WEMBLEY Jean 0e Bondt klaar voor grote stap naar profs Eindelijk verdiende zegen voor Geert Ebraert Jan Geerts wint spurt met vier René De Brucker en Jean De Bondt schitterende overwinnaars Karei Roosen naar Olsa Brakel Café Zaal VRIJE KEUZE VAN TRAITEUR Nieuwelingen te Erembodegem Juniores te Erembodegem Amateurs te Terjoden Nieuwe Gazet van Aalst - 2 juli 1982 13 (gelegen rechtover Eendrachtstadion) Alle feesten tot 120 personen Ook T-Dansants of andere gelegenheden Disc-jockey ter beschikking. Bredestraat 78 Aalst Tel. 053/77 13 90 Geert Ebraert is ongetwijfeld onze meest belovende nieuweling uit de Dender streek. Hij behaalde liefst zeven tweede plaat sen. Geert werd in het peleton als de tweede R. Paulidor beschouwd. Te Erembodegem lukte het hem dan toch. En geloof ons vrij het was erg verdiend. Bij het ingaan de vijfde ronde ontsnapten er drie renners, het waren; Heymans, Ebraert en Galle. Er kwam dan een spektakulaire achter volging tot stand De man uit Moorsel Rudy Saeys en Sleeuwagen reden gedurende 4 ron den op een 200 tal meter afstand. Tenslotte vervoegden deze 2 renners de drie leiders. Het werd dan een prachtige eind spurt. De twee Moorselaers Geert Ebraert .en Rudy Saeys spurtten zij aan zij voor de eerste plaats. Het was Geert Ebraert die het nipt haalde voor Rudy Saeys. Er speelden zich dolle vreugdetaferelen af onder zijn suppor ters. Heel waarschijnlijk zullen er nog plaatsen volgen voor Geert. De achttiende prijs Forum kende met zo een sportief sukses. De voor naamste juniores van onze streek dienden een interklubkoers af te wer ken te St. Lievens-Houtem. Door de konkurreniie van het Belgisch Kam pioenschap voor Profs te Tertre was er een eerder geringe belangstelling. Niettegenstaande deze tegenslagen waren de aanwezigen tevreden over het verloop van de wedstrijd. Vier ren ners reden bijna gans de wedstrijd voorop. Patrick De Boeck, Gilbert Kaes, Jan Geerts en Wim Lievens waren de grote bezielers. Deze ren ners telden vlug een ruime voorsprong van een tweetal minuten. Deze kop groep reed bijzonder sterk. Enkel de strijdlustige Franck Vergucht pro beerde nog aansluiting te krijgen Het was vergeefse moeite. Achter deze renner volgde een streekgebonden drietal. Het waren Peter Van Impe, J.P. Heyndrickx en Franpois Coene die voor eigen volk reed. De eindspurt van het kop groepje ver liep niet zo spannend. Het was de man uit Vinderhoute Jan Geerts die het met een fietslengie haalde voor Gilbert Kaes en Patrick De Boeck. De ver dienstelijke Vergucht eindigde afges cheiden op de vijfde plaats Terwijl J.P. Heyndrickx de spurt won van het achtervolgend groepje. (JVL) J.P. Henderickx wint spurt van het achtervolgend groepje. (OJ) Hoe presteerden onze streekrenners De Aalstenaar René De Brucker heeft terug de forme te pakken. Nadat hij te Terjoden een fantastische koers reed, werd René schitterend overwinnaar te Zwalm. Het kon hem in Ter joden al gelukt zijn. René was er betrokken in een ontsnapping van 14 renners. Hij reed te sterk om te kunnen winnen. De Brucker werkte zodanig hard in de ontsnap ping dat hij op het laatste een tikkeltje macht te kort kwam. Hij werd er uiteindelijk elfde. Vrijdagavond betwistte hij dan een kriterium in Haalter waar hij zesde werd. Zondag was het een schot in de roos. Rond halfkoers ontnapten een achttal renners. René De Brucker toonde zich bijzonder bedrijvig. In de finale konden zich drie renners afscheiden van dit groepje. Rudy Van Den Nest. Marnix Furnière en René De Brucker streden hevig voor de zo begeerde palm. René De Brucker die nochtans over een snelle eindspurt beschikt, betrouwde het zaakje niet. In de laatste ronde ging hij dan ook alleen aan de haal, en hield een honderdtal meter voorsprong aan de eindmeet. Jean De Bondt mocht deze week tweemaal met de zegebloemen zwaaien. Hoe het te Terjoden gebeurde vindt Uelders in het blad. Te Gooik reed Jean terug bijzonder sterk Hij toonde er zich de snelste voor J.L. Deglas en Marc Van Gijseghem. Onze overige amateurs hebben niet zo goed gepresteerd. Rudy Baeyens behaalde een veertiende plaats te Zwalm en een negende plaats te Serskamp, waar hij een goede ontsnapping van een achttal renners miste. Geert De Boitselier eindigde tiende in de klimkoers te Geraardsbergen. In het criterium te Haaltert werd hij negende Gino Verhasselt was zestiende te Terjoden, veertiende te Machelen en negende te Gooik. Guy De Vreese behaalde een elfde plaats te Serskamp. Rudy Van Impe werd vijftiende te Zwalm. Francois Coene reed een zeer verdienstelijke wedstrijd voor eigen volk. (OJ) René De Brucker prachtig overwinnaar te Zwalm. Bij de juniores was het dit weekend maar povertjes. Enkel Ronny Pauwels be haalde twee ereplaatsen. Hij behaalde een zevende prijs te Kerksken waar de grote prijs vleeshandel Willy Van Der Eecken verreden werd. Ronny werd ook nog vijftiende te St Lievens Houtem waar er in klubverband gereden werd. Mare Verhasselt behaalde een dertiende en een veertiende plaats te Erembode gem en te Kerksken Frangois Coene eindigde achtste in zijn Erembodegem. Kurt De Croock werd vierde te Wetteren. Bij de nieuwelingen behaalde Geert Ebraert zijn eerste palm Hoe dit gebeurde verneemt u elders in het blad. Hij werd ook nog derde te Ne- derhasselt. Wat bewijst hoe regelmatig deze renner rijdt. Rudy Saeys greep tweemaal net naast de zo gegeerde bloemen. Tweemaal eindigde hij tweede te Erembodegem en te Laarne. We zijn er van overtuigd dat een overwinning er dik in zit voor Rudy in de nabije toe komst. Te Laarne eindigde Mike De Croock achtste en Jos Wouters tenslotte werd zevende te Nederhasselt (JVL Mooie spurtoverwinning voor Geert Ebraert. (OJ) Overwinnaar Geert Ebaert met Rudy Saeys die tweede eindigde (OJ) De organisatoren r/an de 31e grote prijs Marcel Baumon kregen zo maar eventjes 135 renners aan de start. De grote prijzenpot zal hier wel voor veel tussen geze ten hebben. Iedere ronde was er een mooie premie te verdienen. De grootste pre miejager van het deelnemersveld was ongetwijfeld Franki Van Oyen. Even na halfkoers ontsnapten er zes renners. Het waren René De Brucker, Franki Van Oyen, Patrick Roelandt, Jean De Bondt. Eric De Wilde en Urbain Broodcorns. Na een gedeeltelijk hergroepe ring ontstond meteen de beslissende ontsnapping. Veertien ren ners waren in deze ontsnapping betrokken. René De Brucker, Luc Heylenbosch, Ludo Eysackers, J.P Van Der Straeten, Wilfried Van Muylem, Jean De Bondt, Patrick Roelandt, Eddy Van Den Steene, Isi Van San, Willem Wynant, Michel Vermote, Franki Van Oyen, Luc Roelandt en Marei Meeuws. In deze groep poogden Willem Wijnant en de kleine Roelandt nog te ontsnappen, maar het was tevergeefs. In de laatste ronde gebeurde het dan. Op het grondgebied van Mere ontsnapte een ontketende Eddy Van de Steene. Enkel de man uit Meldert Jean De Bondt kon zijn demarrage beantwoorden. Deze twee renners namen een kleine voorsprong. Het was net voldoende om te kun nen spurten voor de eerste plaats. De man in forme Jean De Bondt haalde het zeer gemakkelijk van een uitgebluste Eddy Van De Steene. Het werd meteen zijn tweede zege. Marcy Meeuws, Ludo Eysackers en Isi Van San kwamen afgescheiden als derde, vierde en vijfde over de eind meet. Terwijl Franki Van Oyen de spurt won voor Luc Heylen bosch van het verslagen groepje. (J.V.L.) De Aalstenaar Karei Roosen is op de laatste dag van de transferperiode ge transfereerd naar Ols Brakel. Het hing al een tijdje in de lucht. Na vijf jaar verbroe dering leken bestuurslui en supporters wat uitgekeken op hem. Bij Denderhou- tem zijn in het verloop der jaren ontelbare spelers gekocht en verkocht. Om er lan ger dan drie seizoenen te blijven moet men wel een bijzonder speler zijn. Denderhoutem houdt van nieuwe ge zichten. zodat Karei wegmocht. Verschil lende ploegen uit 1e Provinciale waren geïnteeseerd in deze buitengewone rechtsbuiten. De meeste ploegen trok ken zich vlug terug wanneer ze de trans- ferprijs te horen kregen. Karei, die de jeugdrangen van Eendracht Aalst door lopen heeft, was indertijd voor een niet onaardige prijs aangeworven Bijgevolg moest Denderhoutem dit geld min of meer kunnen rekupereren Ten slotte kwam Olsa Brakel op de proppen. Deze club wil doorstoten naar bevordering, en deed daarom een grote financiële in spanning. Het kocht ondermeer Robert De Bruck van V.K. NinovePascal Jouret van S.V. Oudenaarde en keeper Dirk Van Hoorde van A.A. Gent. We zijn ervan overtuigd dat het aanvalsduo De Bruck- Roosen volgend jaar potten zal breken in 1e Provinciale. (JVL). Karei Roosen naar Olsa Brava (OJ)

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 13