Kampioenschap van Vlaanderen Buizingen-Tollembeek propagandamatch Hoke Prachtig Derbyoverwinnaar De Heuvel zorgt voor verrassing Nieuwe Gazet van Aalst - 30 juli 1982 - 13 Schiftingen Finale Zoals het klokje thuis tikt, vertikken wij het nergens Tijdens de schiftingen viel er geen enkele verassing te noteren. Oe eerste dag werd beheerst door het sterke Gembloux. Gembioux diende nochtans met een grote handicap af te rekenen. De 37-jarige Flo Willem, die dit jaar nog voor een aardige som overgenomen werd van St. Servais moest verstek laten gaan wegens kwetsuur. Joël Lemmens werd uitgespeeld op achterman en de jonge De Smet kwam in als groot-midden. De wedstrijd tegen Braine werd een formaliteit voor de winnaars van het tornooi in 1980 en 1981. Via een 3-0 stand werd het 4-2 om op 7-2 te eindigen. Pont-a-Celles klopte Braine met 7-5 cijfers. Pont-a-Celles begon uitstekend en kwam meteen 2-0 voor. Dit onder impuls van een sterk spelende Guy Leclerc. Braine kwam nog even terug. Het kwam zelfs 3-4 voor. Onder impuls van Tourneur en Leclerq won Pont-a- Celles met 7-5 cijfers. Pont-a-Celles- Gembloux werd aanvankelijk een interessante lutte. Pont-a-Celles leek wel op weg om voor de verassing te zorgen, maar toen de jonge De Smet het niveau haalde van Lemmens sloeg de wedstrijd om. Guy Leclerq raakte bovendien vermoeid, zodat Gembloux een achterstand van 3-0 omhoog tot 7- 3 winst. Dinsdag traden drie minder hoog gekwoteerde vijtallen aan. De belangstelling was dan ook gering. Voorlaatst geklasseere Horrues speelde niet onverdienstelijk. Merkwaardig was dan wel dat Mare Goossens de broer van de bij Braine spelende Luc 2 ballen oversloeg en dat Francis Loire 3 ballen oversloeg in één spel tegen Fely. Darentegen sloegen de spelers van Horrues soms 3 en 4 ballen buiten in een spel. Zo kan men onmogelijk een wedstrijd winnen. Het jonge St. Servais verloor zijn wedstrijd tegen een meer geroetineerd Feluy. Denis Baucq en Claude Leybaert waren bijzonder goed in de terugslag. Tot 4-4 was de partij boeiend en spannend. Feluy haalde het dan met 7- 4 cijfers. Woensdag trad onze eerste Vlaamse vertegenwoordiger aan. Buizingen met de getalenteerde Marc Van Hasselt, gouden kaatshandschoen 1981, won vrij gemakkelijk zijn twee wedstrijden. Tegen Oeudeghien was er zelfs geen sprake van een wedstrijd. Buizingen won met zware 7-1 cijfers. Nijvel won met 7-5 cijfers van Oeudeghien. De Italiaan Manoni speelde een verdienstelijke partij. Hij was bijzonder sterk in de terugslag. Nijvel begon schitterend aan zijn wedstrijd tegen Buizingen. Onder impuls van koordspeler Van Hegge kwam Nijvel met 2-0 voor. Toen vond Van Hasselt het welletjes. Hij keerde enkele ballen over tot op het dak van het café rechtover de houtmarkt. Klein- midden Roland Tournay stak nog een handje toe door al de ballen die hij kreeg over te keren, zodat Buizingen de partij besloot met 7-4 winst. De laatste schifting kende op financieel gebied een enorm succes, op sportief vlak viel deze schifting wel wat tegen. Tollembeek speelde zo efficiënt dat er weinig spanning in de wedstrijden zaten. Naast was wel de revelatie van het tornooi. Het verloor weliswaar zijn twee wedstrijden, maar speelde erg goed. Het verloor enorm veel spelen op 40-40 en verloor nipt zijn wedstrijd van Ninove. Bij een 6-6 stand en 30 gelijk won Ninove de twee kaatsen, zodat men het met nipte 7-6 cijfers won. Ninove was 4-0 voorgekomen, maar werd bijgebeend bij een 4-4 stand. Bij Ninove ondersscheidden zich de Aalstenaar Walter Meuleman en De Jonge. Naast kon rekenen op een uitstekende klein-midden André Michez. Deze klein-midden oogste heel veel applaus op de Houtmarkt. De wedstrijd Naast-Tollembeek diende onderbroken te worden wegens een hevig onweder. Het was toen reeds 5-2. Bij Tollembeek speelden Charmand en Bellemans verdienstelijk. Tollembeek won uiteindelijk met 7-3 cijfers Wat de grote schok moest worden werd een teleurstellende partij. Ninove was geen partij voor Tollembeek Ninove acteerde erg zwak. De koordspelers waren nergens en de opsag liet eveneens te wensen over. Van Snick acteerde bij Tollembeek eigenlijk iets beneden zijn peil. Hij hoefde ook niet uit te blinken. Tollembeek leverde regelmatig tussen de lijnen en liet geen enkele steen vallen. Dit was voldoende om met 5-0 voor te komen. De jonge kwetste zich nog aan de voet zodat Ninove enkel op Jaquard kon rekenen in de terugslag. De wedstrijd werd dan ook op een 7-2 stand afgesloten. Zodat men zaterdag de beste ploegen van het land in de finale krijgt. (J.V.L.) De finale van het kampioenschap van Vlaanderen kende een enorm succes. Alle Ingrediënten om een uitstekende sportnamiddag te beleven waren aanwe zig. Er was een enorme belangstelling, er waren 1500 betalende toeschouwers aanwezig. De BRT was eveneens van de partij, de weersomstandigheden waren eveneens uitstekend. Het was praktisch windstil, zodat de spelers ver durfden opslaan. Bovendien kregen we zaterdagnamiddag kaatsen van zeer hoog niveau, waarin onze Vlaamse ploegen bewezen dat ze niet toevallig voor aan in de klassering staan in de nationale kompetitie. den leverden liefst tweemaal over. Voor wie weet hoe lang de kaatsbaan op de Houtmarkt is, betekend dit een grootse prestatie. Het was tenslotte Marc Van Snick die op 40 gelijk buiten leverde, zodat Buizingen terug op gelijke hoogte kwam. Het betekende meteen het keerpunt in de wedstfijd. Hoe zeer Bellemans zich nog inspan de om zijn maats moed in te spreken, eht kalf was verdronken voor Tollem beek. Invaller Weverberg won zijn laatste spel vrij gemakkelijk, zodat Buizingen de toekomstige kampioe nen met 7-5 cijfers versloeg. De finale werd een spannende en zenuwachtige lutte. Feluy verkeerde blijkbaar in een bijzondere dag. Op De eerste wedstrijd bracht de twee Waalse vertegenwoordigers tegeno ver elkaar. Het betekende meteen de grootste verrassing van de finale. Het niet zo hoog gekwoteerde Feluy ver sloeg het gereputeerde Gembloux. Gembloux was nochtans gemotiveerd naar Aalst afgereisd. Dit jaar konden ze definitief de wisselbeker in ont vangst nemen. De winnaars van de laatste twee jaren gingen echter roem loos de boot in. Het eerste spel begon schitterend voor Feluy. Nico Czornomundiak en Claude Leybaert keerden in dit spel zo maar eventjes drie ballen over. Toen Feluy uitliep tot 2-0 dacht men dat Lemmens en Ruelle de gepaste tegen zet gevonden hadden. Het werd 2-1 maar José Letroy en zijn maats dach ten er anders over. Feluy stuurde de jongens uit Gembloux. waarbij de jonge De Smet erg zwak akteerde, met •zware 7-1 cijfers huiswaarts. Rond 4 uur was de lutte al betwist. Er eindig den amper twee spelen op 40-40. Toen kwam de klap op de vuurpeil. De wedstrijd tussen de twee Vlaamse ploegen was werkelijk het hoogtepunt van het tornooi. Tollembeek de leiders in 's lands hoogste afdeling en Buizin gen derde geklasseerd met in hun rangen de twee beste spelers van Bel gië zorgden voor de mooiste wedstrijd in jaren op de Houtmarkt. Met in het ene kamp de gouden kaatshand schoen Marc Van Hasselt en in het andere kamp de van Meerbeke over gekomen Marc Van Snick was het spektakel verzekerd. Van Snick werd dit jaar voor 1.750.000 fr. aangewor ven door Tollembeek. Deze twee spe lers kwamen tegen elkaar uit in de op slag. Buizingen kon niet rekenen op klein-midden Roland Tournay. die de voorkeur gaf er enkele dagen op uit te trekken naar Spanje, ledereen ver wachtte dan ook een overwinning van de Lustige Balspelers uit Tollembeek. Het begon goed voor Tollembeek. Via 1-0 werd het 3-1 in eht voordeel van Bellemans en Co. Dank zij een sterk opslaande Daniël Gheys kwam Buizin gen terug tot 3-3. Tollembeek kwam vrij gemakkelijk terug op voorsprong na een spel dat op 40-0 eindigde. Bel lemans en van Snick keerden in dit spel twee ballen over. Het achtste spel werd het boeiendste van de lutte. De twee vedetten Van Snick - Van Hasselt maakten er een prestigeduel van. Bei een minimum van tijd stond het 4-1 voor. Rudy De Ridder had wel een bal overgeleverd, maar dit bracht niet veel zoden aan de dijk. Uitblinker Van Has selt verloor zelfs zijn spel tegen de 45- jarige José Letroy. Letroy blijft de atraktie in de hoogste afdeling. Deze grootmeester slaat rechts op en keert links. Volgend jaar speelt hij zijn dertigste seizoen na elkaar in Hogere I. Dit rekord zal waarschijnlijk nooit meer geklopt worden. Daniël Gheys lag aan de basis van de wederopstanding van de Amis uit Buizingen. Hij leverde .terug uitstekend en won zijn spel. Via 5-3 werd het 5 gelijk. Marc Van Has selt en Rudy De Ridder begonnen terug uitstekend te keren, zodat Bui zingen via een spel van 40-0, 6-5 voorkwam. Het laatste spel kende npg een spannend verloop en eindigde op 40 gelijk. Buizingen won verdiend en kon werkelijk met zijn geluk geen weg. Bovendien werd Marc Van Hasselt nog uitgeroepen tot beste speler van het tornooi. (JVL) Gewestelijke bevordering Hoke Erembodegem-S.K.Welleweg werd een ware propagandalutte. Er werden een heleboel ballen overgekeerd en verliezer Welleweg was erg verdienstelijk. De 15-6 cijfers waren wel iels overdreven voor het sterk aamklampende Welle weg. Hok'é was wel heer en meester in de eerste helft. Via 6-1 werd de rust bereikt met een 8- 2 stand. Bij Hoké maakten de koord spelers duidelijk het verschil. Luc Cooman speelde eveneens grandioos en keerde vanop klein-midden prach tig over. Welleweg verloor bij een 5-2 stand op onbegrijpelijke wijze een spel. Het stond 15-40 voor en liet na een betwistbare beslissing van de scheidsrechter op 40 gelijk het spel uit hun handen gaan. Bij een 13-3 stand haalde Welleweg drie spelen na elkaar, dit onder impuls van een schit terende Nelis. Er zat nu een punt in voor S.K., maar het verloor zijn twee volgende spelen op 40-40. Steven Moorsel liet een steek vallen tegen een goed spelend Opstal, deze nederlaag zou hen wel eens duur te staan kunnen komen bij de eindafre kening. De eerste helft verliep noch tans in het voordeel van de Moorse- laars. Via 4-1 werd het bij de rust 8-7. Bij de bezoekers akteerden Verhoe ven en De Kinder bijzonder goed. Ste ven speelde niet onverdienstelijk. Aan de koord werd er echter te zwak ge speld. Deze zwakke plaat betekende meteen de nederlaag voor Steven. Hoe zeer Freddy Van De Velde zich ook inspande, Steven ging de boot in met 13-15 cijfers. Gijzegem zorgde ook voor een verras sing. Het speelde een van zijn beste wedstrijden van het seizoen. Het hoog gekwoteerde Puurs werd met 15-11 cijfers huiswaarts gestuurd. Ronny Verleyen speelde een erg goede wedstrijd. Herdersem won terug zijn wedstrijd. Spijtig voor deze jongens dat ze zo een slechte start kenden in deze kom petitie. Deze maal werd Baasrode verslagen met 15-13 cijfers. Bij de rust was het reeds 8-4. Bij een 11-7 stand verzwakte Herdersem eventjes nadat ze Marcoen vervangen hadden door Johan Van Mol. Onder impuls van de man in forme, de jonge Jans- sens en een goed opslaande Van Her- rewege won Herdersem tenslotte ver diend. (JVL) Leider Terjoden werd dil weekend overklast door een sterk spelend De Heuvel Erembodegem. Terjoden dat wel verzachtende omstandigheden kon inroepen bracht er werkelijk niets van terecht. Het was net of de ploeg bij het begin van de wedstrijd al gedemoraliseerd op het veld stond, doordat ze hun achterman moesten missen. Bij de Heuvel liep alles van een leien dakje. Aan de rust stond het reeds met 8-1 op voorsprong. Het was terug groot-midden Freddy Van Den Broeck, die zowel in de opslag als in de terugslag formidabel was, die de grote bezieler van de ploeg werd. J.P. D Haeseleer stond hem bij het keren flink bij, zodat er geen maat stond op de jongens van De Heuvel. Via 10-3 werd het nog 11-5 en 13-8 om op zware 15-8 cijfers te eindigen Deze overwinning die afgedwongen werd voor een talrijk opgekomen publiek zal wel het hoogtepunt van het seizoen betekend hebben voor kaats- club De Heuvel. Denderzonen Nieu- werkerken wonnen hun wedstrijd tegen St. Amands met 15-12 cijfers. Door deze overwinning komen ze terug tot op twee punten van leider Terjoden. Volgende week wordt de topper Terjoden-Nieuwerkerken ge speeld Een zeer belangrijke wedstrijd voor beide ploegen Nieuwerkerken speelde een matige wedstrijd tegen St. Amands Het begon schitterend en liep tot 5-1 uit Het verzwakte toen en St Amands kwam terug tot 5-4 St. Amands won deze spelen telkens op 40-40 stand. Aan de rust was het 8-6, en bij een 11-10 stand werd Eric Sonck vervangen. Deze achterman sukkelt al een paar weken met een vertrouwenscrisis. De Denderzonen haalden het tenslotte moeizaam met 15-12 cijfers. (JVL) Lagere I Gouden kaatshandschoen. Marc Van Hasselt in actie. Buizingen, glansrijk overwinnaar van het tornooi. Marc Van Snick slaat mooi terug Tollembeek, de vermoedelijke kampioen van België, niet zo gelukkig te Aalst

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 13