Bergen vuilnis blijven achter Gazet van £)al>t 1 Jan Caudron voor alternatieve energie Aalst stopt wildgroei reklame RidAKTIONEEL Natuurlijk wil ik een abonnement op de Motocross BLB Hofstade Op het energiedebat Lawaai. Doe het wat zachter aan. 2 Nieuwe Gazet van Aalst - 2, juli 1982 Vervolg blz. 1 Ten behoeve van de organisato ren van de Motorklub Hofstade en tot nut van alle andere kandidaat-reklamemakers namen we telefonisch kontakt op, achtereenvolgens met het Ministerie van Openbare Wer ken, de stadsdiensten en de bevoegde politieoverste. Geen toestemming De zegsman van het ministerie diepte het dossier op en gaf bereidwillig uitleg «We hebben inderdaad een aanvraag uit Hofstade ontvangen en die werd met een gunstig advies doorge stuurd naar Aalst met het ver zoek om aan ons bestuur te laten weten welke beslissing werd genomen. De stad Aalst heeft nooit geantwoord, dus wat ons betreft geen toestemming. De organisatoren hebben ook een afschrift ontvangen van die brief, maar dat was alleen om hen ontvangst te melden van hun aanvraag, meer niet. Uit het nummer dat in die brief voor komt mag niets afgeleid worden. Het is alleen abnormaal. Af en toe houdt de stad een opkuis van alles wat niet reglementair is. Als die borden vorig jaar zijn blijven staan dan heeft de BLB Hof stade geluk gehad, dit jaar viel het tegen». Op de stadsdiensten is men ook formeel«Er werden en er wor den geen toelatingen meer gege ven door de burgemeester om reklamepanelen allerhande tegen te gaan. Het was een echte wild groei geworden, en dat moet ge - stopt worden. Alleen de plaat sing voorzien is op privé-terrein, en het akkoord van de eigenaar is bij de vergunningsaanvraag gevoegd, dan kan toestemming gegeven worden. Dat de panelen vorig jaar zijn blijven staan is omdat ze ontsnapten aan een routinekontrole, want toen was er ook geen vergunnig». De politieoverste aan de tele foon «er is geen sprake van een toestemming. De burgemeester heeft toezicht op gans het grond gebied, ook op de rijkswegen. Als de organisatoren van een of andere bediende een mondelinge toezegging kregen dan is dat van geen tel. Een gewone bediende heeft daar niets aan te zeggen. Het bestuur der Wegen geeft wel advies maar het is nog altijd de burgemeester die beslist. De aan vragen om borden te plaatsen worden systematisch geweigerd om de wildgroei tegen te gaan. De burgemeester heeft een bord Verantwoordelijke uitgever v z w Aalsterse informatie Peter Dauwe, voorzitter Reinaertdreef 4, Aalst Redaktie Roei Van de Plas Geraardsbergsestraat 44.'3 9300 Aalst automatisch antwoordapparaat. tot 16 uur Tel 053/77 62 94 Publiciteit Armand Van Hauwermeiren 1 Witgerstraat 10 9390 Herdersem-Aalst Tel 053/70 42- 13' Abonnementendienst Geraardsbergsestraat 44/3 9300 Aalst 1 jaar 6 maanden 3 maanden per nummer promotie tot eind '83 800 tr 450 fr 250 fr 20 fr 1000 fr De omgeving ziet er mooi uit na zo'n dag motocross. (OJ) zien staan voor zijn woning en gaf opdracht om dat en alle andere te verwijderen». De uitslag van dit telefonisch onderzoek valt dus ongustig uit voor de BLB Hofstade, maar een troost hebben ze toch. De rek lame heeft haar doel voor het grootste deel bereikt want ze werd slechts een paar dagen vóór de cross van 27 juni verwijderd. Over afzienbare tijd zal men geconfronteerd worden met een wilgroei van reklameborden van een gans andere aard, maar dat is iets heel anders. (A.D.B.) De weg vragen naar het terrein Denderland in Hofstade was op zondag 27 juni 1982 volkomen overbodig. Daar, tussen het groen, werd de jaarlijkse interna tionale motorcross BLB gehouden, een organisatie van de Motorklub Hofstade. eerbied er voor het milieu wordt opge bracht door de kijkers en zo mogelijk nog minder door de crossers zelf. Een Van kilometers in de omtrek hoorde men het lawaai dat deed denken aan een bijenkorf in de hoogste staat van opwinding. Van heinde en verre waren de crossliefhebbers naar het Dender land afgezakt om de zeshonderd nationale en internationale piloten aan het werk te zien. De organisatoren mochten zich verheugen in weer somstandigheden die stukken beter waren dan hetgeen ze hadden durven verhopen. Van in de vroege voormid dag groeide dan ook de kermisfeer die rond de mechanische sporten hangt en die werd nog versterkt toen de frietkramen en de wafeltenten open gingen. De ware crossliefhebber laat zich dui delijk niet afschrikken door een drei gende regenvlaag. Waarin juist het genoegen ligt om tot aan de assen door de modder te ploeteren, nauwe lijks vooruitkomend en onherkenbaar beslijkt, dat zullen alleen de ingewij den weten Spektakel was er in elk geval verzekerd. Vuilnis Een spektakel van een heel andere aard wordt daags nadien aangeboden als het Denderland er opnieuw rustig bijligt, zij het dan gekwetst en door ploegd. De Heer De Corte E., sekreta- ris van de Motorklub, vertelde ons dat elk jaar wordt vastgesteld hoe weinig geweldige berg afval blijft liggen en papier en flessen zijn daarbij nog het minst erg. Elk soort vuilnis dat honderden men sen op een dag produceren wordt teruggevonden en daar is nauwelijks een kuit tegen gewassen. De karwei om dat op te kuisen is niet op vijf minu ten geklaard. Nadien, aldus nog steeds de heer De Corte, moet het ter rein opnieuw geëffend en in zijn oor spronkelijke staat terug gebracht wor den. De sekretaris verzekerde ons dat het terrein zich dan vrij vlot herstelt van de schade. Een ander aspekt is dat van het lawaai dat de omwonenden tot ver in de omtrek te verduren krijgen. Door de bevoegde instanties werden geluids metingen verricht voor en tijdens de cross Deze formaliteit kosstte de club 14.000 frank, aldus de heer De Corte, maar de opgetekende waarden overschreden niet de hoogst toegela ten normen. Het blijkt dat de organisa toren zich inspanningen getroosten om hun cross in de mate van het mogelijke te verzoenen met de milieu- eisen, maar de ervaring leert dat het een illusie is te rekenen op de mede werking van crossers en publiek (A.D.B In zijn tussenkomst in het energiedebat verdedigt J. Caudron (V.U.) uit Aalst het standpunt van zijn fraktie wat betreft kern energie. Geen nieuwe kerncentrales maar voorrang voor de steen kool bij de elektriciteitsproduktie. Hij pleit voor het oprichten van een openbare dienst die de burgers gratis konkrete voorlichting moet geven bij het isoleren van woningen. J. Caudron verdedigt de openbare warmtedistributienetten maar vooral komt hij op voor de toepassing van alternatieve energievor men als zonne- en wind-energie en het gebruik van biogas door afvalgisting. Hij wil op deze manier de werkgelegenheid bevorde ren en de betalingsbalans verbeteren. Hij vraagt dat de overheid het onderzoek hiernaar zou bevorderen en vooral kleinschalige toepassingen zou aanmoedigen. Spreker vraagt meer soepelheid vanwege de elektriciteitsmaat schappijen voor het terugsturen van overtollige energie in het net. Van Stedebouw verwacht hij meer faciliteiten voor bouwtoelalin- gen aan bouwers van alternatieve installaties op voorwaarde dat zij het landschap en het straatbeeld niet verstoren. Het motorengeweld slaat opnieuw toe in Groot-Aalst. Afgelopen zondag was er de zoveelste motorcross op het industrieterrein van Hofstade. De weekend voorheen was er een snelheidsrally in de Faluintjesgemeenten Moorsel en Baardegm, waarbij de inwoners van deze bij uistek landelijke gemeenten opgeschrikt werden in hun zondagsrust. Amper veertien dagen eerder werden de vijfde «12 uren van Aalst» verreden. Hierbij werd de door lawaaihinder reeds zo zwaar getroffen Hopmarkt nog maar eens belast met een overdon derend gebrul van motoren, en werden sommige straten van het stadscentrum door de meeste rallyrijders omgetoverd in een klein circuit van Zolder. Bij dit alles mogen evenmin de talrijke andere motorcrosswedstrij den en autorode's vergeten worden, zodat ken gesteld worden dat geen enkele deelgemeente van Groot-Aalst tijdens de zomermaan den gespaard blijft van deze erge vorm van milieuhinder. Nochtans was de bestrijding van het lawaai één van de grote beleidsopties van het huidige stadsbestuur. Burgemeester D' Hae- seleer kon in dit verband onlangs met enige fierheid aan de pers mededelen dat er de jongste tijd bijna geen klachten meer gefor muleerd werden. Nochtans was het duidelijk dat hij hierbij ver wees naar lawaaihinder veroorzaakt door café's of dancings. Op dit vlak kan trouwens niet ontkend worden dat er de jongste jaren belangrijke inspanningen geleverd werden, tot het sluiten van rustverstorende etablissementen toe. Ook op het terrein van de bewustmaking van de bevolking voor deze problefnatiek via de «Aalsterse Berichten» wordt hard gewerkt. Wat voor zin heeft het echter aan de inwoners te vragen de radio wat zachter te zetten of het wat kalmer aan te doen bij het weekend-feestje in deze blokperiode bij uitstek, als de studenten terzelfdertijd geteisterd worden door oorverdovend geknetter van afgezagen uitlaatpijpen en van gierende banden van auto's en motorfietsen. Nochtans kan het stadsbestuur op dit terrein wettelijk voldoende optreden. De organisator's van autorally's (en hiermee bedoelden wij niet de toeristische rally's waar men stapvoets van de ene naar de andere bezienswaardigheid rijdt) en motorcrosswedstrijden moeten immers over een officiële vergunning beschikken om hun wedstrijden te kunnen organiseren. De wetgeving terzake is zeer streng, maar wordt nauwelijks toegepast zelfs niet op nationaal of provinciaal niveau. Ook op dit vlak kan de Aalsterse milieu en juridische dienst baan brekend werd verrichten, maar dan dient wel de politieke wil te bestaan om eens en voor altijd een eind te maken aan ALLE vor men van lawaaihinder. Luk Van Der Helst nioi iriirr Eindelijk een eigen krant VOOR en DOOR Aalstenaars. Ik neem een abonnement van 1000 fr. en dan lees ik tot eind 1983 wekelijks wat reilt en zeilt in^3root-Aalst 800 fr. voor één jaar, 450 fr. voor 6 maanden of 250 fr. voor 3 maanden. Ik stortfr op rekening 001 -1153969-36 van de vzw Aalsterse informatie (uitgevers Nieuwe Gazet van Aalst) Ik wens een bezoek te krijgen van een reporter van de enige echte Aalsterse gazet Ik wens meer inlichtingen omtrent de publiciteit schrappen wat met past) Naam on voornaam Adres PostnummerGemeente Terugsturen naar Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestraat 44/3, 9300 Aalst.

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 2