Aktieprogramma Verbond der Dekenijen 0p naar het vakantiespeelplein BLOEMBAKKEN IN BOUWPAKKET DE MEESTER Onder de Belforttoren Hospitaal Centraliseert Spoedopnamen ELFI UITZONDERLIJK AANBOD VOOR BINNEN EN BUITEN 60 x 60 1850 fr. 6o x so 1950 fr. 60 x 100 2050 fr. 60x120 2150 fr. lp??!* Kinderschoenen 4 Nieuwe Gazet van Aalst - 2 juli 1982 boeken toe en wegwezen naar... Aalst 1 Arend, rijksschool. Binnenstraat Aalst 2 Akademie, Nieuwbeekstraat 3 Erembodegem rijksschool, Leuvestraat Terjoden rijksschool, Ninovestraat Baardegem gementeschool-rekreatiecentrum. Dorpsstraat Moorselgemeenteschool. Kaalberg Gijzegem chirolokalen. Kerkenbos Nieuwerkerken gemeenteschool. Schoolstraat - speelplein. Brouwerijstraat Hofstade gemeenteschool. Zijpstraat Voor Herdersem en Meldert is er vervoer voorzien. De kinderen worden van Herdersem naar Moorsel en van Meldert naar Baardegem gevoerd. De monitors werden aanvankelijk gere kruteerd uit de bestaande jeugdver enigingen, maar hun begeleiding schoot op sommige punten tekort. Zodat de jeugddienst de monitoropleiding zelf in handen heeft genomen en weet welk vlees ze in de kuip heeft vóór de start van de werking De monitors op de speelpleinen bezitten een brevet erkend door het Bestuur voor Jeugdvormi'ng van het Ministerie van Nationale Opvoe ding en Nederlandse Cultuur Elk plein heeft een stuurploeg bestaande uit een hoofdmonitor, een kinderverzorgster en per 10 a 15 kinderen een monitor. Per. twee pleinen houdt een schoonmaakster de boel netjes. Wat gaan we doen Onder het waakzaam oog van bekwame mensen kan uw belhamel de hele lijst van kreatieve, sportieve en vormende aktiviteiten doorlopen waar en wanneer hij wilt Want per dag kan hij zich een ti cket aanschaffen. Houdt de rakker het echter op bepaalde dag voor bekeken, dan kan het ticket weer in geld worden omgezet. De negen speelpleinen werken in hun programmering autonoom. De programma's worden met de kinderen voorbereid zodat ze kunnen uitmaken of ze de volgende dag komen of niet. En wat denk je van spel zonder gren zen of pannekoeken bakken, knutse len of zwemmen misschien. Liever voet bal dan toneelspelen Maar 't liefst bel- lekentrek en dan hard weg lopen. Het kind is koning. Dagtickets en inlichtingen zijn te verkrij gen op het Stedelijk Jeugdservicecen- trum, Kapellestraat 15, 9300 Aalst. Tele foon 053/77.34.23 of 053/77.11.11 toestel 316. (GRE) Vakantiespeelplein, van 4 tot 12 jaar steeds welkom. Van 5 juli tot 20 augustus voor kinderen van 4 tot 12 jaar De vzw jeugdammatie organiseert in samenwerking met de stad Aalst ook dit jaar een vakantiespeelpleinwerking op 9 plaatsen gespreid over Groot-Aalst. Sport en spel elke werkdaa tussen 9 en 17 uur. Een bijkomende opvang is voorzien van 8 tot 9 uur en van 17 tot 18 uur. Eén dagticket kost 50 frank, daarvoor krijgt het kind melk, frisdrank en koek en is het verzekerd Grote gezinnen kunnen vermindering krijgen. Een lunchpakket brengt het kind zelf mee Een speelplein dat geen speelplein is Een speelplein roept het beeld op van kinderen in zandbakken, op schommels of ergens hangend tussen hemel en aar de op een of ander metalen of houten tuig. Dit is echter niet zo voor de vakan tiewerking van de jeugddienst. Daar de bestaande speelpleinen ongeschikt zijn voor dit doel door het gebrek aan bin- nenhuisinfrastruktuur. Zodat de woord keuze "speelpleinwerking" wat ongeluk kig is uitgevallen De werking is onder dak in gemeente- en rijksscholen met groenbeplanting en in de chirolokalen van Gijzegem. Zijn de vrije scholen niet geïnteresseerd Gebrevetteerde monitors In de eerste jaren van de speelplein werking lag de klemtoon vooal op een uitbreiding van het aantal speelpleinen. Nu gaaf de aandacht naar de kwalita tieve verbetering yan de begeleiding In '77 achtte de jeugddienst twee speel pleinen. een in Erembodegem en een in Gijzegem, onvoldoende. De stad nam deze privé-initiatieven over en deed er drie speelpleinen bij Uit een enquête van de jeugddienst bleek dat het organi seren van vakantieaktiviteiten tegemoet komt aan een werkelijk probleem, de op vang van kinderen tijdens de vakantie periode. Een reden temeer waarom het aantal speelpleinen werd vermeerderd. Sint-Jorisstraat 14-17-19 Maj. Ch. Claeserstraat 8 AALST (Station) AALST Bij de bouw van het nieuwe zwembad werden de mindervalieden voor één maal niet vergeten. De toegangswegen tot het gebouw zijn aldus volledig in helling voorzien. Er zijn nergens trappen tussen de ingang en het zwembad. Aparte kleedkamers worden ingericht voor gehandikapte zwemmers. Elke kleedkamer is aldus uitgerust met een toilet met verhoogde zitting, een ver stelbare lavabo, steunen aan de douches, speciale voetontsmetting, een aparte WC voor gehandikapte bezoekers, een openlift (vertivator) vanuit de hall naar de cafetaria. In de ruwbouw worden alle voorzieningen aangebracht om later een lift te plaatsen, die de gehandikapte in het bad zelf neerlaat. Voorlopig een unicum in onze stad en een voorbeeld dat beslist navolging verdient. In dit verband weze vermeld dat binnenkort aan het postgebouw in de Nieuwstraat de veranderingswerken starten, waardoor dit gebouw ook toe gankelijk zal zijn voor mindervalieden. Hiervoor zal een hellend vlak aange bracht worden aan de zijde van de Hopmarkt, naast de inrijpoort voor de postwagens. Tevens wordt een nieuwe deur voorzien, die aangepast is aan rolstoelpatiënten. Nog een pikant détail aan de ruwbouw van het nieuwe zwembad. De kabie- nenzaal werd onderkelderd, zodat daar eventueel een schietstand voor de politie kan in ondergebracht worden Meteen zullen de leden van het Aalsters politiekorps er in de toekomst twee sporten kunnen kombineren. Eerst de frustraties van het werk al schietend verbannen en nadien een lekkere duik in het water doen. Ze zullen dan wel eerst van kledij moeten veranderen, tenzij men de schietoefening in zwembroek zal doen. of met politiekleren en al in het water zal springen - Sedert de vastlegging van de statuten van de VZW op 20-1-81 heeft geen enkele dekenij om een vergadering van dit verbond verzocht. Na de zo intense en maanden aanslepende aktie rond de verkeersproble men in 1980, bestond de werking van het Verbond tiidens het laatste jaar uit kontakten i.v.m. wekelijkse rustdag en data van de brade- rijen, twee punten die voor taan zelfstandig door de Ekonomische Dienst van de stad zullen behartigd worden; toezicht over de verdeling van Valois-tussenkomsten en Sabam- uitgaven; opvolging beloften stadsbe stuur i.v.m. parkings; treffen van schikkingen om zich vóór de Rechtbank burger lijke partij te stellen in de zaak Standing; deelneming aan de aktivitei ten van de Middenstandsgroep, voornamelijk de organisatie van de vierde Topdag. Zeven dekenijen hebben aan deze topdag meegewerkt, meest al met opvallend sukses. De verscheidenheid aan andere Topdag-aktiviteiten kon ver groot worden, al-bestaat nog een zekere terughoudendheid in kul- turele en sportmiddens om mee te doen met iets- dat door een middenstander werd ontworpen. Het verdienstelijk stadsbestuur koppelde opnieuw een etalage wedstrijd aan de Topdag, doch de organisatie ervan liet deze maal te wensen over wegens gebrek aan koördinatie met de inrichtende Middenstandsraad. De voor meer dan 400.000 fr. prijzen die voor de wedstrijd «De klant is koning» geschonken werden door handelaars, hebben hun doel gemist. De stadsuitgave van Impuls bracht enverzijds negatieve over wegingen over de Dekenijen, en schijnt nog niet te weten dat de stuwende kracht van de Topda gen uitgaat van het Verbond der Dekenijen. Dit laatste zal met het nieuwe stadsbestuur onder handelen voor betere samenwe- king, en richt een oproep tot de bevolking om nu reeds ideeën in te dienen die Aalst toeristisch aantrekkelijker kunnen maken. Na de wedstrijd voor het beste vlaaienrecept kende ook de ver koop van vlaaienkommen een onverwacht sukses. Dank zij de belangloze medewerking van de bakkersbond en acht handelaars werden niet minder dan 1.240 kommen verkocht. De bons die wegens uitverkoop op de Topdag werden verspreid mogen thans ingeruild worden. Nieuwe kom men zijn momenteel tegen de inkoopprijs van 150 fr. te koop in de zetel van de v.z.w., Keizer lijk plein 4, Aalst. In haast alle ziekenhuizen bestaat een speciale dienst spoedopnamen waar alle akute problemen, variërend van een verstuikte enkel tot zeer zware verwondingen, terecht komen. Tot nog toe was zulks in het Aalsterse hospitaal nog met het geval Men kwam in de verbandzaal, de dienst interne geneeskunde of elders terecht, niet altijd in de meest geschikte afdeling. Onder impuls van anesthesist dokter Noliet kon deze achterstand eindelijk goed gemaakt worden. Met weinig nieuw materiaal en zonder personeelsuitbreiding heeft men de verbandzaal omgevormd tot een aangepaste ruimte. Deze dienst die dag en nacht paraat is, is speciaal ingericht om snel over te kunnen gaan tot reani matie en bescherming van de vitale functies. Naast de permanente beschikbaarheid van een arts, is voorzien in gespeciali seerde verpleegkundigen die vertrouwd zijn met alarmsituaties. Dit team zal in staan voor het toedienen van de eerste en meest noodzakelijke zorgen waarna de patiënt naar de voor hem meest geschikte dienst zal verwezen worden. (VDM) Vrijheidsstraat 44, 9300 Aalst Tel. 053/21.35.34

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 4