Simon D'HONDT Totale zedenverwildering aan de kust... - Elckerlyc Lineaal viert eerste Wijngaardveld 6 Aalst Tel. 053/21 15 64 Inbouwstation van zonnedaken en schuifdaken Brood banketbakkerij Noordstraat 36, Aalst Tel. 053/21.24.92 Men aanvaardt alle herstellingen 10 - Nieuwe Gazet van Aalst - 30 juli 1982 ciltureel Met het julinummer van de vijfde jaargang viert het ciltureel tijdschrift "Lineaal" zijn eerste lustrum. Dit nummer is waarlijk een eerste orgelpunt op een jarenlange aktiviteit van een vereniging die het moeilijk heeft (of beter gehad heeft) om vaste grond te krijgen in een dorp dat bijna altijd gespeend geweest is van cultuur en verenigingsleven. Begonnen met de uitgave van een gestencileerd blad maar met het vuur om vol te houden heeft het bestuur de driemaandelijkse mededelingen doen uitgroeien tot een bijna volwaardig tijdschrift. De inhoud is zeer interessant, niet alleen voor ingezetenen van Nieuwerkerken, maar ook voor de andere omwonenden, hiermee bedoelen we vooral dan het "jubileumnummer" over het Barbarabeeld van Laar. Aan de technische kant van de uitgave kan nog heel wat gedaan worden doch aangezien de omstandigheden, de werkingsmogelijkheden, de financiën e.d.m. is zeker geen steen te werpen naar deze initiatiefnemers. Integendeel, wie ook maar "iets" wil publiceren weet maar al te best met welke faktoren dient afgerekend te worden. Vooral dan in Nieuwerkerken waar, op cultureel vlak. toch al zo weinig gebeurt. Het is feitelijk dank zij de mensen van "Lineaal" dat men op dit gebied de laatste jaren toch wat hoort en hopelijk zal de bevolking vn Nieuwerkerken, tegen de verstedelijking in, gaan beseffen dat het tot een autochtoon dorp behoord heeft. Het lustrumnummer is volledig gewijd aan "Barbara van Laar". Hierin tracht het bestuur een zo trouw mogelijk overzicht te geven van wat hun vereniging reeds ondernomen heeft om het beeld van de H. Barbara naar Nieuwerkerken te doen terugkeren. In alle eerlijkheid wordt in dit nummer uitleg verschaft aan de leden over de aktie die gedurende verschillende maanden gevoerd werd om het Barbarabeeld terug in de kapel van Laar te zien krijgen Wat was er feitelijk gebeurd In 1973 werd dit fameus en zeer waardevol beeld, dat de H. Barbara voorstelt, door kapelmeester Jean-Paul Meert uitgeleend om in de Dirk Martenstentoonstelling te pronken Deze laatste zou het naderhand, tegen zekere voorwaarden, aan de stad geschonken hebben wat trouwens niet strookte met de normen, noch in feite noch in rechte. Een regeling in der minne, beleefde en vriendelijke pogingen om de rechtmatige eigendom terug te krijgen hielpen niet. Het 16de eeuws beeld van de H. Barbara bleef in het bureau van Schepen Roels. Hierdoor ontstond een lange polemiek tussen het stadsbestuur en de culturele vereniging "Lineaal", die blijft ijveren om het originele beeld terug in de kapel van het gehucht Laar te kunnen aanschouwen Het behoort trouwens tot het cultuurpatrimonium van Nieuwerkerken en hoort dus thuis in de kapel van Laar, de enige plaats waar het volledig tot zijn recht komt. De durf en het doorzettingsvermogen van deze vereniging zal een basis zijn om met entoesiasme en veel kans op welslagen een tweede lustrum aan te vangen. (JVM) Dat de vrouw meester is... dat ze de broek draagt, dat weten we! En... in sommige gevallen is dat wel best zo' Maar aan de zee9 Aan de zee DROE GEN de vrouwen vroeger een broek. Ge hebt ze toch gezien, die jonge en oude dames, die als slavinnen van Koningin-Mode, met een broek aanliepen, breed van pijpen en hel van kleu ren! Wel nog dat zot zijn geen zeer doet. Maar nu, tegenwoordig? Als men dat nog een broek noemt, dan hebben wij er geen verstand van, hoor!! Ge zoudt bijna een vergrootglas moeten gaan gebruiken om de stof waaruit die zogezegde broekskens gemaakt zijn te ontdekken. Daar is meer dan 10 af, hoor!! Vroeger zegde de mode: brede, lange broekspijpen. Nu zegt diezelfde mode, hoe smaller hoe liever en hoe minder stof hoe beter. Is dat nu met die zegelkens, met dien afslag van 10 met die overdadige hitte van de laatste dagen? Neen..., dat was het zeker met, want we hebben er gezien: bibberend van kou, met een grote mantel aan... en daaronder zogezegd een similie-broeksken Wij menen dat de zedenpolitie hier veel werk zou vindenWij kennen ouders die met hun kinderen liever naar de stille Kempen of Ardennen gaan dan naar de zee... omdat zij menen dat daar hun kinderen minder gevaar zullen lopen bedorven te worden!! t Wordt tijd dat ingegrepen wordt! Méér dan tijd!! We zijn hier nog niet in de Congo hé! (Gazet van Aalst, zondag 28 juli 1946) Een tankwagen verloor vorige week heet wat mazout in de winkelstraten te Aalst. De brandweer had dan ook heel wat werk om het oliespoor weg te vegen. A.K.V. De Dompeleers» richtte in hun lokaal, een zéér geslaagde namiddag vóór de derde leeftijd in. De muzikale noot werd verzorgd door Radio «Aktiva» met als pre sentator Guido Van Tilburg. (O.J.) A.K. V. «Pertotal» richtte in zaal «De Korenbloem» bij Gaston Van der Eist hun jaar lijkse T. D. in, die een enorme belangstelling kende. Op unieke carnavaleske wijze, werden in een verloren hoek van de Ridderstraat, de Kat (Vredplein) een vishandel geopend. Collega's brandweerlui van de Heer Cherrette Frans waren vóór deze gelegenheid uitgedost, als gelegenheidsvissers. Een kantelschuifdak met niets dan «Pluspunten» vervaardigd uit veiligheidsglas is omsloten door een afdichtende ring van hoogwaardig rubber. Wanneer er toch nog water naar binnen komt dan wordt het opgevangen in een watergootje en afgevoerd door twee waterpijpjes. DE EXTRA PLUSPUNTEN VAN DE SUNROOF PLUS verrassend lage prijs zeer lange levensduur gemakkelijk te openen of te sluiten 1 jr schriftelijke garantie weinig of geen onderhoud goed doordacht systeem van goten en waterafvoer

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 10