#Ê®itK «Safir»-groep mikt op najaarsklassiekers Pechvol seizoen voor Lieven Brackman Ronny Pauwels op oefenkamp Traiteur Provence 12 Nieuwe Gazet van Aalst - 2 juli 1982 Sini Jansstraat 5 (Houtmarkt) 9300 Aalst Tel. 053/21.49.38 De Wielerwedstrijd voor beroepsrenners te Terjoden was voor onze krant een uitgelezen gelegenheid om intens kennis te maken met de mannen van Marcel Moens, De Aalsterse brouwerij De Gheest is één van die talrijke sportgroepen, die zijn merknaam verbonden heeft aan een wielergroep. Tot vorig jaar was de hoofdvogel van deze sponsor, de marathon van de weg, Bordeaux-Parijs met Herman Van Springel. De sympatieke Herman heeft er na een wondermooie karrière de brui aan gegeven, en met Michel Pollentier werd een nieuwe grote van onze wielersport aangetroffen. Sportbestuurder Florent Van Vaerenbergh gaf ons in een sympatiek gesprek zijn mening over die tot op heden geslaagde wissel. «Herman Van Springel was een heel brave jongen, waarmee men alle kanten uitkon. Hij leerde onze jonge renners heel veel bij, doch uiteindelijk dient gezegd, dat hij weinig of geen gezag kon doen gelden. Iets wat toch mag verwacht worden van een kop man. Michel Pollentier daarente gen is werkelijk pure klasse, die al heel wat watertjes doorzwom men heeft. Hij trekt de overige 17 «Safir's» met zich mee. Hij roept alle renners voor de trai ning samen, en weet samen met mezelf de renners zo te motive ren, dat de huidige uitslagen er niet om liegen». Pollentier was toch afgeschreven door de persmedia «Michel heeft na die onverkwik kelijke dopingsaffaire in de Ronde van Frankrijk, mentaal een inzinking gekend. Na twee jaar schijnt hij er weer bovenop te zijn. Hij geniet dan ook het volste vertrouwen van de spon- sers, de renners en mijzelf. Zijn persoonlijke uitslagen zijn nochtans niet doorslaggevend te noemen «Met zijn vierde plaats in de Ronde van Vlaanderen, en zijn tweede in de Ronde Van Spanje heeft Michel reeds ruimschoots voldaan aan onze verwachtin gen. Wij verwachten nu nog iets van hem in de najaars- klassiekers». Een verrassing toch wel dit sei zoen is Eddy Vanhaerens «Eddy Vanhaerens is een renner, die bij de «Boule-d'or»-groep, de funktie van helper toegedeeld was. Hij kan echter meer, en wij hebben hem dan ook aangetrok ken als beschermd renner. Ons gedacht werd beloond. Eddy behaalde hier vandaag zijn zevende bloemtuil, en daarmee heeft hij ruimschoots bewezen, dat hij meer in zijn mars heeft, dan sommigen van hem dach ten. Vergeten wij ook zijn 2' plaats niet in Gent-Weveigem en de Ronde van Aragon». Wordt op hem getipt voor het Belgisch kampioenschap «Dit wordt afwachten. Pollen tier is en blijft tenslotte de kop.- man. Wij tippen op hem. Loopt er echter iets verkeerd, dan zal zeker Eddy zijn kans krijgen». Eddy Vanhaerens nog niet ten volle bekomen van zijn machtige eindrush was een trouw luiste raar van ons intervieuw met zijn sportbestuurder. Aan hem vroe gen wij zelf hoe hij zich voelde in zijn nieuwe omgeving bij «Safir» «Zoals mijn sportbestuurder zopas komt te zeggen, ben ik ingelijfd als beschermd renner. Dit is een gans andere situatie dan bij mijn vorige werkgever, waar men 150 km. de zaken moet samen houden, en dan de kous af is. Nu wordt van mij iets anders verwacht. Ik heb rappe benen, en dan in de spurt mijn mannetje staan». En toch vandaag een voor- sprongzege Dat was enigszins buiten mijn verwachtingen. Op de helling in Aaigem reed ik hard aan kop, om met ons viertal voorop te blijven en boven in de bocht merkte ik een «gat». Ik ben doorgegaan en heb kunnen standhouden. Bij Safir ben ik heel tevreden. Met Michel Pol lentier als kopman hebben wij iemand waarop men 100 kan rekenen. Hij ziet wanneer een renner na een paar overwinnin gen misschien al te gemakkelijk op zijn lauweren wil gaan rusten. Hij is dan ook de man die ons stimuleert. De gevolgen zijn dan ook navenant». Florent van Vaerenbergh. een man uit de streek die de verwach tingen niet inlost is Etienne Van der Helst «Etienne blijft zeker onder het peil, dat wij normaal mochten verwachten. Wij hopen evenwel dat hij zich in de nabije toekomst zal hervatten». Waarom werd met hem niet deel genomen aan Bordeaux-Parijs «Etienne zou zeker vierde of vijfde kunnen geworden zijn in deze marathonwedstrijd. Doch het is ook een zeer dure koers. Toen wij op het idee kwamen Etienne in te schrijven, waren de beste gangmakers al verkocht, en zagen de sponsers geen brood meer in die koers». Waarom geen ronde van Frank rijk met Michel Pollentier Is de ploeg daarom te zwak «Onze ploeg kan zeker een Ronde Van Frankrijk aan. Doch zulks is over het algemeen iets waar in de winter die de Tour voorafgaat gesproken wordt. Den wordt de ploeg opgebouwd in funktie van iets. De Ronde krijgt zijn beslissing wanneer er dient geklommen te worden, en met één degelijke klimmer is zulks* bijna onmogelijk. Dan zouden er wel wat wijzigingen moeten komen in de ploeg, moest de Tour op het pro gramma staan van volgend sei zoen. Anderzijds zit daar voor de sponsors ook zo weinig in. Wij zijn daarvoor beter aan het werk in eigen land». Wat wordt verwacht van de rest van het seizoen «Het Belgisch kampioenschap heeft veel kanshebbers. Wij heb ben er een paar van. Voor de rest verwachten wij van onze jongens een goed najaar. Met mannen als Pollentier, Vanhaerens, Van Holen en Wesemael zal voor ons nog wel wat weggelegd zijn». Sponsor Marcel Moens was heel kort, doch ook klaar wanneer wij zijn mening vroegen over de huidige gang van zaken De gestelde verwachtingen wer den tot een zo goed mogelijk einde gebracht. Wij hebben geen klagen. Toen wij over het Belgisch kam pioenschap spraken, glunderde hij alleen even. En Eddy Vanhaerens hield woord Nadat steeds ploeg maats betrokken waren in de diverse ontsnappingen tijdens het Belgisch kampioenschap te Tertre met Marc Van Geel en Etienne Van der Helst, ging Pol lentier in de aanval. Zijn opzet mislukte. Dan maar een massa spurt, waarin Eddy Vanhaerens alleen Frank Hoste moest laten voorgaan voor de nationale trui. (A.V.H.) De veelbelovende junior Ronny Pau wels uit Moorsel vertrekt begin juli naar Oostenrijk om zo naar Italië af te zakken Hij gaat er enkele reusachtige bergen beklimmen onder leiding van zijn raadgever Jozef van Mol. Op het programma staan o.a. de Brennerpas (1.400 m de Stelviopas, de hoogste col van Europa met een hellmgsper- centage van 10 en de Padoipas Ronny moet zich strikt aan het oefen schema houden Dit schema zal een volledige week in beslag nemen. Dit initiatief heeft tot doel Ronny eens te testen in het hooggebergte en vooral hem in de forme van zijn leven te bren gen. Dit seizoen was tot nu toe bijzon der suksesvol. In het begin van het seizoen werd Pauwels klubkampioen bij de nieuwelingen. Hij stapte dan over bij de junioren waar hij tal van ereplaatsen behaalde Een tweede, een derde en twee vierde plaatsen kwamen op zijn palmares. Als klap op de vuurpijl kwam er nog een prachtige zegen te Meerbeke bij. Na deze stage kunnen er vast nog enkele bloemen tuilen bijkomen. (J V L.) Lieven Brackman Rond de Aalsterse amateur Lieven Brackman is hel dit seizoen heel stilletjes. Door allerlei omstandigheden heeft Lieven inderdaad nog geen potten gebroken. Om te bewijzen dat Lieven geen mee- lopertje is, gaan we even zijn palma res overlopen. Als tweedejaars nieu weling maakt hij zevenmaal het zege- baar. Hij werd er ook zevenmaal tweede. Als eerstejaars junior won hij een achttal wedstrijden Hij reed er liefst 35 maal in de eerste vijf. Het tweede jaar bij de juniors behaalde hij zes overwinningen. Nu als eerstejaars amateur nam Lie ven aan klassiekers deel in dienst van K.S.C Denderstreek. Hij reed twee maal Gent-leper, Gent-Gent en een grote wedstrijd te Harelbeke, steeds in dienst van kopmannen R. De Bruec- ker en Hans D'Haese Vanaf 1 april werd Lieven dan opge roepen in het Leger. De eerste maand te Heverlee kreeg hij geen enkele faci liteit om te trainen. In de sportproeven liep Lieven in de kijker. Hij behaalde de 2 eerste plaatsen in de loopproe- ven. Lieven kende echter pech. Hij brak een beentje in zijn voet. Op foto's kon men aanvankelijk de breuk niet vaststellen. Zijn voet heeft dan 3 weken in het gips gestoken en amper een week later is hij gestart te Terjo den, waar hij iets voorbij halfkoers afgestapt is. Lieven hoopt nu op begrip van zijn oversten te Jambes om voldoende te kunnen trainen. Hij verwacht wel nog iets van dit seizoen, maar volgend jaar wordt voor hem het jaar van de waar heid. Hij wordt bijgestaan door Jac ques Delva verzorger van Maertens en De Vlaeminck. Deze blinde man staat hem in raad en daad bij. Hij volgt er o.a. yogaoefeningen en turnoefenin gen. Lieven is eigenlijk een all-round sportman. Tijdens de winter doet hij aan zwemmen en voetballen bij Dog gen Erembodegem. Op de piste heeft hij dit jaar nog deelgenomen aan de vierdaagse van Antwerpen. Hij ein digde er derde in het eindklassement. In het burgerleven heeft Lieven het ook naar zijn zin. Hij werkt half-time in de zaak van zijn ouders, zodat hij alle mogelijkheden heeft om een uitste kend renner te worden. Hij rekent er trouwens sterk op om beroepsrenner te worden. (J.V.L.)

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 12