PARKLAAN 47 9300 AALST Tel.053/77 45 26 S.K. Welleweg wint eigen tornooi Alle kopploegen verliezen hun wedstrijd VERZEKERINGEN BOEKHOUDINGEN Kampioenschap van Vlaanderen op kaatsplein Houtmarkt U BENT WAARSCHIJNLIJK NIET, SLECHT of ONDERVERZEKERD Bezoek en prijsoogave op Uw aanvraag Nieuwe Gazet van Aalst - 2 juli 1982 15 De 3e Grote Prijs Remi Van Vaerenberg kende een zeer spannend ver loop. Spijtig voor de organisatoren dienden deze wedstrijden door te gaan onder slechte weersomstandigheden. De eerste wedstrijd werd afgewerkt in de striemende regen. Hoké kreeg in zijn eerste wed strijd meer tegenstand dan hen lief was. De Heuvel speelde een schitterende partij, en stond op een bepaald moment op een vei lig gewaande 3-6 voorsprong. Hoké is en blijft een onbereken bare klub. Een verloren gewaande wedstijd eindigde uiteindelijk nog op een 7-6 stand in het voordeel van Hoké. Bij Hoké speelde Romain Vinck een uitstekende wedstrijd. Koords- peler Luc Cooman was bijzonder bij de pinken en keerde twee bal len over. Deze oudspeler van De Heuvel wou nog iets bewijzen tegen zijn vroegere klub. J.P. D' Haeseleer speelde voor de Heu vel een fraaie partij. De tweede wedstrijd S.K. Welle weg tegen De Heuvel kende bijna hetzelfde scoreverloop. Onder impuls van een sterkspelende Van Den Broeck raakte De Heu vel 2-5 voor. Freddy is al jaren de spelbepa- lende figuur bij De Heuvel. Spij tig voor De Heuvel maar S.K. Welleweg herpakte zich goed en won de wedstrijd nog met 7-5 cij fers. Rudy Bal speelde geweldig in de terugslag en Nelis speelde eve neens een goede partij. De finale tussen het organiserend team S.K. Welleweg en Hoké werd een boeiend en spannend treffen. S.K. nam een goede start en stond vlug met 2-0 voor. Een sterk spelende Luc Cooman bracht Hoké terug tot 3-2. Het werd nog 4-4 en 5-5. Dit toonde duidelijk de spankracht van deze wedstrijd aan. De thuisploeg won tenslotte verdiend met 7-5. Het laatste spel werd gewonnen door Luc Franck. Deze koord- speler had de plaats ingenomen van Rudy Bal. Luc speelde een voortreffelijke westrijd op een voor hem ongewone plaats. Hij speelde klein-midden, wat de terugslag merkelijk verbeterde bij Welleweg. (JVL) Gewestelijke Bevordering Dit weekend vielen er een heleboel verrassingen te noteren in deze reeks. Leider Zele Durmen verloor zijn wedstrijd in het derby tegen Zele Lois met 12-15 cijfers. Hierdoor kon Steven aan de leiding komen. Het stelde echter teleur. Puurs was in alle lijnen sterker dan de mannen van Steven. Steven speelde er ondermaats. Het le verde ontstellend zwak. In cijfers uitge drukt men leverde zo maar eventjes 19 maal buiten en 8 ballen binnen. Aan de rust was de stand reeds 8-4. Enkel klein-midden Freddy Van De Velde speelde een verdienstelijke lutte. De wedstrijd eindigde dan tenslotten op 15- 10. Hoké Erembodegem was de andere kop- ploeg die verloor. Het verloor zijn wed strijd met 13-15 cijfers. Aan de rust was het 3-8 in het voordeel van Opstal. De eerste helft speelde Hoké werkelijk er barmelijk. Na de rust kwam er een ken tering in de wedstrijd. Hoké kwam flink terug en verloor uiteindelijk met 13-15 cijfers. De anders goed presterende Jo zef Van Den Broeck moet zondag bijzon der zwak gespeeld hebben, vooral in de opslag was hij nergens. S.K. Welleweg zit op het slechte spoor. Het verloor nu bij het zwakke Hamme St.-Anna met 15-11 cijfers. Hamme moet blijkbaar een goede dag gehad hebben. Het nam de leiding via een 5-2 stand. Aan de rust prijkte er een 8-7-stand op het bord. Welleweg klampte nog sterk aan tot 10- 10, toen brak echter de veer. Door een bijzonder slechte opslag verloor Welle weg tenslotten met 15-11 cijfers. Welleweg staat nu op de negende plaats met 20 punten. S.K. is bijlange nog niet gered met nog 8 matchen voor de boeg. Hekkensluiter Gijzegem verloor zijn wed strijd bij Baasrode met 15-8 cijfers. Met dit ene puntje hebben de mannen nu tien punten en is de toestand hopeloos. Her- dersem won terung zijn wedstrijd nu van Kastel met 15-9 cijfers. De ruststand was 8-5, en onder impuls van een sterkspe lende Janssens, die voor de gelegenheid een gedeelte van de wedstrijd op groot midden speelde, won Herdersem vrij vlot. (JVL) Kaatsklub Herleving Aalst is aan zijn 55e uitgave van hun tornooi toe. Organisator Van Den Broecke die wijlen zijn vader opgevolgd heeft verwacht een ruime belangstelling. Het is inderdaad een hoogstaand tornooi. Wanneer men de Twaalf eersteklasse klubs van ons land in een week kan samenbren gen, mag men wel van topsport spreken. Spijtig genoeg is er te Aalst zo xei- nig belangstelling om zelf aktief aan kaatsen te doen. Tot vorig jaar had Her leving nog jeugdploegen in kompetitie en tot in 1976 speelde het eerste elftal nog op enig niveau. De Houtmarkt heeft zelfs nog eens kampioen van België geweest in het jaar 1948. Nu is er dus nog enkel dit prachtig tornooi. Dit tor nooi brengt toch een vierduizend toeschouwers op de been. Dit wel over de ganse week. Tijdens de weekdagen worden de schiftingen gespeeld. De winnaars spelen dan de grote finale op zaterdag. De grote favorieten zijn ongetwijfeld Tollem- beek met de geweldige keerders Charmand en Van Snick en het geurup- teerde Gembloux, die de laatste twee jaar het tornooi wonnen. Wanneer Gembloux nu het tornooi winnen is de wisselbeker definitief van hen. Natuur lijk duimen we voor een van de drie Vlaamse klubs. We hopen ook op kaats wedstrijden van topniveau. (JVL) Hier volgt het programma Maandag 12 juli 1982 te 15 uur Pont-a-Celles - Brain-Le-Comte - Gembloux Dinsdag 13 juli 1982 te 15 uur Horrues - St. Servais - Feluy Woensdag 14 juli 1982 te 15 uur Oeudeghien - Nivelles - Buizingen Donderdag 15 juli 1982 te 15 uur Naast - Ninove - Tollembeek Zaterdag 1 7 juli te 15 uur Grote finale met de vier winnaars.

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 15