S&KS&t» Roger De Vlaminck voor de derde maal Ronny Pauwels prachtig overwinnaar te Buvrinnes rachtig jvrinnes Kwetsuren, lekke banden en andere miserie bij Wielertoeristen W'gLggNMgEl 47e Internationaal Kriterium te Aalst Hoe presteerden onze jonge renners O tnge renners Nieuwe Gazet van Aalst - 30 juli 1982 Het 47e Internationaal Kriterium kende een matige belangstelling. Enkel in de Nieuwstraat waren er wat supporters komen opdagen, op de omloop kon men de toeschouwers werkelijk tellen. De tijd toen Merckx duizenden mensen lokte naar de Keizerlijke stede is voorbij. Het vroegere enthousiasme onder de wielerliefhebbers is volledig uitgestorven. De wielersport maakt harde tijden door. Onze landgenoten brachten er in de Ronde Van Frankrijk niet veel van terecht, zodat men moeilijk van een kriterium met tourvedetten kan praten. Ronny Pauwels zorgde dit weekend voor de stunt. Hij zette in een minimum van tijd een verloeren gewaande situatie recht. Op een ronde van het einde reden vier renners aan de leiding met een dertigtal seconden voorsprong. Ronny zette de achtervolging in samen met J.L. Geers, deze renners verstonden elkaar bij zonder goed en kwamen op één kilometer van het einde bij de vier koplopers. Onder-voorzitter Denderstreek André Lootens in gesprek met de trekpleisters van het Aa/sters Criterium Van Impe en De Vlaeminck Phil Anderson, de revelatie uit de Ronde van Frankrijk reed een opgemerkt Crite rium te Aalst. r 1ÏID Tr- Volgend jaar evenveelwielrenners als supporters? Overwinnaar Roger De Vlaeminck gekiekt met de vooraanstaanden van het Stads bestuur en Minister Mare Galle. t e stunt. Hij zette in een minimum van Op een ronde van het einde reden Zondag was het dagje we! voor de Wielertoeristen Den Blok. Zat het weer overhoopt mee, de dagtocht langs Breughels Pajottenwe- gen zou vrijwel alles brengen, wat Wielertoeristen vrezen. Enkel Daniel Willems en Phil Anderson oogstten applaus voor hun afgelopen tour. De oude getrouwen Lucien Van Impe en Roger De Vlaeminck waren nog de blikvangers van het kriterium. Gelukkig spaarden de renners zich niet en kregen de toeschouwers een bewogen koersverloop voorgeschoteld. Roger De Vlaeminck wou er voor zijn laatste deelname nog iets van maken. Hij won dan ook de eerste klassementspurt voor een uurwerk ter waarde van 14.000 fr. Noël Seghers en Phil Anderson waren eveneens premiewinnaars. Van echte ontsnappingen was er nauwelijks sprake. Het waren eerder schermutselingen. Toen Anderson, Tackaert, Pollentier en Hoste even aan de leiding reden werd het menens. Michel Pollentier de kopman van onze Aalsterse formatie SAFIR toonde zich bijzonder bedrijvig, kampioen van België Frank Hoste wou bewijzen dat hij niet zo maar toevallig Kampioen van België werd te Tertre. Deze renners konden een paar rondjes voorop blijven maar werden dan toch ingerekend. Marcel Van Der Slagmolen en Claude Crequielion ondernamen ook nog een poging om weg te geraken, maar het waren nutteloze inspanningen. Op een zestal ronden van het einde ontsnapten er een tiental renners. Het was meteen de goede ontsnapping. De grote namen ontbraken niet op het appel, en men kreeg nog een boeiende eindfase. De Vlaeminck, Hoste, Willems, Lucien Van Impe, Frank Van Impe, Teirlinck, Anderson, Van Der Helst, Peeters en Van Vlierberghe streden hardnekkig voor de eerste plaats. Willems poogde nog weg te geraken, maar een attente Anderson en een goed rijdende Van Der Helst waren bij de pinken. In het peleton kwam nog een reaktie los van Collijn en Versluys maar het was te laat voor deze mannen Willems rijfde de laatste klassementspurt binnen. Roger De Vlaeminck behaalde reeds acht punten voor dit klassement, zodat het uurwerk naar hem ging. Wie dacht dat Ronny de felle inspan ningen zou moeten bekopen, had het verkeerd voor. Ronny won met alle gemak de spurt van het zestal. Hij won zo maar eventjes met anderhalve fiets lengte voorsprong. Pauwels behaalde maandag dan nog een vijfde plaats te Silly zodat men wel van een geslaagd weekend mag pra ten te Moorsel We verwachten heel veel van deze junior in de Ronde van Vlaanderen zondag a.s. Luc De Neef liet zich ook niet onbetuigd. Hij werd derde te Vloesberg Bij de amateurs vielen er niet veel bij zondere prestaties te noteren Jean De Bondt was de enige renner die een mooie ereplaats behaalde. Hij ein digde derde te Kobbegem. J.M. De Nil finishte negende te Wetteren, Roger Van Den Bossche werd zevende te Itterbeek, Guy De Vreese behaalde een dertiende plaats te Londerzeel en werd zestiende te Tollembeek Rudy Baeyens werd negende te Wëtteren. Bij de nieuwelingen waren de presta ties van onze streekrenners eveneens naar de magere kant. Rudy Saeys werd wel achtste te Lebbeke en Jos Wauters eindigde ook achtste dit te Denderwindeke Geert Ebraert werd elfde te Erpe-Mere en negende te Opwijk. (JVL) Het kwam tot geen spurt met tien. Roger De Vlaeminck nam enkele meters en behield deze tot aan de eindmeet. Frank Hoste werd tweede voor Anderson en Willems. (JVL) Reeds vóór het vertrek was dat duidelijk. Op weg naar de start plaats kwam Camiel Smekens ten val in de gevaarlijke bocht aan de afrit van de Aalsterse ring en de Dendermondsesteenweg. De gekwetste rechterarm en -dij moesten met de hulp van Roger Cleemput naar de kli niek gevoerd worden. Gelukkig was er niets gebroken... In Teralfene botsten de wieler toeristen op een autosnelheids- rally. De vooropgestelde route kon dus niet gevolgd worden. Voeg hier een vergissing van 10 km. bij door de verkenners Wel- fried Van Delsen en Marcel Cleemput, en de voorgenomen 100 km. zijn gereduceerd tot 80. (Zoals bekend plegen wielertoe risten dit jammer te vinden...) Na 20 km. werd reeds een eerste lekke band genoteerd op naam van Eddy De Baets. De Bruine Put in Huizingen bracht Albert Speeckaert in moeilijkheden: zijn weerspannige versnelling stond hem niet toe fietsend boven te geraken. Het afdalen van die Bruine Put betekende een lekke band bij Roland Gan- zeman. Michel Cleemput tenslotte moest wegens kwetsuren aan het zitvlak vroegtijdig in de volgwagen van Christiane De Strooper. Al bij al kopbrekers voor de wegkapiteins Maurice Van De Velde, Raymond De Neef en Paul Hoebeeck. Achteraan deden ook Roland Ganzeman, Etienne Bomon en Wilfried Van Delsen behoorlijk hun werk, door links en rechts al 'ns een duwtje te geven. De drie deelnemende vrouwen Martine De Backer, Bettina Ganzeman en Julienne Van Den Steen weten voortaan wat voor pechvogels mannen kunnen zijn... De wondermooie tafere len vol landelijke schoonheid waren een gedroomd dekor. (P.D.)

De Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 14