Erembodegem Nieuw 75- jaar bestaan laat je niet zomaar voorbijgaan E.H. De Pelecijn verliet Erembodegem ErewMegemse Hopbelletjes O Ik stem v Wonderlijk mooi jubileumfeest te Terjoden NIEUWE GAZET VAN AALST E.H. Jan Colpaert Nieuwe Pastoor fetac® ®@qO,q Steeds tot uw dienst Nieuwe Gazet van Aalst - 2 juli 1982 9 Hu - ii V t* V - De Vrije Gemengde Meisjesschool van Terjoden heeft dit vorig week end echt feest gevierd. Op zaterdag was er vreugdekabaretdag. Om 6 uur werd van start gegaan met een receptie die werd aangeboden aan alle leerkrachten die er ooit les hebben gege ven of nog geven, de leden van het-ouderkomitee en de medewerkers aan het feest. Om 20 uur zorgde het Vreugdekabaret voor een bijna «3 uur deugddoende ontspan ning». Het werd een wervelende afwisseling van zang en sketches waarbij de lach centraal stond. Ze mochten dan ook terecht een groot en minuten durend applaus in ontvangst nemen. Puik werk vonden we dat 1 1 nog altijd 2 Zondag werd dan de kroon op het werk gezet. De 150 leerlingen, van kleutertje tot en met het 6de leerjaar voerden een musical op. De titel1 1 nog altijd 2, dekt volledig de inhoud. Er werd een vergelijk gemaakt met de school van 75 jaar terug. Een podium opgebouwd uit een oud en nieuw gedeelte waardoor het kontrast nog beter tot uiting kwam. Het ganse programma van een dag school werd volledig doorlopen, met als slot hoe zal de school er over 75 jaar uitzien. Besluiter is veel veranderd maar het essentiële is gebleven. De muziek werd gemaakt door Antoine Geerts die tevens instond voor de uitvoe- Zaterdag 3 juli Om 7 u vertrekken KWB en BGJG op bezoek naar de Flonade te Amsterdam. Ook Scheveningen wordt aangedaan. Verzamelen aan de kerk van O.L.V. Hemel vaart; volwassenen bregen 545 fr. mee, kinderen beneden de 14 jaar kun nen voor 435 fr. op de bus. Inschrijvingen bij P. Pereboom. Yzerenwegstraat Zondag 4 juli Aanstelling en inhaling van E.H. De Pelecijn als pastoor-deken te Lede Om 15u.30 te Lede in de kerk M.T.C. Cobra's trekt naar de Ardennen (ongeveer 450 km Vertrek aan café Vissershof te 6u.30 (geen 49 cc). ring ervan. Tekst en regie kwam van Annie Geerts leerkracht op de school. Dat een dergelijke manifestatie niet een zo maar is, weet ieder die zich ooit al eens ten dienste stelde, daarom heeft men mij gevraagd volgende dankwoorden in mijn artikel op te nemen «dank aan allen die dit feest mogelijk maakten, dank aan u ouders die langs uw kind met ons meeleefde en meewerkte, dank aan de ouders die steeds klaar staan om de handen uit de mouwen te steken, dank aan Lieve en Hilde die wekenlang van s morgens tot 's avonds geplakt geschilderd en gebouwd hebben aan dekors atributen, dank aan de kollega's die als een echt taem alles aan elkaar gebokst hebben, dank aan Antoine die voor osn de muziek en de uitvoering maakte Hij voelde precies aan wat wij wilden uitbeelden. Dank aan Zuster Greta die ons de gelegenheid gaf deze musical uit te voeren, dank aan de school, hier vertegen woordigd door Zuster Coleta die ons op het laatse nippertje onderdak verschafte, en voor alles dank aan u kinderen, van kleutertje van twee jaar tot grote beer van twaalf In de zaal heeft men vandaag siechts het eindresultaat gezien, maar voor ons zijn de voorbije weken van samen zoeken en oefenen zeker even belangrijk. Wat jullie presteerden was geweldig Wij zullen er allen een mooie herinnerinq aan over houden. Dank Dat waren meteen ook de slotwoorden van een twee dagen durend machtig schowspel waar nog lang zal over nagepraat worden. Wij wensen hen een dikke proficiat (pj Gevraagd Medewerkers om onderhoudsprodukten te verkopen op party's. Interessante bij verdienste. Voor inlichtingen telefoneer 70.42.13. Traiteur Provence Sini Jansstraat 5 (Houtmarkt) 9300 Aalst Tel. 053/21.49.38 Jonge juwelen voor jonge mensen Juwelen De Meester Sint Jorisstraat 19 - Aalst Zij geven objektieve informatie en verlenen echte inspraak Zaterdagavond 26 juni: tientallen mensen stappen over de kraaknieuwe vloer de parochiezaal binnen. De O.L.V.-Hemelvaartparochie van Erembodegem nam af scheid van E.H. De Pelecijn. Hij was er negen jaar pastoor en verhuist nu naar Lede als pastoor-deken. De parochiegemeenschap drukte feestelijk haar dank uit voor zijn engagement. Een terugblik Met muziek, dans, poëzie, koorzang en toespraken werd een sobere huldi ging opgezet. De parochiale koren A Capella (Termuren), o.l.v. F. Bourlon, en het St. Amanduskoor, o.l.v. M. Taeleman, brachten een bloemlezino uit hun repertorium. Een beetje aarze lend in het begin, maar vlot en leven dig zodra de mensen in de zaal mee mochten zingen. Marcel Daelman zorgde met ernst en luim voor de bind- teksten die het werk van de pastoor belichtten. Op het materiële vlak werden ver meld de verfraaiing van de kapel Ter muren en de restauratie van de pasto rij. de inrichting van de crypte, de red ding van de tuin van de pastorij, de vernieuwing van de parochiezaal en het herstel van de kunstschatten. Op het pastorale vlak anderzijds viel zijn aandacht op voor zieken, bejaarden en marginalen en ook de stimulans om de Kapellekensdagen te doen herle ven. Lovende woorden bovendien voor zijn zin voor diplomatie en organi satie, zijn doorzettingsvermogen en mensenkennis. Terecht werd zijn huishoudster, mejuffer Clarisse, mee in de hulde betrokken. Bloemstukken, een tinnen schotel en een prachtige kroonluchter waren de geschenken die hij mee mocht nemen naar Lede. Het geheugen van het hart Ruth en Begga Van De Walle samen met Barbara en Angélique Steenhaut zorgden met klarinet, fluit, dans en poëzie voor de nodige intermezzi. Na dankwoorden van de heer Rumbaut, voorzitter van de kerkraad, de heer Peereboom, namens de KBG, en medepastoor F. Vinck kwam de pas toor zelf aan het woord. «Dankbaar heid is het geheugen van het hart,» zei hij en dat gevoel uitte hij tegenover alle aanwezigen, de medepastoors, de kerkraad, de gepensioneerden en Rome-reizigers... alle parochianen kortom. «Alles verlaten en de Heer vol gen,» is een richtlijn voor iedere pries ter, maar ze sluit weemoed en gene genheid t.o.v. vertrouwde parochie waaruit men vertrekt niet uit. VERZEKERINGEN REIZEN LENINGEN SPAARKAS IMMOBILIËN Stationsstraat 7 Erembodegem tel. 77.78.29 Al wie gelovig is was aanwezig bij het afscheid van hun pastoor.(OJ) E.H. Jan Colpaert De plaatselijke geestgelijkheid. (OJ) E.H. Jan Colpaert keert terug naar Aalst Iets voor twee uur verleden vrijdag luidden de klokken te Erembodegem, een aloud gebruik wanneer een nieuwe pastoor benoemd is. E.H. F De Pelecijn wordt straks opgevolgd door E.H. Jan Colpaert. De nieuwe pastoor werd geboren te Zottegem op 29 december 1928 en tot priester gewijd in 1953. Als leraar, later als prefekt en tenslotte als direkteur van de Vrije Katholieke Handelsschool woonde hij 24 jaar lang te Aalst in het «Klein college». De mentaliteit van de Aalsterse gemeenten is hem dus zeker niet onbekend en de nieuwe pastoor zal in Erembodegem vast wel een aantal oud-leerlingen ontmoeten... Tijdens zijn Aalsterse jaren verwierf hij een faam van harte lijkheid, luisterbereidheid en mense lijkheid die méér is dan een gemeen plaats. In augustus 1977 werd hij tot pastoor benoemd te Kalken, waar de zowat 5000 inwoners hem nu node zien vertrekken De datum van de aanstelling wordt vermoedelijk 1 augustus. Erembodegem heet hem alvast welkom. (KN)

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 9