderwaardig ten opzichte van onze bakstenen, beton en prefab-panelen". Aan dat laatste wordt duchtig getwij feld, o.m. door de Aalstenaar Dirk Sonck, die vorige zomer in Bokrijk een kursus leembouw volgde. Op die info- woensdag (23 juni II.) ingericht door de beweging Anders Gaan Leven wees hij op de enorme voordelen van deze zgn. 'voorbijgestreefde' bouw wijze. De isolatie en verluchting zijn merkelijk beter dan huizen met gebak ken stenen, aan de stevigheid hoeft niet getwijfeld te worden, 't is stukken goedkoper (voor 'n modaal gezin, dat er zélf aan werkt, kan je met 100.000 fr. rondkomen), je hebt slechts een minimum aan professionele vaklieden nodig, geen kankerverwekkende stra lingen, modern komfort kan eventueel ingebouwd worden, je kan echt zelf- voorziend te werk gaan... Typerend is dat (lemen) huizen eer tijds als onroerend goed beschouwd werden. Als er verhuisd werd, kon men alles zeer eenvoudig opplooien en "met have en goed' vertrekken. De inkervingen aan het gebinte laten merken hoe vaak verhuisd werd. Bij-of afbouwen (bv. bij gezinsuitbreiding, of als er kinderen elders gaan wonen) is zonder meer mogelijk. Behalve leem zijn nodig (populieren)hout (eigenlijk spreekt men beter van gewapende leem bouw paarde-urine (het is merk waardig welke scheikundige eigen schappen hierin te vinden zijn, die in het labo moeilijk of niet gesyntheti seerd kunnen worden), eventueel bakstenen voor de fundering... De info-avond kende een ruime belangstelling. Geïntereseerden kun- Jonge juwelen voor jonge mensen Juwelen Oe Meester Sint Jorisstraat 19 - Aalst nen kontakt opnemen met Dirk Sonck (Walstraat 10, Aalst) of Lieve Germeys-Vanhaecke (Singelweg 15, Mesplare). Eerstdaags wordt immers een praktische "les" ingericht. (P.D.) Eigenlijke bedoeling bleef toch het in ve dette stellen van «de Blekte» en «de Biezebroeken» met de daaraan verbon den problematiek. «De Blekte» te bereiken via de Moorselse Populierenstraat in de nabijheid van de alomgekende «Cuba» is een streek met weiden en bossen waarbij elk seizoen zijn eigen charmes biedt. De verschei denheid qua fauna en flora is er quasi onvoorstelbaar en voor hazen, konijnen en fazanten is het een waar dorado. Onvoorstelbare schade zou er worden aangericht door de «kanalisering» van de Pasbeek tot de onvoorstelbare breedte van 4 meter waarbij honderden bomen zouden dienen te verdwijnen. Voor eko- logen en botanici als bvb Magda De Wolf van de dienst Leefmilieu was het dé ge legenheid om op heel wat merkwaardig heden de aandacht te trekken. Ander objekt van deze wandeling waren «de Biezebroeken», een 7 ha groot bos in het gewestplan genoteerd als natuurre servaat. Een bronnengebied bij uitstek en een weelde van allerhande soorten planten en dieren. Het gebied wordt wel bedreigd door het optrekken van steeds weer nieuwe buitenverblijven met uit heemse plantengroei en storende afslui tingen. Een keurige brochure te bekomen bij W.L.A., Stationsstraat 119 te9322 Gijze- gem aan de prijs van amper 40 gede valueerde frankskens. (Hm) Een unieke witte bruidswagen Ceremonie Bediening gratis Moorselbaan 328 AALST DAG EN NACHT Baardegem vrijdag 2 juli Jong-Verkenners trekken op natuurweekend tot zondag 4 juli. Start te 18.30 u. Deelname kost 200 fr. Omhalingen leverden 6.970 fr. op voor Wereldsolidariteit, 3.100 fr. voor Polen en 10.100 fr. voor het werk der priesterroepingen. Oude röntgenfoto's graag te bezorgen bij Paul Jacobs, Molenstraat 54 en in de pastorie. Foto's zijn zilver waard dat ten goede komt aan het verblijf voor gehandikapten in Huize Lieve Moenssens. zondag 4 juli Kapoenen werken vandaag aan het wonderpleintje Herdersem zaterdag 3 juli Belotten door de Centrumvrienden in 't Parochiecentrum. Harmoniefeesten vandaag en morgen met eetfestijn en drive-in-show in de meis jesschool, zondag 4 juli V.T.B.met eigen wagen naar de 55e Ijzerbedevaart. Samenkomst aan res taurant St.-Jan te 10 u. 's Namiddags naar Koksijde waar de abdijruines worden bezocht, vrijdag 9 juli Schaken in café St.-Antonius te 20 u met 'De Toren". Meldert zaterdag 3 juli Reuze Vlaamse Kermis ten voordele van de Fanfare St.-Cecilia in de hovingen De Bondt, Hoogstraat. Te 14.30 u. 3e grote prijs van de Fanfare, wipschieting met 5.000 fr. gratis georganiseerd door Willy Van den Broeckmans Co. Te 20.30 u. bal met Willy Sommers m.m.v. Radio 2.000 Parochiecentrum Ontvangen U dit weekend Marie en Lambert Van de Sijpe. Pajottenfeesten 16e editie op de abdijhoeve Affligem met te 19 u. Breughe- liaanse muziek en te 20.30 u. avondkonsert door de Kon. Harmonie St - Cecilia Hekelgem. Volksspelen en vermakelijkheden in Breugheliaanse sfeer met spijs, drank en dans. zondag 4 juli Muziekkonsert door de Fanfare St.-Cecilia op het hof De Bondt. Te 20 u. dans met disco-bar en te 23 u. trekking van de tombola met als hoofdprijs een draagbare kleurentelevisieapparaat. Eetgelegenheid met als specialiteit mosselen (met friet). Pajottenfeesten te Affligem in de abdij met te 19.30 u optreden van De Katho lieke Gilde V.T.B. Naar de Ijzerbedevaart en 's namiddags bezoek aan Veurne. Reis- som 225 fr. Nadere info bij Laurens Van der Schueren, Kruisstraat 23 te Hekelgem. (053/66.72.00). Moorsel zondag 4 juli K.L.J. De Madeliefjes komen te 14 u. in t Zaalkende Jong-K.L.J -ers in het Heem. dinsdag 6 juli Bedevaart naar Gistel gevolgd van ontspanning. Inschrijven bij Jw. De Rop, Eksterken 7.

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 11