ii Gijzegemse Vibration werkt aan doorbraak Lindeveld zit nooit om een grap verlegen AGALEV wil grijs Aalst groen kleuren Kwaliteitsramen en Buitendeuren aan Fabrieksprijzen DE GEELKUIF Gemeenteraadsverkiezingen Drie viergeslachten in gezin te Moorsel Vogelhandel Bloemenhandel Diverse kooien voor vogels Alle soorten zaden voor vogels - kippen enz... Bloemen - plantgoed - planten Ruime keuze van verse snijbloemen Nieuwe Gazet van Aalst - 30 juli 1982 - 11 Op het Lindeveld in Hofstade zit men nooit om een grap verlegen. Het werd er zelfs een jaarlijkse traditie dat een paar vrienden aldaar elke vakantie de origi neelste grap proberen te bedenken om de ander bij zijn thuiskomst te verras sen. De rockgroepen en popformaties in het land zijn onmogelijk te tellen. In groot Aalst alleen zijn al meer dan dertig groepen aktief. Enkele daarvan zetten zich in en doen hun best om zich te onderscheiden van de rest, zowel op kwalitatief gebied als op het vlak van de aloude bluer en het hardrockgebeuren. De uit Gijzegem afkomstige formatie Vibration dient zich aan als een van de betere groepen en dat was de reden waarom we de leden en hun "manager" gingen opzoeken. Wie of wat is Vibration eigenlijk Vibration werkt zelfzeker aan de doorbraak op basis van de Afro-Swingwave. Vibration We zijn van in het begin allemaal samen geweest. Vibration is een drietal jaren geleden ontstaan. De bezetting van de oorspronkelijke formatie werd nooit gewijzigd en het is dan ook niet te verwonderen dat we perfekt op elkaar inspelen. Enkel de zanger is er anderhalf jaar later bijgekomen, maar ook hij had vroeger reeds gezongen in kleinere groepen. Brengt Vibration eigen nummers, is er een eigen repertorium en in welk genre Vib. De eerste nummertjes die we speelden waren gekende old-timers met af en toe eens een blues-song ertussen. Langzamerhand hebben we zelf eens iets willen in elkaar steken. In het begin waren dat rock 'n roll- deuntjes met gestolen teksten. Daarna zijn we eigen nummers gaan maken en zochten we een eigen genre. Eigenlijk heeft het lang geduurd vooraleer we wisten wat we wilden. Lange tijd zijn we een doorsneegroep geweest maar gelukkig begint daarin verandering te komen. Het genre dat we nu spelen noemen we het Afro-swingwave. Er wordt speciaal gewerkt met Afrikaanse ritmes en invloeden (Afro). We zorgen er steeds voor om ambiance in de zaal te brengen (swing) en we lanceren een nieuwe golf. Ik meen te mogen zeggen dat we daar bij de beginfaze reeds behoorlijk in geslaagd zijn. Vibration heeft wel meegedaan aan de Roek-rally, maar heeft daar verder nooit meer iets van gehoord of gelezen. Teleurgesteld Vib.In het begin wel een beetje, maar naderhand hebben we over het systeem van de roek-rally gepraat en het is haast onmogelijk. Kijk, we misgunnen die twaalf finalisten hun plaats niet, zij behoren tot de beste kleine groepen van ons land. Het probleem is veeleer dat je op de roek- rally met drie nummers moet je waarde bewijzen. Dit dan op een installatie die je wegens gebrek aan tijd kunt afstellen en met iemand achter het mengpaneel die onmogelijk van elke groep kan weten waarin juist de finesse zit. Voor ons was dat een zware handicap omdat wij een nieuwe sound brachten. Nog andere groepen geraakten in die omstandigheden gediskwalificeerd, maar kom, we zullen er ook zo wel komen. Vorig jaar was Vibration op Paiieterpop 3. Hoe gaat het sindsdien met de optredens. Vib. Alhoewel we in 1981 nog "gewone" geluiden brachten, toch wonnen we in dat jaar het Lentefestival. Daardoor kregen we een plaats op de affiche van Pallieterpop 3, en dat is in de streek toch een kwaliteitsfestival. We traden er op vóór Roeland Campenhout, Toy, The Parkingmeters, Lawi Ebbel en Grupp Sportivo. Wat betreft onze optredens, daarover hebben we niet te klagen. Van alle Aalsterse groepen hebben wij de meeste optredens, vier per maand gemiddeld. Dit jaar stonden we vier keer voor een Antwerps publiek en traden op met The Bet en Red Zebra. Verder hadden we optredens in eigen streek, Gent en Brabant. Voor die optredens zitten we bij een boekingskantoor in Antwerpen en sedert enkele weken hebben we iemand die het management voor zijn rekening neemt. Verder wordt alles bekostigd met het geld van de optredens, want er zit geen financiële steun achter Vibration. Voor ons komt het er in de eerste plaats op aan muziek te maken niet om geld te verdienen. Geld is helaas onontbeerlijk al was het maar om onze installatie te vervoeren. Welk is de inbreng van ieder in het gebied van de groep en welke instrumenten zorgen voor de «igen klankkleur Vib. Pascal neemt voornamelijk de gitaarpartijen voor zijn rekening en soms verzorgt hij het achtergrondkoor. de zgn. backing-vocals. Danny bespeelt de drum die nu uitgerust is met een drumsynthesizer voor speciale effekten. Wim is bassist van de groep en legt samen met Danny de fundamenten van ons nieuwe genre Filip is de "geluidsdokter" en vult de gaatjes met synthesizer, gitaar en zang. Bart is de zanger en hij zorgt er steevast voor dat het publiek de dansvloer opvliegt. We noemen hem het showbeest en hij hanteert ook de bongo's. Buiten de groep zijn en nog Makkie, Frans en Peter die er voor zorgen dat de installatie tijdig opgesteld wordt en dat de lichtshow verzorgd is. Marc Bonner doet de mix samen met Makkie. Welke zijn de vooruitzichten voor de komende maanden Vib. Blijven optreden Misschien een tournee met een gekende Belgische groep in oktober en met een Nederlandse groep in september. In juli gaan we naar de ACE-studio in Antwerpen om een demo op te nemen. Tegen augustus staat ons volledig nieuw programma op punt en dat is dan het moment om door te breken Vibration is life een act en kan een publiek overtuigen omdat we als groep op een podium tot ons recht komen. Dat is dan ook de plaats waar we telkens weer willen bewijzen dat we iets kunnen. Uit onze optredens hebben we al veel geleerd, maar we kunnen nog veel leren. Toch geloven we dat we er langzaam maar zeker zullen komen. Wie Vibration wil kontakteren kan dat doen via Gielens Mare, Tulpstraat 6 te 9308 Hofstade. (A.D.B.) Zo vond de Heer Malschaert W. twee jaar geleden het dak van zijn huis herschapen in de hangende tuinen. Diegene die daar voor gezorgd had, de Heer D' Hooghe vond het jaar nadien een container voor zijn deur waardoor hem de toegang tot het eigen huis werd ontzegd. Toen eerst genoemde van de vriendschappelijke tegenstrevers onlangs op vakantie trok gebeurde dat dan ook met de zekerheid dat er hem weer een en ander boven zijn hoofd hing. Zijn huis was al eens met een notariële affiche te koop gesteld en wat hij deze keer zou aantreffen was nog af te wachten. Het bleek toen dat zijn huis was her schapen in een volkscafé" Een lichtre clame van een bekend biermerk trok de aandacht en de ruiten waren met zin voor humor beschilderd «Seg bie, wemmen toch veel congé, age wer beter gien café Ba ja, onze Renaat es gewoein van tappen en goi zé gewoein va klappen». Toevallige voorbijgangers konden het verschil met een echt café niet zien, temeer daar het terras voor de nieuwe instelling druk bevolkt was. De Heer Malschaert (den appel voor de vrienden) gedroeg zich tussen de tafels en de caféspelen als een vol leerde herbergier. Zelf vindt hij de grap ook geslaagd, maar hij zint niet temin op zoet wraak. De heer D' Hooghe weet dat- en uit vrees voor represailles neemt hij slechts een dag verlof tegelijk en dan nog zorgt hij ervoor zich niet te ver van zijn voor deur te wagen. Van zijn kant slaakte de cafébaas van een dag een zuchtik ga hier verhuizen. Niettemin werden de pinten nogmaals volgetapt want, zo zei de Heer Malschaert: «ik heb altijd beloofd een vat te geven als ik sterf, maar ik doe het nu om er nog mee van te profiteren». (A.D.B.) "Uit harde noodzaak", zegt Agaiev, "doen we aan de verkiezingen in oktober mee". Als de kiezer dat ook wil, wil men in de gemeenteraad de uitwassen van onze konsumptie-, konkurrentie- en prestatiemaatschappij bekampen. Al zullen de gevestigde partijen wel veel lippendienst bewijzen aan milieu- en mensbescherming, echte veranderingen hoef je vanuit die hoek niet te verwachten", zegt Agaiev. Doorheen het Agalev- ontwerpprogramma (een eindlezing volgt nog) lopen rode draden zoals - duidelijkheid en doorzichtigheid in het gevoerde gemeentebeleid (de Wakkere Burger-intenties worden onderschreven) - verdere uitbouw van de gemeente in bais-demokratische zin - absolute prioriteit voor zwakkeren en achteruitgestelde groepen - bevordering van de werkgelegenheid via kleinschalige, arbeidsintensieve en milieuverantwoorde bedrijven - spreiding van administratieve diensten, kuituur, onderwijs... i.p.v. centralisatie - radikaal halt aan de verdere verkwanseling en verloedering van ons natuurlijk en kultureel erfgoed. Op een perskonferentie, eind juni, werd meegedeeld dat eventuele verkozenen slechts een deel van hun legislatuur zullen zetelen. Teneinde zoveel mogelijk mensen bij het beslissingsproces te betrekken, zal op gestelde tijden afgewisseld worden. Tevens zullen de in te nemen standpunten voorbereid worden door een open groep, waartoe ook niet- agalev-leden. aktief aan de basis - zoals dat heet -. aan kunnen deelnemen. Op de kandidatenlijst komen namen voor van Herman Lissens, Lieve Hamerijck, Leo Wille, Pia Callebaut- Hanssens, Dirk Blendeman, Guy Grenié, Annemie Seminck, Gilbert Van Ransbeeck en Lieve Vanhaecke. De lijst wordt nog aangevuld, maar men kon reeds ervaren dat nogal wat "groenen" uit vrees voor sankties zich geen kandidaat kunnen stellen. Met name werd naar het Katholiek Onderwijs verwezen. Op de perskonferentie was ook een K.P.-militant en -kandidaat aanwezig. Deze verweet Agaiev in niet mis te verstane bewoordingen als partij op te komen en aan "parlementitis" te lijden. Verwijzend naar volksvertegenwoordiger Ludo Dierickx op de VAKA-vredesdag van 8 mei II., verweet hij Agaiev ook vaagheid en onduidelijkheid. De groene gastheren en -dames wezen erop dat ze ook en voornamelijk buiten parlement en gemeenteraad aktief willen zijn en blijven; slechts "uit noodzaak" wordt aan partijpolitiek gedaan. De programmavaagheid werd ontkend. Gevraagd naar het waarom van het ultieme "neen" aan een vooruitstrevende Aalsterse eenheidslijst, werden meerdere motieven aangewezen. Echte programmageschillen zouden er niet geweest zijn, wel zag men grote moeilijkheden in het korrekt informeren van de bevolking op slechts uiterst korte tijd. Ook het landelijke agalev- standpunt t.a.v. samengaan met andere partijen, speelde mee in de beslissing. Personen die het groene programma kunnen onderschrijven en - wars van persoonlijke ambities - er kandidaat voor willen zijn, kunnen nog kontakt opnemen met Gilbert Van ransbeeck. Putstraat 15C, Meldert. (P.D.) Deze unieke gebeurtenis viel te beurt bij de familie Provost - Peerlinck, Kapit telstraat 33 B te Moorsel. Op de foto zien we mevrouw weduwe Peerlinck - Cornelis 82 jaar, dochter mevrouw Provost - Peerlinck Maria 58 jaar, doch ters Olivia 37 jaar, Elise 29 jaar. Marika 23 jaar en respectievelijk hun doch tertjes Pascale 14 jaar, Els 7 jaar en Kim 6 maanden. (AVH) Bouwers Allemaal uitgelezen HOUTSOORTEN aan BETAALBARE PRIJZEN I I I GELEVERD en GEPLAATST gratis opmeting en bestek I FRANCIS SMET Immerzeeldreef 31 - Aalst - tel. 21.66.79 Verbouwers Steenweg op Aalst 386 WELLE Tel. 053-66.38.91 Alle soorten vogels - EXOTEN - KANARIES - PAPEGAAIEN - ARAS - KAKETOES - BEOS - AMAZONES en andere toebehoren Open alle dagen van 9 u. tot 20 u. - Woensdag gesloten Op zondag open tot 17 u.

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 11