Nieuwbouw RIBSO geen kazerne «Aalst 2000» met hete hangijzers3 aktuele dossiers Feestdagen voor Aalsters buitengewoon onderwijs MOET ER 61 ZAAI OP? Somtes de moeite waard het meest originele winkeltje van de stad ...aan de Zoutstraatpoort Geraardsbergseslraat 74 VRIJ IN UIT ZVZZ' Nieuwe Gazet van Aalst - 2 juli 1982 3 Het Don Bosco-lnstituut in de St. Kamiels- traat (secundair, gemengd buitenge woon onderwijs) zorgde voor een Ita liaans eetmaal en een kunst- en antiekbeurs. Een gezellige drukte ver leden zaterdag, en vele sympathise rende spaghetti- en brochetteproe vers daagden op. Voor de gerechten en de stemmig versierde feestzaal hadden de leerlingen zelf gezorgd. Niet voor niets volgen zij de afdelingen Gezins- en Nijverheidstechnieken Karnavalisten zijn gekend voor hun gouden hart t.o.v. gehandi- kapten. Heel wat karnavalisten waren er dan ook vrijdagavond bij. (OJ) (waaronder «groepskoken», Schilde ren, Behangen, Garneren, Metaal- en Houtbewerking. Het instituut Levensvreugde maakte er een driedaagse van met een grote bèlotterswedstrijd vrijdagavond, een drukbezocht restaurant zaterdag en zondag, met biertent, ijssalon, koffie bar, tombola, attracties voor de kinde ren, poppenkast, barbecue,... Daar boevenop nog een dressuurdemons- tratie van gezelschaps- en politiehon den en een zangwedstrijd met optre den van «The Family Band». En dat allemaal in het ruime, groen domein aan de Botermelkstraat. Even melden dat ze op 12 september 1982 in groot Haaltert een nieuwe Levens- vreugdetocht organiseren. Direkteur Herman Leemans. (OJ) Het Rijsinstituut voor BSO en BLSO huldigde zaterdag zijn nieuw gebouwencom plex in. Redevoeringen, muzikale omlijsting door Digno Garcia, een film voorstelling over en bezoek aan de nieuwbouw, receptie en eetmaal lok ten veel belangstellenden naar de Molendreef. «RIBSO» uitspreken gaat nog, maar met RLsBO raakt je tong vlug in de knoop; wie dus een vlottere en herkenbare naam weet geeft de school een tip (053/21 89 59). Over de architektuur van het nieuwe com plex vindt u elders in deze krant een bijdrage. De bezoekers die de cpening meemaakten waren er in elk geval opgetogen over. (KN) Zojje a kennen afvroagen ja worrom goon de mensjen na toch nor de vrem- den meh here konzjei Worrom da geldj hier ba ons ni verteren, wajjer ken nen dad hier goe beizigen Ja dad es woor, dad es ghiel zjust, mor ja ge moetj ten den andere kant oeik na kier zing. lest en veraal es t er dor 't weir. As men van de zoemer verom ne zoemer kroygen gelèk as de leste twie joor, zemme wel Wie da nor 't zooiden trekt heit toch eh wa mier kans van ne kier 't zonneken zing te schoynen. En van den andere kant, de mensjen zing ne keir geren iet anders as 't gein da ze ne ghielen dag zing. Zé, hoeveil mensjen van Olsjt zejje op de Mert, meh den neis nor omhoeig, nor 't Belfort zing ston sjoeren En toch es da 't zing weerd. Want letj mor op in de zoemer, van toyd tot toyd verzaltj er toch ne kier ne vremdelinck tot in Olsjt. En de die ston dor tèn op de Mert rond te drooin en te kieren, meh van alle soerten fotogrief, ver da Bel fort en nog andere schoein battementen te trekken. En ten zejje zelf al .ne kier rondzing en in a oygen peizen bajoot, dad es eh begot toch schoein... Mor wajjer zen dad al moei gezing En ten es 't er nog iet anders worom dat er ni mier in 't oygen land gebleiven werd. Naa meh dennen dieren naft en 't kostelèk leven zal der wel minder nor de vremden getrokken werren. Mor g'hetj er gè toch die dor ni nor 'n zing, die gespoord hemmen en sengsken ba sengsken geleid ver der ne kier ooit te moezelen, 'k Weit hoe da 'k zelf ben. Mor hoe en woor moeje hier nortoe Wa doeng ze ver t hier ba ons oontrekkelèk te maoken Zé, verleide zondag nog, stond ek op ienegste kilometers van Olsjt k goon ni zeggen woo zjust) meh azoei 'n soort zweirfotto, of kampeirwoagen, of hoe dagge 't noemen wiltj, ver ons aovedeiten binnen te speilen. 't Was ni op ne stieweg, mor op azoei eh stik da ze van d'aa boon lote liggen hooin en woor da ze dodoy nog 'n bank of vier geplasseird hooin ver te kennen op oortresten. Meh ne vooil- bak boy ver den afval in te smoyten. Al pertank dagge der niks nimmer n kost infoefelen, want hè loep al oever. Aal meh ne kier, lappe, der stopt dor nen otto meh ne tip in meh zen vraa boy. Hè doe tieken op moy, kom ne kier hier Ik ba hem. «Zeg, zeit'n, ge meig gé hier ni stoon zee'! Hoe, zei k, t er stoot hè hier toch ginien plak woor dat dad opstoot. Ge meigt hier ni stoon, zeit'n verom... ni mieras zes ieren... Haanja, zeik, goy peist da 'k hier gon slaopen allicht. Nie jong, as men eiten binnen es, ben ik piep. En hoy was oeik piep. Mor zeg na ne kier, worom es da dagge op 'n plek woor dagge in nimand zenne weg nie 'n stotj, ni iveranst nen nacht zodj meigen ooitsloa- pen. Ja, 'k weit het, d'hotels en de kampeirploynen moeten oeik leven. Mor ver in 'n hotel te bleiven mag anne portemonnei ni te loecht weigen en alle- maan 'n haaft ni van dor op eh kampeirployn tissen 'k weit-ni-hoeveil volk gon te stoon of te zitten. Door heit elk zé gedacht oever. Mor ze 'n loten a gin keis. Eiten en drinken moeje toch hemmen en da komt tèn oeik on de kommersan ten tegoeie. Mor ongezing da 't hier nie n mag, wa doeje tèn Ten trekt'er gè vandeir hein. Nor streiken woor dat da wel mag. En ge gotj door a eiten en a drinken koeipen. As meh konzjeigeldj azoei ni in ons land bleift, ge wetj al worboy da 't komt. Want vroy zèn es eh schoein dingen... mor bestoot dat hier nog wel Hoe dat dad op 'n ander es, zal ek ajjer missching oeik nog insj vertellen. Petjen Heel wat politieke belangstelling bij de officiële opening van RIBSO-RLSBO. (OJ) li Antiek op school. Waarom niet (OJ) Don Boscoinstituut St. Kamielstraat ook in een feestsfeer. (OJ) In de schaduw van het nog onvoltooide O.C.M.W. ziekenhuis aan de Merestraat, De hoge afwerkingsgraad, ondanks rijst het nieuwe schoolcomplex van het R.I.B.S.O. opeen speelsgeheel van volu- het sebruik van sobere materialen mes een staaltje van de betere hedendaagse architektuur, die gericht is op de g^rgrastgl^touTwoicementpfa" specifieke noden van zijn toekomstige gebruikers. ten, hout,. Wat inhoud en programma betreft een school voor buitengewoon secun dair onderwijs is het een uniek gebouw, waar zowel gebruiker als bui tenstaander fier mogen op zijn dat het in onze stad tot stand is kunnen komen. Eerste stadium Het gebouw komt reeds als architek- turaal waardevol en herkenbaar over in het omgevende landschap, mede door de uitermate geslaagde binnen- buiten integratie. Toch valt het in dit stadium nog moeilijk het gebouw in zijn geheel te beoordelen, daar we hier nog maar voor de voltooiing van de eerste fase staan. Zo is er bijvoor beeld nog geen echte ingang, en zal een normale oriëntatie in het gebouw slechts mogelijk zijn eind '85, na beëindiging van de tweede fase inmiddels reeds aangevat waar administratie, grote polyvalente zalen en werkplaatsen zullen ondergbracht worden. Architekturale Kwaliteiten Wanneer we het gebouw doorwande len dan vallen een aantal kwaliteiten op: De soberheid van de grijze massa wordt doorbroken door de verschil lende kleuren die de deuren hebben gekregen kleur als identificatie- en orièntatieëlement. Veel vensters, veel ruimte, niet zo'n schools uitzicht. (OJ) Gedeeltelijk in het BTK-kader doch nu met zuivere vrijwilligers vrijgesteld van stempelkontrole realiseerde de Studiedienst «Aalst 2000» zonder enige betoelaging reeds heel wat. Met het doel een beter beleid te schragen en mogelijk te maken deed en doet «Aalst 2000», Korte Nieuwstraat 12, tel 053/78 89 84, aan onderzoek- en inventarisatiewerk waaruit dan konklusies kunnen worden getrokken. Het organiseerde ook reeds vorming savonden. een studiedag en verzorgt het sekretariaat van «De Wakkere Bur ger». De kulturele problematiek, het jeugdbeleid, inspraak en verenigings leven zijn momenteel onderworpen voor verder onderzoek Zopas echter verschenen liefst drie lij vige dossiers, resultaten van maan denlang opzoekmgswerk in vaak moeilijke omstandigheden en met zeer beperkte middelen. In dossier 1 wordt het Aalsters Kultureel Centrum op minutieuse wijze onder de loupe genomen, het vormt de «aanzet tot een beleidsplan voor het kultureel centrum te Aalst» Dossier 2 breng ichten van inven- tariswerk i.v.m kulturele infrastuk- tuur te Aalst» en dos 3, wellicht het heetste hangijzer, ucr.ï hst Stedelijk bibliotheekwezen» door en w.i afrekenen met bepaalde mythes Het wordt een dossier van zowat 200 pagina s waar van deel II deze week nog van de pers komt. Bij de Studiedienst op bovenvermeld adres kan u deze dossiers, een must voor wie in de problematiek geiinteres- seerd is, bekomen. Dossier 1 kost 250 fr., dossier 2, 300 fr. en de beide delen van dossier 3, 500 fr, of 1 000 fr. voor het hele pakket, amper de kostprijs van de foto-kopijen. In volgende edities komen we breed voerig op de diverse problemen in dit verband terug. (Hm) De klassen mei hun relatief grote raamoppervlakten, zijn zoveel moge lijk naar buiten getrokken; zodat ze zowel van binnen als van buitenuit optimaal kunnen beleefd worden. De optimale relatie binnen-buiten De grote raamoppervlakten laten veel licht binnen. Kleine binnenkoeren creèren een nauwe relatie tussen bin nen en buiten. Er wordt grote aan dacht besteed aan de buitenaanleg, met o.a. spelelementen met regenwa ter en veel groen. Kortom, een gebouw dat als maatwerk werd aangepast aan de noden en de wensen van de kinderen en andere gebruikers, welke meer dan gelukkig mogen zijn in zo een omgeving te zul len vertonen. Een school hoeft dus niet langer een kazerne te zijn De werkgroep Stadsherwaardering

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 3