Eindronde haalbare kaart voor Eendracht Aalst Beker Denderstreek start Zondag 8 augustus WEMBLEY Maurice De Schrijver goed en wel terug van de Mundial Zondagkompetitie M.T.S.A. opnieuw met 16 ploegen Niemand verdween te Baardegem Kampioenen- ploeg der reserven moeten het kunnen rooien te Gijzegem Veel nieuw bloed voor Wilskracht Moorsel 12 - Nieuwe Gazet van Aalst - 30 juli 1982 Café Zaal Alle feesten tot 120 personen Ook T-Dansants of andere gelegenheden VRIJE KEUZE VAN TRAITEUR Redaktie: Jef Van Hove, Asserendries 118, Aalst, Tel, 21 76.29. Als we nog even graven In het jongste verleden mag men stellen dat die kom petitie een tegenvaller werd voor Eendracht. Trainer Georges Heylens verwijst naar de tegenslagen die men moest verwerken en stipt deze als hoofdoorzaak van het niet halen van de eindbeort aan. We kunnen de trainer in zijn mening volgen. Voorzitter Oaeleman heeft echter alle minder goede overpeinzingen over het verleden doen wijken voor optimisme voor de toekomst. De voorzitter wil binnen korte tijd de hoogste afdeling binnentrekken Van daar dat als reeds eerder vermeld in deze kolommen in de transferperiode enkele belangrijke verrichtingen wer den gedaan. De aanwinsten, want dat zijn het toch allemaal blijkt uit de eerste kennismaking, werden reeds aan het publiek voorgesteld Men rekent zeker op de deelname aan de eindronde. Wat ook volgens trainer Als aanloop naar de kompetitie krijgen de ploegen van de «Gewestelijke Vereni ging van de klubs van de Denderstreek» gelegenheid zich klaar te stomen in een bekerkompetitie. Liefst zesenzestig klubs hebben die gelegenheid aange grepen en gaan op zoek naar een opvolger voor bekerspecialist St. Lievens Houtem. Die al een drietal keer laureaat was. Meerdere klubs van Groot Aalst bevinden zich insgelijks onder die talrijke deelnemers. Maar de meeste ontlo pen mekaar omdat ze in liefst drie reeksen zijn ondergebracht. Alvorens het dus «menens» wordt krijgen we een toch wel boeiend voorspel. Het programma voor de ploegen van Groot Aalst is als volgt Eerste speeldag 8 aug. 16 u Reeks A: Sp Buggenhout - SK Her- dersem; V.J. Baardegem - F.C Baas rode; T K Meldert - SK Oudegem; W. Gijzegem - R.S. Opdorp; F.C Lutter- zele - E. Meldert. Reeks B KB Iddergem - S Moorsel; SK. Erembodegem - R. Haaltert; F.C. Doggen - W. Moorsel. Reeks D: F.C Westrem - SK Aalst; F.C Smetlede - W Hofstade. Tweede speeldag 15 aug. 16 u Reeks A SK. Herdersem - V.J. Baar degem; E. Opstal - TK Meldert. SK Oudegem - W. Gijzegem; E. Meldert - K A V. Dendermonde. Reeks BS. Moorsel - SK Erembode gem; R.C Haaltert - F.C. Doggen; W. Moorsel - Sp Lebeke Reeks D: S.K. Aalst - S.K. Vlierzele, W. Hofstade - SK Berlare. Derde speeldag 22 aug 16 u Reeks A K.A.V. Dendermonde - SK Herdersem; V.J Baardegem - E. Ops tal; T K Meldert - R.S. Opdorp; W. Gij zegem - SK Lebbeke; R. Boomwijk - E. Meldert. Reeks B St. Denderleeuw - S Moor sel; SK. Erembodegem - W, Moorsel; F.C. Doggen - SK Welle. Reeks D. V Overmere - S.K. Aalst. F.C. Oordegem - W Hofstade. Vierde speeldag 29 aug. 16 u Reeks A: E. St. Gillis - V.J. Baarde gem, SK Herdersem - F.C. Wieze (17 u F.C. Baasrode - TK Meldert, E Opstal - W. Gijzegem; E Meldert - Sp. Buggenhout Reeks B Sp. Heldergem - SK Erem bodegem; S. Moorsel - F.C. Doggen; W. Moorsel - F.C. Denderleeuw Reeks D: S.K. Aalst - SOS Schelle- belle; W Hofstade - St. Lievens Hou tem (JVH) Hef grootste Aalsterse liefhebbers-voetoalverbona is opnieuw met twee eenheden aangegroeid. Verleden seizoen waren er drie reeksen met 14 ploegen. Volgend seizoen start de zondagreeks opnieuw met 16 ploegen. Een paar ploegen vielen weg. waaronder F.C. Jaca. Een ploeg, die in de annalen van het M.T.S.A. als één der grootsten zal vereeuwigd worden. Dit verlies wordt echter opgevangen door liefst vier nieuwkomers. In de zondag reeks komen naast getrouwen als Nieuwe Wijk, Rode Roos, Sunset, Amapola, Inno. Adelaars, Timarcha, IJsboerke, Corner, Real Familial, Koszen. FC. Sportkring. Star Boys en Sportief 81nu F.C. Pano Aalst en FC. 't Duifken Hofstade bij. In de eerste zaterdagreeks vallen zoals gemeld Jaca weg, en zakt Leeuwerik naar de tweede reeks, samen met Onder de Toren. In de plaats komen de kampioen van de tweede reeks Blauwe Vlam, (gelegen rechtover Eendrachtstadion) Disc-jockey ter beschikking. Bredestraat 78 Aalst Tel. 053/77 13 90 Georges Heylens een haalbare kaart is. Het noodgedwongen vertrek van Salvador werd immers zeer goed opgevangen, met het aantrekken van Hans Groenendijk een specifieke rechtervleugelspits, die nochtans voor zijn nieuwe publiek in ondankbare omstandigheden nml als centrumspits moest debuteren en waaraan de voet balfanaten nog veel plezier zullen beleven. Op het ogenblik dat we dit publiceren zal wellicht ook alles in kannen en kruiken zijn met Robert Glaser de aan valler van Goyör (Hongarije) zodat Wit zwart over een gevaarlijk aanvalstrio met Geert Van Roy, Glaser en Groe nendijk zal kunnen beschikken. «Want in dit ploegenonderdeel zaten we krap. Vandaar dat we in de transferpe riode de voelhorens in die richting moesten uitsteken. Voor de verdedi ging en het middenveld heb ik immers een ruimere keuze Zodat hier zal moeten geknokt worden om een plaatsje te bemachtigen. Ik hoop alleen maar dat we nu van kwetsuren mogen gespaard blijven. Dan draaien we zeker van meet af aan mee aan de top». Eendracht heeft naar ons gevoe len nu toch een meer ideale formatie te pakken. En de aanhangers wacht dan ook een spannende voetbalkompeti tie Witzwart doet zeker aan klanten binding. (JVH) De Zairees Kingambo die proefstoomde met Eendracht in het juniorentornooi en dan in het eerste elftal een beloftevol debuut maakte. (DF) Maurice 0e Schrijver is terecht tevreden. De Belgische ploeg heeft haar doel bereikt: de tweede ronde werd gehaald. De resultaten waren bevredigend. Het werd natuurlijk voor ons moeilijk. We zijn gestart met een hoogtepunt, namelijk winst tegen Argentinië. Dit heeft het niet gemakkelijker gemaakt. In een tornooi gaat men beter van mindere naar mooie prestaties. Tegen Hongarije waren wij echter de wanhoop nabij, en tegen Rusland verloren wij, maar leverden wij een goede prestatie. Zo zag Guy Thijs het graag daar het ticket voor Brussel reeds klaar lag. Een dag tijdens de Mundial Of er nu een wedstrijd was of met, van het vaste schema werd nooit afgewe ken. Na het ontbijt werd er in de voor middag getraind. Rond de middag tweede Lada Boys en de plaats van Jaca wordt ingenomen door derde gerangschikte Cobila's. In deze reeks mag een homerisch duel verwacht worden tussen de getrouwen Simcaboys Rayo Espagnol, Tinne Boys. Melckenbeeckvrienden. Enkoda en de drie nieuwkomers, die in hun reeks weinig of geen verlies kenden. De zaterdag II reeks tenslotte betreurt het verlies van Queen, doch de open plaatsen konden ingenomen worden door Bartan Aalst, een nieuwe ploeg uit het Beukenhof en FC. Den Boterhoek Wichelen. Een totaal van liefst 44 ploegen, een bewijs dat de hoofdbestuursleden met voorzitter Stefan De Boitselier, Marcel Haerens, Constant De Pauw. Alfons D'Haese en Daniel Kiekens aan het roer het verbond stevig in handen hebben en ook houden. (A.V.H.) waren wij terug on volledig ter be schikking van pers gedurende éen uur Dit gebeurde steeds aan het zwembad zodat sommigen de indruk kregen dat er veel gezwommen werd. Om kwart na één werd er gegeten en toen werd er siësta gehouden tot vier uur. Guy Thijs gaf de raad om uit de zon te blij ven. Om vijf uur bekeken de meeste spelers een voetbalwedstrijd of video beelden van vorige partijen; terwijl er rond zeven uur nogmaals getraind werd. Zoals je merkt was er weinig tijd om zich te ontspannen Tijdens de siësta kon men wel even zwemmen of tennissen Maar de dag was wel druk gevuld. Geen Verveling De goede geest is nooit zoek geweest. De dagen waren goed gevuld. Wat positief was is dat we na de eerste ronde van stadion mochten verande ren. De gevolgen zijn duidelijk. Een nieuw hotel, een nieuw stadion en trai ningsveld. Het was als een nieuwe start voor ons. Nooit waren er conflic ten Bij een goed resultaat was werke lijk iedereen over zijn toeren; de spe lers op het veld, de mensen op de bank en de rest van het gezelschap op Weinig spektaculair nieuws uit Baar degem Positief alvast is dat iedereen bleef. Men blijft alvast in de mannen geloven die verleden jaar het seizoen hebben afgesloten. Men is echter wel gaan zoeken om meer mensen voor het eerste elftal te vinden. Zo werd Louis Van Pulver van Meisbroek aan getrokken. Voor TK Meldert kwam Ohler en uit E. Meldert Jean-Pierre Crijgerman. Zo zal trainer Frans De Maght ongeveer een 15-tal spelers hebben voor zijn eerste elftal. Met vriendschap en ploeggeest kan men zeker veel bereiken wanneer men over de Baardegemse kern beschikt. Wij hopen dat de Baardegemse voetbal supporters veel plezier mogen bele ven aan hun spelers. Zij zullen zich er alvast voor inzetten. (G.J.S.) In Gijzegem heeft men besloten dit jaar weinig spelers aan te werven. De reden ligt voor de hand. Verleden jaar speelden de reserven immers kam pioen. Dit gebeurde in een zeer sterke reeks. Ploegen als Buggenhout, Wieze, St. Gillis en Baasrode waren aanwezig. Men denkt vooral aan Ronny Roelandt, Ronny Smetreys en de tweeling Jan en Peter Hautekete om de ploeg te versterken Ook is Marcel Van Huffel terug na 1 jaar in Appels te hebben vertoefd. Men zag ook een paar spelers verdwijnen. Frans Van Geert en Louis Guns gaan naar Hofstade en Louis Van Den Hauwe gaat naar SK Aalst. Wij zijn benieuwd of de denkwijze van het sympatieke bestuur de juiste is. Wij hopen het met hen. Frans Roeland blijft de trainer en zal er wel over waken of alles goed verloopt. Wees maar gerust (G J S.) de tribune. Menige spelers klauterden over de omheining om het veld te be stromen. Dit zegt genoeg, in zo'n geest was er geen plaats voor verve ling. Zelfs de vrouwen waren in verlof in Spanje Italië waardig wereldkampioen Inderdaad, het heeft niet veel ge scheeld of het bescheiden Kameroen stuurde Italië naar huis. Italië speelde een zwakke voorronde Zoals eerder gezegd begint men aan dergelijk tor nooi zwak om dan sterk te eindigen. Dit heeft Italië zeker gedaan. Op rij werden Argentinië, Brazilië, Polen en West-Duitsland is een rechtstreeks duel verslagen. Vergeet ook niet dat Italië nooit verloor Een tevreden man, die Maurice De Schrijver. Een Mundial mogen spelen en dan nog de openingsmatch win nen. Wie dit mag beleven is begena digd met veel geluk. (G.J.S.) Trainer staf Thienpont krijgt veel nieu welingen voor het samenstellen van de ploeg die het volgende seizoen zal uitkomen in derde procinciale D. In totaal zullen vijf spelers de paérse trui aantrekken Drie spelers komen defi nitief naar Moorsel; Patrcik De Neve (St. Katerine Lombeek) Mare De Maar schalk (Hamme) en Freddy Schollaert (Mere). Voor één jaar komen Werner Van den Hauwe (Herdersem) en Jan Van Mulders (E Aalst) Laatstge noemde is een jeugdige belofte van 19 jaar. Voor hem verdween Alain Merckx voor 1 jaar naar Eendracht Aalst Mare Goossens gaat definitief naar Opstal. Zo zie je maar dat Wils kracht Moorsel heel wat in het werk heeft gesteld om sterk voor de dag te komen Wij wensen hen het beste. (G.J.S.)

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 12