DE MEESTER Nu ook «Minder-Mobielen Centrale» te Aalst lltethtdieB5t Feest 90 jarigen Sint-Lieven Aalsterse streekgerechten en specialiteiten Op maat snijden van alle glassoorten Majoor Ch. Claeserstraat 8 Aalst Na Gent, Ranst, Lommei, Peer en Vorselaar doch voor Leuven, Beringen en Merksem start Taxistop te Aalst met een «Minder-Mobielen-Centrale», een oplos sing voor heel wat vervoerproblemen van minder-mobilen, gehandikapten, bejaarden of gewoon mensen in noodsituatie. Dit gebeurt dan met medewerking van vrijwillige automobilisten en op hen doet RISA, het Regionaal Informa tief Servicecentrum Aalst dat te Aalst Taxistop wil realiseren beroep om een aantal automobilisten. Men sen die het willen en het kunnen doen. Gevraagd wordt dat zij aan de Cen trale zouden laten weten op welke dag(en) ze vrij zijn en na telefonische oproep een vervoer(tje) wiiien verzor gen. In principe staat de dienst ter beschikking van iedereen wiens inko men 2,5 maal het bestaansminimum niet overschrijdt. Momenteel is dat zowat 26 000 fr voor een alleen staande. (10.600 x 2,5). Op het aan gevraagde trajekt mag dan wel geen openbaar vervoer op dat uur mogelijk zijn tenzij de handikap dusdanig is dat de minder-mobiele er geen gebruik zou kunnen van maken. Aalsterse Vlaaien, reeds bekend ten tijde van Pieter Breughel en Pieter Coecke, waaraan Louis-Paul Boon in «Eten op zijn Vlaams» een hoofdstuk wijdde en die door Jan De Wilde op een tekst van Pol De Paepe en door bloemenfee Myriam werd bezongen staat erin ver meld volgens het recept van laureate M. Everaert. Aalsterse ajuinen komen er eveneens aan De minder-mobiele dient zich een kaart aan te schaffen bij de centrale die hem voor 200 fr. naast het lid maatschap een verzekering bezorgt voor burgerlijke aansprakelijkheid. Per afgelegde kilometer (heen en terug) betaalt hij 5 fr., 4 fr. voor de automobilist en 1 fr. voor de Centrale. Ook de automobilist dient in principe lid te zijn van Taxistop. Zijn lidmaat schap kost eveneens 200 fr. waar voor hij tevens het tijdschrift ontvangt en gratis beroep kan doen op de Inter nationale liftservice. Momenteel staan de telefoontoestellen van Taxistop te, Gent, Onderbergen 51091/23 80 73 roodgloeiend en werden er reeds een paar lijnen bijgevraagd. Dit wellicht i.v.m. de steeds stijgende benzineprij zen en de vakantieperiode. RISA, H. Hartlaan 30 te 9300 Aalst, tel 053/77 19 89 wacht nu hoopvol op bod volgens een recept van L.P. Boon, nl in «ajuinsoep». Aalsterse hopscheuten volgens J. Muy- laert in roomsoep of volgens D. Moens met snoek zijn een heerlijke, niet goedkope delikatesse. Aalsterse eieren, volgens J. Muylaert gepocheerd met hopscheuten en vol gens Gaston Clément verwerkt in een omelet met gekookte hopscheuten komen er eveneens in voor. aanbiedingen van vrijwilliger automo bilisten. Buiten de kantooruren is er een antwoordapparaat ingeschakeld dat U wel verder helpt. (Hm) Wachtdienst dokters Aalst Dr. L. Schockaert, Houtmarkt 2 Aalst. Tel. 21 42 88 vrijdag 2 juli vanaf 20 uur; zaterdag 3 juli vanaf 8 uur 's morgens; zondag 4 juli de hele dag tot maandag 8 uur 's morgens; maandag 5 en dinsdag 6 juli vanaf 20 uur; woensdag 7 juli vanaf 12 uur; donderdag 8 juli vanaf 20 uur tot en met vrijdag 9 juli om 8 uur 's morgens. Erembodegem en Erembodegem- Terjoden Dr. Kindermans, hogeweg 128, Erem bodegem. Tel. 78 88 22: zaterdag 3 en zondag 4 juli 1982 Hofstade, Gijzegem Dr. Gravez, Steenweg naar Aalst 1, Hofstade. Tel.21 75 28'; zaterdag 3 en zondag 4 juli 1982 Baardegem, Herdersem, Meldert, Moorsel Dr. De Cang, Grote Baan 226, Herder sem. Tel.78 72 00 zaterdag 3 en zondag 4 juli 1982 Nieuwerkerken Dr. A.M. Van Laethem, Gentsesteen weg 44, Erpe. Tel.77 18 77 zaterdag 3 en zondag 4 juli 1982 Wachtdienst Apothekers Land van Aalst van zaterdag 3 juli om 9 uur tot zater dag 10 juli om 9 uur Muylaert Geraardsbergsestraat 70, Aalst Clevers Schildekensstraat 26, Smet- lede Kelles Dorp 21Moorsel Talloen Molenstraat 27, Denderhou- tem De Weghe Opperstraat 266, Liede- kerke Wachtdienst Tandartsen Land van Aalst L. Van Overwaelle, Dorp 9, Haaltert. Tel. 77 53 01 zaterdag 3 juli van 14 tot 18 uur en zondag 4 juli van 9 tot 12 uur. Zomervakantie huisartsen klein-Aalst Dr. W. Boeykensza. 10 juli t/m zo 25 juli Dr. J.P. Bogaerts za. 31 juli t/m zo 15 augustus Dr. J. Boulonne: za 24 juli t/m zo 1 augustus Dr. M. De Beer: vr. 16 juli t/m zo 1 augustus Dr. L. De Bondtwo 7 juli t/m zo 1 augustus Dr. W. De Cock: za 31 juli t/m zo 15 augustus Dr. F. Delaruelle: za 24 juli t/m zo 8 augustus Dr. G. Deneckeredi 22 juli t/m zo 4 juli Dr. F. De Norre: za 31 juli t/m zo 15 augustus Dr. M. De Troyerza 26 juni t/m zo 11 juli Dr. W. De Vidts zo 1 augustus t/m zo 5 september Dr. M. De Witteza 24 juli t/m wo 11 augustus Dr.' D. De Wolfza 1 7 juli t/m zo 1 augustus Dr. A. Du Fourza 1 7 juni t/m 4 juli Dr. F. Fermonza 17 juli t/m zo 15 augustus Dr W. Geldhof: za 24 juli t/m zo 8 augustus Dr. M. Kinoo: za 3 juli t/m zo 18 juli Dr. R. Saeysza 3 juli t/m zo 18 juli Dr. M. Schelfhoutdo 3 juli t/m zo 18 juli Dr. L. Schockaertza 31 juli t/m zo 15 augustus Dr. G Schollaertdi 15 juni t/m vr 2 juli Dr. R. Van den Brande: za 17 juli t/m wo 21 juli Dr. J. Van Neck: ma 19 juli t/m di 3 augustus Dr. L. Van Overwaellevr 9 juli t/m zo 25 juli Dr. W. Van Vaerenbergh wo 7 juli t/m zo 1 augustus Dr. H. Walgraeve: za 17 juli t/m zo 1 augustus Matthieu Malvina Malvina werd geboren te Aalst op 15 april 1892, in een gezin van 12 kinderen. Zij zegt ons steeds in de buurt van de watertoren te hebben gewoond, meer bepaald in de Maanstraat. Malvina huwde met de heer Brulin Petrus, en uit haar huwelijk kreeg zij één doch ter. Zij heeft gedurende vele jaren bij «De Kapiteintjes» gewerkt aan de Vesten. Zij kreeg twee kleinkinderen, en tot enkele maanden geleden woonde zij rechtover haar dochter in de Maanstraat. Zij werd door haar dochter en schoonzoon dage lijks geholpen, doch toen zij té veel verzorging nodig had moest zij een tijdje in het hospitaal verblijven. Terugkeer naar huis was niet meer mogelijk en Malvina werd in het rustoord opge nomen op 8 februari 1982. Er gaat geen dag voorbij of malvina wordt door haar dochter bezocht, zodat zij hier een gelukkig oude dag kan doorbrengen in de nabijheid van haar kinderen en kleinkinderen. Van den Brempt Petrus Geboren te Aalst 3 mei 1892, weduwnaar van De Groodt J. Petrus huwde met mevrouw De Groodt en kreeg twee kinderen uit zijn huwelijk, één zoon en één dochter. Hij heeft vijf kleinkinderen, zijn zoon woont met zijn gezin in het Brusselse, zijn dochter bleef te Aalst wonen. Wij zien ook dat de heer Van Den Brempt zeer regelmatig een bezoek ontvangt van zijn kinderen en kleinkinderen, misschien dat hij daardoor steeds glimlacht en gelukkig is. (OJ) Zopas verscheen de brochure «Streekgerechten en Specialiteiten» te Aalst. Een uitgave van het stadsbestuur, dienst toerisme. De brochure is trouwens gratis te bekomen op het toeristisch informatiebureau, dat zich bevindt in het gebieds- huisje van ebt Belfort. Dus niet in het stadhuis zelf zoals de «I» - plaat er zou kun nen laten vermoeden... Nieuwe Gazet van Aalst - 2 juli 1982 7 Zo te zien is er heel wat belangstelling voor schoolfeesten. Nu ja, je kind zien optreden is steeds leuk. (OJ) Kabouters tijdens het turnfeest van de Gemeentelijke Lagere School Hofstade. (OJ) Reuze opkomst tijdens de braderij Nieuwstraat. (OJ) De keizershallen kregen eindelijk een degelijke parking. Gedaan met de modderpoel. (OJ) De Moikes konden tussen de vlagen door toch even poseren voor het stamcafé tussen hun crème alia glas» namiddag. (OJ)

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 7